Zdravie a wellness

Epsom soľný kúpeľ pre chudnutie

Epsom soľný kúpeľ pre chudnutie

Ak diéty, pri chudnutí prášky a cvičenie nie je váš šálka čaju, Epsom soľnej kúpeli môže byť perfektný spôsob, ako zhodiť pár kíl. Je to vynikajúci a najpohodlnejší spôsob, ako schudnúť. Táto soľ sa používa od roku 1900 na chudnutie a liečiť pokožku a zažívacie ťažkosti. Epsom soľ alebo síran horečnatý heptahydrát bol objavený v Epsom, Anglicko. Tieto jasné kryštály pomáhajú pri regulácii mnohých enzýmy v našom tele a udržiavať zdravé vlasy, nechty a pokožku tým, že pomáha pri syntéze kolagénu. Chceli by ste vedieť, ako Epsom soli do kúpeľa výhody chudnutie? Pokračuj v čítaní!

Epsom Salt Bath Pre chudnutie

 1. Ako sa Epsom Salt pomôže schudnúť
 2. Ako si vyrobiť Epsom soľnej kúpeli na chudnutie
 3. Frekvencia odberu Epsom soľnej kúpeli na chudnutie
 4. Druhy Epsom soľné kúpele
 5. Detoxikačné a omladzujúce
 6. Výhody Epsom soľnej kúpeli
 7. Fakty o Epsom Salt
 8. Opatrenia
 9. Najčastejšie otázky

1. Ako sa Epsom Salt pomôže schudnúť

Britský biochemik na University of Birmingham, rozmarínu Waring zistil, že síran horečnatý a sú absorbované do kože počas Epsom kúpeli. Hladiny týchto dvoch minerálov vo zvýšení krvného po máčať vo vani po dlhšiu dobu, a začnú svoje dielo elimináciu environmentálnych toxínov z tela. Oni súčasne tiež liečiť rôzne iné ochorenie kože, čím sa cítite uvoľnene a de-zdôraznil.

Štúdie naznačujú, že nedostatok horčíka v tele môže spôsobiť vysoký krvný tlak, srdcové ťažkosti, bolesti chrbta, a bolesti hlavy. Podobne, nízke hladiny síranu dôsledku telesné vyčerpanie. Keď hladina oboch týchto minerálov zvýšiť v krvi, systém tela dosiahne rovnováhy a môže vykonávať všetky funkcie správne.

load...

Poor vstrebávanie živín a emocionálneho jedenie sú považované za hlavných vinníkov za sebou priberanie na váhe. Keď sú toxíny vylúčený z tela, budete cítiť viac energie a uvoľnenejšie a sú menej náchylné na záchvatové na potraviny. To znižuje vaše šance na prejedanie, a váš metabolizmus začne fungovať v celej svojej kráse, čo vedie k významnému zníženiu hmotnosti.

Späť na obsah

2. Ako si vyrobiť Epsom soľnej kúpeli na chudnutie

Môžete urobiť Epsom soľné kúpele pridaním 400 - 500 gramov Epsom soli do teplej vodnom kúpeli. Nepridávajte príliš veľa soli, ako to nezníži väčšiu váhu. Soľ kúpele Epsom funguje najlepšie pri použití v správnom množstve.

load...

Kroky pre výrobu Epsom soľné kúpeli

 • Počas prvých dňoch, začať tým, že pridá jednu polievkovú lyžicu Epsom soli do kúpeľa.
 • Postupne zvýšenie množstva Epsom soli dve šálky na kúpeli.
 • Pobyt v kúpeli po dobu aspoň 15 minút, aby sa soľ vstrebáva. Nezostávajú dlhšie ako 20 minút.
 • Po kúpeli, piť dostatočné množstvo pre rehydratáciu vody.

Späť na obsah

3. Frekvencia odoberania Epsom soľnej kúpeli na chudnutie

Tam je rozdiel v názoroch, pokiaľ ide o frekvenciu užívania je soľné kúpele Epsom. Niektorí ľudia sa domnievajú, že rýchle chudnutie je potrebné brať túto vaňu každý deň. Existuje niekoľko ďalších, ktorí sa domnievajú, že by mali byť prijaté iba raz za dva až tri týždne. Najlepším riešením je, aby opýtajte sa svojho opatrovateľa, ktorý bude mať lepšiu predstavu, a môže navrhnúť frekvencie podľa vášho zdravotného stavu.

Späť na obsah

4. Druhy Epsom soľné kúpele

Na rozdiel od použitia iba Epsom soli vo vani, môžete tiež vyskúšať ďalšie varianty pre zlepšenie výsledkov. Tu je niekoľko typov Epsom soľné kúpele, ktoré sa pridávajú rôzne do svojho programu chudnutia a bude motivovať vás sa držať tejto rutiny.

Späť na obsah

A. Ginger a Epsom Salt

Ak prebytok toxín build-up je hlavným dôvodom pre vaše telesnej hmotnosti, mali by ste pridať zázvor do kúpeľa spolu s Epsom soli. Ginger je známe, že otvorenie tela pórov a odstránenie toxínov prostredníctvom potu. Je to jednoduché a najprirodzenejší spôsob odstránenia tela toxíny. Liekom funguje oveľa lepšie, ak použijete teplú alebo horúcu vodu. Pridať dve až tri polievkové lyžice drveného zázvoru proti dvoma šálkami Epsom soli do teplej vodného kúpeľa pre rýchlejšie výsledky. Máčať sa na pol hodiny v horúcom kúpeli.

B. Soda a Epsom Salt

Pridajte každý Epsom soli a jedlej sódy dve šálky do teplej vody na kúpanie a trieť telo jemne mäkkou hubou. Tento postup napomáha čisteniu odumretých kožných buniek a odstránenie prebytočnej toxíny z tela.

C. Jablčný ocot a Epsom Salt

Pridajte síran horečnatý a jablčného octu v pomere 1: 2, v horúcej alebo teplej vody. Namočte si v kúpeli po dobu 30 až 40 minút. Ocot je známy pre zmiernenie stresu a bolesti kĺbov. Preto, na rozdiel od chudnutie, budete tiež získať úľavu od svalového napätia a bolesti kĺbov.

D. Epsom soli a esenciálne oleje

Pridanie esenciálny olej do soľnej kúpele Epsom napomáha zlepšiť jej vlastnosti. Môžete pridať 10 až 20 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu, ako napríklad levanduľa alebo jojobový silice, k navodeniu relaxácie. Pre získanie najlepšie zo všetkých týchto opravných prostriedkov, môžete vyskúšať každý z nich striedavo.

Späť na obsah

5. Detoxikačný A Omladzujúce

Hoci éterické oleje sa odporúča, aby vaše skúsenosti z Epsom kúpeli viac relaxačné a aromatické, niektorí odborníci sa domnievajú, že pridanie oleja znižuje účinok Epsom soli. Pre zvýšenie efektu môžete používať minerálne vody, a to najmä v prípade, že chcete získať úľavu od bolesti svalov. Známy tiež ako detoxikačné kúpele, to necháva vás de-zdôraznil a omladené na dlhé hodiny. Je dôležité piť veľa vody pred a po kúpeli získať maximálne výhody soľné kúpele Epsom.

Späť na obsah

6. Výhody Epsom soľnej kúpeli

 • To zmierňuje bolesť svalov.
 • Pomáha pri odstraňovaní prebytku oleja z pokožky a vlasov.
 • Je to dobrý protijed pre mierne opálenie podráždením a bolesťou a používa sa ako alternatíva k Aloe Vera.
 • To spôsobuje rýchlejšie zotavenie z svalové napätie a iných drobných poranení.
 • Poskytuje úľavu od včelích žihadiel a opráv uhryznutie.
 • Je to dobré riešenie pre suché pery.
 • To je považované za jeden z najlepších kože exfoliators. Preto sa bežne používa pre hlboké exfoliácia v maskách a pedikúru.
 • Používa sa na liečbu sumachu jedovatá vyrážky.
 • Epsom soľ pomôže, aby ste sa cítili uvoľnene a napomáha lepší spánok.

Späť na obsah

7. Fakty o Epsom Salt

 • Epsom soľ bola prvýkrát objavená v soľnom horkej jar Epsom v Surrey, Anglicko. Je teda pomenovaný po mieste.
 • Hoci to sa nazýva soľ, to nie je presne soľ, ale druh prirodzene sa vyskytujúce minerálne zlúčeniny obohatené síranom a horčíka.
 • Epsom soľ vyzerá ako malé, jasné kryštály. Pomáha chudnutie, ak sú používané vo vhodných množstvách.

Späť na obsah

8. Bezpečnostné opatrenia

 • Nikdy pridať viac ako 600 gramov Epsom soli do kúpeľa.
 • Neberte Epsom soľnej kúpeli po dobu dlhšiu ako 20 minút.
 • Pred a po nadobudnutí Epsom soľné kúpele piť vodu.
 • Vnútorné použitie Epsom soli, je potrebné sa vyhnúť, pretože môže spôsobiť zvracanie, hnačku a nevoľnosť. Pred prijatím Epsom soľ vnútorne poraďte sa s lekárom.
 • Vyhnúť sa Epsom soľné kúpele, ak ste diabetik, alebo trpí ochorením obličiek, ochorenia srdca a nepravidelný srdcový tep.
 • Tehotné ženy by sa mali poradiť so svojimi lekármi, ako začnete Epsom soľné kúpele.

Späť na obsah

9. FAQ

A. Môžem jesť ani piť Epsom soľ namiesto kúpania na chudnutie?

Ak chcete schudnúť, budete musieť vziať Epsom soľné kúpele. Avšak, ak budete chcieť využiť Epsom soľ pre ostatných zdravotných problémov, ako je zápcha, mali by ste najprv poradiť so svojím lekárom.

B. Je Epsom soľ iná ako soľ do kúpeľa?

Áno. Epsom soľ obsahuje iba horčík a síran. Na druhej strane, kúpeľové soli, môže obsahovať ďalšie zložky, ktoré môžu byť toxické chemické látky. Z toho dôvodu, že je lepšie použiť organickú síran horečnatý.

C. Kde kúpiť Epsom soľ?

Môžete si kúpiť Epsom soľ z neďalekej lekárni.

D. Má Epsom soľ má podobný účinok na koži ako morskej soli?

Nie Epsom soľ je všetko dobré pre vašu pokožku. Nezanecháva zvyšok na kožu po kúpeli. Budete sa cítiť svieži a aktívny po vyžíva v soľnej kúpele Epsom.

E. My kože suchá. Môžem použiť Epsom soľné kúpele?

Áno. Epsom soľ nebude vysušovať pokožku ďalej. Je známe, že zvláčňujú pokožku. Avšak, ak ste stále starosti, robiť pred a po zhotovení soľné kúpele Epsom piť dostatočné množstvo vody.

F. Je bezpečné používať Epsom soľné kúpele pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy?

Ak máte zdravotné problémy, vždy pred prijatím soľné kúpele Epsom sa poraďte s lekárom. Lekár má vedomosti o svojej zdravotnej histórii a vie, čo vás môže poškodiť alebo ťažiť vás.

Späť na obsah

load...