Zdravie a wellness

10 Nebezpečné vedľajšie účinky Spiruliny

10 Nebezpečné vedľajšie účinky Spiruliny

Má predstavu o tom, pričom prírodné doplnky pre zvýšenie záujmu imunity vás? Myslíte si starosti o pravdepodobných nežiaducich účinkov, ktoré sa vyskytujú po konzumácii takých doplnkov? Ak tomu tak je, budete určite radi zoznámia Spirulina dnes!

Populárno kvalifikovaná ako super jedlo, spirulina je vlastne sinice. To je široko známy pre svoj vysoký obsah výžive. Naložené dobroty 10 neesenciálne a 8 esenciálnych aminokyselín, železa a vitamínu B12, spirulina je preukázané, že zvýšenie vitality a posilnenie imunitného systému. Nehovoriac o tom, že to nie je ľahké na tráviaci systém. Živiny v spiruliny ľahko rozdelené, vstrebáva a prispôsobil v ľudskom tele.

Spirulina vedľajšie účinky - Top 10:

Ľudia konzumujú Spirulina orálne vo forme prášku, vločiek alebo tabliet na niekoľko zdravotných výhod. Spirulina prášok a vločky sú zvyčajne konzumované zmiešané s ovocnými džúsmi a koktaily. Ale rovnako ako všetko ostatné, tento super-potravina má tiež vlastnú sadu zápory. Poďme sa pozrieť na top 10 pravdepodobných vedľajších účinkov Spirulina.

load...

1. Zhoršuje fenylketonúria:

Fenylketonúria je geneticky Získané porucha, wherethe môže pacient nie je metabolizovať aminokyselinu s názvom fenylalanínu v dôsledku nedostatku enzýmu názvom fenylalanínhydroxylázy. Jedná sa o autozomálne recesívne ochorenie, ktoré vyžaduje defektný gén každý z matky a otca. Pacient vykazuje príznaky, ako je oneskorený vývoj, kŕče, hyperaktivita a analytické postihnutia. Spirulina je bohatým zdrojom fenylalanínu. Náročné Spirulina zhoršuje príznaky fenylketonúria.

2. Zhoršuje príznaky autoimunitných chorôb:

Autoimunitné ochorenie je charakterizované tým, imunitný systém útočí na zdravé tkanivá, ktoré sú normálne prítomné v tele. Reaktívne artritída, vitiligo, diabetes mellitus 2. Typu, roztrúsená skleróza, psoriáza a zhubnej anémie je niekoľko príkladov ochorenie auto-imúnna. Pri konzumácii osobou trpiaci niektorou z týchto chorôb, autoimunitných, spirulina pôsobí ako dráždivý. To zosilňuje aktivitu imunitného systému, ktorý zhoršuje príznaky ochorenia.

3. Drug Interaction:

Spirulina zvyšuje úroveň aktivity imunitného systému. To predstavuje hrozbu liekových interakcií, predovšetkým s imunitne potláčajúce. Spirulina a imunitný-potláčajúce lieky pôsobia protichodne spôsobom. Osoba na imunosupresíva nesmie konzumovať Spirulina, alebo to bude znižovať účinok liekov, čo vedie k vážnym komplikáciám.

load...

4. Risk Of otrava ťažkými kovmi:

Odrody spiruliny, ktoré sú produkované v nezabezpečených nastavenia sú často zamorené významnými stopami ťažkých kovov, ako je ortuť, kadmium, arzén a olovo. Predĺžená spotreba spiruliny, ktorá pochádza z takej nespoľahlivý zdrojov vedie k poškodeniu viscerálnych orgánov, ako sú obličky a pečeň. V porovnaní s dospelými, deti sú vystavené vyššiemu riziku vzniku smrteľných komplikácií v dôsledku ťažkého kovu otrava z kontaminovaného spiruliny.

5. Ochorenia obličiek:

Veľké množstvo amoniaku je produkovaný v tele, ako sa metabolizuje proteín v spiruliny. Amoniak dostane prevedený na močovinu. To kladie nadmerný tlak na obličky spláchla veľkého množstva močoviny z krvi, čo v konečnom dôsledku zníženie účinnosti obličiek. Niektorí ľudia majú tendenciu k rozvoju obličkové kamene z dôvodu vysokej koncentrácie močoviny v obličkového systému.

6. Triggers edém:

Ako naznačil skôr, spirulina je plná vitamínov, bielkovín a minerálov. Ľudia s poruchou funkcie obličiek nie sú schopní vyhnať všetky nepotrebné súčasti z ich krvného obehu. Nahromadenie nadmerných živín v krvi spôsobuje končatiny sa nafúkne. Táto opuchy končatín je známy ako edém.

7. Zažívacie ťažkosti:

Konzumujúci Spirulina môže viesť k syntéze tráviacich plynov v prebytku, čo spôsobuje kŕče v bruchu a nadúvanie. Ak ste náročné Spirulina prvýkrát, možno budete chcieť, aby sa zabránilo vystúpiť. Nováčikovia sa snaží Spirulina často dôjde k nevoľnosti a zvracanie.

Spirulina odrody zamorené kontaminanty, ako mycrocystins tiež viesť k závažným ochoreniam tráviaceho systému, ako je napríklad nevoľnosť a akútna dehydratácia.

8. Septik prúdom:

Je celkom možné, spirulina, ktoré majú byť zamorené produkované baktériami. Toxíny, keď sa uvoľní v ľudskom tele, môže spôsobiť bakterie- šok, tiež známy ako septický šok. Pacienti, ktorí trpia reumatoidnou artritídou, hypertenzie a mnohopočetným myelómom sú vysoko citlivé na bakterie- šoku.

9. Riziko vzniku ochorenia motorických neurónov (MND):

Spirulina zozbierané z nezabezpečených divokých zdrojov, ako sú jazerá, rybníky a mora sú často jedovaté v prírode. Tieto odrody produkujú toxíny v tele v čase konzumácie, čo v konečnom dôsledku robí cestu pre ochorenie motorického neurónu. Medzi príznaky patrí svalové kŕče, skomolený reči a rýchle chudnutie kvôli degenerácii svalov. Ako MND postupuje s časom, postupne vedie k invalidite.

10. Riziko pre tehotné a dojčiace dojčiat:

Vedľajšie účinky spiruliny na normálny priebeh tehotenstva sú zatiaľ byť objavený. Avšak, ako deti a deti sú veľmi citlivé na kontaminanty prítomné v spirulina, to by dávalo zmysel na strane tehotných žien nespotrebúvajú spirulina vôbec.

Rovnako tak dojčiace ženy by mali hrať na istotu a vyvarovať užívaniu spiruliny. V opačnom prípade zle efekty možno ľahko preniesť na dojčatá počas dojčenia.

Spirulina sa používa ako zdravotná doplnky po celom svete. To sa používa na liečbu diabetu, hypertenzie, únava, deficit pozornosti, hyperaktivitou (ADHD) a kožné problémy. To tiež pomáha znížiť nezdravé hladiny cholesterolu v tele. Ale príliš veľa spiruliny premení bumerang a môže dôjsť k poškodeniu obličiek, pečene, nervového systému a tráviaceho systému.

Kľúčom k úspechu je neprekračovať odporúčané dávkovanie. Ľudské telo je skupina zložitých a chúlostivých systémov, ktoré môžu byť zaradené do neporiadku s minimálnymi zásahmi škodlivých látok. A tiež nezabudnite kúpiť Spirulina, ktorá je prostá nečistôt, aby sa predišlo komplikáciám.

Dúfam, že sa vám páči tento článok zvýraznenie Spirulina vedľajšie účinky! Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v komentáre časti nižšie.

load...