Zdravie a wellness

28 najlepších výhod noni Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

28 najlepších výhod noni Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

Mnoho z 100 rokov starých ľudí, ktorí vyrástli jesť noni rovno stromu, tvrdí, že je dôvodom pre ich zvýšenú životnosť. V tomto veku choroby a znečistenie, zázrak ovocie, ktoré vám pomôžu žiť dlhšie, je ťažké prísť. A tak sa snaží maximálne využiť všetky výhody šťavy noni. Piť Noni, keď máte šancu!

Evergreen ker pôvodom z juhovýchodnej Ázie a Australázie s názvom Morinda citrifolia, Noni alebo rastlina je zdrojom šťavy noni. To je tiež známy ako indický moruše, alebo AAL v hindčine. Aj keď väčšina z nás nie sú vedomí tohto ovocia, tam bolo niekoľko tvrdení o noni zdravotných výhod šťavy.

Takže to, čo je Noni šťava najviac známy? Bolo celkom dobre známe, že Polynézanmi pre viac ako 2000 rokov, ktorí používajú takmer všetky časti noni rastliny. Hovorí sa, že má významné liečivé vlastnosti vzhľadom k svojej analgetické, antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

load...

Táto šťava sa predáva vo forme obchodné po celom svete, ako to bolo propagované ako liek na rad ľudských ochorení. To je tiež predáva vo forme kapsúl. Práškový rezne z tohto plodu bol prvým produktom, ktoré majú byť predávaná. Dokonca aj malé noni džús dávka sa hovorí, že majú priaznivý vplyv na vaše zdravie.

Zdravie Výhody Noni Juice

Noni ovocie je známa pre svoju širokú škálu zdravotných výhod. Vzhľadom k tomu, ovocie je nijaký a má nepríjemný zápach, to je najčastejšie konzumované ako ovocné šťavy, aby získali svoje rôzne džús Noni výhody, ako je uvedené nižšie.

1. Pomôcky Chudnutie

Jedna z výhod šťavy noni je, že to spôsobuje úbytok hmotnosti. To preto, že produkuje oxid dusnatý vnútri tela. Tento oxid dusnatý je používaný svaly metabolizovať veľké množstvo energie. Táto energia je ťahaný oxidu dusnatého z rôznych zdrojov pre svaly použitie, tukové bunky je jedným z týchto zdrojov. To znižuje hladiny triglyceridov (energiu) uložených v tukových bunkách, čo vedie k zníženiu hmotnosti tukových buniek.

load...

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Dyslipidémia je charakteristická zvýšená hladina cholesterolu v krvi, čo vedie k zvýšeniu rizika vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Výskum preukázal, že vo vode a etanole Extrakty založené Noni ovocie zníženie hladiny cholesterolu a triglyceridov.

3. Prospešné pre diabetikov

Výskum vykonaný "nigérijský Quarterly Journal of Hospital lekárstvo" sa ukázalo, že šťavy noni, ak je použitý s inzulínovými ošetrenia je účinné pri regulácii hladiny cukru v krvi, než jedna z týchto zložiek samotných. To preto, že obsahuje zlúčeniny ako triterpény a saponíny. Tieto vlastnosti robia to prospešné pre diabetikov.

4. Správne trávenie

Šťava noni má vysoký obsah vlákniny, ktorá podporuje správne trávenie. To tiež má laxatívne vlastnosti, ktoré môžu zabrániť zápcha. Od roku veku, táto šťava bola použitá indigenously domorodci zmierniť zažívacie ťažkosti, ako sú bolesti brucha.

5. Zabraňuje Zdvih

Spotreba šťavy noni vás môžu chrániť pred poškodením spôsobeným cievnej mozgovej príhody vzhľadom k jeho protizápalovým a antioxidačné vlastnosti. To tiež obsahuje kyselinu dusičnú, ktorá pomáha, aby žily pružnejšie, a prispievajú tak lepšiu cirkuláciu. Lepšie krvný obeh môže zmierniť následky mŕtvice.

6. Uľavuje od bolesti

Analgetický a sedatívne komponenty v noni šťavy, aby bolo účinné pri zmierňovaní rôznych typov bolesti v tele, ako je menštruačné kŕče, artritída, bolesti kĺbov a iných zápalových stavov.

7. Protirakovinové účinky

Jedným z najpozoruhodnejších Šťava noni výhod je, že môže skutočne pomôcť v boji proti rakovine. To je spôsobené tým, že noni ovocie obsahuje polysacharidy bohatý na látku, ktorá potláča rast nových nádorových buniek. Šťava noni obsahuje antioxidačné zložky, ktoré posilnenie imunitného systému a zníženie oxidačný stres v tele. Protinádorový a imunomodulačné vlastnosti tejto šťavy, aby bolo použiteľné pre liečbu niektorých foriem rakoviny. Tak noni šťava môže znížiť tvorbu nádorových buniek, propagáciu schopnosť tela odraziť ďalšie infekcie.

8. Zvýšenie energetickej hladiny

Táto šťava sa ukázala byť prospešná pri zvyšovaní energetickej hladiny v tele, čím sa zlepšuje schopnosť vykonávať fyzickej aktivity. Natívne Polynézania často konzumoval noni ovocia, aby sa zabránilo únave a zvýšenie energetickej hladiny. To je do značnej miery v dôsledku prírodných antioxidačnými vlastnosťami ovocí, čo posilní bunky a odraziť ďalšie neduhy.

9. Zabraňuje katarakta

Šedý zákal je problém vízia vyznačuje zákalu očných šošoviek. To je do značnej miery v dôsledku vysokého množstva cukru, a to najmä v prípade diabetikov, čo spôsobuje, že šošovka oku napučiavať. Podľa výskumu, Noni extrakt pomáha udržať vaše očné šošovky jasné, čím sa zabráni ochorenia, ako šedý zákal.

10. Zabraňuje vredy

Vedecký výskum ukázal, že Noni džús má schopnosť, aby sa zabránilo žalúdočné lézie v črevách. To je preto, že noni extrakt znižuje množstvo kyseliny v žalúdku a zvyšuje mukóznej, ktorá chráni obloženie. Je teda veľmi prospešné pri prevencii vredov.

11. Ochrana pečene

Diabetes má nepriaznivé účinky na pečeň, čím sa zvyšuje riziko ochorenia tuku v pečeni, ktorý spôsobuje zjazvenie. Šťava noni, okrem riadenia hladiny cukru v krvi, redukuje tukové degenerácii pečeňových buniek s menšie a menej početné mastných guličiek, čím chráni pečeň a prevenciu poškodenia pečene.

12. Uľahčuje hojenie rán

Vysoká hladina cukru v krvi je spojené so zlým hojením rán. Noni džús sa ukázala byť účinná pri znižovaní poranenej oblasti, ako uľahčuje rýchle hojenie riadením hladiny glukózy v krvi.

13. Zabraňuje degeneratívne ochorenia

Podľa výskumu, noni ovocie má vlastnosti, ktoré môžu zabrániť vzniku niektorých degeneratívnych ochorení. Takže piť šťavy noni pomáha znižovať riziko vzniku závažných ochorení, ako je ochorenie pečene a ďalších chorôb veľkých telesných orgánov.

14. Prírodné Antidote na vysoký krvný tlak

Štúdie naznačujú, že použitie phytonutrients bohaté noni môže pomôcť pri normalizácii vysokej úrovne krvného tlaku v tele. Niektoré prvky prítomné v noni, ako skopoletínu, proxeronín, a tryptofánu, spoločne udržiavať krvný tlak pod kontrolou.

15. Peps svoju pamäť

Prítomnosť fytosteroly tohto ovocia pomáha v prevencii krvných ciev absorbovať cholesterolu vo vysokých množstvách. Toto, podľa poradia, umožňuje lepšiu cirkuláciu krvi spolu s adekvátnou okysličenie. To udržuje mozog zdravší, dláždiť cestu pre rozšírenie pamäte a koncentrácie. To tiež chráni mozog pred rizikom upchatia tepien.

16. Prospešné pre Artritída

Ajurvédskej praktici odporučí používať noni džúsu pre efektívne úľavu od bolesti a zápalu, ktorý má skúsenosti z rôznych zápalových stavov, vrátane artritídy. Dá sa tiež použiť obklad vyrobený s drvenými listami pre lokálnu aplikáciu na postihnuté časti pre okamžité výsledky.

17. Pomáha pri rokovaní s menštruačné otázkach

Byť emmenagogue podľa druhov, noni môžu byť pravidelne používa na reguláciu menštruačného cyklu. Kým Noni ľudovej analgetické vlastnosti pomáhajú pri zmierňovaní bolesti skúsený počas PMA je sedatívne povaha noni vás udrží v pokoji čeliť rozbúrené hormóny.

To je jeden z hlavných dôvodov, prečo lekári neodporúčajú používať noni počas tehotenstva, pretože môže vyvolať krvácanie a dokonca potrat.

18. Prírodný liek na úzkosť, stres a depresie

Nízke hladiny serotonínu v tele môže viesť k zmenám nálady, úzkostné poruchy a depresie. Melatonín je ďalším hormón, čo je celkom zásadný udržať rovnováhu svojho cirkadiánní rytmus. Akákoľvek zmena v jeho úrovniach môže nechať s narušeným spánkom, zmeny nálady, a stres.

Štúdie naznačujú, že pravidelné užívanie noni ovocia alebo šťavy noni môže byť prospešný v uvoľnenie stresu, zmiernenie úzkosti a dokonca ponúkajú úľavu od depresie a poruchy spánku.

19. Posilňuje zrak a zabráni poruchy zraku

Ľudia, ktorí trpia cukrovkou majú vyššie riziko vzniku šedého zákalu. Výskum vykonávaný na noni džús naznačuje, že má potenciál k obmedzeniu hladiny cukru v krvi a udržať ich pod kontrolou. Toto, podľa poradia, jeho spotreba udržuje objektív pri zmysloch, tienenie vás z poruchy videnia, vrátane šedého zákalu.

20. Antibakteriálne vlastnosti

Noni vo svojom práškovej forme, bol tradične používajú na liečbu rôznych bakteriálnych infekcií kože. Výskumníci použili túto narážku a vykonala laboratórny test účinnosti Noni extraktov proti rôznym bakteriálnym variantoch. A výsledky ukázali lúč nádeje. Výskum naznačuje, že tieto extrakty, v rôznych formách, majú potenciál k boju proti bakteriálnym infekciám.

21. Liek pre orálny infekcie

Noni ovocie, rovnako ako iné časti rastlín, je známe, že je silný protijed na rôzne ústnej podmienky, vrátane zápaly ďasien, bolesť v krku, bolesti zubov a ústnych infekcií. Použite lektvar urobený noni džús a vodu. A použiť ju ako ústa kloktadlo pre boj s infekciou. Kým protizápalový vlastnosť uľahčuje bolesť guma, antibakteriálne charakter uľahčuje infekcie. Môžete zahrnúť noni vo vašej každodennej stravy, aby sa zabránilo vzniku takýchto ústnych podmienok.

22. Help lepšie spať

Nie si dostatok spánku v noci? Ak tomu tak nie je, použite noni kapsule! Obsahujú Scopoletin, ktorý vám umožní lepšie spať. To v konečnom dôsledku zvyšuje svoj výkon v práci a budete sa cítiť menej unavení a vyčerpaní po celý deň.

Kožné Výhody Noni Juice

Výživná hodnota šťavy noni je to prínosné pre vašu pokožku. Aj malá dávka je vaša pokožka cítiť sa mladšie a krásne zvnútra. Jeho koža Výhody sú nasledovné.

23. Liečba Kožné problémy

Noni ovocná šťava má pozitívny vplyv na kožu, pretože je bohatým zdrojom vitamínu C. Denná dávka šťavy noni sa ukázala byť prospešné pri liečbe niektorých kožných problémov, ako je akné, pupienky, drsnej a suchej pokožky, a dokonca aj tmavé škvrny na koža.

24. Anti-Aging Výhody

Antioxidant vitamín C a ďalšie prírodné chemické látky nájdené v šťavy noni poskytujú výživu do buniek, tkanív a orgánov, bojuje proti voľným radikálom a zvrátiť nepriaznivé účinky starnutia a znečistenia. Šťava noni tiež obsahuje selén, ktorý je dôležitý antioxidant a stopových prvkov, ktoré zachová pružnosť pokožky, čím sa spomaľuje proces starnutia.

25. Protizápalové Výhody

Protizápalové vlastnosti noni šťavy, aby bolo prospešné pri liečbe niektorých ochorení kože. Inhibuje histamín, čím lieči žihľavka, alergické kožné reakcie, a dermografismem tým, že pracuje na bunkovej úrovni. To môže dokonca byť aplikované lokálne pri liečbe niektorých ochorení kože, ako je akné, opary, popáleniny a spálenie slnkom.

26. Prírodný liek na akné a Pimples

Noni je silný protizápalový, anti-bakteriálne a anti-vírusové činidlo. Navyše, to je nabitý množstvom silných antioxidantov, vrátane vitamínu C. Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom, ktoré spúšťajú oxidačné poškodenia a viesť k akné a vyrážok. Akonáhle sú voľné radikály skrotil, akné a vyrážky hoja. Tieto zápaly a začervenanie zostúpil, zatiaľ čo antibakteriálne a antivírusové vlastnosti tohto džúsu zaistí slobodu pred infekciami. Štúdie tiež ukazujú, že lokálna aplikácia noni môže dokonca zabrániť rozvoju akné a pupienok vyvolalo jazvy na koži.

Vlasy Výhody Noni Juice

Okrem jeho rôznych kožných výhod pitie džús Noni tiež uľahčuje zdravý rast vlasov a bojuje s problémom vypadávanie vlasov.

Strata 27. Bojuje proti Hair

Tam môže byť niekoľko príčin vypadávanie vlasov, ako je vek, dedičnosť, zlá výživa a skalp problémy. Vypadávanie vlasov môže byť obrátený získaním dostatočné množstvo živín vo vašej strave. Vzhľadom k tomu, noni džús má imunitný posilnenie schopnosti, môže to mať prospech tých, ktorí trpia vypadávaním vlasov. Vitamíny a minerálne látky prítomné v ňom posilňujú imunitný systém a zlepšuje krvný obeh, čím podporuje zdravie vašich vlasov a vlasovej pokožky. Pitie džús Noni uľahčuje zdravý rast vlasov, a to najmä pre tých, ktorí skúsenosti predčasné vypadávanie vlasov. V skutočnosti, to sa často odporúča pre mnoho pacientov s rakovinou prežívajúce oživiť svoje vlasové folikuly po chemoterapii.

28. Prírodný liek na vší a lupiny

Šťava noni sa používa od nepamäti ako lokálnu liečbu rôznych skalp podmienok, ako vši a lupín. Vši uhryznutie často vyvolať infekcie na pokožke hlavy. Antibakteriálne a protivírusové povaha tejto šťavy bojuje s infekciou tým, že núti vši utiecť preč.

Suchá pokožka je jednou z primárnych príčin lupín. Noni džús udržuje pokožku hlavy podmienený zlepšením úrovne cirkulácie krvi do pokožky hlavy.

pozor

Noni má dlhý zoznam zdravotných výhod, ale ako všetci vieme, výhody sú zvyčajne sprevádzané vedľajšími účinkami a noni nie je výnimkou. Nadmerné alebo predĺžené konzumácia noni alebo liekových interakcií môže viesť k niekoľkým zdravotných komplikácií.

Ako si vyrobiť Noni Juice

Tradičný spôsob prípravy Noni ovocné šťavy je kvasiť ovocie vo veľkej nádoby a nechajte ju rozložiť a potom sa pridá voda oddeliť buničiny z vody. Nasledujúce kroky môžu nasledovať, aby perfektný Šťava noni.

  1. Prvým krokom je sterilizovať veľké poháre. Za týmto účelom sa sklo alebo potravinárske účely plastovú nádobu a naplňte ju teplou mydlovou vodou. Nechajte ho vsiaknuť po dobu 5 minút a kroviny pohári s čistou hubkou. Vzhľadom k tomu, noni ovocie je 4 až 5 palcov vysoký, nádoba by mala byť aspoň 6 palcov na výšku a 4 palca v priemere.
  1. Je vhodné vybrať zrelé plody noni, ktorá je med-žltej farby. Uistite sa, že vyzdvihnúť ovocie než sa otočí úplne biele.
  1. Plodom je treba opláchnuť pod tečúcou vodou, aby sa odstránili prípadné nečistoty. Potom nechajte ovocie sušiť na slnku po dobu niekoľkých hodín. Keď mäso zmäkne a priesvitné, začne sa vydávať zápach. Ide o fázu, kedy by mal byť ovocie kvasené.
  1. Pre fermentáciu, umiestnite ovocie do nádoby a upevnite veko pevne na nádobe. Toto veko je nevyhnutné, pretože umožňuje, aby vzduch prúdiť otvorene do nádoby môže spôsobiť kontamináciu. Okrem toho poháre by mala byť dostatočne veľká, aby plyny, ktoré budujú v priebehu fermentačného procesu nevytvárali nebezpečný tlak, ale sú schopné unikať vzduchové medzery medzi vekom a poháre.
  1. Umožniť to noni ovocie kvasiť po dobu 6 až 8 týždňov umiestnením nádobu na slnku. Týmto spôsobom bude šťava presakovať z ovocia prirodzene. Táto šťava bude svetlo jantárovej farby, ktorá bude tmavnúť včas.
  1. Ďalším krokom je odstránenie buničiny a iné nečistoty zmiešané v džúse namáhania šťavy cez sitko drôteného pletiva do druhej sterilizované nádoby.
  1. Keď môžete piť nepasterizované šťavy, pasterizované šťavy trvá dlhšie a je oveľa bezpečnejšie. Za týmto účelom umiestnite otvorenú pohár šťavy noni na hrniec s vriacou vodou tak, že hladina vody sa vzťahuje na šťavu, ale nedosahuje k ústiu pohára. Akonáhle je dosiahnutá teplota 180 stupňov Celzia, aby šťava sa varí po dobu 30 minút.
  1. Skontrolovať pH šťavy pomocou lakmusový papierik. Riadne fermentovaná šťava by nemala mať pH vyššiu ako 3,5. Vysoká hodnota pH ukazuje na kontamináciu.
  1. Táto kvasený noni šťavy možno skladovať pri teplote miestnosti po neobmedzenú dobu, ale chladiace to, zaručuje optimálnu čerstvosť.
  1. Odvodiť maximálny prínos, musí byť Noni džús berú v malých množstvách pred jedlom alebo na lačný žalúdok.

Výživná hodnota šťavy noni

Hoci noni džús prehlasuje, že má veľa nutričných vlastností, komerčne dostupná odroda má veľmi odlišný make-up. Skutočná noni ovocie je nevhodné pre ľudskú spotrebu, pretože jeho horkej chuti. Okrem toho, ovocie je vysoko sladené a spracovaný tak, aby vytvoriť požadovanú chuť, čo ďalej znižuje nutričnú hodnotu ovocné šťavy. Ak máte do úvahy noni džús vo svojej najčistejšej podobe, že sa skladá z nasledujúcich živín.

Nutričné ​​hodnoty

Doplniť informácie o veľkosti: 1 dávka (15 ml) dávok na kontajner: 35
Množstvo za servírovanie % daly hodnota
Kalórie 3,5 kcal
Proteín Nula
Celkový obsah sacharidov 0,9 g <1%
Cukry 0,9 g
Sodík 1 mg <1%
Vitamín c 1,5 mg 2%
Niacín 170 mcg <1%
Folát 12 mcg <1%
Vápnik 2 mg <1%
Horčík 800 mcg <1%
Železo 35 mcg <1%
Draslík 10 mg <1%
Zinok 300 mcg 2%
Ovocná šťava noni 15 000 mg (15 ml) ***
** Percentuálne hodnoty (dv) sú založené na 2 000 kalóriovej diéte.

Makronutrienty: noni ovocie vo forme prášku, je vynikajúcim zdrojom sacharidov a vláknina sa 100 g slúžiace k dodaniu 55% a 100%, odporúčaná denná dávka (DRI). Je tiež dobrým zdrojom bielkovín, ktoré poskytujú asi 12% DRI tejto živiny. Noni buničina má nízky obsah celkového obsahu tukov, poskytujú len 4% z DRI. Noni šťava má relatívne menšie množstvo makroživín.

Stopové prvky: Hlavné stopové prvky noni prášku buničiny sú vitamín C zaberá 10% DRI a podstatné množstvo niacínu (vitamín B3), železo a draslík. To tiež obsahuje vitamín A, vápnik a sodík v miernom množstve. Šťava noni porovnateľne menšie množstvo týchto stopových prvkov, ale vysoké úrovne vitamín C, ktoré tvoria takmer 42% z DRI.

Fytochemikálie: Noni ovocná šťava neobsahuje fytochemikálie, ale nie sú tam žiadne stanovené hodnoty DRI pre to isté. Konkrétne fytochemikálie nazvaný Xeronín prítomný v noni ovocnej šťavy je známy pre svoju schopnosť k úľave od bolesti v tele. Noni džús je tiež naplnený proxeronín, predchodca Xeronín. Je aktivovaný v hrubom čreve, kde je absorbovaná bunkami tela.

Antrachinóny (Damnacanthol): Jedná sa o dôležité antiseptické a antibakteriálne rastlinné chemické látky nájdené v noni šťavy, ktorý sa ukázal byť účinný v zabíjaní pre-rakovinových buniek. Stimulujú imunitnú odpoveď na rakovinu aktiváciou tela T-bunky, ktoré sú organizmu "rakovina zabijaci".

Scopoletin: To je málo známy, ale dôležitá chemická zložka šťavy noni s krásnym zdravotných výhod, ktoré sú pripočítané k jeho protizápalové, anti-histamínu, antimykotické a antibakteriálne vlastnosti. Reguluje serotonín, ktorý je telu pocit dobrej hormón zažehnať pocity úzkosti a depresie. To sa tiež viaže na melatonínu pre reguláciu spánku, hladu a telesnú teplotu.

Nízkym glykemickým indexom: Šťava noni má 3: 1 pomer sacharidov do vlákien, ktorá pomáha hladinu cukru v krvi rovnováhu.

Stručne povedané, Noni džús môže byť jedna vec, ktorá vám môže pomôcť žiť dlhšie a budete vyzerať lepšie. Žiadna iná ovocná šťava môže toto tvrdenie. Vezmite si skok viery s noni, a že to môže pomôcť žiť lepší život.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody noni džús. Už ste niekedy skúšali noni džús? Ste noni nadšenec? Zanechajte nám komentár a dajte nám vedieť!

load...