Zdravie a wellness

5 účinných Baba Ramdev jóga Asanas na zvýšenie výšky

5 účinných Baba Ramdev jóga Asanas na zvýšenie výšky

Som horlivý stúpenec Baba Ramdev. Je to revolučný, ktorý oživil poklad studnice jogy sútry a Ayurveda v Indii. Ak tomu tak nie je pre Baba Ramdev, sme sa stáva krajinou, ktorý bol zasiahnutý leskom na západe. Boli sme zabudli na vlastné zlaté bane znalostí. Baba Ramdev nielenže priniesol jogu do každej domácnosti v našej krajine, ale tiež popularizoval svoju formu jogy, nazývaný Ramdev jogy. Ak sa budete riadiť Baba Ramdev alebo je spotrebiteľ výrobkov Pataňdžali, mali by ste vedieť, že všetko má liek a liek vo svete Ramdev jogy a ajurvédy. Takže či už chcete schudnúť, alebo získať niektoré, zlepšiť pamäť napájanie alebo zrak, rast vlasy rýchlejšie, alebo si žiariace pleť, zistíte svoj podiel jogy vyliečenie tam. Baba Ramdev Jóga je založený na koncepte liečenie. Najlepšie časť o Ramdev jogy je, že je pre všetkých, mladých aj starých.

Osoba s dobrou výškou vždy má dobrú povahu. S dobrou výšku robí človek viac atraktívne, čo z neho robí / jej sebaisto. Som 5'6, 'a stále by som bol 2' vyššia! Moje márnosti stranou, či naozaj chcete zvýšiť svoju výšku a vyzerať vyššia, skúste Ramdev jogy.

Ako sa joga pomôcť pri zvyšujúcej sa nadmorskou výškou?

Vrátane naťahovacie cvičenia, joga ásany zameria na zvýšenie pružnosti tela. Tie pomáhajú pri zabezpečovaní dobrej, vyššiu pozíciu. Čo má za následok vyššieho rámca, joga ásany preskupením a narovnať miechu, ktorá mohla ohnúť trochu kvôli zlému držanie tela.

load...

Performing jogy uvoľňuje duševný a emočný stres a uvoľňuje telo. To tiež vedie k uvoľňovaniu rastového hormónu, ktorý pomáha v rastúcou výškou.

Preťahovanie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou jogy ásan vedie k pretiahnutie svalu. Pridá gravitačné efekt, jogy ásany vytiahnuť telo a pomáha pri zvyšovaní výšky.

Top 5 Asanas Baba Ramdev jogy pre výšku Zvýšenie

Tu sú top 5 účinné ásany Baba Ramdev o zvýšenie výšky. Podľa Baba Ramdev tieto ásany musieť byť vykonávaný denne nábožensky. Výsledkom môže byť videný v asi 3 mesiace dobu.

load...

1. Bhujangasana (Cobra Pose)

Jedným z najznámejších Jóga je Asano pracuje na abs, hornej časti chrbta a dolnej časti chrbta svaly a pomáha pri rezaní späť na zlú tuku okolo brucha. To je tiež jeden z najlepších ásan navrhnutých Baba Ramdev jogy pre zvýšenie výšky.

Kroky robiť Bhujangasana

 1. Ležali na bruchu na zemi, pretiahnuť svoje telo s prednou nohou na zemi s rukami za rameno.
 2. Udržujte svoje dolnej časti tela lisované pevne do podlahy.
 3. Nadýchnite sa a zdvihnite hrudník a väčšina z trupu nad podlahou rovnanie paže. Uistite sa, že pubis nezanecháva na podlahe a držať zadný ohyb aj pozdĺž chrbtice.
 4. Uistite sa, že tlačidlo brucho je vtiahnuté dovnútra, abs sú tesné a ramená sú vrátená späť. Ohnúť krk dozadu obísť krčných svalov.
 5. Držať pózu po dobu 30 sekúnd.
 6. Výdych, zatiaľ čo sa vracia k polohe na bruchu.

2. Hasta-Padasana (ruky do nohy predklone predstavovať)

Hasta-Padasana je variácia na Padasana. Je efektívny pre zvýšenie výšky, pretože preťahuje chrbticu a zároveň sa tiahne hamstringy.

Jednotlivé kroky Hasta-Padasana:

 1. Postavte sa rovno a vysoký v Tadasana sa vaše ramená vrátená späť na hrudi vyfúkol, brušné svaly napäté a brucho tlačidlo nasávanie.
 2. Nadýchnite sa a rozšíriť svoje zbrane priamo nad hlavou.
 3. Vydýchnite a ohnite dopredu a snažil sa dotknúť hlavu na kolená a ruky na nohy.
 4. Ak ste dostatočne flexibilné, pokúsiť sa dotýkať zadnej strany nôh rukami.
 5. Držať pózu po dobu 30 sekúnd a potom sa vrátiť do Tadasana.

3. Sarvangasana (rameno stojan)

Sarvangasana je jedným zo zázračných ásan. Jej úroveň obtiažnosti je stredné, a to môže byť vykonané s trochou progresívneho praxi. Inverzia Asano je známe, že pre starostlivosť o pokožku, vlasy, krvný tlak, štítnej žľazy, glaukóm a mnoho ďalšieho.

Jednotlivé kroky Sarvangasana

 1. Ľahnite si na chrbát s vašimi abs úzkych a ramená pevne zatlačí do pôdy.
 2. Utiahnuť a uzamknúť svaly vášho legs.In jedným pohybom, zdvihnite nohy, zadok a chrbát z podlahy a do vzduchu sa vaše ramená nástupu do hmotnosti.
 3. Podporu chrbte s rukou a pokúsiť sa udržať vaše telo zdvihol priamo do vzduchu.
 4. Držať pózu po dobu 40 sekúnd.
 5. Vrátiť do pôvodnej polohy pomaly, že sa najprv zníži kolená do svojho čela, potom prináša chrbtica späť na zem, a konečne, ktorým sa rovno na zem.

4. Adho-MukhaSvanasana (smerom dole pes Pose)

Tento Asano je rovnako populárny ako kobra predstavovať. Pomáha pri chudnutí, posilňuje svaly paží, ABS a svaly na nohách. Ásana ťahá dolnej časti tela, rovnako ako hornej časti tela. To je ideálny pre zvýšenie výšky.

Kroky k tomu Adho-MukhaSvanasana

 1. Príďte na všetkých štyroch s dlaňami, kolená a prsty v kontakte s vozovkou.
 2. Teraz narovnať kolená a zdvihnite zadok vysoko do vzduchu, tlačí svoje boky.
 3. Udržujte svoje ruky na šírku ramien a pretiahol sa rovno.
 4. Natiahnuť, ako keby ste tlačí chrbticu späť k vašej nohy a snažia sa dotknúť päty na zem
 5. Držať pózu po dobu 40 sekúnd a vrátiť do pôvodnej polohy.

5. Trikonasana (trojuholník Pose)

Trikonasana posilňuje svaly v našich nohách, rukách a hrudníku. To tiež ťaží naše kĺby, ako sú kolená a členky. Ásana otvára bedra; ťahá hamstringy, lýtkové svaly; a otvára hrudník. Pomáha pri preložky chrbtice a zlepšuje rovnováhu nášho tela.

Kroky k praktizujú Trikonasana

 1. Postavte sa rovno s nohami ďaleko od seba.
 2. Obrátiť na svoju stranu, prednostne pravú stranu. Teraz máte ľavú nohu smerujúce rovno a pravou nohou ukazujúce na pravú stranu.
 3. Nadýchnite sa a výdych raz a potom sa ohnúť svoje telo na pravej strane sa vaša pravá ruka sa dotýka pravú nohu.
 4. Udržujte svoje ruky v jednej priamke. Takže keď sa ohýbať, vaša jedna ruka sa dotýka pravú nohu a ľavú ruku je roztiahnutý priamo do vzduchu.
 5. Uistite sa, že nie sú ohnuté dopredu alebo dozadu. Natiahnuť čo najviac to pôjde. Otvoriť hrudník. Byť istí, že vaše nohy pevne zatlačí do pôdy.
 6. Majte oči otvorené a pozerať sa na nebo.
 7. Teraz narovnať a potom podať ruky dole.

Pozor

Keďže tieto ásany sú väčšinou pre začiatočníkov až stredne pokročilej úrovni, každý môže urobiť. Ale nie vykonávať tieto pózy, ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa chrbtom. A ak máte zadné problém a stále pocit, že to robí, lepšiu prvý poraďte sa so svojím lekárom.

Jóga je úžasný a áno, je možné zvýšiť výšku tým, že cvičí tieto ásany, ale výsledky sú závislé na rôznych ďalších faktoroch. Jednotlivé výsledky sa líšia na základe diéty, pravidelnosti s ásan a tiež hormonálna nerovnováha. Takže, jesť zdravú stravu a cvičiť tieto ásany Baba Ramdev jogy pre zvýšenie výšky.

Uvažovali ste niekedy o jogu pre zvýšenie výšky od Ramdev Baba? Ako to funguje? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...