Zdravie a wellness

6 Fascinujúce prínosy Quercetinu pre zdravie

6 Fascinujúce prínosy Quercetinu pre zdravie

Zo všetkých ostatných flavonoidov, quercetin je najpoužívanejší a je dodávaný s nespočetné množstvo výhod. To je nájdené v ovocia, zeleniny, cibuľa, citrusové plody a jablká. Iné zdroje quercetin môžu byť hrozno, tmavé bobule, a olivový olej. Nápoje ako zeleného čaju a červeného vína tiež obsahujú značné množstvo quercetin. Podľa nedávneho výskumu, quercetin tiež zlepšuje celkový zdravotný stav, pretože jeho antioxidantov.

Bez ďalšieho odkladu, poďme povedať hneď o výhodách spojených s týmto flavonoidov a ako môžete použiť na zvýšenie vášho zdravia.

1. Zdravie srdca:

Niekoľko štúdií vyhlásili, že quercetin zvyšuje životnosť a zlepšuje kardiovaskulárne zdravie. Tí, ktorí konzumujú viac ovocia a zeleninu, ktoré obsahujú quercetin sú menej náchylné na smrť, v dlhodobom horizonte. Nie je to len to, že quercetin znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrého cholesterolu. To tiež znižuje plak v tepnách a odstraňuje LDL cholesterol rovnako. Stručne povedané, s quercetin budete menej náchylní k mŕtvici a infarktu.

load...

2. Pre diabetikov:

Quercetin je dobré pre všetkých diabetických pacientov rovnako. Jedným z najväčších problémov, zistených v tejto kategórii pacientov sú vysoké hladiny glukózy, ktorá sa dostane premenený na fruktózu a sorbitol. Mohlo by to, bohužiaľ, viesť k nebezpečným podmienkam ako je glaukóm, šedý zákal, a ďalších nervových chorôb. Quercetin je dobrým riešením, pretože bráni transformácii a chráni pred cukrovkou.

3. Hypertenzia:

Hypertenzia je celkom bežné v týchto dňoch. To má vplyv milióny ľudí a naďalej tak urobiť. Ľudia, ktorí trpia touto podmienkou majú často nízky krvný tlak. To však môže byť vyriešený, ak sa odstránia komplikácie spojené s chorobou. A nie flavonoidov môže robiť lepšiu prácu ako quercetin. Vykazuje protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré sa postarajú o zdravie svojho srdca a zlepšujú ju z rôznych uhlov.

4. Preventívne proti rakovine:

Quercetin môžu byť taktiež použité pre prevenciu život ohrozujúcich ochorení, ako je rakovina. Rovnako ako všetky ostatné flavonoidy, bude to odstrániť všetky voľné radikály v tele, neutralizovať ich a uistite sa, že sú menej náchylné k rakovine. Podľa niektorých štúdií, kvercetín je tiež známe, že znižujú prostaty a rakoviny kože. Z toho, čo je zrejmé, quercetin je dôležitá a vážna rakovinu bojovanie potraviny všetkých čias.

load...

5. Zlepšuje spánok:

Ak ste nebol dostatok spánku, jesť viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú quercetin. To zlepší vaše spánok, prevenciu chorôb, ako je nespavosť a riadiť telesnej hmotnosti rovnako. Ľudia, ktorí nemajú spať oveľa náchylnejšie k priberaniu na váhe, a môže zabrániť tomu, aby cez quercetin.

6. Menštruácia:

Medzi časté problémy spojené s menštruáciou sú žalúdočné kŕče a kŕče. Môžete určite sa ich zbaviť tým, že konzumuje viac quercetin potraviny bohaté. To sa budete cítiť menej stresovaní počas menštruácie dní a umožní vám zostať aktívnejší.

Čo by ste mali vedieť o quercetin?

Ak budete konzumovať veľa ovocia a zeleniny pravidelne, budete mať dosť quercetin. Snažte sa používať doplnky, pretože tam nebol dosť výskum uskutočnený na ne. Nie je jasné, ako prospešné quercetin doplnky môžu byť, takže je najlepšie sa vyhnúť tým. Okrem toho, pozor na ovocie ako grapefruit, pretože pravidelná konzumácia môže mať nepriaznivé účinky na zdravie a upravovať hladiny v krvi príliš. Tak dlho, ako ste si vedomí toho, môžete konzumovať potraviny, ktoré obsahujú quercetin s mierou, a viesť zdravý život.

Ako sa vám tento post? Už ste počuli o quercetin skôr? Bol ste si vedomý jej výhody? Dajte nám vedieť tým, že opustí komentár nižšie.

load...