Zdravie a wellness

Ako vyrobiť šťavu z Aloe Vera doma

Ako vyrobiť šťavu z Aloe Vera doma

Nemožno veriť tvrdenie obchodnými značkami? Dôveruj mi; Sme na rovnakej lodi. Často som pochybovať o pravosti produktov zistených na trhu. Tým skôr, keď tvrdí, že výrobky sú ekologické, ktoré môžem ľahko urobiť doma. Šťava z aloe vera je jedným z nich. Chcete vedieť, ako sa robí aloe vera šťava? Pokračuj v čítaní…

Aloe Vera-Krátka

Vedecký názov-Aloe barbadensis mlynár

Táto liečivá rastlina nie je treba predstavovať, aké považuje za jeho použitie v takmer každej krásy a zdravia produktov tam vonku na trhu.

Technicky, aloe vera je stemless (alebo len veľmi krátku stonkou) rastlina, ktorá dorastá až do 24 až 39 palcov a má veľmi typickú subsaharských pôvod. Ale nepodceňujte túto vreckový veľmoc. Hrubé a mäsité zelené listy, sú tie, ktoré obsahujú svojou liečivou liek pre každého zdravie a pleť žiaľu. Tento gél je veľmi lepkavý a ľahko dostupné na trhu. BHowever, oni sú často naplnený určitými chemickými látkami, aby gél stabilný.

load...

Aloe vera sa pestuje vo väčšine tropických a subtropických oblastiach sveta a má zvláštne miesto v tradičnej čínskej, Middle-východnej a indickej medicíny prúdy bylinné.

Tiež sa nazýva ako 'Lily púšte', aloe vera obsahuje asi 200 biologicky aktívnych zložiek vrátane základných vitamínov (A, B1, B2, B3, B6, B12, C a E), minerály (horčík, železo, vápnik, zinok , cholín, selén, a draselné soli) a aminokyseliny. Áno, čítate to správne.

Doplnenie energie, kožné poranenia, popáleniny, akné, žalúdočných štiav-name podmienkou, a nájdete svoj liek v tejto úžasnej rastliny. Gél z aloe vera rastlina môže byť vyrobený do čistú šťavu, ktorá kedy mala dvakrát denne môže zachrániť vás od zdravotných problémov, a aby sa vaša pleť lepšie.

load...

Ďalej obsahuje minerálne látky, ako je napríklad germánium, železo a meď, z ktorých všetky majú liečivé vlastnosti. A čo viac, náboženské použitie tejto šťavy pomáha spúšťací detoxikačné reakcie v tele. Ak nie ste zamilovaný do nevýraznej chuti tejto šťavy, môžete ju kombinovať s inými špeciálnymi prísadami, ako sú citrusové plody a med, aby chrliť najlepšie z nich. Navyše, nadmerná prítomnosť vitamínu C v citrusových plodov zlepšuje vstrebávanie železa v tele.

Aloe vera má aj protizápalové, antivírusové, protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Navyše prítomnosť polysacharidov a antioxidantov v tomto závode pomáha zaistiť imunitný-posilnenie výhody. Pitie aloe šťavy pravidelne je srdce priateľský príliš, z dôvodu prítomnosti B-sitosterolu, ktoré bránia vstrebávaniu cholesterolu v systéme a napomáha pri znižovaní hladiny triglyceridov. Aloe vera má rovnako silné laxatívne vlastnosti, ktoré divy, ak trpíte zápchou.

No, to bolo všetko o fyzikálnych vlastnostiach tohto neuveriteľného rastliny. Čítajte ďalej poznať zdravotné prínosy a postup, ako sa robí aloe vera gél.

Najlepší spôsob, ako pripraviť domáce šťava z aloe vera

Teraz, keď ste identifikovali početné zdravotné výhody aloe vera, je čas vedieť, ako urobiť aloe vera šťavu na vlastnú päsť. Domáce šťava zaisťuje prítomnosť všetkých základných živín, ktoré sú často stratené v procese komercializácie. A čo viac, to pomáha pri predĺženie trvanlivosti výrobku. To je, ako sa pripraviť šťava z aloe vera doma sami:

Čo potrebuješ
 • 1 veľký aloe vera list
 • Ostrý nôž
 • Lyžice
 • Malá miska
 • Mixér
 • 3 šálky vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Vystrihnúť jeden veľký a zdravý list z vašej rastliny aloe. Môžete jemne vytiahnite je preč taky, ale rezanie by bolo nevyhnutné, ak vaše zariadenie je robustný, rovnako ako ja.
 2. Odstráňte vonkajší tŕnisté vrstvu listov pomocou ostrým a špicatým nožom. Tento krok sa vystaviť latexu listov (žltý vrstvu, ktorá je umiestnená priamo pod).
 3. Rozkrojenie latex listu s rovnakým nožom vydlabať vnútorné jasný aloe vera gél s pomocou malej lyžičky. Možno použiť aj hrot noža.
 4. Preneste gélu do malej misky.
 5. V ďalšom kroku, preskúma gél latex zvyškov. Vybratie latex je dôležité, pretože oni sú ten nesie silné laxatívne vlastnosti.
 6. Pre výrobu džúsu, uzavrieť dve tabuľky
 7. Lyžice aloe gélu a dať do mixéra.
 8. Pridá sa voda a zmes je na nízke nastavenie po dobu troch až piatich minút.
 9. Vylievať si džús v číreho skla. Môžete pridať trochou citrónu alebo zázvor pre väčšiu chuť.
 10. Váš lahodný sklo šťavy z aloe vera je pripravený. Ak chcete, môžete si tiež zriediť túto šťavu s inými šťavy alebo vody, aby posilnila svoju chuť alebo príchuť. Môžete tiež konzumovať ju vo svojom prirodzenom stave, ale byť vedomí jeho preháňavý účinok.

Ďalšie varianty Aloe Vera Juice

Jednoduchý a prostý aloe šťava nesmie vzbudiť záujmy mnohí z nás, vrátane mňa. Ja osobne nebude mať nič, čo je nijaký alebo nemá žiadny zvláštnu chuť. Tak som sa snažiť, aby ďalšie varianty zdravého liečbe, ktoré majú iné cenné dodatky, ktoré môžu ďalej pridať k zdravotnej faktor daného predmetu.

Tu sú dva z mojich vyskúšaných variantov, ako sa robí aloe vera šťava:

1. Aloe Vera a oranžová

Orange je môj vôbec najobľúbenejší príchuť, či už v zmrzlinu alebo džús.

Čo potrebuješ
 • 1 veľký zdravý aloe leaf
 • 1 lyžica ocot (voliteľné)
 • 1 šálky vody
 • 1 šálka pomarančového džúsu
Čo je potrebné urobiť
 1. Postupujte podľa krokov napísaných v prvom úseku sa vydlabať aloe gél a ukladať ich v malej miske.
 2. Umiestnite dve polievkové lyžice tohto gélu do ručného mixéra.
 3. Pridajte jednu šálku pomarančového džúsu do mixéra.
 4. Zmiešajte šťavu na nízke nastavenie po dobu niekoľkých minút, kým sa gél rozpustí.
 5. Túto šťavu nalejeme do pohára a mať túto novú zdravotnú nápoj hneď ráno.
 6. Ak nie ste, že rád pomarančový džús, môžete pridať ľubovoľný citrusové báze šťavy, aby svoju vlastnú verziu.

2. Aloe Vera a med

Med je ďalší zložkou Prisahám. Ale pre túto variantu, musíte byť vo veku. Ak nie ste, rodičovská uváženia je odporúčané (žmurknutia, žmurknutia).

Čo potrebuješ
 • 1 šálka aloe vera gél
 • 1 šálka medu
Čo je potrebné urobiť
 1. Postupujte rovnako ako predchádzajúce metódy vydlabať autentickej aloe gélu.
 2. Pridajte je v mixéri spolu s medom a miešať po dobu dvoch až troch minút na nízku úroveň.
 3. Dobre premiešajte a nalejte do pohára.
 4. Uložte ho na suchom a chladnom mieste.
 5. Majú lyžicu tejto zmesi asi dvakrát až trikrát za deň, najlepšie dve hodiny predtým, než budete jesť čokoľvek.
 6. Tento postup opakujte denne po dobu 10 dní. Zastavenie a obnovenie po 10 dňoch.

Tipy a varovania

 • Aloe vera je potrebné vziať dvakrát denne ťažiť väčšinu zdravotných výhod, ktoré ponúka.
 • Uistite sa, že nechcete mať viac ako štyri polievkové lyžice aloe gélu naraz. To vám bude slúžiť po dobu jedného dňa.
 • Chladenie je nutnosťou. Ak chcete, môžete si pohár pre neskoršie použitie (len v rovnaký deň) a uložiť ju do chladničky.
 • Demontáž a miešanie vera šťavy aloe by sa malo uskutočniť čo najrýchlejšie, pretože gél je známe oxidovať rýchlo. Oxidačný proces bude rozkladať na aloe vera gél, a to by mohlo viesť k strate určitého množstva živín.
 • Je mimoriadne dôležité, aby sa odstránili latexu tejto rastliny, pretože jeho požití môže spôsobiť hnačku a vážne žalúdočné ťažkosti.

Ako ste práve videli, ako sa robí aloe vera šťava je jednoduchý proces. Ale to bude určite zabezpečí, že ste ďaleko od všetkých možných prídavných látok a chemických látok, ktoré poskytujú zdravotné tým najlepším spôsobom.

Už ste vyskúšali niektorú z aloe vera šťavy recepty? Poznáte nejaký iný variáciu šťavy z aloe vera? Máte nejaké ďalšie otázky týkajúce sa ako robiť šťava z aloe vera doma? Strieľať nám komentár!

Zostať fit, zostať zdravý!

load...