Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu optickej neuritídy

25 účinných domácich liekov na liečbu optickej neuritídy

Malý chlapec ma nedávno spýtal, ako sa naši malí oči môžu vidieť také veľké veci! Bol som stratený slov-how robia, naozaj! Naše oči sú tak výkonné orgány a predsa len zriedka venovať im, že pozornosť, kým sa nám spôsobiť ťažkosti.

Pod pojmom zápal zrakového nervu je definovaná ako zápal nervov v očiach. Podmienkou je hlavnou príčinou straty zraku. To je tiež spojené s akútnou bolesťou v oku, kedykoľvek sa objaví nejaký pohyb očí. Iné ako hlavných dvoch vyššie uvedených príznakov, je ich oveľa viac v zozname. Táto podmienka môže byť tiež spojená s bolesť hlavy, nevoľnosť, horúčka, zníženie periférneho videnia a zhoršené farebné videnie.

Konzumácia alkoholu spolu s nejakým nedostatkom výživy môže spôsobiť zápal zrakového nervu. Faktory, ako je nedostatok vitamínu B12 môže tiež zvýšiť riziko vzniku zápalu zrakového nervu. Fajčenie tiež zvyšuje šance na túto podmienku. To je často spôsobená toxíny a nadmerné kyselín prítomných v krvi a iných telesných tekutín. Zrakový nerv Zápal môže byť tiež dôsledkom vírusovej, plesňové alebo bakteriálne infekcie, ako sú osýpky, ovčie kiahne, mumps a rad týchto ochorení. Okrem toho, môže to byť spôsobené v dôsledku traumy z vonkajšej sily a prenikajúce poranenia. Ďalšie faktory, ktoré vedú k tomuto stavu, môžu obsahovať kosti dislokácie, veľký tlak na nervu, nesprávnych stravovacích návykov a niekoľko genetických podmienok.

load...

Top 25 Domáce lieky na zápal zrakového nervu:

Ak zranený vaše oči, nestrácajte čas a ísť navštíviť svojho lekára. Akonáhle sa dostanete na správnej diagnózy, môžete použiť domáce opravné prostriedky na liečbu tohto bolestivý stav očí. Niektoré z týchto domáce opravné prostriedky pre zápalom zrakového nervu, sú:

1. Sójový Mlieko:

Sójový mlieko sa počíta ako jeden z najúčinnejších spôsobov liečby vytvrdzovania zápal zrakového nervu. Zmiešajte jednu šálku sójového mlieka 1 polievková lyžica medu. Je potrebné vziať každú noc pre získanie najlepších výsledkov. Spôsob prípravy sójového mlieka je pomerne jednoduché. Aby sójového mlieka, namočiť sóje vo vode po dobu 12 hodín. Mlieť nasiaknuté mlieko, aby sa tenké pasty. Uistite sa, že sójové bôby sú dôkladne umyť a pokožka sa odlúpne pred nástupom do mlynčeka. Ďalšia vec, ktorú je pridať 3-násobok množstva vody v paste pripravenej a miešajte, aby dôkladne. Varí sa zmes na malom plameni za stáleho miešania. Nechajte zmes vychladnúť a napnúť ju čistým mulicu. Nakoniec pridajte trochu cukru. Pomáha tón nervový systém, pretože je bohatá na vitamín B1, lecitín a kyselina glutámová.

2. Jačmeň Brew:

Jačmeň pivo môže byť použitý ako ďalší liek na liečbu neuritídu prirodzene. Spôsob prípravy zahŕňa varu jednej štvrtiny šálky prírodného perlovité jačmeňa v pol šálky vody. Majte na varu, kým sa voda dostane znížená asi o štvrtinu. Oddeliť variť opatrne ho napínal. Polovica poháre limetovou šťavou a pol pohára cmar by mala byť zmiešaný s variť pre dosiahnutie lepších výsledkov.

load...

3. Apple:

Apple je tiež užitočné pre účinnú liečbu neuritídy. Zahŕňajú liberálne množstvo jabĺk vo svojej každodennej strave a výsledky budú viditeľné.

4. Skupina vitamínu B:

Potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín B, je známe, že veľmi priaznivý domáce prostriedky pre liečbu zápal zrakového nervu. V niektorých prípadoch, potraviny bohaté na vitamín B12 sa nachádzajú uľahčiť slabosť a extrémnu bolesť počas jednej hodiny. Potraviny, ako mušle, ryby, syry, vajcia, jogurty, mlieko, kraby, homáre, cmar a chudé kuracie mäso, ak sa vezmú v miernom množstve, sú užitočné pri liečbe neuritídy. Avšak pacienti srdce sa odporúča vyhnúť sa tieto potraviny.

5. Mrkově špenát džús:

Pitie pol litra mrkvovej a špenát šťava je zistené, že je najhodnotnejšie a účinná liečba optické neuritídy.

6. Orange Flower s medom:

Jesť čerstvý pomarančový kvet s medom pracuje ako nádherné tonikum, ktoré je účinné pri liečení poškodené očné nervy. Vrátane 10 gramov tejto zmesi na dennej báze sa ukázalo vykazujú dobré a účinné celkové výsledky hojenie.

7. Jogurt:

Vitamín B1 a vitamínu B12 sú vyrábané s pomocou niektorých baktérií. Jogurt funguje ako katalyzátor pre výrobu takýchto baktérií v čreve. Ako už bolo spomenuté vyššie, vitamíny, ako je vitamín B1 a vitamínu B12 sú účinné proti zápaloch nervov, to je dôvod, prečo jogurt by mal byť tiež použitý liberálno na liečbu neuritídy.

8. Ananás:

Ananás je považovaná za účinnú pomoc pri liečbe neuritída, pretože obsahuje niektoré dôležité kyseliny, ktoré sú ohromujúce prostriedky pre to isté. Takže, liberálne použitie ananásu alebo jej šťavy je vynikajúci domáci liek na očné neuritída.

9. Repa:

Červená repa obsahuje niektoré dôležité vitamíny a kyseliny, ktoré sú prospešné pre prírodné liečbe neuritídy. Varte repu do vody po určitú dobu a potom ju kmeň. Pridajte prášok z červenej repy v napätom vodou a premieša sa to dobre. Túto zmes vziať dvakrát denne pri liečbe neuritídy.

10. Fazuľové klíčky:

Klíčiace zrná sú bohatým zdrojom vitamínu C, vitamín B, železo a draslík. Naklíčené zrná môžu byť použité na prípravu šalátov a zmieša sa s rôznymi obsahu, ako je cibuľa, kapusta, lístky koriandra, cviklou, mrkvou, cesnakom a zelenej papriky. Sezóna svoj šalát s citrónovou šťavou alebo strúhanou citrónovou, čiernym korením a štipkou soli. Tento šalát sa otvorí nielen vaše chuťové poháriky, ale fungujú ako efektívna domácej liečbe neuritídy.

11. Relax S Epsom soľnej kúpeli:

Ľudia, ktorí trpia týmto problémom očí by mala uvoľniť a užiť si horúce Spoločnosť Epson soľnej kúpeli 2 až 3 krát týždenne, pretože pomáha upokojiť dole neuritídu. Pridajte dve šálky Epsom soli v horúcom kúpeli a teraz kúpeli po dobu 30 minút k uvoľneniu stresovaná nervy.

12. Ovocie Rich Diet:

Diéty, ktoré sú bohaté na čerstvé ovocie a zeleninu, je najlepší spôsob, ako liečiť stav prirodzene. Zabránilo spracované a balené potraviny v strave. Alkohol, tabak a iné takéto stimulantov by mala byť striktne vyhnúť.

13. Rastlinné oleje:

Jemne masírovať zasiahnutú oblasť s bylinkovým olejom. To prináša veľkú úľavu od bolesti a nepohodlia. Poraďte sa so svojím naturopath vybrať ten správny olej pre vás.

14. Cold Clay Pack:

Uplatnenie studenou hliny ako balíček na postihnutú oblasť je efektívny spôsob, ako nájsť úľavu. Íl balenie za studena upokojuje nervy a pomáha zotaviť efektívnejšie.

15. Výhody vlašských orechov:

Vlašské orechy sú jednou z hlavných potravín pre efektívne domácej liečbe neuritídy. Je bohatým zdrojom omega - 3 mastné kyseliny, ktoré sú vhodné pre oči. Omega - 3 mastné kyseliny sú balené s antioxidantmi a vitamínom E, ktoré pomáhajú v boji proti zápalu. Takže jesť vlašské orechy každý deň môže znížiť riziko ďalšieho zápalu zrakových nervov.

16. Druhy bobuľovín:

Použitie slova "druhu" sa dokonale hodí pre túto situáciu. Bobule, ako sú černice, čučoriedky, jahody, čerešne a višne všetkých zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravej oči. Pomáhajú znížiť zápal. Černice a čučoriedky obsahujú antokyanov, ktoré pomáhajú zlepšovať krvný obeh a bojovať proti zápalu. Oni tiež zabrániť upchatiu tepny a zabezpečiť dostatočný prísun kyslíka do sietnice.

17. Brokolica:

Brokolica podporuje detoxikáciu aktiváciou protizápalové enzýmy v tele. To tiež pomáha pri redukcii zápalu v zadnej časti očí spustením protizápalový systém. Rastlinný môže byť použitý pre prípravu polievky, ktorá je zdravšia v mnohých ohľadoch.

18. Nutričné ​​Avokádo:

Avokádo sú považované za jeden z najviac živín bohatej ovocia. Sú výborným zdrojom vitamínu B6 a vitamín E. Obsahujú živiny, ktoré pomáhajú v prevencii makulárnej degenerácie.

19. Výhody vajec:

Jesť vajcia denne je vynikajúci pre zdravie vášho oka. Avšak, ľudia trpiaci cukrovkou by sa mali poradiť so svojím lekárom skôr, vrátane vajec v ich strave.

20. Tea:

Zelený čaj je dobrý liek na liečbu zápalu zrakového nervu. Pomáha v boji proti tento stav tým, že obmedzí rast nových krvných ciev v zadnej časti očí. Rast príliš veľa nových ciev je jednou z hlavných príčin poškodené optického nervu.

21. Fish Eye pre:

Niektoré z vodných rýb chladných efektívne pracovať, aby na zadnej strane oka zdravšie. Niektoré druhy vodných rýb studenej patrí sardinky, tuniak a losos. Tieto ryby sú plné omega - 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri prevencii zápale nervov, ako je uvedené vyššie. Vrátane studenej vody ryby v týždňových intervaloch je dobrý nápad pre liečenie stavu prirodzene.

22. Prestať fajčiť:

Fajčenie ovplyvňuje nielen vaše pľúca, ale tiež spôsobuje makulárnej degenerácie. Takže ak niekto má fajčenie, odvykanie to bude mať veľký vplyv na oči.

23. Chráňte oči odtiene:

Nosiť odtiene chráni oči, okrem toho, že používa ako módny doplnok. To môže chrániť oči pred UV žiarením. Takže získať odtiene s vysokou obmedzenia pre UV žiarenie.

24. Oči potrebujú Rest Too:

So zameraním na len jedna vec, ktorú po dlhú dobu môže spôsobiť zápal nervov. Ak trávia veľa času pri obrazovke počítača, je nevyhnutné, potom skúste vziať prestávky a relaxovať niekedy medzi tým.

25. Primerané Spotreba vody:

Piť dostatočné množstvo vody, pretože detoxikuje telo orgánov a pomáha udržať oči vlhké na optimálnej úrovni.

Všetky vyššie uvedené prostriedky môžu skutočne pomôcť osoby trpiace zápalom zrakového nervu. Hlavný dôraz je kladený na diétu osoby trpiace týmto stavom. Takže, dobre jesť, poraďte sa s lekárom, drž sa ďalej od alkoholu a cigariet a majte oči zdravý, ako môžu byť.

Bol tento článok nápomocný? Do podeliť o svoje názory s nami v komentároch.

Pozrite sa na video z StylecrazeTV - 3 Prírodné Ajurvédske domáce prostriedky pre neuritída

Odporúčané články:

  • Top 10 výživnej stravy, aby sa vaše oči zdravé
  • Jesť správne a majte oči Bright
  • 12 Účinné Baba Ramdev cvičenie jogy pre oči
  • Top 15 Očné cvičenia pre udržanie svojho oči zdravé
  • 17 Prírodné spôsoby, ako zlepšiť svoj zrak

load...