Zdravie a wellness

12 úžasných prínosov Capers (Kachra) pre pokožku, vlasy a zdravie

12 úžasných prínosov Capers (Kachra) pre pokožku, vlasy a zdravie

Pikantné, pikantné a exotické, kapary pridať nádherný dotyk na talianskych pokrmov. Kapary sa používajú hlavne ako korenie alebo pre zdobenie. Sú voňajúce s chuťou, ale prekvapivo mnoho zdravotných výhod rovnako. Prečítajte si o úžasné výhody kapary v tomto príspevku.

Kapary sú tiež známe ako 'Kabri' v Hindi, 'Kokilakshamu' v Telugu, '' v Mullukattari kannadčina, 'Kabura' v Marathi, 'Barar' v Punjabi. Poďme preskúmať tento chuťovo zložky a pochopiť, ako vrátane kapary v našej strave môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie

Aké sú kapary?

 • Kapary sú nezrelé kvetné puky Capparis spinosa. Oni sú tiež nazývaní Flinders ruže. Kapary sú trvalé zime listnaté rastliny, ktoré pochádza zo Stredomoria a niektorých častiach Ázie a južnej Afriky (1).
 • Tie sú neoddeliteľnou zložkou stredomorskej kuchyne.
 • Potom, čo sa tieto hrachu veľkosti púčiky sú pestované, sa sušia na slnku a použité v nakladanej zeleniny vzhľadom na ich kyslý citrónovou príchuťou. Dávna história hovorí, kapary boli použité v sumerskej potravín.
 • Kapary túlajú sa vo veľkosti od situácie korením alebo Nonpareil až do veľkosti malé zelené olivy.
 • Väčší kapary sú silnejšie v chuti, ale ak si chcete užiť jej aróma ísť pre tie malé.
 • Caper púčiky sa zbierajú ručne. Sú nielen pridať nejaké vibrujúci chuť do jedla, ktoré sú tiež známe pre svoje obrovské zdravotné výhody.
 • Jedna lyžica kapary obsahovať len dve kalórie. Z tohto dôvodu kapary môže byť dobrou voľbou, ak ste po nízkokalorická diéta. Na rozdiel od jeho nízkokalorické prospechu, ale tiež obsahujú antioxidanty, phytonutrients a vitamíny sú nevyhnutné pre optimálne zdravie.

Kapary Nutričné ​​hodnoty:

Každý 100 g kapie obsahovať 5 gram sacharidov, 0,4 g cukru, 3 g vlákniny, 0,9 g tuku, 2 gram proteínu, 4 mg vitamínu C, 138 IU vitamínu A, 24,6 mg vitamínu K, 0.88mg vitamín E, 0,652 mg niacín, 0,139 mg riboflavínu, 1,7 mg železa, 2960 mg sodíka, 40 mg draslíka, a 96 KJ energie.

load...

Zdravie Výhody kapary:

1. Antioxidačné Powers:

Kapary sú bohaté na flavonoidových zlúčenín vrátane rutinu a kvercetínu. Obe tieto zlúčeniny sú účinnými zdroje antioxidantov. Antioxidanty sú známe, aby sa zabránilo voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť ochorenia rakovinou a kožné súvisiace.

 • Rutín pomáha pri hladkom cirkuláciu krvi a to môže byť veľmi užitočné pri liečbe namáhané cievy.
 • Nedávny výskum ukazuje, kvercetín má analgetické, protizápalové, antibakteriálne a anti-karcinogénne vlastnosti (2).

2. Minerálne Mine:

Kapary obsahujú minerály, ako je železo, vápnik, meď a vysoké hladiny sodíka (3).

load...
 • Vápnik pomáha pri budovaní silnej kosti a zuby.
 • Meď spája s niektorými proteínmi produkujú enzýmy, ktoré pôsobia ako katalyzátor na pomoc rad telesných funkcií.
 • Železo pomáha naše svaly ukladať a využívať kyslík. Je súčasťou mnohých enzýmov, ktoré pomáhajú naše telo k tráveniu potravy.

3. Vitamín Vitalita:

Tieto chutné byliny sú sklady vitamínov, ako je vitamín A, vitamín K, niacín, a riboflavínu (4).

 • Vitamín A zlepšuje zrak a pomáha nám vidieť v tme. To môže tiež znížiť riziko vzniku niektorých druhov rakoviny. Tento zásadný vitamín pomáha naše telo odohnať infekcie a udrží náš imunitný systém.
 • Vitamín K hrá dôležitú úlohu pri zdravie kostí. To znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.
 • Niacín chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami a tiež podporuje kognitívne funkcie, nervový a tráviaci systém.
 • Riboflavín, tiež označovaná ako vitamín B2, pomáha telu premeniť potraviny na palivo, ktoré nás udržiava energický. Je tiež známe, že podporuje funkcie nadobličiek. Tak to pomáha udržiavať zdravý nervový systém.

4. Fiberlicious Good:

Kapary sú účinnými zdrojom vlákniny (5). Vláknina znižuje zápchu. Lyžica kapary obsahuje 0,3 gramov vlákniny, asi 3 percentá svojho minimálnej odporúčanej dennej dávky vlákniny.

5. Bad Enzým Buster:

Ľudia, ktorí patria tukov a červeného mäsa v ich každodennej strave by mali jesť kapary, pretože ničí niektoré vedľajšie produkty nájdené v mäse a potravín, ktoré sú bohaté na tuky. Tieto vedľajšie produkty sú často zodpovedné za rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.

Liečivé Využitie kapary:

6. Reuma Relief:

Kapary boli použité ako liečba reumatické bolesti (6) v starovekom Grécku.

7. Zmierňuje nadúvanie:

Caper zmierňuje bolesť brucha a nadúvanie (7). Okrem toho sú tieto pikantné púčiky sú jeden pre zlepšenie chuti do jedla.

8. Diabetes Buster:

Kapary pomáhajú udržať diabetes pod kontrolou. Kapary obsahujú chemické látky, ktoré udržujú hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Vyhnúť sa náročnej vysoké množstvo kapary, ak už užívate liek na cukrovku ako obaja majú tendenciu znižovať hladinu krvného cukru (8).

9. Preťaženie Reliéf:

Tie sú tiež známe, aby sa zabránilo preťaženiu hrudníka. Znižuje hlien (9).

Kožné Výhody kapary:

10. Suchá pleť Relief:

Kapary sú dobré pre suchú pokožku (10). Môžu byť použité priamo na kožu, aby ju udržali hydratovaná.

11. Skin Aid:

Používa sa aj pri liečbe kožných ochorení, ako je začervenanie kože, podráždenie a vyrážky. Z tohto dôvodu, kapary sú používané vo výrobkoch pre starostlivosť o pleť (11). Okrem toho, caper napomáha spomalenie procesu starnutia vzhľadom k jeho antioxidačné vlastnosti.

Vlasy Výhody kapary:

12. Podporuje rast vlasov:

Kapary sú široko používané vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy príliš, pretože je bohatá na vitamín B a železo. Obaja sú známi pre podporu rastu vlasov. Vitamín B napomáha cirkuláciu krvi v našom tele. Tak sa udržuje celkové zdravie vlasov, pretože krvný obeh je základnou podmienkou pre zdravé a lesklé vlasy. Železo pomáha, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov.

Nežiaduce účinky kapary:

 • Ak ste na diéte s nízkym obsahom sodíka by ste sa mali vyhnúť kapary, pretože sú bohatým zdrojom sodíka.
 • Spoločným znakom jesť prebytočné kapary je extrémna smäd. A tak sa snaží konzumovať v miernom množstve.
 • Kapary zadržiavať vodu v prírode, pretože obsahujú veľké množstvo sodíka. Preto tento zadržiavanie vody môže vyvolať pocit plnosti. Dávajte pozor na jesť nadmerné množstvo kapary.
 • Ak trpíte vysokým krvným tlakom by ste sa mali vyvarovať jesť kapary. Nadbytok sodíka zvyšuje objem krvi, pretože zadržiava vodu. Nadmerný príjem sodíka mohol dať do tela s rizikom srdcových ochorení.
 • Ďalším vedľajším účinkom jesť príliš veľa kapary je riziko vzniku osteoporózy. Sodíka znižuje svoju hustotu kostného tkaniva, ktorá spôsobuje, že stráca silu. To tiež chráni vaše telo absorbovať vápnik, ktorý je rozhodujúci pre budovanie a udržanie zdravia kostí. Slabá stav kostí často vedie k osteoporóze. A ak už máte osteoporózu, lepšie držať ďalej od kapary.
 • Kapary je potrebné sa vyhnúť, ak ste tehotná alebo podstupujú akúkoľvek operáciu (12).

Varenie Tipy:

Kapary sa používajú, aby chuť v rôznych omáčok, vrátane remuládou alebo tatárskou. Sú skvelé pri varení so syrom. Poznať úžasné zdravotné výhody, môžete ich pridať ako náhrada pre soľ pri varení lososa, kuracie, morčacie, červené mäso, zelenina a šalát. Jeho nežné výhonky sú tiež použité v rôznych pokrmov.

Ako nakupovať kapary?

Pokiaľ ide o kapary, tmavé zelených v menších veľkostiach sú najlepšie. Korenia veľké kapary z južnej Francúzsku sú považované za najlepšie kapary na svete.

Skladovacie Tipy:

Kapary sa obvykle predávajú v slanom náleve. Ukladať ich do chladničky. Je potrebné zabezpečiť, aby zostali namočený v slanej vode, takže nechápem suché.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách kapary. Tak na čo ešte čakáte? Pridať kapary do svojho jedálnička pre ich zdravotných prínosoch a lahodnej chuti. Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii Komentáre nižšie.

load...