Zdravie a wellness

Om Meditácia a jej výhody

Om Meditácia a jej výhody

Existuje niečo, čo vaše oči nemôžu vidieť, ale vaša myseľ môže vnímať. Naháňať sa vám dá najvyššiu poznania, blaženosť a realizácie. To vás udrží od utekať, a vidieť veci také, aké sú. Znie to skvele, že? Môžete zažiť to pomocou techniky zvanej Om meditácie. Prečítajte si o to vedieť, čo je to všetko okolo.

Význam Of Om

Om je prvý zvuk, ktorý sa vynoril z vibrácie kozmickej energie, ktorá vytvorila vesmír. Je to reprezentácie tvorca. Om je self-splodený, teda to je samo o sebe a nepotrebuje ďalšie slabiku, aby jeho zvuk. Spievanie Om vám dá pocit zdroje vesmíru, a keď spieval pravdu, Om je zvuk ozýva skrze svoje telo, naplniť ju energiou a pokoja.

Om existuje vo všetkom - slová hovoríme, veci, ktoré používame, a v sebe. Denná spievanie Om dá mier do vašej mysle, tela a duše. Jogíni starovekej Indii poznali vlastnú silu Om mantry a skandovali, aby sa pripojil k ich duši. Oni verili, že je prítomný a pôsobí v každom z nás a bude prejaviť iba prostredníctvom Om meditáciu.

load...

Ak chcete vedieť viac, kliknite tu: Význam a Science za symbol Om

Teraz sa poďme naučiť robiť Om meditáciu.

Om Meditation a jej riadenie

Meditácia, ktorá zahŕňa spievanie, Om 'alebo, Aum' je nazývaný Om meditácie. V Om meditácii, dva veľké duchovné bohatstvo, ktoré patria k nám - dych a zdravé - sú kombinované na vytvorenie uceleného meditačné techniky. Poďme sa pozrieť, ako na to.

load...

Om Meditation Approach

 1. Sitting Right
 2. Umiestnenia Eye
 3. Dýchanie
 4. Om Chanting
 5. Kombináciou Všetko
 6. Celkový efekt

1. Sitting Right

Sedieť buď v Lotus Pose alebo Vajrasana. Ak si nemôžete sadnúť, sedieť na stoličke. Uistite sa, že váš chrbát je vzpriamená a budete cítiť uvoľnene a pohodlne v sede. Udržujte ruky buď na kolená a stehná. Môžete tiež ponechať vo svojom lone, s jednou rukou položenou na strane druhej. Vyčistiť hlavu a sedieť v kľude.

Späť na obsah

Umiestnenie 2. Eye

Majte oči zatvorené. Premeniť ich pomaly smerom dole a potom zatvoriť ľahko a jemne. Zatváranie očí eliminuje všetky vizuálne rozptýlenie, a váš mozog činnosť zostúpi. Pomáha myseľ usadiť a upokojí bzučivý myseľ.

Späť na obsah

3. Dýchanie

Zatvorte ústa a dýchajte prirodzene. Uistite sa, že vzduch ide dovnútra a von iba nosom. Udržujte svoje čeľustnej svaly uvoľnené a vaše horné a dolné zuby ľahko pootvorené namiesto ich zovrel dohromady alebo dotýkať jeden druhého. Pozorovať svoj dych, keď to ide dovnútra a von. Nepoužívajte násilie ani pridávať žiadne kudrlinky k nemu. Nechaj to tak.

Späť na obsah

4. Om Chanting

Kým nádychu a výdychu, spev, Om '. Nasadiť spev k svojmu trvania dychu, nie dýchať k odriekať. Rozrušiť, Om 'slabika na, AAUU-M', nasledované tichom a zase späť. Povedzme, že prvé dve slabiky svojimi ústami otvoril široko a ďalšie dva pomocou našpúlenými pery k sebe. Umiestnite špičku jazykom na streche úst vysloviť posledné dve slabiky. Potom sa dostať ponorená v tichu, ktoré nasleduje.

Späť na obsah

5. Spojenie Všetko

Pokračovať v Om spievanie, aby bola stále v synchronizáciu s dychom. Je samozrejmé, že cyklus spievanie padne na miesto a uvoľniť svoju myseľ. Môžete tiež spievať, Om 'psychicky. Počúvať vnútorných vibrácií vytvorených v tele, zatiaľ čo skandovanie, Om '. Pomaly a postupne, bude vaša bytosť prepadať do svojich vĺn.

Späť na obsah

6. Celková Effect

Ako ste sa postupne hlbšie do meditácie, vibrácie Om mäkšie a jemnejšie, takmer ako šepot. Pomaly, stane sa tichý, a uvedomíte si, že Om bol vždy prítomný a pôsobí vo vašom tele. Môžete si všimnúť, že aj váš dych spomaľuje a stáva sa svetlo.

Späť na obsah

V Om meditácii, nemusíte sa sústrediť na konkrétnu časť tela. Vaša myseľ sa kolísať okolo seba, ale uistite sa, že sa vráti sa zamerať prostredníctvom spievania. Poznačte si všetky myšlienky a pocity, ktoré vznikajú, keď budete meditovať a vysporiadať sa s nimi v pokojnom a rodinnom spôsobom bez odchýlenia sa od svojho dychu a spievanie.

Výhody Om Meditation

 • Om meditácie vám mier, pokoj, kľud, a vyrovnanosť
 • To vám prináša bližšie k pravej prirodzenosti a ja
 • To vám bude vnímavý a jednať s ostatnými bez toho, aby boli dotknuté
 • Om meditácie je uzdravenie a vás udrží zdravé
 • To zvyšuje svoju kreativitu a vynaliezavosť
 • Miechy zlepšuje
 • Je detoxikuje telo zbaviť toxínov, udržať si mladý a svieži
 • Spievanie Om očistí svoju atmosféru a robí to pozitívna priestor
 • To zlepšuje koncentráciu
 • OM vibrácie otvoriť svoj sínus a vyčistiť ho
 • Om meditácie bude mať vaše srdce zdravé
 • Budete mať väčšiu kontrolu nad svojimi pocitmi a emócie a pozrieť sa na rôznych scenároch vo viac jasným a porozumenia spôsobom.
 • Om meditácie stimuluje metabolizmus, čo vedie k zníženiu hmotnosti
 • Vyčistí vašu tvár a dodáva lesk na neho
 • Om meditácie zlepšuje svoju myseľ a zostatky hormonálne sekréty

Teraz sa pozrime na niektoré bežné otázky týkajúce sa Om meditáciu.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je Om náboženské?

Om nie je náboženský, ale zdá sa, ako tradičný symbol a sväté zvuku v niektorých náboženstvách, ako je hinduizmus, budhizmus, Jainism a Sikhism.

Musíme byť vegetariánom praktizovať Om meditáciu?

Filozofia joga vychádza z princípu ahimsa, ale to je úplne voľba lekára, či sa majú výrobky živočíšneho pôvodu, alebo nie.

Ako často môžeme robiť Om meditáciu?

Každý deň, ak je to možné, a ráno, najlepšie. Začať s 2 - 3 krát týždenne, a pomaly ju predĺžiť na všetky dni v týždni.

Čo musím urobiť Om meditáciu?

Všetko, čo potrebujete, je sám a mat. S jasnou a pokojnou mysľou, tie sú dobré robiť Om meditáciu.

Čo nosím, zatiaľ čo robí Om meditáciu?

Nosiť niečo ľahké, bavlnu a pastel. Uistite sa, že sú pohodlné na ne, a oni ťa neodvádza z meditácie.

V tomto uponáhľanom svete, sa na chvíľu zastaviť a kopať hlboko, aby zistili, čo je nevyhnutné a efektívne. Meditovať OM-centric cestu a uvedomiť si, a vyžívajú si v tajomstvo vesmíru.

load...