Zdravie a wellness

Je vaša medicína vegetariánska? Pravdepodobne nie! Tu je zoznam liekov s ayurvedou, ktoré majú non-vegetariánske zložky

Je vaša medicína vegetariánska? Pravdepodobne nie! Tu je zoznam liekov s ayurvedou, ktoré majú non-vegetariánske zložky

Ayurveda bol spájaný s duchovnom už niekoľko rokov. Vzhľadom k tomu, že je často predpokladal, že ľudia, ktorí berú ajurvédskej lieky musia dodržiavať vegetariánsku stravu. Ale realita je inak. Hoci väčšina ajurvédskej lieky sú čisto bylinné v prírode, niektoré z nich obsahujú non-vegetariánskej zložky taky.

Poďme najprv pochopiť koncept za vegetariánskej stravy a akej kategórie spadá Ayurveda.

Počas dávnej doby, najmä v Indii, poňatí vegetariánstvo bolo neexistujúce. V skutočnosti, vlastnosti a výhody non-vegetariánska strava tiež bolo uvedené v Vedas a Puranas. Vegetariánska systém bol prijatý hinduistami až po šírenie budhizmu v celej Indii.

load...

Keď hovoríme o potravín, môžeme klasifikovať ako non-vegetariánska pomocou štítku, ktorý obsahuje červenú značku. Avšak, rovnaké pravidlo sa nevzťahuje na lieky (ako alopatických a Ajurvédske lieky).

Ak budeme hlboko študovať Ayurveda, budeme si uvedomiť, že to nie je úplne vegetariáni. Niekoľko klasické texty uviedol, že Mamsarasa teda mäso polievka je užitočná pri znižovaní únavy, ktorá je spôsobená v dôsledku nerovnováhy v pitta dosh. Mamsarasa je tiež užitočné pre tých, ktorí praktizujú intenzívne tréningy denne. Pomáha pri zvyšovaní imunity, hlasové silu a kvalitu kože.

Je uvedené nižšie sú niekoľko ajurvédskej lieky, ktoré obsahujú non-vegetariánskej zložky:

1. Aswagandhadi Lehyam - Tento bylinný prípravok s Ashwagandha ako hlavnú zložku obsahuje kozie mäso. 2. Sri Gopal tail - Obsahuje kabarovité ako prísada. 3. Amrita prasha Ghrita - Je to prípravok, ktorý je vyrobený z ghí a obsahuje kozie mäso. 4. Ajamamsa Rasayanam - Obsahuje kozie mäso. 5. Vayu Gulik - Jedným z jej zložiek je súčasťou pižma jeleňov. 6. Gorochana pilulky, Gorochanadi VÁTI, Gorochanadi Gulik, Mathala Rasayanam - Obsahujú krava žlč ako prísada. 7. Kasturyadi Gutika - Obsahuje časť pižma jeleňa ako prísada. 8. Kamadudha rasa - Obsahuje lastúra. 9. Shankh Vati - Obsahuje lastúra ako prísada. 10. Kapardika bhasma / Kaparda bhasma - sa pripraví z kauri. 11. Mukti bhasma a Muktapishti - Obsahujú perlu. 12. Maha Sneha - obsahuje tuk a mäso zvieraťa. 13. Mrigamadasava, Mrigamada rasayana, Kasturi Bhairávu Rasa, Brihat Kasthuri Bhairávu Rasa - Obsahujú kabarovité ako prísada. 14. Pravala Panchamruta Rasa - Obsahuje zvierat plášťa morského pôvodu. 15. Kukkutandatvak bhasma - Je vyrobený z vaječnej škrupiny, ktorý je tiež považovaný za dobrý zdroj vápnika. 16. Chagalyadi Ghrita, Brihat Chyagalyadi Ghrita - Tieto obaja sú ghí prípravky, ktoré obsahujú kozie mäso. 17. Chukkumthippalyadi Gulik - Obsahuje jelenia roh bhasma a upozornením, mačacie spermie ako prísada. Ale mnoho farmaceutických firiem radšej vynechať druhú zložku. 18. Navaratna Raja Mriganka Rasa - Obsahuje navaratna tj 9 drahokamy, z ktorých väčšina sú odvodené z morských živočíchov. 19. Mahamasha Thailam (Samisha) - Obsahuje kozie mäso ako zložku. 20. Shringa bhasma, Manasamitra Vatakam - Pripravuje sa z jelenej roh. 21. Dhanwantaram Gulik (Kasturi) - obsahuje kabarovité ako prísada. 22. Reostat tableta Himalaya bylinné zdravotníctva a osteolief tiež obsahovať vaječné škrupiny.

load...

Niekoľko ďalších Ajurvédske lieky, ktoré obsahujú non vegetariánskej zložky sú Mahasneham, Dehaposhana Yamakam, Mahakukkutamamsa Tailai a Maharajaprasarini Tailai.

To nie je nikde uvedené, že Ayurveda vás musí dodržiavať vegetariánsku stravu. V skutočnosti, non-vegetariánska strava má svoj vlastný význam v Ayurveda. Jediným dôvodom, prečo ľudia vyhnúť jesť non-vegetariánska strava je, pretože to je vyhlasoval, že zvýšenie Tamas v tele. Avšak, to záleží na type vášho tela. Ak je vaše telo zvyknuté na to, môžete mať.

Je vždy lepšie sa poradiť so svojím lekárom o zložkách liekov a či neobsahujú žiadny non-vegetariánskej zložku (y), alebo nie.

Dúfame, že táto informácia je užitočná pre vás. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok, písať svoje otázky v poznámkach nižšie.

load...