Zdravie a wellness

10 málo známe výhody čučoriedok pre pokožku, vlasy a zdravie

10 málo známe výhody čučoriedok pre pokožku, vlasy a zdravie

Viete, že čučoriedky sú chutné a že sú pre vás dobré. Ale, ako si urvat hrsť bobúľ hrýzť do, si pauzu premýšľať o možných výhodách čučoriedky?

V skutočnosti, vedci opustili kameň na kameni, pokiaľ ide o posúdenie výhody danej živiny-hustá super bobúľ. Z oddialiť známky starnutia na pomoc chudnutie, štúdie ukazujú, že tieto, malé modré dynama 'kľúčom k lepšej pleť, vlasy a zdravie.

Pozor

Čučoriedky väčšinou nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky. Avšak, tí s podkladovým zdravotnom stave, poraďte sa so svojím lekárom pred pridaním čučoriedky na ich strave.

load...

Čučoriedky tiež znižujú hladinu krvného cukru u diabetikov, takže spotreba plodov by malo ísť ruka v ruke s monitorovaním na príznaky hypoglykémie.

Odporúča sa, aby ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčiace by mali konzumovať čučoriedky s mierou, pretože riziká, ktoré predstavujú v konzumácia väčšieho množstva ešte nie je známy (1).

Amazing Výhody čučoriedok

Kožné Výhody

 1. Pomáha bojovať s príznakmi starnutia
 2. Zabraňuje a lieči akné
 3. Poskytuje Fiber

Vlasy Výhody

 1. Uľahčuje rast vlasov
 2. Zabraňuje predčasnému šediveniu

Zdravotné výhody

 1. Pomôcky Chudnutie
 2. Bojuje proti cholesterolu
 3. Zlepšuje binokulárne videnie
 4. Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb
 5. Znižuje riziko rakoviny

Kožné Výhody

Kľúčom k zdravšej koži spočíva v celkovo dobrom zdravotnom stave. Bolo dokázané, že konzumácia čučoriedok pomáha s niekoľkými ochorenia kože a jej lokálne aplikácie sa vychvaľuje ako liek na poškodené alebo akné náchylné kože.

load...

1. Pomáha v boji proti starnutiu pleti

Prítomnosť voľných radikálov v koži môže spôsobiť vážne poškodenie kože. To môže spôsobiť predčasné známky starnutia, ako sú vrásky, suchá koža a stareckých škvŕn. Vzhľad kŕčových žíl a rozšírené žilky sú iné príznaky spojené so starnutím. Kŕčové žily a pavúk sú rozšírený krvné cievy, ktoré sú tak blízko ku koži, aby bola viditeľná. Pokožka môže vyzerať fľakatý kvôli oslabenej cievnej steny.

Prečo to funguje

Požitím čučoriedky pomáha zvrátiť príznaky starnutia. Superfood, čučoriedky sú bohaté na antioxidanty. Antioxidanty sú molekuly, ktoré inhibujú oxidácii iných molekúl. Oxidácia je strata elektrónov v molekule, čo vedie k produkcii voľných radikálov. Môžu poškodiť, či dokonca zničiť bunky úplne. Antioxidanty reagujú s voľnými radikálmi a zabrániť ich poškodeniu. Šálka ​​divokých čučoriedok má až 13,427 antioxidantov, vrátane vitamínu A a C, ako aj flavonoidy (2).

Fytochemikáliami a antioxidanty nájdené v ovocí pomáhajú neutralizovať voľné radikály, ktoré bránia ďalšiemu poškodeniu. Sú tiež užitočné pri posilňovaní ciev a hojenie zlomené kapiláry (3).

Ako použiť

Čučoriedky môžu byť použité ako náhrada za produkty chemickej báze pre starostlivosť o pleť. Tónovanie masky pomocou čučoriedok, ktorý sa používa raz týždenne, môže významne znížiť poškodenie kože.

Čo potrebuješ

  • Dusená čučoriedky, drvené
  • 3 lyžice jogurt

Čo musíte urobiť,

 1. Kombinovať drvené čučoriedky s jogurtom s použitím mixéra.
 2. Masku aplikujte a udržiavať na 20 až 30 minút.
 3. Opláchnite teplou vodou a osušte.

Vzhľadom k tomu, koža veku, sucha, vrásky a strata pružnosti sú nevyhnutné. Ale čučoriedky môžu pomôcť zvrátiť spôsobenej škody. Jogurt v balení hydratuje a predkladaný kyselina mliečna v nej exfoliates odumretých kožných buniek.

Späť na začiatok

2. Zabránenie a lieči akné

Pre tých, ktorí s kožou, ktorá je náchylná k akné, môžete čučoriedky pomôže dosiahnuť vady bez kože.

Prečo to funguje

Čučoriedky majú vysokú koncentráciu salicylátov, čo je soľ kyseliny salicylovej. Kyselina salicylová je široko používaný v lokálnych prípravkov liečba akné. Jeho schopnosť odstrániť odumreté kože, otvorené zanesené póry a pôsobí proti baktériám, je veľmi účinná liečba akné (4) robí.

Ako použiť

Čučoriedky balíček možno použiť na boj proti akné.

Čo potrebuješ

 • Šťouchané čučoriedky
 • Niekoľko kvapiek citrónovej šťavy
 • Lyžičku medu

Čo musíte urobiť,

 1. Zmiešajte šťouchané čučoriedky s citrónovou šťavou a medom.
 2. Naneste ju na tvár - môžete použiť na celý váš tvár alebo len postihnutých oblastí.
 3. Udržujte batoh na dobu asi 20 minút.
 4. Ho opláchnite vlažnou vodou.

Uplatňovanie tohto balenia, raz týždenne, môže znížiť výskyt akné a odstránenie škvŕn. To tiež pomáha pri kontrole prebytočný olej na kožu.

Pozor

Čučoriedka pomáha pri objasňovaní kožu, rovnako ako citrón. Táto pleťová maska ​​môže spôsobiť vysušenie, čo umožňuje použitie hydratačný nutnosťou po aplikácii.

Salicylát citlivosť je spojená s príjmom čučoriedok. Citlivé na salicylát, požitím čučoriedky môžu vyvolať nežiaduce účinky, ako sú bolesti hlavy, alebo gastrointestinálneho traktu.

Späť na začiatok

3. Poskytuje Fiber

Je všeobecne známe, že vláknina je neoddeliteľnou súčasťou vyváženej stravy. Čučoriedky, bohaté na vlákninu, a to nielen udržať váš tráviaci systém zdravý, ale tiež pomôže získať zdravšie pleť.

Prečo to funguje

Vláknina pomáha vyhnať droždie a plesní z tela vo forme výkalov (5). To im bráni sa vylučuje cez kožu, čo by mohlo mať za následok vyrážky a akné.

Výhody čučoriedok na vlasy

Byť bohatým zdrojom vitamínu B a proanthokyanidinov, čučoriedky sú veľmi prospešné pre vlasy.

Späť na začiatok

4. Uľahčuje rast vlasov

Čučoriedky pomáhajú stimulovať rast vlasov v dôsledku prítomnosti chemických proanthokyanidinov.

Prečo to funguje

Vlasy sa skladá z odumretých buniek zvaných keratín. Rast vlasov dochádza, keď sú mŕtve bunky vykorenený vlasových folikulov, pretože pri výrobe nových buniek. To sa vyskytuje v troch stupňoch - rast alebo anagen, zastavenie alebo katagenna a odpočinku alebo telogen. Proanthokyanidíny, chemické látky nájdené v čučoriedky, stimuláciu rastu vlasov podľa urýchlenie prechodu z telogen do anagénnej (6).

Ako použiť

Použitie vlasové masky môžu prispieť k podpore rastu vlasov.

Čo potrebuješ

 • Hrsť čučoriedok
 • Olivový olej

Čo musíte urobiť,

 1. Ak chcete masku, zmes oboch zložiek.
 2. Naneste na vlasy, sústredil na korene.
 3. Opláchnite teplou vodou po 20 - 30 minút.

Pozor

Čučoriedka je objasniť prísada, a pri použití vo veľkom množstve, môže spôsobiť nadmerné vysušenie. Na vlasy, ktorá je vo svojej podstate suchý pomocou čučoriedok striedmo a pridaním medu na vlasy masky je odporúčané.

Späť na začiatok

5. Zabraňuje predčasnému šediveniu

Šedivenie vlasov je spojená so starnutím, kde vlasy stráca pigment. Hoci neexistuje žiadne presvedčivé údaje o tom, ako predčasnému šediveniu vyskytuje u niektorých ľudí, génov a nedostatku vitamínu B12 sa hovorí, že hlavnými faktormi.

Prečo to funguje

Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje stav známy ako pernicióznej anémia, šedivé vlasy je príznakom (7). Táto podmienka môže byť obrátený prijímaním dostatočné množstvo vitamínu, z ktorých čučoriedky sú dobrým zdrojom.

Výhody čučoriedok Pre zdravie

Čučoriedky boli klasifikované ako superfood, pretože zo všetkých zdravotných výhod, ktoré ponúkajú. Mnohí vedci odporúčajú, aby čučoriedky by mali byť zahrnuté ako súčasť vyváženej stravy. Sú dobrým zdrojom vitamínu C, šálka čučoriedok, ktoré poskytujú asi 25% svojej dennej potreby. Sú málo kalórií, jednu porciu alebo 148 gramov čučoriedok, ktoré obsahujú 84,4 kalórií. Celkové množstvo tuku v porcii je 0,5 gramu, úplne bez nasýtených tukov prítomných v nich. Sú tiež bohaté na vlákninu, asi 3,6 gramov na porciu.

Späť na začiatok

6. Pomôcky Chudnutie

Čučoriedky sú bohaté na vlákninu a nízky obsah kalórií, ktoré im robí ideálny desiatu mať v čase medzi jedlami pre tých, ktorí sa snažia schudnúť.

Prečo to funguje

Vaše telo nemôže stráviť vlákninu, čo je dôvod, prečo je kľúčovým prvkom vo vašej strave. Čučoriedky sú bohaté na rozpustnej vlákniny, ktoré sú typ vlákien, ktorá sa rozpúšťa vo vode. Rozpustná vláknina spomaľuje proces trávenia, čo udržuje si pocit plný na dlhšiu dobu (8).

Ako použiť

Čučoriedky možno ľahko začleniť do svojho jedálnička. Pre tých, ktorí nemusia byť príliš rád necháva surové, čučoriedkové smoothie je ľahké robiť a veľmi zdravé mať.

Čo potrebuješ

 • 1 ½ šálky nesladené jogurt
 • 1? Šálka ​​čučoriedky, čerstvé alebo mrazené
 • Prírodné, bez kalórií sladidlo, ako je stevia

Čo musíte urobiť,

 1. Blend všetky prísady v potravinách, spracovateľa dohladka.
 2. Ihneď podávame.

Späť na začiatok

7. Bojuje proti cholesterolu

Nedávny výskum ukázal, že čučoriedky pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

Prečo to funguje

Čučoriedky obsahujú zlúčeninu pomenovanú Pterostilben, ktorá pomáha bunky rozobrať cholesterolu (9).

Späť na začiatok

8. Zlepšuje binokulárne videnie

Tam bolo niekoľko štúdií, ktoré boli podniknuté s cieľom nájsť súvislosť medzi čučoriedkami a vízií. Výskumníci dospeli k záveru, že čučoriedky majú zanedbateľný vplyv na nočné videnie, ale robia zlepšiť binokulárne videnie výrazne.

Prečo to funguje

Dôvodom čučoriedky zlepšiť binokulárne videnie je v dôsledku prítomnosti antokyanov, flavonoidy, ktoré sú prítomné v nich. Antokyány sú vazoaktívnych vlastnosti, čo znamená, že rozširujú krvné kapiláry, ktoré sú vo očných svalov, ktoré vedie k zlepšeniu krvného obehu a lepšie videnie (10).

Späť na začiatok

9. Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb

Zvýšená konzumácia čučoriedok bolo spojené s vylepšeným kardiovaskulárne zdravie. Toto je, opäť, pridelený antokyanov, ktoré sú prítomné v čučoriedky (11).

Prečo to funguje

Antokyány pomoc pri dilatáciu krvných kapilár, ako aj členenie cholesterolu, ktoré môžu upchať tepny. To pomáha znížiť možnosť infarktu (12).

Späť na začiatok

10. Znižuje riziko rakoviny

Rakovina bola spojená s poškodením spôsobeným oxidáciou (13). Voľné radikály, ktoré sú výsledkom oxidácie môže spôsobiť poškodenie DNA a produkujú malígne bunky.

Prečo to funguje

Bohatým zdrojom antioxidantov, čučoriedka inhibuje poškodenie spôsobené oxidáciou.

Pozor

Oxidácia je prírodný a je neoddeliteľnou súčasťou procesu života. Preto nadmerný príjem antioxidantov bohaté potraviny môžu mať škodlivý vplyv. Spotreba čučoriedok je spojená s celkovým dobrom zdravotnom stave, ak sú užívané s mierou.

Späť na začiatok

Výber a skladovanie

Vždy je vhodné ísť na čerstvých čučoriedok. Je dôležité, že by mali byť pevné a jednotné farbe. V prípade, že plody pochádzajú balenej pretrepte balíček kontrolovať, či sa pohybujú voľne. Čučoriedky môžu byť zmrazené a rozmrazené pred spotrebou, bez výraznej straty svojich živín. Ak ste sa rozhodli pre mrazené jahody, mali by ste opäť kontrolu pohybu. Čučoriedky sú všeobecne zmrazené individuálne a potom sa balí. Nedostatok pohybu naznačuje, že by mohol byť nesprávne skladované v určitom okamihu.

Čučoriedky musia byť chladené alebo mrazené iba v prípade, že aker chcel byť konzumovaný v budúcnosti. Vydrží až 2 týždne v chladničke a asi rok, keď mrazené.

Čučoriedky Nutričné

Čučoriedky sú dobrým zdrojom vitamínu A, vitamín B komplex a vitamínu C. Sú tiež bohaté na vlákninu. Množstvo kalórií v čučoriedok je nízka, a nízka cholesterolu a nasýtených tukov príliš.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 57 kcal 3%
Uhľohydráty 14,49 g 11%
Proteín 0,74 g 1%
Celkový obsah tuku 0,33 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,4 g 6%
Vitamíny
Folates 6 ug 1.5%
Niacín 0,418 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,124 mg 2.5%
Pyridoxín 0,052 mg 4%
Riboflavín 0,041 mg 3%
Vitamín a 54 iu 2%
Vitamín c 9,7 mg 1.5%
Vitamín e 0,57 mg 4%
Vitamín k 19,3 ug 13%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 77 mg 2%
Minerály
Vápnik 6 mg 0.5%
Železo 0,28 mg 3.5%
Horčík 6 mg 1.5%
Mangán 0,336 mg 14%
Zinok 0,16 mg 1.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 32 ug
Luteín-zeaxantín 80 ug

Tipy na použitie

Čučoriedky môžu byť začlenené hladko do svojho jedálnička. Odporúčané množstvo ovocia a zeleniny za deň je päť porcií, z toho jediná časť môže byť čučoriedky. Odporúča sa jesť čučoriedky po ich vode, pretože to zvyšuje množstvo antioxidantov. Výskum o tom, prečo tomu tak je, je stále vo svojej primárnej fáze a žiadne presvedčivé argumentácie nebol predložený.

Vzhľadom na ich kyslastú chuť, sa stali dôležitou súčasťou mnohých receptov. Ale varenie / pečenie / grilovanie čučoriedky môžu mať za následok stratu živín, a to nie je odporúčaný spôsob, ako konzumovať. Avšak, recepty, ktoré používajú surové čučoriedky, ako sú smoothies, šalátov, ovocia alebo polevy, sú vynikajúce spôsoby vyžíva v zdraví i chuť.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách čučoriedok, prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti o tom, ako sa vám to páčilo tento chutné ovocie.

load...