Zdravie a wellness

10 Nebezpečné vedľajšie účinky oleja z mäty piepornej

10 Nebezpečné vedľajšie účinky oleja z mäty piepornej

Aromatický olej z mäty piepornej symbolizuje pohostinstvá v mnohých kultúrach. Je to tak? S vedomím tejto skutočnosti? Ale už si niekedy myslel, že to môže tiež vyvolať nežiaduce účinky. Áno, môžete zaznamenať niektoré vážne vedľajšie mäty oleja účinky.

Mätová silica je dobre obdivovaný pre upokojujúce výhod, ktoré vykreslí. Nádherné de-zdôrazniť a únavu zmierniť činidlo, sa používa ako prírodný liek na rôznych zdravotných stavov, vrátane bolesti hlavy a syndrómu dráždivého čreva. Rovnako ako u ostatných prírodných bylinných, to tiež prichádza s radom možných vedľajších účinkov. Aj keď mnohé z nich sú miernej povahy, určité potreby zvláštnou starostlivosťou. Tu je zoznam nežiaducich účinkov mätového oleja by mohlo mať na vaše zdravie.

load...

Mätová silica nežiaduce účinky:

Nižšie sú potenciálne vedľajšie účinky spôsobené mäty piepornej:

1. Škodlivý pre tráviaci systém:

Hoci mätový olej sa používa, aby sa upokojila narušený tráviaci systém, uvoľňujúce prírode by mohli vyvolať tráviace ťažkosti a pálenie záhy. Štúdie naznačujú, že uvoľnenie zvierača svaly by pravdepodobne mohlo viesť k žalúdočným kyselinám tečie dozadu do pažeráka. Z tohto dôvodu, ľudia trpiaci refluxnej choroby a hiátová prietrže mali byť opatrní pri používaní mäty piepornej. Štúdie tiež ukazujú, že je známe, ľudia s refluxnou chorobou refluxu byť na vyššie riziko vzniku nevoľnosti a srdce horí, ak používajú antacidné kapsule potiahnuté mäty piepornej.

2. Koža Môže prepuknúť vyrážky:

Med linka Plus, zdravotné portál prevádzkuje US National Library of Medicine a National Institutes of Health, poukazuje na to, že ľudia, ktorí používajú mäty piepornej mala erupcie a vyrážky na koži. Preto je vhodné použiť maximálne 0,4 mililitra mäty jeden deň, dávka rozdelí na tri rovnaké časti, aby sa zabránilo týmto kožné problémy.

load...

3. Intenzívne bolesti hlavy a závraty:

To je jeden z najviac diskutovaných mäty vedľajších účinkov olej. Rôzne štúdie uskutočňované na potenciálne nebezpečenstvo správy z mäty piepornej ľudí, ktorí trpia intenzívne bolesti hlavy a závraty po použití tohto esenciálneho oleja. To by pravdepodobne mohlo nastať v dôsledku nadužívaniu rovnaké.

4. Veľké dávky viesť k riziku záchvatov:

Štúdie ukazujú, že používanie tohto esenciálneho oleja v extrémne veľkých dávkach je známe, že majú vážne negatívne dopady na používateľa, vrátane svalovej slabosti, mozgové poškodenia a záchvaty. Ak ste sa stretli nevoľnosť, ťažkosti s dýchaním, spomalil srdcový tep, závraty a / alebo kŕčom, potom by to mohlo byť z dôvodu používania mäty piepornej. Zavolať na lekársku starostlivosť najskôr, aby sa predišlo komplikáciám.

5. Problémy s dýchaním u detí a dojčiat:

Je to bezpečnejšie pre dospelých použiť mätový olej, v odporúčaných dávkach na inhaláciu pary a iné účely. Avšak, deti a dojčatá treba dôsledne chrániť pred nuansy tohto oleja. Štúdie preukázali, že by mohli byť v nebezpečenstve život ohrozujúcich stavov, ako je invazívne kŕče, ktoré bránia ich schopnosť dýchanie.

6. Pľuzgiere v ústach a nosových dierok:

Olej z mäty piepornej sa podobá mentolu. A, takže ak ste alergický na mentol, potom by ste mali pravdepodobne pľuzgiere v nosovej dierky a ústa, ak používate mäty piepornej pre inhaláciu. Zabránilo lieky, ktoré má mäty piepornej vo svojom zozname zložiek, aby sa zabránilo týchto nežiaducich účinkov. To je považované za jeden z hlavných mätová silica inhalácie vedľajších účinkov.

7. Interakcia s liekmi na predpis:

Tento olej je známa interakcia s niektorými liekmi na predpis, spúšťanie nepotrebných a odpudivý komplikácie. Liečivá, ako je cyklosporín a antacíd často prichádzajú s povlakom z mätového oleja. V týchto prípadoch, náterové pokazí rýchlejšie, čo vyvolalo srdcovej popáleniny alebo GERD na nebezpečnú úroveň. Naviac sa cez pult lieky pre žalúdočných štiav tiež komunikovať s týmto olejom vo vyššie popísaným spôsobom s tým, že nebezpečenstvo prechodu do tých život ohrozujúce.

8. Niekoľkonásobne spomaľuje srdcovej frekvencie:

Štúdie naznačujú, že olej z mäty piepornej mohlo spomaliť rýchlosť vášho srdcového rytmu. Takže, ak ste trpia akýchkoľvek kardiovaskulárnych podmienok, potom prosím, drž sa ďalej od tohto oleja.

9. Harms Pľúca:

Bolo oznámené, že tento olej, ak je použitý vo forme injekcií, by mohlo poškodiť pľúca, pričom najhorší bol úplná škoda.

10. Nebezpečné pre tehotné a dojčiace ženy:

Výskumní pracovníci sú ešte preukázať bezpečnosť tohto oleja, ktoré majú byť použité ženou, keď je buď tehotná, alebo dojčiace. Štúdie naznačujú, že použitie tohto oleja, v niektorých prípadoch počas počiatočných štádiách tehotenstva, môže mať za následok maternicovej relaxáciu. Toto, podľa poradia, by mohlo viesť k potratu. Takže ak máte v anamnéze potratov, potom prosím, zostaňte v bezpečí.

Aj keď to bolo si všimol, že vedľajšie účinky mäty piepornej sa vyskytujú hlavne v dôsledku nesprávneho použitia. Štúdia striktne odporúčané, non-využitie tohto oleja k tejto kategórii osôb, aby sa zabránilo akejkoľvek komplikácie:

  •   Dojčatá a deti.
  •   Tehotné a dojčiace ženy.
  •   Ľudí, ktorí majú v anamnéze srdcové ochorenia.
  •   Ľudia, ktorí trpia žlčové kamene.

Ak sa členský štát podnikne akékoľvek bylinné lieky a v prípade, že lekár vám predpíše tento olej, potom prosím, informujte ho, ak máte niektorý z vyššie uvedených podmienok. Použite mätový olej uvážlivo a zostať v bezpečí!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na piepornej vedľajších účinkov oleja. Už ste niekedy používa mätový olej? Páčilo sa to niekedy vám nejaké vedľajšie účinky? Alebo viete, všetky udalosti, kde mätová silica ovplyvnené nikoho v zápornom slova zmysle? Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti s nami.

Odporúčané články:

  • 16 nebezpečné vedľajšie účinky rybieho tuku
  • 10 závažné nežiaduce účinky oleja Tea Tree
  • 10 Závažné nežiaduce účinky sezamovým semienkami

load...