Zdravie a wellness

Top 10 najlepších výhod spoločnosti Clementine

Top 10 najlepších výhod spoločnosti Clementine

Clementine je malé citrusové plody patriaci do rodiny mandarínky. To zvyčajne má hlboký oranžová, lesklý vzhľad a môže byť ľahko rozdelená do 7 - 14 segmentov po peelingu. To je tiež známy ako bezsemenných mandarínky a vianočné pomaranča. Dá sa užiť si to ako celok ovocie alebo začleniť do rôznych druhov ovocia a zelených šalátov.

Zdravie Výhody klementínky:

Kvôli tomu, že vysoko výživný, Klementina ovocie má bezpočet zdravotné výhody ponúknuť. Rozvedené nižšie sú niektoré z jeho populárnych zdravotných výhod:

1. Free Radical Prevencia poškodenia:

Ako zdroj mnohých účinných antioxidantov, ako je limonén linalool, Î ± pinén, Î ± -terpineol, β-pinén a myrcen, klementínky chráni ľudské telo proti poškodeniu voľnými radikálmi. Vyrába sa v priebehu metabolických reakcií, tieto voľné radikály, môže viesť k závažným ochoreniam, ako sú rakoviny, ak sa nelieči.

load...

2. Bohaté na vitamín C:

Rovnako ako jej ostatných členov rodiny, Klementina je zhodou okolností tiež bohaté na vitamín C, vitamín, ktorý treba brať navonok ako ľudské telo ju nemôže produkovať vnútri. Pravidelná konzumácia Clementine napĺňa svoje telo s vitamínom C, a tým zachovať rôzne ochorenia, ako je vysoký krvný tlak a kôrnatením tepien atď na uzde. Ďalej, vitamín C je tiež známe, že hrá úlohu pri podpore imunitný systém človeka a boj proti kardiovaskulárnych chorôb.

3. Fungujúci tráviaci systém:

Klementínky obsahujú vysoké koncentrácie vlákniny, ktoré zaisťujú bezproblémové fungovanie vášho tráviaceho systému a pracovať na prevenciu porúch trávenia súvisiacich, ako je zápcha.

4. Asistencie Chudnutie:

Klementínky vám pomôže veľa, ktorého úlohou je ubúdanie kíl, pretože obsahujú veľmi nízke množstvo tukov a kalórií. Navyše, vďaka byť šťavnaté, že postačí žalúdka, keď máte hlad, a tým vám pomôže rýchlo znížiť nadmernú váhu.

load...

5. Zdravšie Vision:

Slušné množstvo beta-karoténu a kyseliny askorbovej prítomné v Clementine to vízia prospech ovocia robí. Výskumníci ukázali, že pravidelný príjem týchto látok zohráva úlohu pri prevencii straty zraku súvisiacej s vekom. Okrem toho obsahuje aj kyselinu listovú, ktoré sú nevyhnutné pre výrobu RBC a prevenciu anémie.

6. Stress Relief:

Aromatický zápach Clementine spúšťa sekréciu látky, neurotransmiter v mozgu, ktoré zmierňuje stres a pomáha vaše telo a myseľ sa cítiť svieži a energický.

7. Starostlivosť o pleť Výhody:

Klementínky sú tiež veľmi prospešné pre ľudskú pokožku. Ako bolo uvedené vyššie, Klementina obsahuje vysoké množstvo kyseliny citrónovej a vitamínu C; od tejto doby to pomáha pri odstraňovaní škvŕn spôsobujú baktérie a zvyšuje produkciu kolagénu, čím vám vykresľovanie krištáľovo čistú a zdravú pokožku.

Nutričná hodnota klementínok:

Aj keď sú drobná, šťavnatý a chutný Clementine má vysokú výživnú hodnotu. Klementínky sú preplnené s vitamínom C a zistilo sa, že spĺňajú takmer 100% niečí dennej potreby vitamínu C.

Okrem toho, že sú tiež výborným zdrojom rôznych iných dôležitých vitamínov a minerálov. Štandardné 100 g porcie Clementine doplní váš systém s pozoruhodnými množstvo vitamínov skupiny B, kyseliny listovej, vápnik, železo, draslík, meď a niekoľko ďalších dôležitých živín.

Tu som dal úplnú nutričnej graf klementíniek; listovať tom, ako to bude naozaj pomôže pochopiť, ako výživné a zdravé tieto nedosahujúce, Vianočné pomaranče 'v skutočnosti sú!

USDA Nutričné ​​Databáza Clementine

Nutričná hodnota klementínu na 100 g (3,5 oz)
Refuse: 23% (Peel and seeds)
Vedecký názov: Citrus clementina hort. Ex tanaka
Blízko
Voda 86,58 g
Energia 198 kJ (47 kcal)
Proteín 0,85 g
Sacharidy 12,02 g
Celkový obsah tuku: 0,15 g
Vlákno 1,7 g
Cholesterol 0 mg
Minerály
Vápnik, ca 30 mg (3%)
Železo, fe 0,14 mg (1%)
Horčík, mg 10 mg (3%)
Fosfor, str 21 mg (2%)
Draslík, k 177 mg (4%)
Sodík, na 1 mg (0,04%)
Zinok, zn 0,06 mg (0,4%)
Meď, cu 0,043 mg (2%)
Mangán, mn 0,023 mg (1%)
Selén, se 0,1 mcg (0,1%)
Vitamíny
Vitamín c 48,8 mg (81%)
Tiamín (vit b1) 0,086 mg (6%)
Riboflavín (vitá b2) 0,030 mg (2%)
Niacín (vitá b3) 0,636 mg (3%)
Kyselina pantoténová (b5)
Vitamín b6 0,075 mg (4%)
Folát (vit. B9) 24 mcg (6%)
Vitamín e 0,20 mg (1%)
Percentá sú relatívne pre nás odporúčaný denný príjem (rdi) pre dospelých.

Tak, teraz, že ste si plne vedomí nutričných a zdravotných výhodách Clementine, uistite sa, že zahrnúť tento zdravý, nízkokalorický ovocia vo vás bežnú stravu odteraz.

load...