Zdravie a wellness

Pijete si vodu okamžite pred alebo po jedle? Ayurveda tvrdí, že ste to robili nesprávne!

Pijete si vodu okamžite pred alebo po jedle? Ayurveda tvrdí, že ste to robili nesprávne!

Možno ste naraziť na túto otázku pomerne často. V skutočnosti sa jedná o veľmi časté pochýb o tom, že väčšina ľudí. Niekoľko lekárov vyplýva, že nesmiete piť vodu počas jedlom. Namiesto toho by ste mali počkať na hodinu alebo tak, a potom piť vodu. Niekoľko iní navrhnú, aby nepili vodu pred jedlom. S toľkými návrhov a odporúčaní, ktorý by sme mali nasledovať? Kedy presne musíme piť vodu?

Poďme vyriešiť túto záhadu s ajurvédskej hľadiska.

Kedy budeme piť vodu, alebo keď máme piť vodu? Je zrejmé, že keď sme smäd. Smäd je prirodzené nutkanie, a ak k nemu dôjde, je potrebné, aby sa zúčastnili, bez ohľadu na to, ak je v strede jedlom, alebo pred alebo po ňom. Podobne, jeme jedlo, keď máme hlad, a močiť alebo vyprázdniť len vtedy, keď je nutkanie, aby tak urobili. Jediným cieľom toho všetkého je udržiavať cirkadiánní rytmus v tele.

load...

Pitná voda po jedle - dobré alebo zlé?

Je dobré piť vodu po jedle? Mnohí lekári radia piť vodu medzi jedlom. Ale Ayurveda je v rozpore skutočnosť. Ayurveda naznačuje, že budete piť vodu medzi jedlom.

Keď budete piť vodu pred jedlom, oslabuje Agni ', tj sile trávenie. Vzhľadom k tomu, že voda je chladiacej kvapaliny, že riedia žalúdočné šťavy, a to je priamo naproti zažívacieho sile tela. Z tohto dôvodu, Ayurveda je presvedčený, že nesmiete piť vodu niekoľko hodín pred tým, než vaše jedlo. To je tiež hovoril, že pitnej vody pred jedlom spôsobuje slabosť a vychudnutosť rovnako.

Teraz, keď sa ihneď piť vodu potom, ako jedlo, priamo ovplyvňuje kvalitu potravín plus tráviaci sile tela. Bez ohľadu na jedlo, ktoré jete, pitná voda pridáva vplyv chladiva na neho, a je pravdepodobné, že by ste sa stal obézny, ak budete pravidelne sledovať praxi. Tak, Ayurveda nepodporuje praxi pitnej vody tesne po jedle.

load...

Tretia možnosť tj pitnej vody počas jedla je celkom výhodné podľa Ayurveda. Pritom zvlhčuje jedlo, ktoré jete, a pomáha rozložiť jedlo do jemných a menšie častice. A ak budete jesť niečo olejové alebo korenené, ale aj hasí smäd. Tak, to je ideálny a zdravý zvyk mať vodu v rozmedzí jedle. Ale to neznamená, že by ste mali vypiť pohár plnú vody, aby sa zbaviť smädu. Skúste popíjanie minimálne množstvo vody počas jedlom. V opačnom prípade, váš žalúdok bude plná vody, a budete jesť menej množstvo jedla pomerne.

I keď budete chcieť piť vodu počas jedla, uistite sa, že voda je pri izbovej teplote. Pitná veľmi studenej vody môže znížiť zažívacie oheň, ktorý robí tráviace enzýmy neaktívne, a vedie k hromadeniu toxických odpadov v tele. To má tiež za následok toxické ochorenie, ako je kyselina reflux alebo prestávke prietrže. Tiež sa vyvarujte konzumácie sódovej nápoje alebo kávy a zároveň má jedlo.

Takže pitnej vody po jedle ihneď sa neodporúča. Až budete hotoví s jedlom, počkajte asi pol hodiny, a potom piť vodu. To uhasí smäd a tiež dať pocit plnosti. Po hodine alebo dvoch, môžete piť toľko vody, koľko je to možné, pretože proces trávenia bude viac ako dovtedy.

Ďalšia otázka, ktorá vyvstáva, je v prípade ľudí, ktorí sú predpisované lieky, ktoré majú byť prijaté pred jedlom. V prípade pitnej vody pred jedlom nie je zdravý návyk, ako môžu títo ľudia užívať lieky?

Pamätáš sa na svojho lekára, čo naznačuje, že užívať lieky "pol hodiny pred jedlom? No, odpoveď leží tam. Vzhľadom k tomu, nesmieš pred tým, než si jedlo pitie právo na vodu, to je navrhol, že si musí vziať lieky, pol hodiny pred jedlom. Tiež sa uistite, že budete piť vodu v obmedzenom množstve.

Dúfame, že tento článok objasnil svoje pochybnosti a informácie je užitočná. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...