Zdravie a wellness

Ako urobiť Baddha Konasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Baddha Konasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: बद्धकोणासन; Baddha - Bound, Kona - Angle, Asan - Pose; Výrazný Ako BAH-dah kužeľa-AHS-anna

Tento Asano je pomenovaný po slová sanskrte baddha meni viazaná, Kona, čo znamená uhol alebo rozdeliť a ásany znamenať držanie tela. Najčastejšie nájdete příštipkáře sedí v tejto polohe, ako idú na ich každodenné povinnosti. Takže iný názov pre Baddha Konasana je ševci Pose. To je tiež nazývané Butterfly Pose ako otvorené boky spojené za nohy a hore a dole pohyby pripomínajú postoj motýľa v pohybe. Aj keď je veľmi jednoduchá, má celý rad výhod na svojom konte.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Baddha Konasana

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako to urobiť baddha Konasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose Variácie
 6. Výhodách ševci Pose
 7. The Science Behind the Baddha Konasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť vykonávaný s ostatnými jogy ásan skoro ráno. Ale v prípade, že nemôžete prebudiť alebo majú iné domáce práce sa starať o tento Asano môže byť vykonané vo večerných hodinách.

load...

Len uistite sa, že ponechať medzeru najmenej štyri až šesť hodín medzi vaše jedlo a svojej praxi. Žalúdok a črevá, musí byť prázdny, ak to budete robiť ásany.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Trvanie: 1 až 5 minút Opakovanie: Žiadny posilňuje: bedrá, nohy, dolnej časti chrbta, brucho sa tiahne: kolená, stehná, Suspenzory

Späť na obsah

Ako to urobiť baddha Konasana

 1. Sedieť vzpriamene. Natiahnuť nohy. Vydýchnuť a pokrčte kolená, ako si vytiahnuť päty smerom k panve. Stlačte chodidlá blízko seba, a nechať kolená klesnúť do strán.
 1. Prineste svoje podpätky sú v blízkom okolí panvy, ako je to možné. Potom palcom a prvý prst, držať veľký palec vašich nôh. Uistite sa, že vonkajšie okraje nohy musia byť vždy pritisnuté k podlahe.
 1. Akonáhle sa dostanete pohodlne v pozícii, rýchlo skontrolovať, či je váš pubis a kostrč sú v rovnakej vzdialenosti od podlahy. Panvica musí byť v neutrálnej polohe, a hrádze musí byť rovnobežne s podlahou. Uistite sa, že trup je predĺžená cez hornú časť hrudnej kosti a vaše lopatky sú pevne pritlačené k zadnej strane. Sacrum tiež musí byť pevný.
 1. Vždy pamätajte, že vaše kolená by mala nikdy byť nútený na zemi. Môžete sa pokúsiť znížiť hlavy stehennej kosti smerom k podlahe. Tým sa automaticky prinesie kolená dolu. Držať pózu pre asi jednej až piatich minút. Nadýchnite sa a zdvihnúť kolená a rozšíri svoje nohy. Relax!

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Pozrite sa na niektorých miestach opatrne, zatiaľ čo vy tento ásany.

 1. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte zranenie kolena.
 2. Necvičia tento ásany, ak ste menštruovať.
 3. Ak trpíte ischias, sedí na vankúši a praktizovať tento ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Zníženie kolená tak, že sedí na podlahe môže byť ťažké, najmä ak vaše kolená sú vysoké, a váš chrbát je zaoblený. Môžete sedieť na vysokú podporu, aby sa veci jednoduchšie, než si zvyknete na ásany. Podpora môže byť rovnako vysoká ako jednu nohu od podlahy.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Môžete svoje nohy v bezpečnej vzdialenosti od svojho stredovej čiary tvoriť väčší uhol medzi dolnej a hornej časti nôh. To zosilnie pózu.

Ako druhú variantu, akonáhle sa predpokladať baddha Konasana, výdych a predkloniť, takže trup je medzi kolenami. Musíte sa tlačiť dopredu z bokov a nie na pása. Tlačiť lakte opretými teľatá, alebo vaše vnútornej strane stehien, ale uistite sa, že sa nikdy štuchol proti kolená. Zvyšok si hlavu na podlahu.

Späť na obsah

Výhodách ševci Pose

To sú niektoré úžasné výhody Baddha Konasana.

 1. To Asano výrazne prospieva tehotné ženy, pomáha im majú hladké a jednoduché dodanie.
 1. To Asano zlepšuje fungovanie reprodukčného systému u žien.
 1. To pomáha zlepšiť prekrvenie celého tela.
 1. To stimuluje obličky a prostaty spolu s mechúra a brušných orgánov rovnako.
 1. Tento Asano je veľký stres odľahčovacia. To tiež pomáha znižovať únavu.
 1. Pomáha liečiť menštruačné ťažkosti.
 1. Zlepšuje triesla a flexibilitu bedrového regiónu, čo kolená, vnútorné strany stehien a slabinách veľký úsek.
 1. Takisto stávkara držanie tela, ako to ťahá chrbticu a pomáha zmierniť ischias.
 1. To Asano pomáha pri liečbe astmy, ploché nohy, neplodnosť, a vysoký krvný tlak. Hovorí sa, že bežnou praxou tejto ásan môže udržať si bez akéhokoľvek druhu choroby.

Späť na obsah

The Science Behind the Baddha Konasana

Tento Asano je tak jednoduché, že len asi každý môže urobiť. To dáva obom svoje vnútorné strany stehien a slabinách dobrý úsek. To tiež zlepšuje flexibilitu boky, nohy, členky a kolená. To otvára prostrednej pletenca ramenného regiónu a tiež zvyšuje krvný obeh v tejto oblasti. Môžete uviesť vaše boky dobrú masáž pohybom zo strany na stranu.

Je to tiež skvelý prenatálnej póza. Je to nielen obohacuje reprodukčný systém, ale tiež zvyšuje plodnosť a robí prácu jednoduchšie.

Späť na obsah

Prípravné Poses

SUPT Padangusthasana virasana Vriksasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Až budete hotoví s týmto ásany, môžete tak urobiť nejaké stojace pózy, dopredu ohýba či sediacich zvraty.

Späť na obsah

The Butterfly Pose je naozaj šťastná póza. Nájdete úľavu, a to ako fyzicky, tak psychicky.

load...