Zdravie a wellness

7 úžasných asanas, ktoré vám budú bozkávať krk bolesť zbohom

7 úžasných asanas, ktoré vám budú bozkávať krk bolesť zbohom

Koľkokrát ste sa prebudili s hroznou úlovok v krku, ktorá úspešne pokazil svoj deň? Že bolesť krku je nielen bolestivé a nepohodlné, ale tiež dokáže vám bráni v tom svojej obvyklej práce. No, to je pravdivý príbeh, a to sa stane pre väčšinu z nás. Ale koľko toho vieme o našom krku? Často berieme to ako samozrejmosť, nie?

Prečo ste skončili s krčnej chrbtice?

Krk sa skladá z stavcov, ktoré prebiehajú priamo z lebky do hornej časti trupu. Krčná disky absorbovať nárazy medzi kosťami. Konečne je väzy, kosti a svaly v oblasti krku, ktoré ju podporujú a umožňujú pohyb. Keď tam je abnormalita, zranenia, alebo zápal, mohli by ste skončiť s tvrdým, bolestivým krku.

Keď sa nadužívaniu krk alebo majú trvale zlé držanie tela, môžete skončiť s bolesťou v krku. Samozrejme, zranenie alebo svalové pull môže tiež spôsobiť bolesť.

load...

To sú niektoré bežné príčiny bolesti krku:

A. Zlá pozícia b. Napätie alebo napätia v hrdle svalovej C. Úradnícku prácu, kde budete sedieť v rovnakej pozícii po príliš dlhú d. Spí v nesprávnej polohe e. Náhle trhnutie v krku počas tréningu

Častejšie ako nie, bolesti krčnej chrbtice nie je vážny stav, a to môže byť vystriedaný v priebehu niekoľkých dní. Je to len zriedka, že bolesť hrdla naznačuje vážne zranenie alebo chorobu. Avšak, ak bolesť pretrváva dlhšie ako týždeň, je nutné navštíviť lekára.

load...

Ako sa jóga úľave od bolesti krku?

Krk je chúlostivá časť vášho tela, a to je tiež vždy v pohybe, ktorý trvá dlhšie hojiť. Jóga zvyčajne pomáha odstrániť stres v oblastiach okolo krku, čím sa im otvára. To uľahčuje svaly a robí pohyb jednoduchší. Jóga je konečný liečiteľ pre bolesť krku.

7 pre úľavu od bolesti Asanas jogy na krk Bolesť

  1. Sukhasana (variácie)
  2. Gomukhasana
  3. Marjariasana A Bitilasana
  4. Ardha matsyendrasana
  5. Balasana
  6. Viparita karhanie
  7. Shavasana

1. Sukhasana (variant)

Sukhasana alebo Easy Pose možno vykonať takmer kdekoľvek. Ak je tento Asano v kombinácii s jemným pohybom od ucha k ramenu ako na pravej a ľavej strane uľahčuje laterálna pohyb krku. Rovnako sa tiahne až na trapezius a ramenných svalov. Uistite sa, že vaša chrbtica je rovno pri vykonávaní tohto ásany.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Sukhasana

Späť na obsah

2. Gomukhasana

Niet pochýb o tom, že Gomukhasana alebo krava tvár predstavovať, je veľmi prospešné. Pokiaľ ide o úlovku alebo bolesť v krku, to je úsek z rúk a ramien, ktoré pracujú na prospech. Pomáha zmierniť napätie v krčných svalov, čo umožňuje ľahký pohyb v krku. S týmto ásany, všetky pasce napätie v krku je prepustený.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Gomukhasana

Späť na obsah

3. Marjariasana A Bitilasana

Tieto dve ásany, ľudovo nazývané krava, mačka predstavujú, sa vykonáva spoločne. Pohyb je jemný up-and-down tečúcou postoj, ktorý ohýba celej chrbtice robí. Dáva krk a zadnú časť trupu skvelý roztiahnuť. Ide o jednoduchý pohyb, ktorý vytvára priestor po celú rozlohu krku.

Ak chcete vedieť viac o týchto ásan, kliknite sem: Marjariasana, Bitilasana

Späť na obsah

4. Ardha matsyendrasana

Táto sediaci zvrat je veľký detox, že tiež robí chrbticu pružnejšie. Je to masáže vnútorných orgánov a tiež indukuje zo strany na stranu flexibilitu v krku.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

5. Balasana

Balasana alebo dieťaťa Pose je pokojová predstavovať. Okrem zníženia stresu a napätia, to hlboko uvoľňuje chrbát a krk.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

6. Viparita karhanie

Viparita karhanie je taký podvodný Asano. Vyzerá to zložito, ale je to v skutočnosti veľmi uvoľňujúce. To dáva svojmu telu toľko potrebný odpočinok. Je upokojuje myseľ a trvá tlak na krk a chrbticu, keď vaše telo klesá k podlahe.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

7. Shavasana

Shavasana je konečný regeneračné póza v joge. To zmierňuje stres a vzbudzuje stav pokoja a pokoj v oboch vašej mysle a tela. To je tiež v tomto okamihu, kedy sa telo prispôsobuje fyziologickým zmenám, že rôzne pózy priniesť. Je v tom predstavovať, že hrdlo úplne vylieči.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Jóga je neuveriteľný postup, ktorým môže byť len o nejaký problém vyriešený. Je len potrebné sa uistiť, že prax správnej pózy prekonať určitý problém. Ak máte bolesti krčnej chrbtice a chcete ho zbaviť pomocou jogy, je to najlepšie, čo hľadať vedením skúseného inštruktora.

Viem Jedna vec je istá - joga vás liečiť! Už ste niekedy skúšali jogu pre úľavu od bolesti krku? Ako to pomôcť? Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami tým, že komentuje nižšie.

load...