Zdravie a wellness

Top 10 domácich prostriedkov na získanie úľavy od ružového oka

Top 10 domácich prostriedkov na získanie úľavy od ružového oka

Získanie udrel ružové oko nie je žiadna sranda. Nepohodlie, svrbenie a slzenie konštantný môže dostať na nervy. Predovšetkým ružové oko, tiež známy ako zápal spojiviek, je vysoko nákazlivá. Môžete ľahko nakaziť svojich rodinných príslušníkov. Zvyčajne infekcia zmizne v siedmich až 10 dní, ale môžete urýchliť hojenie tým, že ide v pre osvedčené domáce opravné prostriedky.

Internet je plný s množstvom domáce opravné prostriedky, a to môže byť ohromujúca vybrať ten správny. Preto vám prinášame zoznam 10 najlepších domáce opravné prostriedky pre ružové oko. Môžete ich použiť v kombinácii sa dostať úľavu od sĺz, hlienu, zápal a začervenanie.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic.

Hlavné prostriedky pre Pink Eye

1. Morské očné:

Soľ je známy pre svoje antiseptické vlastnosti. Takže je samozrejmé, že vám to pomôže s ružovým okom, ak vám nevadí, že sa pálenie! Pridajte jednu čajovú lyžičku soli na jednu šálku vriacej destilovanej vody. Nech sa soľ úplne rozpustí a nechajte vodu vychladnúť. Použite kvapkadlo striekať tento očné kvapky do očí niekoľkokrát denne. To bude poskytovať úľavu od príznakov.

load...

2. Kyselina boritá očné:

Kyselina boritá je tiež antiseptické vlastnosti, ktoré môžu byť použité na liečbu ružové oko doma. Mix kyseliny boritej v čistej prevarenej vody. Použite ho vypláchnuť oči a získať okamžitú úľavu od príznakov.

3. Med:

Med bol použitý pre svoje antibakteriálne a antibiotické vlastnosti od nepamäti. Môžete rozpustiť tri polievkové lyžice medu dvoma šálkami vody. Varte zmes a nechajte ho vychladnúť. Použitie tohto medu na vyplachovanie očí vypláchnuť oči. Nielen, že to zmierni príznaky, ale tiež urýchliť proces hojenia.

V tomto videu - ako medom pomáha získať úľavu od ružové oko: - 3 jednoduché domáce prostriedky pre Pink Eye Liečba

4. Potato:

Nastavte svoju lásku pre hranolky a zemiakovou kašou stranou. Jedná sa o iný druh receptu! Rez tenké plátky surové zemiaky a umiestniť ich na vaše oči. To zníži opuch a začervenanie. Zlikvidujte plátky po použití. Zemiakové niekoľkokrát aplikovať počas dňa a vidieť výsledky.

load...

5. Čierna a zelených čajov:

Obe čierne a zelené čaje sú plné bio-flavonoidov, ktoré pomáhajú bojové bakteriálnych a vírusových infekcií a tiež znížiť zápal. Najlepší spôsob, ako používať čaj ako domáci liek na ružové oko je máčať niekoľko čajových vrecúšok v malom množstve vody. Uplatňovať vrecia na oči a relaxovať po dobu 15 až 20 minút. Zlikvidujte čajové vrecúška po použití. Tanín v čaji zníži opuch a zmiernenie infekcie. Voda, ktorá ste použili, aby nasiakli čajové sáčky možno použiť ako očné kvapky.

6. Uhorka:

To je jeden z najčastejších prírodných prostriedkov na ružové oko, ktoré účinne lieči podráždenie očí a zápal. Rez dva plátky uhorky a umiestniť ich do ľadovej vody po dobu asi 10 minút. Potom umiestnite tieto plátky uhorky na zatvorené viečka.

7. Pre-biotické:

Určite ste čítali o schopnosti pre-biotické bolo možné zničiť škodlivé baktérie v tele. No, rovnaký princíp platí aj pre ružové oko. Používať prírodný jogurt alebo kefír v tomto prípade. Máčať dve loptičky z bavlny v kefíru alebo bieleho jogurtu a aplikovať ich na svoje oči. Zostať na mieste po dobu 15 až 20 minút a dostanete úľavu od príznakov, a tiež znížiť dobu trvania infekcie.

8. Teplé a studené obklady:

Ružové očné infekcie môže spôsobiť veľa nepríjemné pocity, a to najmä s svrbenie, opuch, vypúšťanie a pálenie. Môžete získať úľavu od výboja za použitia horúceho obklad na oči. Len navlhčiť čistou žinku s trochou teplej vody a umiestniť ho na vašich očiach po dobu piatich minút. Studený obklad je ideálny pre pálenie, svrbenie a zápalu. Namiesto nasiaknuté vodou sterilnú gázu v mrazničke po dobu 30 minút. Umiestnite ho na vaše oči. Získate okamžitú úľavu.

9. Mlieko:

Pokorný mlieko môže mať upokojujúci účinok na vaše oči. Ponoriť dve loptičky z bavlny v niektorých studeného mlieka a umiestniť ich na vaše oči. Budete si uvedomiť, zrazu, prečo ľudia milujú tento domáci liek na ružové oko. Môžete tiež použiť teplé mlieko ako horúci obklad alebo si umyť oči. Tie budú mať rovnaké upokojujúci účinok. Ak používate teplé mlieko ako očné kvapky, vyskúšať si to na koži vopred, takže nemusíte vypáliť oči!

10. Golden Tesnenie:

Táto bylinná rastlina má sťahujúce, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Že obsahuje zlúčeninu zvanú berberín, ktoré napomáha v boji proti infekciám a zabíja baktérie. Urobte si lektvar rozpustením dve čajové lyžičky zlatú pečatí v šálke prevarenej vody. Ponoriť dve loptičky z bavlny v zmesi a aplikovať na vaše oči. Môžete tiež očné kvapky používať zlatú pečať, harmanček a kostihoj. Nechajte byliny máčať po dobu 15 minút v šálke prevarenej vody pred namáhaniu. Pomocou napätý roztok vo forme očných kvapiek.

Skúste tieto ružové oko domáce opravné prostriedky, keď vy alebo váš milenec je postihnutá touto infekciou. Už nikdy nikam blízkosti konvenčné lieky, nikdy.

load...