Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Nigerového oleja zo semien

10 úžasných výhod Nigerového oleja zo semien

Vedeli ste, že Niger olej zo semien by mohlo byť lepšie ako iné oleje? Áno, tento olej, ktorý sa hojne pestuje v Etiópii nájde cestu do viacnásobné použitie od varenia na liečbu kožných ochorení!

Ak tomu tak zaujal, prečítajte si o to dozvedieť sa, ako Niger olej môže v skutočnosti pomôže liečiť rad zdravotných podmienok, navyše k tomu, aby vaše jedlo viac bohatá!

Niger Seed Oil - Krátky:

Tento olej sa získava zo semien nigeru. Rastlina je bylina, ktorá rastie ročne a je kultivovaný pre jeho jedlé semená. Tvar týchto semien sa podobá tým, slnečnice, ale Niger semená sú menšie a čiernej farby. Tieto zariadenia bola pôvodne kultivované v Etiópskej vrchovine (1). Avšak, v dnešnej dobe sa tiež pestuje v ďalších krajinách po celom svete, vrátane Afriky, Mexika, Nemecka, Brazílie, Nepále, Indii, ako aj iných častiach juhovýchodnej Ázie. To sa teší rastúcej obľube po celom svete vďaka svojmu bohatstvu v rôznych základných živín.

load...

Nižšie sú uvedené Niger osiva výhody olej pre vás pozrieť sa na:

1. Olivový olej Nahrádza:

Niger olej je alternatívou k olivovým olejom. To môže byť tiež použitý kombináciou s ľanovým olejom pre extra príchuť. Chuť olejov, pri zmiešaní, je veľký, čo je dobré pre všetko, vrátane šalátových zálievok.

2. Dobré Zloženie:

Niger matica je známy pre svoje dobré obsahu oleja. Je tiež dobrým zdrojom bielkovín. Niger olej je bohatý na kyselinu linolovú, a jeho zloženie mastných kyselín je podobný tomu, ktorý slnečnicového oleja.

load...

3. Zdravé, stabilné oleje:

Má nekyselého stabilitu a je tiež nízky obsah nenasýtených tukov. To robí to zdravé oleja v porovnaní s mnohými z kuchynských olejov, ktoré sú tam.

4. Zaobchádza reuma:

Niger olej je známy pre svoje liečivé vlastnosti. To má liečivé vlastnosti a bol používaný od nepamäti podľa naturopaths ako efektívny, prírodný liek pre reumatizmus (2).

5. Zaobchádza Kožné problémy:

Tento olej je skvelý liek na rôznych kožných ochorení. To sa používa na liečbu problémov súvisiacich s pokožkou, ako svrab, popáleniny, atď Používa sa tiež pre účinnú liečbu syfilis.

6. Full živín:

Niger olej obsahuje esenciálne živiny, ako sú kyselina askorbová, riboflavín, niacín, kyselina stearová a kyselina olejová, vlákniny, bielkovín a sacharidov. To je zdravé oleje, ktoré môžu byť použité v širokom spektre aplikácií robí.

7. Bohaté na minerály:

Vaše telo vyžaduje veľa základných živín, aby správne fungovali a zostať zdravý. Niger olej má bohatý obsah minerálnych látok, ako je vápnik, zinok, horčík, sodík, draslík, ako aj stopy medi, ktoré sú dôležité pre zdravie.

8. Obsahuje Liečivé vlastnosti:

Niger olej má antioxidačné, proti parazitom a antireumatické vlastnosti. To z neho robí skvelý oleja pre masáže, aby rôzne ochorenia kože preč, a tiež zabraňuje infekcii.

9. Zmierňuje bolesti:

Ako bolo uvedené vyššie, Niger olej sa často používa pre masáže. To preto, že má liečebné vlastnosti, ktoré z neho robia účinný liek proti bolesti zo robia, rovnako ako rad ďalších kožných problémov.

10. Vynikajúca prímesi:

Niger olej funguje veľmi dobre s inými olejmi. Môže byť použitý na znehodnocovať iné oleje, ako je sezamový a repky a mnoho ďalších. Skvelá vec je, že sa vydáva veľkú chuť, aj keď je zmiešaný s inými olejmi.

Je zrejmé, že semená rastlín Niger majú početné použitie. Avšak, ak používate Niger olej zo semien v kuchyni, je dôležité mať na pamäti, že má veľmi krátku trvanlivosť a stane sa potuchnutá, pokiaľ ju skladovať príliš dlho.

Niger semená sú tiež používané na kŕmenie vtákov a dobytka. S toľkými Niger osiva zdravotných olej výhod a využitie, nie je divu, že takéto semená sú stále v obľube po celom svete.

Ako sa vám tento post? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...