Zdravie a wellness

Má voda Pôst pomôže vám schudnúť?

Má voda Pôst pomôže vám schudnúť?

Či už z náboženských dôvodov, alebo nie, pôst má mnoho výhod, a strata hmotnosti je jedným z nich. Ak hľadáte pre výstrelok diétny plán, ktorý vám pomôže schudnúť naozaj rýchlo, voda pôst je najlepší spôsob, ako ísť na to. Môžete stratiť až 14 libier (6 kg) iba za 10 dní. Jedná sa o krátkodobé chudnutie diétny plán a môžu byť škodlivé, pokiaľ ju predĺžiť na dobu dlhšiu ako 10 dní.

Koncept vodné pôstu bol prevládajúci od dávnych čias, kedy ľudia nevedeli, ako k lovu alebo pestovanie plodín. Voda bola jedným z hlavných dodávateľov energie a zdravotné toniká pre ľudí späť. Ľudia môžu zostať nažive a vojde celé dni len vodu. Uplatnenie rovnakú filozofiu dnes, voda pôst nielen pomôže schudnúť, ale tiež zlepšuje vaše zdravie v mnohých spôsobmi.

Ak chcete získať najlepšie rady o tom, ako začať vody pôst a ako zlomiť rýchlo, čítajte ďalej.

Voda Pôst schudnúť

 1. Čo je voda pôst?
 2. Ako sa voda Pôst pomôcť pri chudnutí?
 3. 10 dní Water Pôst plán pre chudnutie (s diétou Charts)
 • Pre-Pôst fázy (deň 1 a deň 2)
 • Vodné fázy nalačno (deň 3 deň 7)
 • Post-Pôst Phase (Deň 8 Deň 10)
 1. Výhodami vodné pôstu
 2. Nežiaduce účinky vody pôstu
 3. Pozor

1. Čo je voda pôst?

Voda pôst znamená piť 1 - 2 litre vody denne po dobu piatich dní. Robiť to bude dať svoje telo šancu omladenie seba a odplavovanie toxínov, ktoré boli buduje v tele po dlhú dobu. Najdôležitejším aspektom vodný pôst je, že váš mozog bude čulejší a stanete Super zameral na to, čo robíte. Sa môžete cítiť unavení a potrebujú spať. Ale celkovo, ukáže sa dobré výsledky, ak to urobíte správne, s pomocou svojho lekára alebo dietológa. Tiež je dôležité si uvedomiť, že nie všetky subjekty majú rovnaký stres zvládať schopnosti. Je teda len na vás, či chcete vykonať vody rýchlo, keď ste na voľno alebo sa pri práci alebo ísť do školy.

load...

Vopred rýchlo a po rýchlej fáze je nutná. Pozvoľna znižuje príjem potravy pred samotnou vodu rýchlo a potom opäť postupne znovu zaviesť jedlo potom, čo voda rýchlo dokončená. Náhle vody nalačno alebo prerušenie pôstu náhle poškodí svoje telo a môže dokonca zabiť.

Späť na obsah

2. Ako sa voda Pôst pomôcť pri chudnutí?

Počas prvých dvoch dní počas svojho vody nalačno fáze, všetko, čo stratiť, je hmotnosť vody. Tuky začnú horieť od 3. Deň vody nalačno fázy. Keď prestanete jesť, váš tráviaci systém prestane fungovať. Vaše telo spomalí, s výnimkou mozgu a srdca. Uložený tuk sa teraz členia na zabezpečenie energie pre všetky nedobrovoľných i dobrovoľných telesné funkcie. Voda pomáha zbaviť toxínov a akékoľvek nakladanie s prítomné v hrubom čreve. To ďalej prispieva k strate dobrý kus hmotnosti. To všetko spolu s správne množstvo každodenného cvičenia (v závislosti od typu tela a súčasnú úroveň činnosti tela) vám pomôže prísť o značné množstvo mäkká tukové tkanivo.

load...

Späť na obsah

3. 10 dní voda Pôst plán pre chudnutie (s diétou Charts)

Aby sa ubezpečil, že dostanete maximum z toho rýchlo, som rozdelil pôstu do 3 fáz. V prvej fáze, alebo pre-hladovania fáza trvá po dobu 2 dní, takže vaše telo spotrebuje menej a menej pevnú stravu a aby vaše telo viac vyhovuje "tekuté len" diétu. Druhá fáza alebo vodnej fázy pôst je najťažšie zo všetkých, ale v čase, keď dokončenie tejto fázy, uisťujem vás, že budete cítiť ako nový človek. Piť ani menej, ani príliš veľa vody. Pitie menej vody môže urobiť dehydratácii a piť viac vody môžu odplaviť všetky soli z tela, ktoré môžu ukázať ako fatálne. Vypiť 1-2 litrov vody za deň počas fázy vody nalačno. Posledná fáza prerušenie pôstu je rozhodujúci. Musíte sa postupne znovu zaviesť pevnú stravu alebo iné tekuté potraviny (šťavy alebo polievky) počas troch dní. Jesť ovocie a zeleninu v prvej a tretej fázy bude poskytovať vášmu telu dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny prežiť hladovania vodná fáza, ako aj pre zotavujúcich sa z pôstu.

Späť na obsah

Tu je diéta graf pre všetky tri fázy, ktoré vám pomôžu získať predstavu o tom, čo jesť v prvej a tretej fáz. Pozri sa.

 • Pre-Pôst Phase

Skoro ráno

Citrónový, medový a detoxikátový nápoj na teplú vodu

Raňajky

1 misku ovocia alebo 1 banán a probiotický nápoj

Obed

Zeleninový sendvič (bez syra alebo majonézy) alebo grilované zeleniny

Po obede

1 sklenená ovocná šťava

Večerné občerstvenie

1 šálka zeleného alebo čierneho čaju (bez cukru alebo umelého sladidla) s dvomi multigrainovými sušienkami

Večera

Zeleninová polievka alebo vegetariánsky šalát

Čas lôžka

1 sklenené teplé mlieko

Prečo to funguje

1. Deň vám umožní jesť dobré množstvo ovocia a zeleniny. Ovocie a zelenina sú živín-husté potraviny, ktoré vás udržia zdravý a udržať si bodavá bolesť z hladu na uzde. Ovocie a zelenina tiež, aby vaša pleť žiara. Probiotiká sú črevné baktérie, ktoré pomáhajú pri trávení. Probiotický nápoj udrží váš tráviaci systém zdravý.

užitočná

Snažte sa nakupovať akékoľvek mäso, takže nemusíte vidieť v chladničke! Kúpiť veľa ovocia a zeleninu miesto. Urobte si prestávku 20 - 30 minút pred pitím probiotický nápoj po raňajkách.

2. Deň

Skoro ráno

Teplá voda a citrónový detoxikát.

Raňajky

1 sklenená ovocná šťava.

Obed

1 malý miskový zeleninový šalát.

Po obede

1 jablko alebo pomaranč.

Večerné občerstvenie

1 šálka zeleného alebo čierneho čaju (bez cukru alebo umelého sladidla).

Večera

1 stredná miska s ovocím.

Čas lôžka

1 sklenená teplá voda.

užitočná

Snažte sa jesť ovocie, ktoré majú veľké množstvo fruktózy. Ovocie, ako sú hrozno, mango, banán, ananás, jackfruit, atď, je potrebné sa vyhnúť. Môžete mať tekvica, papája, kiwi, jahody, pomaranč, jablko, slivka, atď vypiť aspoň tri litre vody.

Prečo to funguje

V deň 2, budete môcť jesť ovocie a zeleninu, ale v menšom množstve, teda budete konzumovať menej kalórií. Tento pre-hladovania fáza vás pripraví na najbližších päť dní vody pôstu.

Späť na obsah

 • Voda Pôst Phase

Deň 3 Deň 7

Jedná sa o najnáročnejší fáz. Vypiť 1 - 2 litrov vody za deň. Je lepšie, aby si názor svojho lekára o tom, či alebo nie, mali by ste vodu rýchlo toľko dní, ako schudnúť. Môžete mať pocit, týždeň a unavený. Pamätám si, aby oddýchnuť a dobre spať.

V závislosti na aktuálnej telesnú aktivitu, môžete buď ísť na krátku strednú stimulovaných prechádzky, jóga alebo dokonca tlačiť up! Každé telo má inú schopnosť vysporiadať. Ak ste boli cvičiť a viesť aktívny život, pravdepodobne by ste byť v pohode s miernymi cvičenie až do tretieho dňa do fázy vody nalačno. Ak nechcete viesť aktívny život, stačí ísť na krátke, lenivé prechádzky.

Tiež by som rád uviedol, že viac ako tri dni pôstu vody vyžaduje lekársky dohľad. Preto radím vám, aby sa svojho lekára, zapojené do tohto procesu.

Späť na obsah

 • Post-Pôst Phase

8. Deň

Skoro ráno

Teplá voda a citrónový detoxikát.

Raňajky

1 sklenená melónová šťava.

Obed

1 sklenená jablková šťava a 2 mandle.

Večerné občerstvenie

1 šálka zeleného alebo čierneho čaju (bez cukru alebo umelého sladidla).

Večera

1 stredná miska vegetariánskeho alebo ovocného šalátu (môžete ich tiež šťaviť).

Čas lôžka

1 sklenené teplé mlieko.

Prečo to funguje

Na prvý deň svojho prerušenia pôstu, byť veľmi opatrní o kalórií, ktoré konzumujú. Táto diéta graf vám umožní jesť väčšinou tekuté potraviny. Náhle zavedenie vysoko kalorické potravín môže viesť k prudkému nárastu hladiny glukózy v krvi, čo môže byť fatálne občas.

užitočná

Bez ohľadu na to, odolať pokušeniu váš len za jeden deň. Môžete piť melón cukrový alebo červenej repy šťavy na raňajky. Na obed, môžete mať len jablko, ak nechcete, aby šťava to. Pohár mlieka pred spaním vám pomôže lepšie spať a poskytovať kostí potrebnú výživu.

9. Deň

Skoro ráno

Citrón, med, a detoxikačný nápoj s teplou vodou.

Raňajky

1 banán.

Obed

1 stredná miska z Kapustová polievka Alebo zeleninový šalát.

Večerné občerstvenie

1 šálka zeleného - čierneho čaju s 1 viacvrstvovým suchárom.

Večera

Sauteed - pečená brokolica, špenát, paradajka a jarná cibuľa.

Čas lôžka

1 sklenené teplé mlieko.

Prečo to funguje

Postupne, vysoko kalorické potraviny sú opäť zaradí do svojho jedálnička. Chápete, vaše telo lepšie, takže jesť toľko, koľko si môžete správne stráviť bez pádu chorý.

užitočná

Môžete mať len si pohár pomarančovej šťavy, ak nechcete jesť banán. Ak sa rozhodnete jesť zeleninový šalát, jesť zeleninu surové. Na večeru si môžete miešať všetky vyššie uvedené zeleniny a robiť polievku.

Deň 10

Skoro ráno

Citrón, med, teplá voda detoxikačný nápoj alebo akýkoľvek iný Detoxický nápoj .

Raňajky

1 stredná miska pšeničných vločiek s jahodami alebo 1 pohár zmiešanej ovocnej šťavy.

Obed

1 grilovaný veggie sendvič.

Po obede

1 misu s ovocím.

Večerné občerstvenie

1 šálka zeleného čierneho čaju s dvoma viacgrafičnými sušienkami.

Večera

1 stredná misa čírej vegetariánskej polievky.

Čas spánku

1 sklenené teplé mlieko.

Prečo to funguje

Na posledný deň, jesť trochu viac tuhú stravu spolu s tekutým jedlom. Jesť ovocie a zeleninu v pevnej a kvapalnej forme k vytvoreniu rovnováhy, čo signalizuje telu, aby očakávať, že normálnu stravu rutina až budúci deň.

užitočná

Nepoužívať kukuričnú múku na prípravu zeleninovej polievky. Ak nechcete dostať viaczrnné pečivo, len piť zelený čaj. Ak vaše telo dovolí, môžete si desiatu na mrkvu alebo uhorku.

Späť na obsah

4. Ďalšie výhody množstvom vody pôstu

Je ťažké uveriť, ale áno, voda pôst môže zlepšiť vaše celkové zdravie. Tu je zoznam výhod.

 1. Vám pomôže schudnúť.
 2. Voda pôst sa ukázalo byť prospešné pre tých, ktorí trpia vysokým krvným tlakom (1).
 3. To pomôže reštartovať teleso (2).
 4. Pretože voda vyplavuje všetky toxíny, že vaša pokožka hladšia.
 5. Voda pôst vám tiež môže pomôcť lepšie spať. Ak je vaše telo poprel akékoľvek výživy, nebude možné byť hore na dlhé hodiny. Spánok nám pomáha mať lepšiu pamäť a menej napätia a úzkosť.
 6. Trávenie sa výrazne zlepšila.
 7. Zvlášť nežiaduce toxíny v hrubom čreve dostať očistená.
 8. Voda pôst môže odstrániť alebo znížiť bolesti svalov, kĺbov a bolesti hlavy.
 9. Jedlo a pitie môže spôsobiť veľké škody na zuby a ďasná. Voda pôst môže pomôcť získať zdravšie ďasná a zuby.
 10. Voda pôst môže tiež zlepšiť krvný obeh.
 11. Môžete získať zdravšie kardiovaskulárny systém.
 12. To pomáha budovať svalovej.
 13. Váš mozog sa stáva aktívnou a vaša koncentrácia zlepšuje.
 14. Tento pôst môže pomôcť zlepšiť stav mnohých chronických ochorení.
 15. Môže pomáhať v boji proti Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby.
 16. Zlepšuje citlivosť na inzulín.
 17. Zvyšuje sebavedomie. Schudnúť a svoje odhodlanie dokončiť to vám rýchlo dáva uspokojenie z dosiahnutia tvrdú prácu.

Späť na obsah

5. Nežiaduce účinky vody pôstu

 1. Pitie viac ako 2 litre vody za deň môže byť fatálne.
 2. Môžete mať pocit slabosti a únavy po celú dobu.
 3. Cvičiť príliš veľa môže spôsobiť mdloby.
 4. Vaše telo stratí svalovej hmoty.
 5. Existuje riziko, že vaše srdcové svaly môžu zoslabne.
 6. To môže poškodiť iné orgány, ak po dobu dlhšiu ako 10 dní.
 7. To môže byť nebezpečné pre tehotné ženy, deti a dospievajúci.

Späť na obsah

6. Pozor

Akýkoľvek výstrelok strava môže byť nebezpečné, v závislosti od typu vášho tela. To je presný dôvod, prečo nie všetky lieky konať alebo reagovať rovnakým spôsobom na všetkých pacientov. V závislosti na vašom veku, anamnézy, genetika, aktuálnu úroveň aktivity atď., Voda pôst môže ukázať ako najlepší spôsob, ako schudnúť, alebo to najhoršie. Pointa je zostať zdravý a aktívny. Úbytok hmotnosti bude k ničomu, ak sa pozriete unavené a opotrebované po celú dobu. Dlhodobá strata hmotnosti možno dosiahnuť len tým, že jej dobré jedlo v malých dávkach a tým, že pracuje. Voda pôst by nemal trvať dlhšie ako 10 dní, ale môže byť vykonané prerušovane. Ešte poradiť od odborníka pred nástupom do tohto 10-dňové diéty.

Späť na obsah

Dúfam, že to vám pomôže dosiahnuť vaše ciele chudnutie v žiadnom momente. Ešte napíšte nám a dajte nám vedieť, akú veľkú váhu ste stratili, a aké prekážky prišiel si cestu tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...