Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov Nettle Herb

10 vedľajších účinkov Nettle Herb

Rastliny ponúkajú obrovskú liečivú hodnotu. Niektoré z nich sú zriedkavé a nám neznáme. Žihľava je jedným z takýchto zariadení, ktoré väčšina z nás si neuvedomuje, ale to má mnoho použitie a výhody. Výhody tejto rastliny možno pripísať prítomnosti oxidované s nízkou hustotou Lipo-proteínov nazývaných lektínov a viacerých komplexných cukrov. Žihľava obsahuje nesteroidné protizápalové vlastnosti, a vy ju môžete použiť externe upokojiť bodnutí hmyzom, popáleniny, artritídy a reumatické bolesti. Môžete tiež použiť na liečbu ekzémov, reumatizmu, krvácanie (najmä maternice), dnu, artritídu, ťažké menštruačné krvácanie a hemeroidy. Rôzne produkty pre starostlivosť o vlasy tiež použiť na zníženie lupín, a liečiť drobné vlasovej pokožky a vlasov problémy. Obsahuje antioxidačné vitamíny, ako je vitamín A, C a E, ktoré chránia naše telo pred poškodením voľnými radikálmi.

10 Nežiaduce účinky žihľavy:

Táto rastlina, ktorá je známa pre svoje terapeutické a liečivé vlastnosti má tiež niekoľko vedľajších účinkov. Nie sme odporúča, aby mali by ste zastaviť jeho využitie, ale používajú ju v správnom množstve. Nižšie sú uvedené niektoré z týchto nežiaducich účinkov žihľavy:

1. Ovplyvňuje krvný Pravidelnosť:

Žihľava alebo žihľava dvojdomá má antikoagulačný alebo riedenie krvi vlastnosť, ktorá má vplyv na zrážanie krvi schopnosť organizmu. Táto vlastnosť žihľavy spolu s ďalšími doplnkami na riedenie krvi môže spôsobiť vážne problémy. Jeden by mal prestať užívať žihľavu pred operáciou, lebo spomaľuje krvnú zrážanlivosť.

load...

Level 2. Nízkej hladiny krvného cukru:

Žihľavy môže znížiť hladinu cukru v krvi. Ak je vám menej diabetes lieky, potom je použitie žihľavy môže zvýšiť riziko zníženia hladinu v krvi. Tak, byť si vedomý svojej hladiny cukru v krvi pred jeho použitím. Vezmite s lekárom pred použitím žihľava.

3. Nízky krvný tlak Level:

Použitie žihľavy znižuje hladinu krvného tlaku. Neužívajte žihľava s inými liekmi na zníženie krvného tlaku. To môže mať za následok nižší krvný tlak. Poraďte sa s lekárom, ak ste už na BP lieky.

4. Nespavosť a ospalosť:

Nadmerné užívanie žihľavy môže spôsobiť ospalosť. Neužívajte žihľava s ďalšími sedatívami (liekov, ktoré uvoľňuje telo i myseľ). Mohlo by dôjsť k príliš ospalosti. Nejazdite po konzumovať akýkoľvek druh sedatív, vrátane žihľavy.

load...

5. Kožné problémy:

Externá expozícia čerstvé žihľavy listov vytvára alergickej reakcie. Tieto listy žihľavy dať ostrý ostrý pocit počas jeho dotyku. Ale len málo ľudí i alergickú reakciu. Ide o pálenie, svrbenie, vyrážka, pálenie alebo žihľavka po orálnom príjme žihľavy. To je jeden z vážnych vedľajších účinkov listy žihľavy.

6. Tehotenstva a dojčenia:

Vezmeme-žihľavy počas tehotenstva je bezpečné. To môže spôsobiť maternicové kontrakcie, čo vedie k potratu. To môže dokonca poškodiť plod. Dojčiace ženy by sa tiež vyvarovať užívania žihľava.

7. Problémy s obličkami:

Žihľava je prírodné diuretikum, a to zvyšuje produkciu a objemu moču. Nepoužívajte žihľava, ak trpíte akúkoľvek problémy s obličkami. Používať túto bylinu iba po konzultácii s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

8. Žalúdočné ťažkosti:

Použitie žihľavy môže spôsobiť zažívacie nepohodlie u niektorých ľudí. Tie sú nevoľnosť, vracanie, bolesti žalúdka alebo bolesť žalúdka.

9. Závažné alergické reakcie:

Na rozdiel od miernej nepohodlie žihľavy neznášanlivosti, ľudia môžu tiež skúsenosti závažné alergické reakcie. A oni sú opuch pier, tváre, úst alebo jazyka, ťažkosti s dýchaním alebo prehĺtaním, hrudníka sprísnenie atď Go pre rýchle lieky, ak sa objaví niektorý z vyššie uvedených problémov.

10. Úbytky ejakulácia:

Lebo obsahuje niekoľko chemických látok, žihľava Použitie znižuje ejakulácie u mužov. Žihľava inhibuje produkciu enzýmu označovaného aromatases, ktorý je zásadný pre produkciu spermií.

Keď trpíte niektorou z týchto žihľavy bylinkovým vedľajších účinkov, ihneď ho prestali používať a navštíviť svojho lekára. Žihľavy môže ponúknuť úžasné zdravotné výhody, ale dávajte pozor, aby sa požadované dávkovanie. Postupujte podľa pokynov svojho lekára, aby si tento úžasný bylina!

Bol tento článok nápomocný? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1, 2, 3

load...