Zdravie a wellness

Ako používať kurkum na liečbu alergií?

Ako používať kurkum na liečbu alergií?

Hľadáte účinný domáci liek na alergiu? Unavený použitie voľne predajné lieky? Potom kurkuma je tou najlepšou voľbou môžete ísť.

Je dôležité pre liečbu alergie a alergické reakcie správne a tak rýchlo, ako je to možné, pretože by inak mohlo mať za následok závažné ochorenie známe ako anafylaxia (1). Na tomto liste, kurkuma príde ako veľmi dobré prírodné liek na alergie.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Liečbe alergií kurkumou:

Ak ste alergickí na toto korenie, určite by ste mali použiť kurkumu ako prírodné liečbu alergií. Je vysoko efektívny, pretože má vlastnosti, ktoré bojujú proti rôznym príznaky alergie. Tu sú spôsoby, ako tento veľký korenie pomáha pri liečbe alergií:

load...
 1. Kurkuma obsahuje zlúčeninu známu ako kurkumín (2). To pôsobí ako činidlá proti prekrvenie a táto akcia zase pomáha pri znižovaní rôzne príznaky, ktoré prichádzajú s alergiami.
 2. Toto korenie pôsobí ako prírodné antihistaminikum. To znamená, že môže účinne znížiť uvoľňovanie histamínu v tele (3), alebo zabrániť degranuláciu masovej buniek.
 3. Kurkuma má protizápalové (4), antibakteriálne a analgetické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe alergií a znižuje príznaky, ktoré ich sprevádzajú. Tieto vlastnosti tiež chrániť proti podmienkam, ktoré môžu nastať v dôsledku alergickej reakcie.
 4. Kurkumínu v kurkuma môže byť v zmesi s inými bylinami, ako koreňa sladkého drievka a Boswellia extraktu sa zvýšila účinnosť liek na alergie. V kombinácii, pomáhajú pri zmiernení imunologické reakcie a jasné alergie z vášho tela.
 5. Kurkuma môžu inhibovať leukotriénom prirodzene na alergie (5). Leukotriénu súvisí s určitou formou alergie, ktorá je známa ako priedušková astma, rovnako ako iné pľúcne problémy.
 6. Kurkuma môže byť použitá na liečbu akútnych a chronických alergie (6). Budete musieť použiť ju niekoľkokrát v pravidelných intervaloch, kým dôjsť k zníženiu príznakov. Pravidelné užívanie tohto korenia nie je problém, pretože ho môžete použiť v rôznych pokrmov.

Ako používať kurkuma na liečbu alergií:

Ako už bolo spomenuté, môžete použiť kurkumu vo svojej každodennej strave, aby účinne liečiť alergie. Existuje aj mnoho iných spôsobov, ktoré vám pomôžu liečiť tento problém prirodzene:

Metóda 1:

Kurkuma mlieko je skvelý prírodný liek na alergie a poskytuje úľavu od svrbenia v krku spôsobené týmto problémom. Používajte ju raz každé ráno alebo večer a nájdete vaše alergie zrušené v žiadnom momente. Budete potrebovať:

 • Mletá kurkuma - ½ lyžičky
 • Mlieko (varený) - 1 šálka
 • Med
 • Čierne korenie

Kroky:

 1. Zmiešajte kurkuma prášok v vriace mlieko.
 2. Ďalej pridajte med a korenie.
 3. Dobre premiešajte, kým ingrediencie sú riadne zmieša s mliekom.
 4. Túto zmes piť na lačný žalúdok ráno alebo v noci. Opakovať 2x až 3x denne odpratávať alergiu.

Metóda 2:

To je pasta s kurkumy prášku a niekoľkých ďalších zložiek. Je veľmi účinná pri liečbe a prevencii alergií. Budete potrebovať:

load...
 • Mleté kurkumy - 1 polievková lyžica
 • Surový med - ¼ šálky
 • Syrový, nefiltrovaný jablčný ocot - 2 polievkové lyžice
 • Citrónovej kôry - 1 čajová lyžička
 • Štipka čierneho korenia (voliteľne)

Kroky:

 1. Metla pozemné kurkuma v malej miske, ako sa zbaviť hrudiek a urobiť z neho na jemný prášok.
 2. Pridajte ocot, med, citrónovú kôru a korením a rozšľaháme alebo miešajte, kým sa dostanete hladké pasty.

Môžete uložiť túto pastu v chladničke po dobu jedného týždňa alebo tak. Je vysoko univerzálny a môžete ho pridať do krémov, toasty a použiť ju ako zálievka na pečivo. Môžete tiež zmiešať lyžicu toho s teplou vodou a vypiť ako tonikum alebo vziať jednu polievkovú lyžicu každý deň, aby sa zabránilo alergie.

Možno použiť kurkuma prášok ako účinnú prírodnú liečbu pre rôzne typy alergií a alergických reakcií. Je to bezpečné a môžu byť použité v mnohých rôznymi spôsobmi. Takže až sa nabudúce dostanete alergiu, neponáhľajte do lekárne; stačí ísť do vašej kuchyne pre veľký liek, ktorý robí divy!

Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...