Zdravie a wellness

Koľko kalórií spálite v jednej hodine jogy?

Koľko kalórií spálite v jednej hodine jogy?

Ste jóga šialenec? Myslíte si prisahajú na jogu ako kompletné spôsob, ako dosiahnuť zdravie a wellness? Ak chcete zmierniť a chcú dosiahnuť pokoj, potom jóga je najlepšou voľbou! Skrútená ásany a meditačné techniky majú mnoho fyzickej a psychickej výhody.

Avšak, môže joga vám pomôže stratiť mäkká tukové tkanivo? A ktorý je najúčinnejší joga technika pre chudnutie? Prečítajte si o to zistiť!

Spálených kalórií za hodinu jogy:

Jill Lawson, zakladateľ Lawson jogy, hovorí: "Ak je metóda testovania kalorický výdavky boli iba na základe tepovej frekvencie, potom Bikram a ďalšie hot jogy Možno hore do hitparád ako štýly jogy, ktoré horia najviac kalórií."

load...

Ale vyššie srdcovej frekvencie neprekladá k vyššiemu spaľovaniu kalórií. Medzi ďalšie faktory môžu zvýšiť frekvenciu srdca, bez spaľovanie kalórií (1).

Takže teraz, keď vieme, že srdcová frekvencia a spálené kalórie nie sú na sebe vzájomne závislé, poďme sa pozrieť na rôzne štýly jogy a tiež na vedomie, koľko kalórií robí každý štýl horieť.

Obvykle sa robí joga vám pomôže spáliť asi 100 až 450 kalórií za hodinu, v závislosti na štýle, póze, a osobou.

1. Hathajoga:

Hodinový zasadnutie tejto formy jogy vám pomôže spáliť 189 kalórií. Hatha joga je najviac populárne forma jogy na západe. Je to základná prax jogových pozícií. Aj keď by sa mohlo zdať, aby sa spoliehajú na kontinuálny pohyb, držať vyrovnaný pózu je tiež dôležitým znakom hatha jogy. To je najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí chcú preskúmať jogu a vykonávať relaxačné cvičenia (2).

load...

2. Ashtanga Yoga:

To vám pomôže spáliť 351 kalórií za hodinu. Power joga alebo ashtanga Yoga kombinuje dýchacie techniku ​​s radom pozícií. Ashtanga Yoga zvyšuje arteriálnej zdravie a pomôže uvoľniť svoju myseľ. Kým cvičí to, je potrebné postupovať tuhý poradie pozícií. Ashtanga jóga pomáha čistiť krv tým, že vytvorí, vnútorné teplo ', ktorý spaľuje toxíny a ďalšie odpadové čiastočky v tele (3).

3. Bikram Yoga:

To vám pomôže spáliť 477 kalórií za hodinu. Je to najlepšie verzia jogy, ak hľadáte na chudnutie. Zasadnutie Bikram jogy môže trvať až 90 minút. Je potrebné vykonať 26 polôh a dvoch dýchacích cvičení, vo vykurovanej miestnosti na zvýšenie pružnosti svalov. Zvýšené potenie vám pomôže detoxikovať svoje telo (4).

4. Vinyasa jogy (Flow jogy):

To vám pomôže spáliť 594 kalórií. Vinyasa jóga alebo joga Flow má pózy tekutiny. To zahŕňa neustály pohyb, ktorý zabezpečuje, že spaľovanie kalórií je kontinuálna. Vinyasa jogy nie je tuhý, a neznamená to, vopred určenom poradí. Môžete sa tešiť na iný rutinné zakaždým, (5).

Upozornenie:

Uvedomte si, že vyššie uvedené cvičenia jogy sú len doplnkové techniky a mali by ste ich kombinovať s ostatnými cvičeniami pre čo najlepší efekt. Jóga je skvelá forma cvičenia a nemá prispievať do programu chudnutia. Takže, ste pripravení, aby sa táto jedna hodina jogy cvičenie vo svojom pravidelnom režime? Jedná sa o komplexné cvičenie pre vašu myseľ i telo.

Teraz, keď viete, podrobne o spálených kalórií za hodinu jogy, dajte nám vedieť, ak budete to skúsiť. Ak jóga pomohla schudnúť, prosím podeľte sa o svoje jogy podrobnosti režime s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

load...