Zdravie a wellness

10 Nebezpečné vedľajšie účinky lieku Cilantro

10 Nebezpečné vedľajšie účinky lieku Cilantro

Koriander, vedecky nazývaný ako Coriandrum sativum, je obyčajný bylina hojne používaný v mnohých kuchyniach po celom svete. Jeho štipľavý zápach a úžasná chuť robiť to obľúbený medzi mnoho profesionálnych kuchárov. Mnoho kuchyne, najmä mexickej, využívajú koriandrom dať svoje pokrmy rozlišovaciu spôsobilosť. Koriander je tiež známy pre svoje liečivé účinky, čo je dobrou voľbou pre zdravie vedomej ľudí robí. Ale požitie príliš veľkého množstva koriandra môže byť veľmi škodlivé ako existujú určité negatívne účinky byliny tiež.

Top 10 Nežiaduce účinky Cilantro:

Tu sú top 10 koriandru nežiaduce účinky:

1. Poškodenie pečene:

Nadmerné z koriandra môže mať mýto na pečeň a môže mať vplyv na jeho činnosť zle. Obsahuje niektoré prchavé éterické oleje, ktoré spúšťajú funkcie najvýznamnejšie orgán nášho tela. To tiež obsahuje rad silných antioxidantov, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní problémov s pečeňou. Ale keď budete konzumovať viac, než je odporúčané množstvo bylín, vynútiť tieto zložky pracovať v obrátenom poradí, zvyšuje vylučovanie žlče a nakoniec poškodzuje pečeň.

load...

2. Nízky krvný tlak:

Prebytok požití koriandrom je zlé pre vaše srdce zdravie, pretože môže Váš krvný tlak klesnúť príliš nízky. Nedávny výskum ukázal, že môže dôjsť k miernej eufórie tým, že zahŕňa veľké množstvo tejto rastliny vo vašej každodennej stravy. Na rozdiel od poklesu krvného tlaku, môže tiež spôsobiť motanie hlavy nasledované bezvedomia.

3. Rušenie Žalúdok:

Koriander Je známe, že liečiť niekoľko gastrointestinálne problémy. Ale keď budete konzumovať príliš veľa, môžete skončiť znepokojujúce váš žalúdok a vyvíjať rôzne zažívacie poruchy. Podľa lekárskej správy, spotreba 200 ml cilantro extraktu (10%) po dobu jednej dlhej týždňa môže mať za následok extrémne tvorba plynu, bolesť brucha, brušné kŕče, vracanie a niekedy aj voľné pohybu.

4. Hnačka:

Pri závažnom prípade žalúdočná nevoľnosť, môže sa vyskytnúť mierne až stredne ťažkej hnačky. Bolo tiež zistené, že táto podmienka môže dostať horšie, čo vedie k dehydratácii. Snažte sa udržať množstvo koriandrom pod kontrolou a zároveň začlenením do svojej pravidelnej jedlo.

load...

5. Problémy s dýchaním:

Ak ste už trpia niektorými respiračnými záležitosťou, sa neodporúča konzumovať nadmerné lístky koriandra. To vám môže dať akútne dýchacie ťažkosti, ktoré môžu nakoniec viesť k chronické ochorenie pľúc, ako je astma. Niekedy dýchavičnosť spôsobená prílišným príjmom cilantro môže tiež prísť s suché a bolesť v hrdle.

6. Bolesť v hrudníku:

Aj keď trochu nezvyčajné, ale môže dôjsť k bolesti na hrudníku do istej miery tým, že jej nadmerné množstvo koriandra. To nielen spôsobuje extrémnu nepohodlie, ale môže sa tiež stať chronickou v priebehu času. Preto sa uistite, že by ste sa poradiť so svojím lekárom pred zvýšením množstva bylín vo svojej každodennej strave.

7. Skin Citlivosť:

Zelená listová bylina obsahuje určité kyslé prvky, ktoré vedú k tomu vaša pokožka veľmi citlivá na slnečné svetlo. V takýchto situáciách vždy, keď je vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, rovnako ako ultrafialovými lúčmi, dostanete spáleniny. To môže tiež sa budete náchylný k rakovine kože. Preto je lepšie, aby zostali ďaleko od spaľujúcim slnku alebo používajte dobrý opaľovací krém pravidelne.

8. Alergické reakcie:

Obsah bielkovín v koriandrom je vykladať ako, škodlivé 'naše telo a protilátkou názvom IgE sa automaticky vytvorí v našom systéme na, protiváhu' ich negatívne účinky. To sa môže obrátiť ste alergický na bylinu, ktorá vám poskytne svrbenie, opuch, podráždenie, vyrážka, žihľavka, atď, na nadmernú alebo priameho kontaktu s ním. Medzi závažné alergické reakcie, ktoré môžu mať na skúsenosti sú ekzém záplaty a dermatitídu.

9. Zápal:

Ďalšie časté vedľajšie účinky koriandrom je ústna zápal. Tieto kyslé zložky byliny, ktoré tvoria naše kože citlivá na slnečné svetlo, sú zodpovedné za to taky. Zvyčajne, pery, ďasná a hrdlo sa zapáli v tomto stave. Avšak, váš tvár môže tiež dostať prepláchnuť a zároveň dáva vám pocit mravčenia.

10. Poškodenie plodu:

Jesť veľa koriandra počas tehotenstva môže byť nebezpečné pre zdravie vášho plodu alebo dieťaťa. Niektoré súčasti byliny je známe, že obmedzí normálnu činnosť ženské reprodukčné žľazy, ktoré môžu buď poškodiť nastávajúce matky alebo poškodenia celkového zdravia vyvíjajúceho sa plodu.

Všetky byliny príde zabalené s vlastným podielom výhody a nevýhody, vrátane koriandra. Je len na vás, buďte opatrní pri konzumácii koriander, aby sa vaše telo v bezpečí pred vedľajšími účinkami koriandrom a vychutnať si jeho mnoho výhod.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajších účinkov koriandrom. Poznáte nejaké ďalšie koriander detox vedľajšie účinky? Dajte nám vedieť komentovanie nižšie.

load...