Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Lady's Mantle pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných výhod Lady's Mantle pre pokožku, vlasy a zdravie

Alchemilka používa už od stredoveku pre svoje liečivé vlastnosti. Mnohí tiež verili, že dažďová voda zhromaždené na listoch byliny mal magickú moc, ale to samozrejme nie je veril v modernej dobe. Táto prospešná bylina sa používa na liečbu mnohých ochorení aj dnes. A viete, že aj keď sa vám nepodarilo nájsť veľa o jeho vlasy a pokožku výhod, môžete ho použiť pre mladistvých pleti a skvelo vyzerajúce vlasy?

Skin Výhody alchemilka:

1. Anti-aging:

Vaša snaha o príslovečný "Fontána mladosti" môže teraz zastaviť. Prečo? Pestovať alchemilka rastliny vo vašej záhrade, a budete mať svoju schopnosť bojovať viditeľné známky starnutia len dĺžku ruky preč. Antioxidanty v bylina môže pomôcť zbaviť sa voľných radikálov a zabezpečiť pružnosť vaša pokožka je udržiavaná po dlhú dobu.

2. Infekcia kože:

Alchemilka bylina je tiež skvelý pre liečbu infekcií kože, ekzém, kožné vyrážky, bodnutie a uhryznutie. Len aby sa obklad z bylín a aplikovať ich na postihnutú časť pokožky a nechajte ho pracovať svoje čaro.

load...

3. Efektívne zvieravý:

Tanín v rastline dáva sťahujúce vlastnosti. Takže môžete použiť byliny na koži ako pravidelný sťahujúci. Avšak, neexistuje žiadna záruka, že to bude fungovať, pretože neexistuje žiadny vedecký dôkaz podporiť toto tvrdenie. Ale je to stojí za to, nie?

Vlasy Výhody alchemilka:

Samozrejme, že nebudete nájsť priamy odkaz na alchemilka, ktorý vám pomôže s vašou zdravie vlasov. Ale ak ste sa ponoriť do jeho výhod, budete si uvedomiť, že to má schopnosť pomôcť tomu, aby vaše vlasy zdravé a lesklé.

4. Skalp Zdravie Tonic:

Spomeňte si na antioxidanty v byliny? No, váš skalp tiež potrebuje antioxidanty, ako sa zbaviť voľných radikálov, ktoré môžu brániť vaše skalp a vlasových folikulov z produkujúce bunky zdravé.

load...

Zdravie Výhody alchemilka:

Európania, predovšetkým Nemci a Švédi, prisahám pri všetkých zdravotných výhod, ktoré dámy plášť môže ponúknuť.

5. Hojenie rán:

Niektoré herbalists a alternatívne liečebné praktici používajú alchemilka pre liečenie rán, pretože má styptický vlastnosti. Tak jednoduché rany, popáleniny a odreniny môžu byť liečené veľmi účinne doma, či môžete položiť ruky na listoch.

6. Menštruačné problémy:

Ak ste žena, budete milovať rôzne využitie tejto byliny pre ženy zdravotnými problémami. Môže byť používaný ženami, ktoré prechádzajú menopauzy, pretože môže pomôcť regulovať ich menštruačný cyklus. Kyselina salicylová v rastline pôsobí ako liek proti bolesti a môže pomôcť vyrovnať sa s bolestivou menštruáciou.

7. Vaginálne infekcie:

Bylina tiež môže byť použitý pre čistenie vagíny, ak je žena trpí kvasinkovú infekciu, biely výtok alebo svrbenie. Byliny môžu byť použité ako sprchy alebo aplikovaná na tampón a vloží do pošvy bez akejkoľvek nežiaduce účinky.

8. Po pôrode:

Kedysi dávno, tam bol mýtus spojený s alchemilka. Ľudia verili, že rastlina má schopnosť obnoviť ženské panenstvo. Táto folklórne urobil jeho cestu do modernej doby a používajú listy ešte dnes na dojčiacich matiek, najmä pokiaľ ide o ich prsiach a brucha, znížiť viditeľné známky pôrodu.

9. Orálne zdravie:

Po zubné postupu, skúste vyplachovanie úst s extraktom z alchemilka. Bude zmierniť prietok krvi a uľahčiť hojenie.

10. Ďalšie zdravotné výhody:

Vo svete posadnutý byť chudý, alchemilka prichádza ako závan čerstvého vzduchu. To môže pomôcť zvýšiť chuť do jedla, zmiernenie bolesti žalúdka a tiež zmierniť zažívacie ťažkosti. Ak ste diabetik, môžete použiť byliny pre boj s obehové problémy, ktoré môžu byť čelia.

Alchemilka môže byť použitá lokálne alebo interne ako infúzie. Predtým, než začnete používať túto bylinu pre liečivé dôvodov sa poradiť so svojím lekárom. To platí najmä, ak užívate lieky na predpis, alebo ak ste tehotná.

load...