Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov oleja z ryžového otrubia pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných prínosov oleja z ryžového otrubia pre pokožku, vlasy a zdravie

By ste použili ryžový olej vo vašej kuchyni. Ale ste si vedomí toho, že má mnoho výhod pre vašu pleť, vlasy a zdravie?

Tento post hovorí o tom, olej z ryžových otrúb a rôznych zdravotných výhod, ktoré ponúka. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Ísť dopredu a čítať!

Rice Brain Oil -A V skratke:

V súčasnej dobe je tu veľa hovorí o dobrote olej z ryžových otrúb. Takže to, čo je z ryžových otrúb? No, to je vrstva, v ryži, že je medzi vonkajším puzdrom a vnútorným obilia. V podstate, to je vonkajšia vrstva z ryžového zrna. Jedná sa o časť zrna, ktorá sa odstráni tak, že sa získa biela ryža. Pri spracovaní, táto časť ryže sa odstráni. Tým, veľké percento nutričné ​​hodnoty Riceovej sa odtiahne. Proces mletia, ktorý sa používa pre prevod hnedá ryža do bielej odstraňuje nielen otruby, ale tiež vlákna, klíčky, minerálne látky a vitamíny (1). Ryžových otrúb je vedľajším produktom poľnohospodárstva a je tiež lacnejšie ako jedlé ryžového škrobu.

load...

Ryžový olej je obľúbenou voľbou medzi jedlé oleje v krajinách, ako je India, Čína, Japonsko, Kórea a Indonézia. To sa nepoužíva len na varenie, ale ako zložky pre šalátové dresingy a tiež vďaka svojej jemnej a ľahkej chuti. Jedná sa o obľúbené olej na varenie, pretože má vysokú dymivosti. Výskum ukázal, že ryžový olej má mnoho zdravotných výhod v porovnaní s inými jedlé oleje.

Môžete sa pýtať, čo je tak osobitného na olej z ryžových otrúb. No, faktom je, že poskytuje početné zdravotné výhody, ktoré z neho oveľa lepšou voľbou ako ostatné takzvaných zdravých "jedlé oleje robí.

Poďme sa pozrieť na top 10 ryžový olej výhody pre kožu, vlasy a zdravie:

1. Zníženie cholesterolu:

Ryžový olej môže znížiť hladinu cholesterolu v tele. Podľa štúdie uskutočnenej na zvieratách sa zistilo, že je vysoko účinný pri znižovaní celkového cholesterolu až o 42 percent a LDL cholesterolu až o 62 percent tohto oleja. Ak ste vy alebo člen vašej rodiny trpí vysokou hladinou cholesterolu (2), prepnúť na ryžový olej čo najskôr.

load...

2. Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie:

Ochorenie srdca sa stali pomerne časté vzhľadom na mnohých ropných-obťažkané potraviny, ktoré ľudia konzumujú každý deň (3). Ryžový olej môže pomôcť znížiť riziko vzniku srdcových chorôb, pretože obsahuje oryzanol, čo je látka, ktorá je vynikajúci pomocník pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi, krvnú zrážanlivosť, atď Srdcové ochorenia možno zabrániť tým, že zdravý životný štýl (4 ).

3. Chráni proti rakovine:

Prepnutie na olej z ryžových otrúb môže výrazne znížiť pravdepodobnosť vzniku rakoviny. Obsahuje tokoferoly a tokotrienoly, čo sú látky, ktoré sú anti-mutagénne v prírode. To je ich prítomnosť v tomto oleji, ktorá im umožňuje efektívne bojovníci proti rakovine, ktoré sú spôsobené voľnými radikálmi.

4. Robí zdravú pokožku:

Ste si vedomí prínosov ryžový olej pre starostlivosť o pleť? Áno, môžete zlepšiť zdravie vašej pokožky pomocou olej z ryžových otrúb. Že obsahuje zlúčeninu známu ako skvalén, ktorý zosilňuje zdravie kože. Tvorba vrások môže byť zabránené, a starnutie kože môže byť oneskorený o jeho prírodné zvlhčujúce pôsobenie. S týmto olejom, môžete chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom a zlepšenie vašej pleti. Môže tiež zabrániť ochorenia kože, ako je ekzém.

5. Posilňuje imunitu:

Ryžový olej je bohatý na antioxidanty, a to je to, čo jej pomáha zvýšiť váš imunitný systém efektívne. Keď sa to súčasťou vašej každodennej stravy, aby vaše telo získa schopnosť bojovať s voľnými radikálmi a zlepšuje jej schopnosť držať rôznych chorôb preč.

6. Zlepšuje endokrinného systému:

Ryžový olej je tiež bohatá na vitamín E. Tento vitamín zlepšuje činnosť endokrinného systému vyrovnávania uvoľňovanie hormónov v tele.

7. Zmierňuje príznaky menopauzy:

Zlúčenina Y-oryzanol nájsť v olej z ryžových otrúb sa predpokladá, že je vysoko účinné pri potláčaní príznakov menopauzy, ako sú návaly horúčavy. Podľa štúdie, 90 percent žien, ktoré konzumovali tento olej získala úľavu z týchto príznakov.

8. Zlepšuje funkcie pečene:

Rôzne zdravé zlúčeniny a vlastnosti, ktoré sa nachádzajú v olej z ryžových otrúb pomoc vo zlepšenie funkcie pečene veľmi výrazne. Môžete tiež zabrániť rozvoju stukovatenie pečene pridaním tento olej do vašej každodennej stravy.

9. Podporuje rast zdravé vlasy:

Prítomnosť kyseliny ferulová a estery v olej z ryžových otrúb pomoc pri stimulácii rastu vlasov. To je tiež bohatá na antioxidanty a vitamínom E, ktoré poskytujú množstvo výhod pre vlasy. Omega - 3, rovnako ako omega - 6 mastných kyselín poskytujú výživu vlasov a tiež zabrániť predčasnému šediveniu vlasov. Používajte ju ako ošetrenie horúcim olejom, aby hýčkať svoje vlasy a urobiť z neho súčasť svojho starostlivosť o vlasy režime získať krásne a zdravé vlasy.

10. Pomáha pri chudnutí:

Ryžový olej je skvelou voľbou ako olej na varenie, ak chcete schudnúť. Je prirodzene bez TFA (trans-mastné kyseliny) a neobsahuje cholesterol. Obsahuje tiež prirodzene nízke množstvo nasýtených tukov. Táto super olej je bohatý na linolovej a olejovej mastných kyselín, ktoré sú vhodné pre zdravie. Ak hľadáte zbaviť pár kíl, ryžový olej je dobrý olej na varenie, pretože má málo alebo žiadne nezdravé tuky, ale obsahujú dôležité zdravé tuky, ktoré vaše telo potrebuje.

Ryžový olej je rýchlo rastúci, aby sa stal jedným z najpopulárnejších jedlé oleje po celom svete. To je tiež obľúbenou zložkou kozmetických produktov, ako sú mydlá, krémy, vlasovej kozmetiky apod či je pre pečenie, fritovanie alebo sa hýbať-vyprážanie, nie je lepší než tohle olej. Ako už bolo spomenuté predtým, môžete tiež pripraviť zdravšie chutné šalátové dresingy sa olej z ryžových otrúb.

Ak ste tak ešte neurobili prechod na ryžový olej vo vašej kuchyni, je na čase, aby tak urobili teraz! Môžete zlepšiť svoje zdravie a zároveň nechať vaša pleť a vlasy ťažiť zo všetkého dobra, ktorý je dodávaný s týmto olejom. Získať zdravé srdce, prevenciu chorôb a zostať fit a silný zavedením ryžový olej do svojho každodenného jedálnička. Je prirodzene bezlepková, bez laktózy a hypoalergénne - o to väčší dôvod na spustenie varenia s ním!

Páčilo sa vám tento post? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...