Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov esenciálneho oleja Cajeput

10 úžasných zdravotných prínosov esenciálneho oleja Cajeput

Už ste niekedy počuli o cajeput oleja? Vedeli ste, že to má nejaké naozaj dobré výhody ponúkajú? Tento olej je bežne používaný v aromaterapii k upokojeniu dýchacie ťažkosti.

Chceli by ste vedieť, ostatné výhody cajeput esenciálneho oleja? Potom prosím pokračovať v čítaní!

1. Zmierňuje Fever:

Tento éterický olej poskytuje úľavu od horúčky. Môžete kombinovať asi 20 kvapiek oleja do vedra s vodou a použiť ju na kožu s bavlnenou handričkou. Chladiaci účinok zmesi sa pomaly znižuje horúčku. Avšak, mali by ste si uvedomiť, aby ju používať, ak trpíte zimnica spolu s horúčkou.

2. Uvoľňuje upchatý a hrudníka Zápcha:

Respiračné podmienky, ako je bronchitída, pneumónia, spánkové apnoe, atď možno zmierňovať s príjmom cajeput oleja. Často sa tiež používa na liečbu chrípky, proti kašľu a nachladnutiu. Všetko, čo potrebujete, je pár kvapiek oleja vo vašej výparníkom.

load...

3. Uľavuje od bolesti:

Ak trpíte bolesťami chrbta, artritídy, ischiase, zápaloch nervov atď, môžete použiť tento éterický olej získať úľavu od bolesti. Všetko, čo musíte urobiť, je mix asi 5 kvapiek oleja s ricínový alebo olivový olej a používať ho masírovať zasiahnutú oblasť. Jeho protizápalové vlastnosti vám dlhotrvajúcu úľavu.

4. Eliminuje nahromadený:

Môžete použiť cajeput olej ako liek na zápal vedľajších nosových dutín a sinus preťaženie. Miešanie asi 20 kvapiek oleja s vriacou vodou a vdychovanie pary odstráni preťaženia.

5. Zachádza Svrab a lupienka:

Svrab roztočov možno odstrániť z vašej pokožky pomocou cajeput oleja. Môžete ho použiť s Neem olej, ktorý má silné antibakteriálne vlastnosti na liečbu tohto stavu pokožky. Používa sa tiež ako prírodný liek pre iné kožné ochorenia ako je akné, ekzémy, atď

load...

6. Uvoľňuje svalové kŕče:

Cajeput olej je dobre známy ako prírodný liek na svalové kŕče. Môžete pridať 20 kvapiek do kúpeľa vody spolu s šálku Epsom soli a levanduľového esenciálneho oleja. Jemne vmasírujte do postihnutých oblastí, zatiaľ čo sedí vo svojej vani vám rýchlu úľavu od bolesti.

7. Zabrániť infekcii:

Tento éterický olej sa používa aj na liečbu škrty, popáleniny a ďalšie zranenia. Pridaním niekoľkých kvapiek cajeput oleja pre čistenie vody a čistenie postihnutú oblasť, bude sa zabránilo infekcii.

8. Zachádza Candida:

Cajeput olej sa používa aj na liečbu kvasinkových infekcií, ako je Candida. Odborníci odporúčajú používať to zriedený na liečbu infekcie. Jeho antiseptické vlastnosti bojovať baktérie, ktoré spôsobujú infekciu (1).

9. Obmedzuje plynu formácie:

Žalúdok plyn je dráždi a niekedy trápne stave. Tento éterický olej má liek proti nadúvaniu vlastnosti, ktoré z neho robia efektívna liečba pre problémy s plynom robia. Okrem obmedzenia tvorby plynu, ale tiež pomáha pri odstraňovaní plynu, ktorý sa už vytvorené v čreve.

10. Bojuje baktérie, ktoré spôsobujú týfus, cholera, atď.:

Baktericídy a antiseptické vlastnosti cajeput oleja v boji proti vírusy (2), húb a baktérií. To je dôvod, prečo to môže byť použitá pre prevenciu alebo liečbu cholery, chrípka, týfus, atď.

Ako môžete vidieť, cajeput olej má hojnosť zdravotných výhod, robiť to jeden z najužitočnejších esenciálnych olejov. Môžete využiť jeho výhody zriedením s vodou a ďalšími esenciálnymi olejmi. Treba však poznamenať, že konzultácie s lekárom pred použitím je dôležité, najmä ak trpia astmou.

Ako sa vám tento post? Ešte povedzte nám tým, že komentuje v poli nižšie! Tiež, dajte nám vedieť, ak ste si vedomí žiadnych ďalších výhod cajeput esenciálneho oleja. Boli by sme radi počuť od vás!

load...