Zdravie a wellness

42 úžasné výhody oleja Neem pre pokožku a vlasy

42 úžasné výhody oleja Neem pre pokožku a vlasy

Spomeňte si na doby, kedy Neem listy boli bezkonkurenčné liek na každý problém tela a mimo nej? Slová múdrych grandmoms vypisovať výhody neem, hoci zastarané, stále platí na T. Bez ohľadu na príchodom nových vekových výrobky a lieky, Neem stále drží silnú miesto vo svete medicíny a wellness. Najmä, Neem olej, extrahovaný z samotného osiva (alebo ovocie) tropického stromu Neem, tiež nazývaný ako Azadirachta indica alebo indické lila. Zoznam výhod neem ropy je nielen dlhá, ale podporuje aj rôznych štúdií a výskumov. Tak poďme, tour-de-neem olej 'od ktorého konci, uisťujem, tento čarovný lektvar by sa stali neoddeliteľnou súčasťou vášho života.

Tu je nahliadnuť do vecí, popisované v tomto článku...

 • Čo je Neem Oil
 • História Neem Oil
 • Je Neem Oil bezpečné?
 • Ako je Neem olej extrahovaný
 • Výhody Neem olej pre pleť
 • Výhody Neem olej pre vlasy
 • Výhody Neem olej pre vnútorné a vonkajšie použitie
 • Externé spôsoby využitia Neem olej
 • Neem Oil Recepty
 • Ako si vybrať a uložiť Neem Oil
 • Veci na zapamätanie pri nákupe Neem Oil
 • Zaujímavé fakty o Neem Oil
 • Aká je Neem Oil používa?
 • Dávkovanie
 • Nežiaduce účinky Neem Oil
 • Najčastejšie otázky

Čo je Neem Oil?

Neem olej je druh rastlinného oleja extrahované z plodov vždyzelené neem stromu. Jeho botanický názov je Azadirachta Indica. Neem stromy sú prevažne nachádzajú v indickom subkontinente. Neem olej obsahuje dve hlavné zlúčeniny pomenované azadirachtin a triterpenoidy ktorý dáva neem olej svoj antiseptický, antifungálne, antipyretickými a antihistamínové vlastnosti. O spôsobe ťažby založené Neem olej má rôzne farby, ako ostrá červená, zelená, hnedá, žltá, hnedá, zlatý-žltej a tmavo hnedej.

Neem tree oil, s jeho výraznou a prenikavou vôňou, je extrémne horkú chuť, pretože prítomnosť phytochemicals Azadirachtin získaný a triterpenoidních. Tieto dva fytochemikálie sú zásadným spôsobom prispievajú k terapeutickej a liečivé hodnoty Neem olej je. Iné ako sterolov, ako je kampasterolu, beta-sitosterol, stigmasterol a čistý Neem olej je naložený s mastnými kyselinami a alkaloidy (1).

load...

Späť na obsah

História Of Neem Oil

História využívania ropy Neem siaha až do staroveku a jeho liečivé vlastnosti sú oslávený v Indii viac ako 4000 rokov. V sanskrte slovo pre Neem je, Nimba ', čo tiež znamená, že, dobré zdravie.' Tento liečivý strom je označovaný v starých písmach ako, tužidlá na choroby a neduhy. ' Existuje mnoho ďalších silných odkazov na Neem ako, prírody lekáreň, ', živé Giving Tree' a, potápanie strom. ' Skrz históriu, Neem bol symbolom zdravia, ako každá časť tohto stromu bola niektorých alebo iné využitie - kôry, semien, ovocie, kvety, listy, korene, a čo je najdôležitejšie, olej. Predpokladá sa, že ľudia tiež v styku s Neem stromov vysadených na svojich záhradách.

Späť na obsah

Je Neem Oil bezpečné?

Neem olej je netoxický v prírode a je úplne bezpečná pre nielen ľudí, ale aj pre rastliny, cicavcov, vtákov a včiel. Azadirachtin prítomné v neem oleji môže byť mierne toxický pre vodné živočíchy keď (2).

load...

Späť na obsah

Ako je olej Tavený? (Alebo) Ako je Neem olej extrahovaný?

Neem olej lisovaný alebo extrahuje drvením jadra semien. Tento proces môže byť lisovania za studena, alebo 40 až 50 ° C, kontrola teploty lisovania. Neem olej môže byť tiež vyslobodil extrakciou rozpúšťadlom neem ovocie, koláče, semien alebo jadro. Ako extrakčné rozpúšťadlo znižuje kvalitu produktu, oleja lisovaného za studena, je výhodný spôsob extrakcie Neem oleja. Extrahovaná rozpúšťadlom, Neem olej sa používa vo výrobe mydla (3).

Zloženie neem olej je založený na spôsobe spracovania, ako rozmery a zmes komponentov v priebehu extrakcie sa líšia.

Späť na obsah

Výhody Neem olej pre pleť

Čo je Neem olej dobré? Znovu a znovu, zdravotníci a lekári uvedené nespočetné výhody Neem olej pre zdravie, wellness. A to nie je všetko; tam je dôvod, prečo mnohé kozmetické kozmetika chváliť produktov založených neem. Neem olej je naložený s liečivými vlastnosťami spojené s starostlivosť o pleť.

1. Vyhladzuje vrásky 

S jeho regeneračných vlastností a imunitný posilňujúci zlúčeniny, Neem olej umožňuje koži bojovať patogény, ktoré sa nachádzajú pod povrchom kože. To udržuje pokožku hladkú a bojuje proti vráskam. Použitie neem olej na tvár alebo vrátane neem prášok v pleťovej masky upokojuje pokožku, čím sa zníži účinky starnutia (4).

2. Stimuluje kolagén 

Tu je ďalší prírastok do výhody Neem oleja na pokožku. Neem stimuluje produkciu kolagénu, ktorý spomaľuje proces starnutia kože. (5) Pravidelné používanie neem ropy nielen vyhladzuje vrásky a jemné linky, ale tiež robí vaša pleť vyzerať mlado a vláčnu.

3. Zmierňuje suchú pokožku

Podľa ministerstva biochémie a biotechnológie na Kwame Nkrumah University of Science and Technology (Knust), Neem olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny (EFA), triglyceridov, vitamín E a vápnika (6), vitamín E a esenciálne mastné kyseliny umožňujú neem olej presakovať hlboko do pokožky a tým hojenie trhliny spôsobené sucha.

4. Znižuje ekzém 

Neem olej je vek starý prírodný liek na ekzém príznaky ako je svrbenie, suchá koža. Hoci to upokojuje pokožku, Neem olej nelieči hlavných príčin ekzému. Tieto príčiny môžu byť dedičné alebo získané. Pravidelné užívanie Neem olej pomáha veľa v liečbe podráždenia ekzém a červené vyrážky (7).

5. Zaobchádza Psoriáza 

Psoriáza je bolestivé ochorenie kože, ktorá zanecháva pokožku hľadajú opálený. Suchosť a mierky sú dve hlavné príznaky spojené s psoriázou. Vitamín E bohatý Neem olej je nesmierne užitočné pri upokojenie svrbenie a podráždenie spôsobené psoriázy. Neem, svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami zabraňuje vzniku akýchkoľvek ďalších kožných infekcií (8).

6. Svrbenie 

Kožné svrbenie je zvyčajne spôsobená stratou vlhkosti v pokožke. Ako Neem olej je obzvlášť vysoké pri mastné kyseliny a vitamín E, to preniká do vonkajšej vrstvy kože opravy bariéru ochrany a tým spomalenie straty vlhkosti. Pomocou neem olej na svrbenie pokožky zadržiava vlhkosť a pomáha pri hojení suchej a poškodenej kože.

7. Všetky druhy dermatitídy 

Neem má antiseptické vlastnosti, ktoré sú známe pre udržiavanie infekcie na uzde. To je naložený so zlúčeninami, ako je Nimbidin a Nimbin, ktorý zabraňuje začervenanie a opuch a tým udržanie vlhkosti pokožky. Neem olej je testovaný prostriedok pre všetky typy dermatitídy (9). Je tiež ideálny pre aknóznu pleť a pomáha bojovej baktérie, ktorá spôsobuje pupienkov a akné.

8. Scars 

Veľké množstvo mastné kyseliny v neem olej zabraňuje a pochutiny jazvy vľavo akné. Neem je tiež non comedogenic činidlo, ktoré odstraňuje kožné nečistoty a sťahuje póry.

9. Odstráni Suchosť 

Rôzne zlúčeniny v Neem olej napomáha upokojiť suchosť pokožky. To tiež posilňuje schopnosť tela, aby sa a uvoľňovanie histamínu a ďalších dráždivých látok. Neem olej je naložený s vitamínom E a mastných kyselín, ktoré je preto preniká vonkajšej vrstvy kože, obnovenie ochrannú bariéru a zabraňuje strate vlhkosti.

10. Boje akné

Aspirín ako zlúčeniny v Neem olej zo semien odstraňuje akné spôsobujú baktérie z kože. Tiež mastné kyseliny v oleji neem zabrániť jazvy spôsobené akné. To nie je všetko, ale tiež znižuje začervenanie pokožky a navracia zdravý lesk na to.

11. Skin Conditioner

Neem olej hlboko hydratuje a opravy suchosť kože. To je presne ten dôvod, prečo je Neem olej súčasťou medicinálnych výrobkov suchosť opravy. Bylinný hydratačné vzorec neem oleja vedie k dobre tónovaný kožu bráni ju z trhlín a pehy.

12. Plesňové infekcie kože 

Neem má antimykotické vlastnosti, ktoré prevenciu a liečbu bežných plesňových infekcií kože, ako sú vyzváňacie červami, športovci nôh a nechtov huba. Tieto dve zlúčeniny, menovite gedunin a nimbidol, prítomné v oleji neem zničenie húb, ktoré spôsobujú kožné infekcie. Je dokázané, že Neem olej je účinná v 14 rôznych kultúr húb (10).

13. Skin Toner 

Neem olej je ideálny kože toner, pretože obnovuje vlhkosť pokožky a bojuje proti patogénom, ktoré sa nachádzajú pod povrchom kože. Pomocou neem olej ako toner pleti zanechá pleť mladej, zdravé a hladké.

14. Odstráni Blackheads 

Pravidelné používanie zriedeného Neem oleja odstraňuje čierne bodky a zabraňuje ich opätovnému výskytu. Sa nevzťahujú čistý neem olej priamo na tvár. Pridajte 2 - 3 kvapky oleja do vody a pomocou zriedeného roztoku, ako sa zbaviť čierne bodky.

15. Zaobchádza svrab 

Neem olej je veľmi užitočné pri odstraňovaní svrabu a iné kožné parazity. To dusia živých nýmf na povrchu pokožky, čím sa lieči svrab až do samého koreňa. Jemne dab Neem olej na svrab napadnutia a nechajte ju na kožu po dobu 15 minút. Pritom pravidelne odstráni roztoče a znižuje svrbenie a zápal spôsobený kvôli svrabu.

16. Anti-Aging sérum 

Neem olej, obohatené o mastné kyseliny, vitamín E, antioxidanty a protizápalové vlastnosti chránia pokožku proti poškodeniu životného prostredia. To tiež obsahuje karotenoidy, ktoré urýchľujú obranu pokožky proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie (11).

17. Neem Oil for Application Face

Neem olej na tvár dávky je osvedčený príbeh! Uplatnenie neem olej pravidelne na tvár vytiahne nečistoty a sťahuje pleťové póry robiť kožu vyzerať zdravo a dokonca i-tónovaný.

18. Znižuje Hyper-pigmentácie

Neem olej je konečný záchranca pre pigmentáciu kože. To uprace pokožku, ktorá je i-posilnil. Neem olej spomaľuje produkciu melanínu, koža sa farbivo, ktoré pri vylučované vo vyšších množstvách, vedie k pigmentácii. Uplatnenie Neem olej pravidelne vymaže, skrášliť a omladiť pokožku, čím znižuje pigmentáciu kože drasticky.

19. Pásový opar, bradavice a krtkovia, opary a herpes

Neem olej má významný vplyv na chronické kožné ochorenia, ako je pásový opar, bradavice & krtkov, oparov a herpes. Použitie kvalitné, organické neem olej naplnené antimykotické vlastnosti na postihnuté oblasti kože sa nielen upokojujú podráždenia, ale aj zabiť baktérie, ktoré sú základných príčin týchto podmienok. Neem olej sa bežne používa v Siddha medicíne na liečbu kožných ochorení (12).

20. Žihľavka

Žihľavka, bežne známy ako žihľavka javí ako svrbivé červené hrbolčeky na koži spôsobené alergickými reakciami. Neem má antihistaminikum a ďalšie zlúčeniny, ktoré pomáhajú zmierniť žihľavkou (13). Uplatnenie neem olej na postihnutú oblasť predchádza a lieči tento stav kože.

21. Treat Menšie zapálenej rany

Zoznam Neem olej používa pre pokožku mohol pokračovať ďalej a ďalej. Ajurvédska medicína odporúča použitie Neem olej lokálne na liečbu drobných zapálené rany, čím sa znižujú zápal. Neem zvyšuje prietok krvi, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénových vlákien, ktoré pomáhajú rany rýchlo liečiť.

Budete sa čudovať, keď ste svedkom ropné výhody Neem pre pokožku.

Späť na obsah

Výhody Neem olej pre vlasy

Kto nesníva o dlhé, lesklé zámky? A čo keď vám povedať, že Neem olej je bezkonkurenčná hair-liečiteľ príliš? Existuje mnoho Neem olej výhody pre vlasy. A mnoho ľudí sa často pýtajú, ako používať neem olej na vlasy. Liečivé vlastnosti Neem oleja bude nielen pomôže udržať bežné problémy vlasy na uzde, ale tiež zabezpečí, že vaše vlasy dostane pozornosti, akú si zaslúži. A ak ste sa potýkali niektorú z otázok vlasy uvedených nižšie, dobre, Neem olej je najlepšou voľbou! Tu sú niektoré výhody Neem oleja na vlasy.

22. Lupiny

Lupiny? Suchá pokožka? Neem olej je váš go-to prírodný liek! Mnoho anti-lupinám šampóny používať neem olej ako hlavná zložka, pretože jeho liečivé vlastnosti. Neem olej na vlasy nielen zlepšuje váš skalp zdravie, ale aj udržuje hladinu pH pokožky hlavy. Zdravý skalp znamená bez lupín!

23. Zaobchádza vši

Neem olej je považovaný za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako sa zbaviť vši. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť neem olej na pokožke hlavy a nechajte ju cez noc. Budúci deň, kedy sa vlasy česané tenkou hrebeň, všimnete si, ako sa Neem olej pracoval v tých vši problémové zámkov.

24. Zlepšuje štruktúra vlasov

Pravidelné používanie neem ropy bude mať za následok zdravé vlasovej pokožky a vlasov. Vzhľadom k tomu, olej nemá žiadne vedľajšie účinky, to je vždy win-win situácia, bez ohľadu na to, v čom je problém vlasy. A to nie je všetko; Neem olej zanecháva vlasy rozmotať a silný, čo je krotenie do požadovaného štýlu. Masážny Neem olej na skalp pár hodín pred umývanie vlasov a vy uvidíte rozdiel sami.

25. Podporuje rast vlasov

Neem olej na vlasy je prastarý riešenie pre zdravý rast vlasov. Aj keď to posilňuje korene a urýchľuje rast, to môže byť tiež použitá na nápravu následkov rednutie vlasov spôsobené znečistením, stresom alebo liekov.

26. Odstráni rozštiepené končeky

Keď vidíte vaše vlasy rozštiepené končeky vlasov, je čas začať Neem oleja rituál. Štiepeniu by mohlo viesť k zakrpatený rast vlasov robiť vlasy kučeravé a neovládateľný. Výhody Neem olej zo semien zahŕňajú hydratáciu vlasov od korienkov ku končekom a jemné opravy vlasy kožtičiek. Základné vlasy orezávanie a pravidelná aplikácia Neem olej vám pomôže ponúkať okamžitý rozlúčka s hrozný rozštiepené končeky.

27. Zaobchádza krepaté vlasy

Kučeravé vlasy? Žiaden problém. Neem Ka Tel Hai Na! Neem olej je vyhľadávaným liek na tupé, bez života a kučeravé vlasy. Neem poskytuje hlboké klimatizácie pre kučeravé vlasy, čím zachováva lesk a silu svojich zámkov. Pridá sa niekoľko kvapiek oleja do svojho šampón pred každým praním a výsledok bude hydratovaná, hladkú a šťastný vlasy!

28. Podporuje zdravú pokožku hlavy

Stále premýšľal, aké sú Neem olej používa na vlasy? No, krásu vašich vlasov je závislá na zdravie pokožky hlavy. Neem olej, so všetkými svojimi vlastnosťami k náprave, lieči váš skalp čím sa zvyšuje krásu vlasov. Neem olej nielen hydratuje vlasy, ale tiež pracuje na udržanie svojho skalp zdravej (14).

Späť na obsah

Výhody Neem olej pre vnútorné a vonkajšie použitie 

Vnútorné spôsoby využitia Neem olej

Iné ako kože a vlasov, Neem olej je dôveryhodný prostriedok pre mnoho vnútorných telesných chorôb, ako sú vredy, rakovina a chronické vírusy. Tu sú niektoré zdravotné výhody Neem oleja.

29. Gastrointestinálne ochorenia, vredy

Neem olej je považovaný za univerzálny liek na zažívacie ťažkosti.

K týmto problémom dochádza z dôvodu narušenej hodnoty pH v žalúdku a čriev. Kyslosť je častou príčinou vredu v žalúdku (15). Výhody Neem oleje sú proste geniálne! Vyrovnáva, obnovuje a udržiava správnu hladinu pH a účinne lieči vredy. Analgetický prínos Neem olej zmierňuje bolesti spôsobené všetkými druhmi gastrointestinálne otázok.

30. Rakovina

Neem má imunitný posilnenie vlastnosti. To je dôvod, prečo u niektorých pacientov postihnutých rakoviny, najmä rakoviny prsníka, spotrebovať Neem vo forme oleja alebo kapsúl, ako súčasť liečby. Liečivé vlastnosti neem chrániť telo pred pôsobením protilátok (16), aj keď efektívne, Neem olej a tablety by mali byť konzumované u pacientov s nádorovým ochorením len po konzultácii s lekárom.

31. Vírusy

Neem olej bol dôveryhodný domáce liek na liečbu závažných vírusov, ako sú ovčie kiahne a kiahne. Antibakteriálne vlastnosti neem nielen zaisťuje, že vírus je zničená, ale tiež zabraňuje re-lapse. Neem je dôveryhodný liek pre ľudí, ktorí trpia s herpes a hepatitída B vírusy.

32. Zápal ďasien a pyorrhea

Zápal ďasien je druh zápalu ďasien, ktorý zvyčajne predchádza ochorenie ďasien zvanej periodontitis. Neem olej je extrémne účinná perorálna liek na všetky problémy so zubami. Či už ide o krvácanie z ďasien, bolesti zubov alebo zlý dych, je antiseptické vlastnosti neem Je dokázané, že udržiavať ďasná a zuby zdravé. Mnoho produktov starostlivosti o zuby patrí neem olej ako hlavná zložka pre rovnaký cieľ (17).

S toľkými zdravotných výhod neem ropy, kto by nechcel, aby sa pokúsili tento čarovný lektvar?

Späť na obsah

Externé spôsoby využitia Neem olej

33. Antiseptické vlastnosti

Pridanie na dávky neem ropy, Neem olej je jednou z hlavných zložiek v mnohých produktov, ktoré sú používané v našich životoch dňa na deň. Antiseptické vlastnosti neem pridať nesmiernu hodnotu pre rôzne produkty, ako sú lieky, krásy a kozmetických výrobkov. Tiež sa používa v pesticídoch a prírodné repelenty proti hmyzu.

34. Vytváranie Lieky

Prirodzený liečivý hodnota neem je dôvod, prečo sa používa pri výrobe liekov, ktoré liečia ochorenia, ako sú zažívacie problémy, rakovina, poruchy krvi, cukrovky a artritídy (18).

35. Vytváranie Cosmetics

Neem olej na kožu dokáže divy. Kozmetické kozmetiky a výrobca produktov pre starostlivosť o pleť často obsahujú neem olej v ich tovaru v podobe éterického oleja. Neem tree oil používa sa prevládajúcej miesto v aromaterapia produktov pre zníženie stresu a obnoviť duševné zdravie.

36. Vykonávanie pesticídy, fungicídy a dezinfekčné

 Tento univerzálny olej má významné miesto pri výrobe pesticídov, fungicídov a germicídne a tým, že je prospešné komponenty pre poľnohospodárske účely. Účinné látky v Neem olej zo semien nielen preruší životný cyklus hmyzu, ale tiež obmedzuje ich rast.

37. Tvorba Pet Care Products

Neem olej sa používa v mnohých produktoch domácej starostlivosti, aby sa zabránilo nebezpečným kožných ochorení. To môže byť ošetrené v oblastiach, kde domáce zvieratá trávia maximum času, aby sa zabránilo ich zmluvné infekcie a kožné problémy (19).

38. Proti komárom

Mosquito hrozba? Žiaden problém! Neem olej je ideálne prírodné repelent proti komárom, ktorý je úplne bezpečná. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of American Mosquito Control Association, výskumníci zmiešané 2% Neem olej zo semien na misku kokosového oleja a aplikuje ju na exponovaných častí tela dobrovoľníkov. Výsledok: Táto zmes za predpokladu, úplnú ochranu po dobu približne 12 hodín od uhryznutia všetkých druhov anopheline (20). Neem olej je široko používaný liek na ochranu proti malárii.

39. Zabraňuje Mosquito Breeding

Neem olej obmedzuje dôvody pre chov komárov tým, že odpudzujú svojou vôňou a následku. Pridanie neem olej vodnej nádrže v komára zamorených oblastiach odradiť komármi z chovu v tejto oblasti.

40. Použitie Neem Oil Cuts & modriny

Drobné rezné rany a rany? Neem olej je váš instant domáci liek! Liečivé vlastnosti neem znížiť zápal a upokojuje drobné rezné rany a modriny. Tiež udržuje žiadne ďalšie infekciu v šachu.

41. Slúži ako prírodné insekticíd

Použite neem olej, výnimočný repelent, spoločná záhradné chýb, ako sú kobylky je chrobákmi, roztočmi, hlísty a húsenice. Nie je to len záhradné chyby! Neem olej je ideálny repelent pre termitmi, mravce a šváby taky. Dom a záhradu, a to ako postarané!

42. Neem olej zo semien ako antikoncepcia

Je dokázané, že Neem má schopnosť zabrániť tehotenstva u žien. Funguje to ako pred, tak aj po sexe aj keď, ako preventívne, niektoré čistené extrakty pracoval len pred pohlavia (21). Od dávnych čias, Neem olej je považovaný za účinnú formu antikoncepcie. Pri testovaní na ľudských spermií, 1000 mg Neem extrakt (nimbidinate sodný) zabila všetkých spermie do 5 minút. Vyskúšať na vlastné nebezpečenstvo aj keď!

Späť na obsah

Neem Oil Recepty

Neem Oil krém proti vráskam s levanduľou

Čas sa rozlúčiť na vrásky a priviesť späť bezchybnú hladkú pokožku s týmto Neem olej vráskam s levanduľou. Zaujíma vás, ako používať neem olej v tomto lieku? No, tu je recept a myslia si, že účinky sú neuveriteľné!

Čo potrebuješ
 • 30 ml čistého neem olej
 • 200 ml jojobového oleja
 • 4-5 kvapky čistý levanduľový olej
Inštrukcie
 1. Dajte všetky ingrediencie do nádoby alebo fľaše.
 2. Zmiešajte a dôkladne. Zaistite, aby všetky ingrediencie zmes dobre do seba.
 3. Naneste na kožu ako zvlhčovač 2 - 3 krát denne.

Uistite sa, že vždy zriedený čistý neem olej pred použitím priamo na kožu. Pred nanesením hydratačný na tvári urobiť kalmetizace. V prípade kožné reakcie alebo podráždenie, umyte si tvár a prestaňte používať.

Späť na obsah

Ako si vybrať a uložiť Neem Oil

Neem olej je treba skladovať v temnom a chladnom mieste alebo chladničky. Je lepšie použiť olej do dvoch rokov od jej dátumu výroby. Pri výbere fľašu Neem oleja, uistite sa, že sa pozriete na dáta baliace. Rozhodnúť pre za studena lisovaný organické neem olej. Pri nákupe Neem olej dbať na to, aby bol obal fľašu dobre. Nezabudnite si označiť svoju fľašu neem olej vhodným spôsobom pred uložením. Hoci Neem olej kondenzuje pri nízkych teplotách, môže byť vrátený späť do kvapalnej formy umiestnením kontajnera neem oleja v teplej vode. Uistite sa, že voda nie je príliš horúca. Tepla ničí azadirachtin, najcennejšie zložkou Neem oleja.

Späť na obsah

Veci na zapamätanie pri nákupe Neem Oil

Pri nákupe fľašu Neem oleja, uistite sa, že ste si prečítali etiketu pozorne, najmä zoznam zložiek a dátum balenia. Existuje veľa rafinovaných pre-zmiešané verzie, ktoré budete chcieť, aby sa zabránilo. Olej kupujete by mal byť žltý, zakalený, a mala by mať štipľavý zápach, ako je cesnak a síry. Rozhodnúť sa pre 100 percent organické neem olej. Tým je zaistené, že nie je kontaminovaný rozpúšťadiel alebo petrochemických produktov, ktoré sa často používajú v procese čistenia.

Z pultu, olejové spreje obsahujú extrakt rafinovaného Neem oleja a ich pach je subtílny, v porovnaní s čistým neem olej. Vytvoriť vlastné olej je efektívnejšie a nákladovo efektívnu možnosť. Vyhnúť nákupu extrakt neem oleja, pretože má nižšiu koncentráciu azadirachtin, ktorý je hlavnou zložkou v repelenty proti hmyzu.

Späť na obsah

Zaujímavé fakty o Neem Oil 

 1. Botanická Meno Neem je Azadirachta indica. Patrí do Mahogany rodiny.
 2. Neem olej, známy tiež ako Margos olej je prírodný prítomný pesticíd v semenách neem
 3. Azadirachtin, prítomné v oleji neem je zodpovedný za odpudzovanie škodcov. Ak je táto zložka extrahuje z neem olej, čo zostane sa nazýva objasnené hydrofóbne neem olej.
 4. Neem olej môže byť formulatedinto neem prach, neem granule, zmáčateľné prášky a emulgovateľné koncentráty (22).
 5. Existujú krajiny, kde sa používa neem olej na catsfor blší kontroly (23).
 6. Neem olej je mierne toxický pre ryby a iné podvodné organizmy.

Späť na obsah

Aká je Neem Oil používa?

Neem olej je viacúčelový charakter, pretože jeho antiseptické, antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

Použitie Neem oleja sú nasledovné

1. Handy Antiseptický

Zmiešajte neem olej s olivovým olejom a aplikovať na drobné rezné rany a poranenia.

2. Home Hygiena

Pridá sa niekoľko kvapiek Neem oleja, olejové difúzor odraziť komármi.

3. Boj proti škodcom

Kropenie neem olej v dome bude držať komáre a iné chyby v šachu. Ušetriť na drahých pesticídoch a len držať Neem olej nasiaknuté vaty v komára zamorených oblastiach.

4. Denné rituály kože

Je Neem olej dobré pre kožu? Áno! Neem olej obsahuje karotenoidy a antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie a vyčistí pleť bojom proti baktériám.

5. Denné rituály vlasy

Neem olej je dôveryhodný domáci liek na vlasovú pokožku a otázok súvisiacich s vlasmi. Pridaním niekoľkých kvapiek oleja Neem do svojho šampón je bezpečný a efektívny spôsob, ako sa zbaviť vlasov vši.

6. Prevencia Dengue

Postrek neem olej v komára zamorených oblastiach môže zastaviť komára chov. Čo je ideálny spôsob, ako udržať výskytu horúčky dengue spôsobuje komármi preč

7. Zubná rituál

Pridajte neem olej v zubnom rituál, aby zub a ďasien problémy súvisiace preč. Neem olej je účinným prostriedkom v boji proti ochoreniu ďasien, zubné infekcie a zlý dych zápach.

8. Home Čistenie

Postrek neem olej na rohožiach a pridá sa do koberec šampóny môžu byť príčinou roztoče

9. Kože rozdeľovacej hlavy

Neem oleja okamžite upokojuje podráždenia, začervenanie a zápal, ekzémov a ďalších kožných infekcií.

10. Kožné infekcie u zvierat

Pridanie neem olej pet šampón udržuje vši, blchy chyby a od zvierat. To tiež udržuje kožných infekcií u zvierat v šachu.

Späť na obsah

Dávkovanie

 • Aj keď neexistuje žiadna preukázané množstvo bezpečné dávkovanie, 2-5% z neem oleja by mal byť zmiešaný s kokosovým olejom pred aplikáciou na kožu.
 • Čistý Neem olej nesmie byť nikdy aplikovaný priamo na kožu.
 • Neem olej je potrebné sa vyhnúť v prípade alergie alebo precitlivenosti po prvom použití.
 • Neexistuje žiadny osvedčený bezpečná dávka použitie Neem oleja pre deti. Mal by byť používaný u detí až po konzultácii s lekárom.
 • Neem olej by mal byť používaný opatrne u hypotenzných činidiel.

Späť na obsah

Nežiaduce účinky Neem Oil

Vhodná dávka neem je založený na osoby so zdravotného stavu, veku a zdravotného stavu. Je vhodné poradiť so svojím lekárom pred použitím neem ropy, a to najmä v prípade detí a tehotných žien. Aj keď neexistujú žiadne preukázané vedľajšie účinky, je vždy lepšie urobiť kožný test pred aplikáciou neem olej na tvári alebo na tele. Je dôležité si prečítať štítky a pokyny Pred použitím výrobkov na báze Neem olej. Ak je Neem olej je spotrebovaná na lekárske účely, to je najlepšie, aby sa poraďte so svojím lekárom o potenciálnych rizikách a prínosoch.

Neem olej môže byť mierne toxický pre ryby a podvodné zvierat.

Späť na obsah

Záver

Mnoho výskumov a štúdií k záveru že výhody Neem tree oil majú svoje čaro-Či už sa jedná o pleť, vlasy, chronických alebo vírusové ochorenie, stres, starostlivosť o domácich miláčikov, cenné poľnohospodárske pesticídy alebo celkový wellness. Zoznam výhod jednoducho nezdá až do konca! To je jemná pripomienka starých ešte múdre veta: Old je zlato! Bez ohľadu na to, čo je váš problém, bude Neem tím vždy prísť na vašu záchranu. Zostať zdravý, zostať šťastný.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Má Neem olej spôsobí, že listy k poklesu z ruží?

Neem olej sa používa, aby sa zabránilo čierna škvrna hubové choroby v ružovej rastlín. Nespôsobuje listy k poklesu z ruží. Hoci to je dôležité zabezpečiť, aby rastliny dostávajú dostatok slnečného svetla po Neem olej sa strieka na kvety.

Hat sú liečivé vlastnosti Neem Oil?

Neem olej má antiseptické, antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Funguje výnimočne pri liečbe kožných ochorení súvisiacich, ako sú vyrážky a infekcie. Neem olej funguje aj ako komár a repelent.

Bude Neem olej zabitie mravce?

Tam sú zmiešané názory Neem olej je účinné zabíjať mravce. Hoci mravce sú odpudzoval Neem olej, to ešte nie je preukázané, že sú zabití rovnaké.

Späť na obsah

Tam sú niektoré veci, ktoré sa stanú neoddeliteľnou súčasťou života a prísť na pomoc bez ohľadu na to, v čom je problém. Jeden taký čarovný lektvar je Neem olej. Teraz, keď viete, čo je to nádherný produkt je to, ísť, aby čo najviac z toho.

load...