Zdravie a wellness

8 najlepších jogových asanov na liečbu migrény

8 najlepších jogových asanov na liečbu migrény

Iba tí, ktorí trpia migrénou naozaj pochopiť zmätok a traumu, že tento strašný stav so sebou prináša. Mučivú bolesť, averzia na svetlo, citlivosť na zvuk - je to srdcervúce vidieť blízkej osoby trpia, keď migréna rozhodne zaútočiť. Bohužiaľ, náš životný štýl a okolnosti urobili migrény čoraz bežnejšie. Avšak, tam je vždy nádej. Ale skôr, než sa dostaneme na to, dajte nám odpovedať na zásadnú otázku.

Čo je migréna?

Migréna je neurologická porucha, ktorá so sebou prináša opakovaná záchvaty bolesti hlavy, počnúc vysokú až strednú intenzity. Bolesť je zvyčajne buď na jednej strane, alebo jednej polovice hlavy. Typický útok môže trvať buď dve hodiny, dva dni, alebo niekedy, dokonca aj za týždeň. Svetlo a zvuk sú obrovské averzie, keď je človek trpiaci migrénou. Medzi ďalšie príznaky zvyčajne zahŕňajú nevoľnosť, vracanie a bolesť sťaženého počas fyzickej aktivity.

NHS uvádza, že migréna je jedným z najčastejších neurologických ochorení a zaradila vyšší vďaku epilepsia, astma, cukrovka a dať dohromady. Samozrejme, že môžete mať predpísané lieky, ale majú mnoho vedľajších účinkov, jedným z nich je ospalosť. Ako sa hovorí, že je vždy lepšie ísť prirodzené, a to je miesto, kde jóga prichádza na pomoc.

load...

Ako sa Yoga ako pomoc pri liečbe migrény?

Jóga je starobylá prax, ktorého praktici zvažujú to byť viac než len forma cvičenia. To podporuje pocit celostný života v podobe kombinácie dýchacie techniky a ásan. Nemá žiadne vedľajšie účinky a pomáha iba bojové ochorenie, zatiaľ čo sa opravuje držanie tela, tok energie a celkový zdravotný stav. Všetko to trvá len pár minút svojho času k praxi jogy každý deň a udržať problémy ako migréna pri zálive.

Top 8 Ásany joga na migrénu úľavu

  1. Padmasana
  2. Uttanasana
  3. Adho Mukha Svanasana
  4. Marjariasana
  5. Paschimottanasana
  6. Setu Bandhasana
  7. Balasana
  8. Shavasana

1. Padmasana

Padmasana alebo Lotus Pose je meditatívnu postoj, ktorý uvoľňuje myseľ a vymaže z hlavy, čím sa znižuje bolesti hlavy. Nenechajte sa oklamať tým, ako jednoduché to vyzerá, hoci. Môže to môže byť docela úloha zvládnuť tento posedenie predstavovať. Pripravení prijať túto výzvu?

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Padmasana

Späť na obsah

2. Uttanasana

Uttanasana alebo Pada Hastasana, ako to je populárno volal, je stojaci Asano, a viac tak, predklone. Pracuje na jadre tela, stimuluje nervový systém a zlepšuje krvný obeh, čím upokojenie mysle. To pomáha zmierniť migrénu taky.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po uttanasana

Späť na obsah

3. Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana je póza, ktorá sa podobá natiahnutie psa. A boy! Zvieratá sa nám niekoľko dôležitých životných cieľov. Nebudete veriť, ako uspokojujúce tento úsek je, kým si to vyskúšať. To zvyšuje prekrvenie mozgu, a to funguje na liečenie bolesti a znižuje frekvenciu migrén. Pravidelné cvičenie môže tiež úplne vyliečiť poruchu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Marjariasana

Cat Stretch alebo Marjariasana sa zvyčajne vykonáva v kombinácii s Cow Stretch alebo Bitilasana. Kombinácia oboch týchto ásan je veľmi prospešné pre systému ako celku. Tento Asano je skvelý myseľ a uvoľnenie svalov. To tiež zlepšuje dýchanie a umožňuje uvoľniť stres. Všetky tieto faktory pomáhajú zbaviť sa bolesti a príznaky migrény.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Marjariasana

Späť na obsah

5. Paschimottanasana

Sediaci predklon sa Paschimottanasana je ďalší úžasný Asano jóga pre bolesti pri migréne. Je to jednoduché, akonáhle to zvládnuť, a je isté, že neoddeliteľnou súčasťou jogy arzenálu akonáhle začnete cvičiť ju. To Asano upokojuje mozog a zmierňuje stres, čo sú dva hlavné spúšťačom migrény.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Paschimottanasana

Späť na obsah

6. Setu Bandhasana

Tiež volal Bridge Pose Tento Asano jeden podobá taky. To Asano udržuje krvný tlak v oblasti kontroly a tiež upokojuje a uvoľňuje myseľ. Pomáha zmierniť úzkosti rovnako. Odošle výron krvi do mozgu, ktorá pomáha zmierniť bolesť a tiež príznaky ochorenia.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Setu Bandhasana

Späť na obsah

7. Balasana

Tento Asano je nazývaný Pose dieťaťa, a to je tiež skvelý predstavujú odpočinku, stres-buster druhov. Pomáha, aby vaše členky, boky a stehná dobrý úsek. Ak je vaše telo natiahnuté, váš nervový systém upokojí. Stres a únava sú znížené, a tým, migrény zmizne.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Balasana

Späť na obsah

8. Shavasana

Shavasana alebo Corpse Pose je konečný vyvrcholenie do veľkej cvičenie jogy. Prináša hlboké stavu pokoja v tele. Telo takmer záveje do meditatívny stavu, a je preto úplne zotavil. Toto omladenie tiež pomáha pri vykázaní migrény.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Shavasana

Späť na obsah

Začať cvičiť tieto základné a jednoduché ásany jogy na migrény. Pravidelné cvičenie môže tiež pomôcť pri riešení tohto problému za dobré. Všetko, čo má sa vyvaliť rohož a reposing do tejto nesmierne uspokojujúce praxi.

Pozor

Jóga je efektívna a väčšina lekárov dnes odporučí, aby túto formu tréningu. Ale keď príde na migrény, je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom, a uistite sa, že sa nezastaví svoje lieky bez ich rady. Aj keď táto prax pomáha liek, nie je alternatívou.

load...