Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie mäsovej zeleniny

10 úžasných prínosov pre zdravie mäsovej zeleniny

Sú trávenie problémy ťa trápi? Sú vysoké hladiny cholesterolu v krvi pomstil so svojím životom? Potom je tam jeden super-zelenina môžete konzumovať, ktorý môže liečiť tie dva neduhy a mnoho ďalších rovnako.

Super-vegetarián hovoríme o je zeleninovej drene alebo Cucurbita, čo je druh tekvice, ktorá je široko používaný a pestuje po celom svete. Chcete vedieť, rôzne neduhy tento div zložkou lieči? Čítanie napred!

Poďme sa pozrieť na nádherné zdravotné výhody drene Vegetable:

1. Podporuje trávenie:

Rovnako ako u ostatných druhov tekvice (hadom a horké tekvica), rastlinný dreň je vložený s vlákninou. Tento vysoký obsah vlákniny uľahčuje trávenie a pomáha uľahčiť pohyb potravy tráviacim traktom. To zase pomáha znižovať príznaky plyn alebo zápchou, pomáhajú zjemniť stvrdnutej a suchej stolice. Tak, zeleniny drene sa ukázal gastrointestinálne dávky (1).

load...

2. Znižuje hladinu cholesterolu:

Vysoké množstvo vlákniny tiež pomáha znížiť zlý (LDL) cholesterolu z krvi. To vedie k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi a pomáha podporovať zdravie srdca. Toto očistenie zlého cholesterolu priamo znižuje riziko nákazy srdcových ochorení, ako je mŕtvica, artérioskleróza a srdcový záchvat (2).

3. Živín Rich:

Dreň zeleniny je bohatá na mnohých základných živín. Jedným z hlavných živín je vitamín C, antioxidant, ktorý pomáha nielen očistiť systém voľných radikálov, ale tiež pomáha vytvárať kolagén. Kolagén je to, čo naše cievy, bunky a svaly sú vyrobené z. Dreň zeleniny je teda celkom dobré pre naše bunkové zdravie (3).

4. Antikarcinogénne:

Marrow zelenina je bohatý na kyselinu askorbovú, čo je účinný antioxidant, ktorý pomáha odstrániť rakovinu spôsobujú voľné radikály z tela. Dreň zeleniny je tiež bohatým zdrojom karoténu, čo je ďalší účinný antioxidant. Prítomnosť dvoch účinných antioxidantov činí zeleniny drene účinný anti-karcinogénne (4).

load...

5. Energy Rich:

Marrow zeleniny, rovnako ako jeho zelené bratrancov, je bohatá na minerálne liatiny. Iron priamo prispieva k zníženiu anémie a dokonca pomáha bojovať proti únave, slabosť, a ďalšie vážnejšie vedľajšie účinky. Tento vysoký obsah železa tiež napomáha zlepšeniu krvného obehu a zvyšuje tvorbu červených krviniek (5).

6. Bone Health:

Dreň zeleniny je bohaté na množstvo živín, vrátane niektorých kľúčových minerálov, ktoré podporujú kostnej denzity. Je teda jedným z najlepších preventívnych opatrení môžete podniknúť na osteoporózu, a pridanie tejto zeleniny do svojho jedálnička rozhodne znižuje riziko nakazenia touto chorobou súvisiacich s kosťou (6).

7. Udržuje ste Full:

Dreň zeleniny môže byť skvelý doplnok do svojho jedálnička. Okrem poskytovania toľko zdravotných výhod, vysoký obsah vlákniny zaisťuje, že budete cítiť plnšia dlhšie a sú menej naklonení občerstvenie medzi jedlami, alebo dokonca flámu jesť. Najlepšie na tom je, že rastlinné drene je strašne málo kalórií, a preto je nádherný možnosť zahrnúť do chudnutie programu (7).

8. Funkcie obličiek:

Štúdie preukázali, že konzumácia zeleniny drene môže pomôcť zabrániť vzniku obličkových kameňov. Drene zeleniny pomáha znížiť látky, ktoré podporujú tvorbu obličkových kameňov a napomáha inhibíciu tvorby kameňov. To je jeden z najdôležitejších zdravotných výhod zeleniny drene, pretože sa tým zlepšuje funkciu obličiek (8).

9. Odstraňuje voľné radikály:

Dreň zeleniny je bohatá na antioxidanty, ktoré bojujú poškodenie vyvolávajúce voľných radikálov. Tieto antioxidanty zabezpečiť, aby sme zostali v bezpečí pred chorobami, a ďalšie kožné a vlasy podmienky. Marrow zelenina je bohatá na vitamín E, ktorý je obzvlášť účinný antioxidant. Pomáha pri tvorbe červených krviniek a je veľmi dôležité pre telo (9),

10. Proteín Rich:

Dreň zeleniny je bohatá na minerály, ako je železo. To je tiež vynikajúcim zdrojom rastlinných bielkovín a vápnika. Je nízky obsah kalórií a zvlášť vysokým obsahom bielkovín. Dostať svoje ruky na tomto mimoriadne zdravé zeleniny dnes (10).

Dúfame, že čítanie tohto článku nabáda, aby ste si svoje ruky na tomto mimoriadne zdravé zeleniny dnes. Povedzte nám o svojich skúsenostiach s zeleninou drene. Zanechať komentár nižšie!

load...