Zdravie a wellness

Týchto 12 jednoduchých domácich prostriedkov na otravu slnkom môže byť váš životný spasiteľ!

Týchto 12 jednoduchých domácich prostriedkov na otravu slnkom môže byť váš životný spasiteľ!

Jeden by si myslel, opálenie je najhoršie z našich problémov s príchodom leta. Bohužiaľ, slnko môže nás otráviť taky. Ako budete valiť oči, dovoľte mi objasniť záležitosti.

Všetci vieme, že nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu a jeho ultrafialovému žiareniu (UV svetlo) môže spôsobiť vážne úpal. Ak sa to úpal začína mať vplyv na vaše zdravie, je na čase, aby zvonil na poplach.

Tak, ako sa vám spoznať slnko otravy a čo budete robiť? Mám všetky drogy tu, získané zo skúseností z nešťastných kamarátov. Ešte sa pozrieť.

Ako môže Sun Jed Vy?

Všetci sme opálený v určitom okamihu. Opaľovacie začína sotva 15 minút potom, čo vyjdete von, možno skôr. To je UV svetlo, ktoré ju (1) spôsobí. Zostať vonku dlhšie v intenzívnym slnečným žiarením a pokožka sčervená a škvrnitý.

load...

Nesmiete to hneď uvedomiť, ale UV žiarenie sa vám pomaly otravu. Otrava Sun je závažný prípad úpalu, ktorý sa nehojí bez zásahu (2).

Príznaky otravy slnečné patrí,

 • Červené pľuzgiere na koži
 • Zápal
 • Bolesť, mravčenie
 • Opuch, vrátane tváre
 • Horúčka a zimnica
 • Únava
 • Bolesť hlavy, zmätenosť
 • Závraty, mdloby
 • Nevoľnosť
 • Dehydratácia

Ak máte svetlú alebo svetlú pleť, ste náchylnejší k otrave slnku. Tie neznáme tropickom horúčave aj tieto príznaky, okamžite vyvíjať.

load...

Som moc cool For The Sun:

"Zožeň slnko" nikdy nebude práve to. 'Niečo'. Musím svoj vitamín D a priznať, že teraz teplo vychádzajúceho slnka. Ale veľa slnka nikdy pomohol nikoho.

Takže sa pozrieme na niektoré opravné prostriedky na ochladenie otravu slnka?

1. Som kde je voda:

Udržať si hydratovaná, je veľmi dôležité. Otrava Sun prináša rýchle dehydratáciu, čo je dôvod, prečo piť dostatok vody udržuje nepríjemné príznaky na uzde.

Vyhnúť dehydratácii tým, že nahradí stratené vody a elektrolytov neustále. Voda tiež hydratuje vašu suchú kožu, aby bola stále vlhká.

2. Kúpanie Teploty zmočiť:

Pre zmenu, kúpať sa v studenej vode upokojiť svoju zlú zapálenú pokožku. Môžete pridať pár kvapiek levandule a harmančeka silíc k posilneniu relaxačné pocit. Bez použitia drsných mydiel, jednoducho ponorte sa do chladnej, nie studenou, vodou.

Prípadne môžete použiť handričku namočenú vo vode cez popáleniny k podobným účinkom (3).

3. Gél to s Aloe Vera:

Aloe vera gél je v pohode, upokojujúci účinok na pálenie, svrbenie kože. To znamená najmä vtedy, keď je otrava slnko. Naneste gél dvakrát alebo trikrát počas dňa postihnutej časti pre úľavu. To je najlepšie použiť gél z čerstvo rezané aloe vera list.

4. Ak My Sweet Calamine?

Calamine mlieko výrazne pomáha s pľuzgiermi kožu. Udržiavať pokožku hydratovanú bez výnimky, aby sa zabránilo odlupovaniu a svrbenie. Naneste CALAMINE krém priamo na spálené kožu úľavu.

5. Toto mlieko nie je pitná:

Vezmite Joeyho príkladom a naliať mlieko po celom tele. Nerobím si srandu! Studené mlieko je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky pre otravu slnku.

Ak sa vám nepáči ten neporiadok, použite handričku namočenú v studenej mlieko použiť ako studený obklad. Pred opláchnutie jemne škvrnu citlivú pokožku po dobu najmenej 30 minút.

6. Cover Me na uhorkách:

Nakrájané uhorky majú chladivý účinok na kožu. Pri aplikácii na spálenú kožu, zeleninové šťavy čerpá z tepla a znižuje nepohodlie. Rovnaká zásada platí pre zemiakové šupky a plátky cibule. Môžete tiež použiť nastrúhané uhorky a zemiaky ako účinnú liečbu otravy slnku.

7. Zlato, som Missed You:

Med, svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami, je ideálny pre spáleniny od slnka. To zabraňuje ďalšej nákaze, zatiaľ čo hojenie postihnutú kožu. Ďalej môžete miešať medu kurkuma prášok a lístkami bazalky. Naneste výslednú pastu na spálenú kožu vysporiadať sa s podráždením.

8. Skvelé Me Down s harmančekom:

Harmančekový čaj, keď vychladne, má úžasne upokojujúci účinok na slnku otrávený koži. Je upokojuje podráždenia a umožňuje hojenie po aplikácii na postihnutú oblasť. Si môžete pridať do svojho harmanček vaničkou rovnako. Použite ju pravidelne pre rýchle výsledky.

9. Je to Green Tea Time All Day:

Zelený čaj, rovnako ako harmančekový čaj, je tiež skvelý domáci liek pre liečbu otravy slnka. Liečiť závažné pľuzgiere a vyrážky s použitím chladené zeleného čaju na popálenú plochu. Použite ju často, aspoň dvakrát denne, pre najlepší efekt.

10. Tu je niekoľko Soda za to Rash:

Jedlej sódy, po zmiešaní s vodou, vytvára pomerne terapeutickú pasta pre príznaky otravy slnka. Naneste minulosť nad postihnutú oblasť. To vám pomôže s vašimi vyrážkou, ako aj bolesti spojené s nimi.

11. Trochu octu je všetko čo potrebujete:

Zmiešajte dve lyžice octu v rovnakom množstve vody. To je všetko, čo je potrebné sa pozerať na látku pracovať svoje kúzlo na úpal. Ocot alebo jablčný ocot má liečivé vlastnosti na koži. Obnovuje rovnováhu pH pokožky a ponúka pohodlie.

12. Štít mi s Thy Jogurt:

Jogurt so živými kultúrami funguje skvele na nás chráni pred vonkajšími infekciami. Zlepšuje odolnosť pri manipulácii s akoukoľvek mikrobiálnej inváziu do pľuzgierov koži.

Použiť jogurt veľkoryso na liečbu popálenín a pľuzgiere z otravy slnku. Použite ju často pomáha ochladzovať kožu. Jogurt sa ďalej zníži opuch, bolesť a aby vaša pleť liečiť.

Keď vyjdete von do veľkej svetlej svet:

Otrava slnko môže udrieť kedykoľvek, čo sa slnečné intenzity na svojom vrchole v týchto dňoch.

 1. Nosiť opaľovací krém s SPF 30 po celú dobu
 2. Použite ju 30 minút predtým, než vykročí do slnka (4)
 3. Znovu platí každé dve hodiny, alebo potom, čo ste mali potenie
 4. Miesta s pieskom, voda a sneh slnečné lúče odrážajú silnejšie. Majte sa na pozore!
 5. Limit chodiť do priameho slnečného svetla od 10 do 2 hodín
 6. Pokryť sa s ochrannými odevmi, klobúk a slnečné okuliare, keď vonku
 7. Prehodnotiť používanie solárií, pretože sú nebezpečné
 8. Zaistite, aby pokožka je hydratovaná a hydratujú

Teraz, keď sme vyzbrojení všetkými, chladných 'opravných prostriedkov, som si istý, by sme dať nový význam výrazu, chladné ako uhorky'.

Dajte mi vedieť vaše skúsenosti s slnka. Podeľte sa o svoje myšlienky a pripomienky v priestore pod.

load...