Zdravie a wellness

Aké sú rozdiely medzi šrotmi a ovsenými vločkami?

Aké sú rozdiely medzi šrotmi a ovsenými vločkami?

Máte ťažké vybrať si medzi ovsených vločiek a krupica na teplú raňajky? To nie je prekvapujúce, pretože obe tieto potraviny sú populárne na raňajky a sú veľmi výživné.

Ale potom, ktorý z nich je výhodnejšie? To je to, čo tento príspevok bude hovoriť. Ísť dopredu a čítať!

Krúpy Vs Ovsené Nutrition

Ešte než sa vrhneme do nutričných kompozícií oboch týchto potravín, ktoré idú cez ich pozadí môže byť zaujímavý tour. Korba a kľúčik zo sušených kukuričných zŕn sa odstráni za vzniku HOMINY, ktorý bol tradičný potraviny pre Native Američanmi tisíce rokov. Podľa University of South Carolina, krupica pripravujú uzemnenie HOMINY a slúžil ako príloha pri stole tým, že ho v pare. Podáva sa po preťažuje vodu.

load...

Oatmeal má jednoduchý príbeh o jeho výrobe. Vyrába sa zožne ovsených zŕn. Trup je odstránený, a ovos melú na ocele rezané ovos alebo valcované pre výrobu rýchle prípravy ovsené vločky. Ovsené vločky s vysokým obsahom vlákniny, obohatené vitamínmi, bielkovín a minerálnych látok, a má nízky obsah kalórií. Avšak, štrk je tiež obohatený množstvom nutričných výhodách a je dobré pre raňajky.

Sacharidy

Krúpy sú lepšie zdrojom sacharidov ako ovsené vločky. Takže, ak chcete zvýšiť svoj príjem sacharidov, mali by ste zvoliť krupica než ovsené vločky. Jedna šálka varenej krupica obsahuje 38 gramov sacharidov, zatiaľ čo jeden šálka varených ovsených vločiek obsahuje 28 gramov sacharidov. To je dôvod, prečo krupica sú považované za lepšie možnosti pre pre-cvičenie jedlo, pretože sacharidy sú hlavným zdrojom energie.

Tuk

Krúpy znovu poraziť ovsené vločky, pokiaľ ide o obsah nízkym obsahom tuku. Jeden šálka varených krupice obsahuje iba 1 g tuku, zatiaľ čo jeden šálka varených ovsených vločiek obsahuje 3,5 g tuku. Podľa International Journal of obezity a súvisiacich metabolických porúch, pretože výhrevnosť tuku je vysoká, potraviny s vysokým obsahom tuku sa môže ukázať byť škodlivé pri chudnutí. Takže, ak hľadáte pre potraviny s nižším obsahom tuku, krupica je lepšia voľba.

load...

Kyselina listová

Ak chcete zlepšiť príjem kyseliny listovej, mali by ste zvoliť krupica než ovsené vločky. Jedna šálka krupica poskytuje päťkrát väčšie množstvo kyseliny listovej ako jeden šálka ovsených vločiek. Tiež známy ako kyselina listová, folát je druh vitamínu B, ktorý podporuje produkciu zdravých nových buniek a DNA. Zabraňuje tiež anémia a rakovinové mutácie.

Leucín

Ovsené vločky je oveľa lepší zdroj bielkovín ako krupica, krupica ale ponúkajú vyššie hladiny aminokyselín, ako je leucín. Podľa vydania časopisu European Journal of Applied Physiology, krupica je známe, že sú užitočné najmä pre športovcov a zlepšiť svoju silu a vytrvalosť.

Vitamín B - 6

Výskumníci z University of Maryland Medical Center uviedli, že je možné predchádzať zdravotným problémom, ako je reumatoidná artritída a karpálneho tunela, ak pravidelne konzumovať dobré množstvo vitamínu B - 6. To je tiež užitočné pre prevenciu problémy so zrakom, ako je makulárna degenerácia. B - 6 vitamín pomáha telo vytvára náladu-posilnenie a depresie potláčajúce serotonínu. Obe krupice a ovsené vločky sú bohatým zdrojom vitamínu B - 6. Jedna šálka krupice poskytuje 0,45 mg vitamínu B - 6, a jednu šálku ovsených vločiek obsahuje 0,68 mg vitamínu. Takže obe obilniny sú dobrým zdrojom tohto vitamínu.

Vlákno

Trpíte pomalé pohyby čriev? Potom, vrátane potraviny bohaté na vlákninu môže ponúknuť úľavu od zápchy a podobnými príznakmi. Pokiaľ ide o obsah vlákniny, ovsené vločky je lepším zdrojom v porovnaní s krupicou. Jedna šálka varenej ovsené vločky poskytuje 4 gramov vlákniny, vzhľadom k tomu, krupica poskytovať len 2 gramy.

Je to všetko o výživovej hodnote krupica vs ovsené vločky! Tým, že v závislosti na vašej potrebe rôznych živín, môžete si vybrať buď krupice alebo ovsené vločky na raňajky. Oba tieto, aby zdravé raňajky a uistite sa, že máte pocit, plný a spokojný bez pridania do svojho objemu.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...