Zdravie a wellness

8 zdravých indických potravín, ktoré vám pomôžu

8 zdravých indických potravín, ktoré vám pomôžu

My Indovia milujú jesť veľa. Každý štát má svoju vlastnú radu. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme robiť pandžábský pokrm v južnej Indii alebo bengálske misky v Gudžaráte, sme si ujsť autentickú chuť. Každý štát má svoje vlastné malé tajné zložky, ktoré sú veľmi ťažké pre akýkoľvek iný štát zachytiť. Makkhan Marke Punjabi jedla, horčica a karí listy tvrdeného južnej indickú kuchyňu, nadýchané Gujrati dhokla a mishit DOI Bengálsko, v okamihu, keď počujete tieto mená, privádza vodu do vášho jazyka. Áno, to je láska, my Indovia majú na jedlo. Tieto krásne riadu priviesť naše chute k životu, držíme jesť a potom sa sťažujú, že sme priberanie na váhe.

Mnohí z nás nevyvíjajú príchuť pre kukuričné ​​vločky alebo ovsa, tzv potravín odporúčaných dietológovia, ak chcete príjem menšie množstvo kalórií. Pozrime sa na tieto rôzne potraviny, ktoré sú skvelé chuti nielen, ale majú tiež zdravotné faktor vzťahujúce sa k nemu. Indianfood a koreniny sú nielen chutné a sviežim; oni tiež pridať mnoho výhod pre naše zdravie.

Teraz-a-dní väčšina z nás trpí otázok súvisiacich s hmotnosťou. A diéta graf, ktorý nám na výživu dať, je často veľmi ťažké sledovať. Sledujeme ich po dobu jedného týždňa nanajvýš a potom späť do nášho starého ryžu a Rotis a kari. Svorka indické jedlo, ktoré indickej domy sa nezaobíde bez ich stravy majú tiež mnoho výhod pre vaše zdravie, ak jedli v riadnym spôsobom. Oni nielen pomôže schudnúť, ale aj skóre liečivé vlastnosti. Tieto položky sú vyrobené z rovnakých základných zložiek, ktoré sme konzumovať k zníženiu hmotnosti. Ale jediný problém je, že robíme to takým spôsobom, že to určite prispieva k línii pásu!

load...

Zdravé indickej Foods

Tu sú niektoré z indických zdravými potravinami, ktoré môžete mať, ktoré pomáhajú udržiavať naše Obvody v páse trim a tenký.

1. Impulzy alebo Dal:

Začnime s impulzy; všetci vieme, že Dals alebo impulzy sú veľmi dobrým zdrojom vitamínov a minerálnych látok a tiež tvoriť hlavnú položku v našich jedál. Sú bohaté na vitamín A, B, C a E a minerálov, ako je vápnik, železo a draslík. Sú tiež dobrým zdrojom aminokyselín. Ak ste začali chudnutie diétny režim, nahradiť všetky ostatné Dal sa moong Dal pekných pár mesiacov. Vzhľadom k tomu, moong Dal má nízky obsah tuku, je to lepšie pridané do vášho chudnutia režimu. Impulzy sú tiež bohaté na bielkoviny a vlákniny, ktorá pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi udržiava pod kontrolou, pomáha pri trávení a tiež riadi vysokú hladinu cholesterolu v krvi. Tieto Dals wihen varené s inými zeleniny a menej ropy sú ešte výhodnejšie!

2. Roti alebo chapatti:

Roti alebo chapatti tvoria jadro severných indiánov a Rajasthan, teraz tiež Bengalis. Tradične Atta alebo múka, aby sa rotis bola vyrobená z pšenice. Ale teraz dostaneme viaczrnné Atta na trhu, ktorá má rovnaký podiel pšenica, jowar, Bajra, jačmeň alebo SATT. Teraz každý z týchto zložiek sú bohaté na obsah vlákniny čo je dobré pre vaše brucho a tiež sú bohaté na sacharidy, že vám dáva veľa energie. Chapatti a paranthas obaja sú vyrobené z múky s tou výnimkou, že chapattis sú pečené nad ohňom a paranthas s olejom alebo ghí alebo masla. Čo keby sme sa vyhli mastné oleje, vyprážané paranthas a majú dobrotu múky cez Rotis? Lepšie zdravie a chudnutie môže byť v oboch prípadoch riešiť len s týmto jedným roztokom.

load...

3. Rice:

Ryža tvoria ďalší základ výživy Indov. Majú veľmi potrpia na týchto zŕn špeciálne biele jeden. Biela ryža je leštený forma, ktorá len pridáva na naše chuťové poháriky. Ale majú vysoký obsah kalórií. To je dôvod, prečo odporúčame dietológovia hnedá ryža, ktoré je bohaté na obsah vlákniny. Avšak, ak nechcete mať hnedú ryžu, nemajú viac ako miske bielej ryže. Doplniť ho dvoma chapattis. Krásna kombinácia sacharidov a vlákien. Máte dávku topánok chuti a zdravia v rovnakom jedle!

4. Indické karí:

Indické karí sú známe po celom svete pre ich štruktúry, korenitosť a olejnatosť. Olej pláva na vrchole a krémovou textúrou poskytuje okamžitú chuť do gurmánov a núti je nevyhnutné pre tých, ktorí sú pri vedomí diétu. Urobme to výhodné pre všetkých. Cook v nepriľnavých panvíc s menej ropy a pražených celých korenia. Pochutiny celé dať jedinečnú chuť do indických pokrmov. Pre krémovú textúru, vyhnúť krém použiť jogurt. Použitím týchto zdravých metódy varenia bude nielen vás zdravé, ale tiež udrží chuť bez zmeny. Áno. Teraz môžete zbaviť mýtu, že zdravé indické jedlo nemôže byť varené byť chutné zároveň.

5. Paneer:

Považovaný za kura pre vegetariánov, mäkkosť a chuť Paneer robí to sympatický, aby oba starí i mladí! Ako všetci vieme, že Paneer je vyrobený z mlieka, a preto je ťažké uveriť, že má nízky obsah kalórií. Ale kalorický obsah Paneer závisí na tom, či je vyrobený z plnotučné mlieko alebo tónovaný mlieko. Keďže je ťažké pochopiť, ak si kúpil z trhu, takže je vhodné urobíte Paneer doma s tónovaný mlieka. Chuť zostane bezo zmeny; to je len to, že kalórie sú rúbať. Paneer je vyrobený z mlieka, je veľmi bohatý na proteíny a vápnik. Tiež štúdie ukázali, že Paneer bráni osteoporóze. Tu je klasická kombinácia dobrého vkusu a zdravie!

6. Tvaroh:

Ďalšie mliečny výrobok, tvaroh je dobré pre zdravie. Vyrobený z kyslého mlieka s niektorými baktériami, je to skvelý zložkou pre chudnutie. Jogurt tiež pomáha pri trávení; jej tie dobré baktérie, ktorá podporí trávenie. Tvaroh môže byť tiež použitý v niektorých pokrmov miesto krému oznámiť, že osobitné krémovú textúru. Avšak, jeho dobré, ak používate tvaroh vyrobený z nízkotučného mlieka; alebo robiť tvaroh doma, ešte lepšie. Znížiť obsah tuku, tým lepšie!

7. Nevdojak:

Poďme dole na juh teraz a pozrieť sa na ich základné stravy, lenivo. Vyrobená z fermentovanej ryže a dal zmesi a pripraviť vo vode, toto jedlo z juhu, je bohatým zdrojom sacharidov a bielkovín. S nízkym obsahom tuku, to sú tiež ľahko stráviteľné. Najlepším druhom raňajky mať, ak chcete schudnúť a neznesie pohľad na ovsa!

8. Dhokla:

V ďaleko na západ, dhoklas sú veľmi populárne v Gujarat. Ďalšie fermentovaný a dusené jedlo z Indie, dhoklas sú vyrobené z fermentovanej Dal. Dhoklas sú dobré pre diabetikov. Byť pare a nie vyprážané, tieto nemajú obsah oleja, ktorá ich robí málo kalórií a je vyrobený z Dals zvyšuje proteínov a vlákien obsahu. Dvojité ohrozenia váhových problémov!

Zdravé indickým korením

Poďme teraz hovoriť o týchto veľmi dôležitých korenie indických pokrmov, ktoré nielen dodávajú chuť našich pokrmov, ale tiež liečiteľná k niektorým chorobám.

1. Kurkuma: Rozjazd s kurkumou, ktorá je nielen dôležitým korením, ktoré majú byť použité vo všetkých indických pokrmov, ale tiež pridáva farbu a chuť do svojho špeciálneho pokrmu. Kurkuma má mnoho liečivých vlastností. Výskumy ukázali, že Turmeric alebo haldy ako je známe v Indii, obsahuje zložku, kurkumín, ktorý vypne gény, ktoré zväčšujú srdca. Iné, než to, kurkuma je tiež známe, že znižuje hladinu cholesterolu a vysoký krvný tlak, ale tiež zvyšuje riadne krvný obeh v celom tele a zabraňuje zrážaniu krvi. Neuveriteľné, ale pravdivé, denná konzumácia kurkuma neznižuje riziko srdcového infarktu.

2. Curry listy: Veľmi dôležitým korením použité na juh špeciálne pre temperovanie. Kari listy dávajú veľmi príjemnou vôňou pre vaše jedlo. Čo sa týka zdravotných výhod, kari listy znižuje hmotnosť. Oprali všetky toxíny a tuky z tela. Tukové usadeniny v tele začne výrub postupne s denným príjmom kari listy. Kari listy sú tiež dobré pre vaše vlasy, pomáha rast vlasov a tiež zabraňuje predčasnému šediveniu vlasov. Niet divu, prečo ženy dole na juhu sú pyšní na svoje dlhé, husté a tmavé vlasy.

3. Kardamóm: Elaichi alebo kardamom je veľmi príchuť plnené indický korenie bohaté arómu. Používa sa v bohato ochutené pokrmy a tiež dezert, kardamóm je tiež veľmi dobré pre vaše zdravie. To zvyšuje metabolizmus, zlepšuje trávenie a je tiež výhodné pre chudnutie.

4. Chilly: indickej kuchyne sú známe pre svoju korenitosťou, nie je divu, čiže hrajú zásadnú úlohu. Papriky sú veľmi dobrým bylina spaľovať tuk. Obsahujú špeciálnu látku zvanú kapsaicín, ktorá pomáha k zlepšeniu metabolizmu a spaľovať tuk rýchlo.

5. Cesnak: Cesnak má niektoré antibakteriálne vlastnosti, ktoré znižujú hladinu cholesterolu a tukov.

Tak vidíte, indickej potraviny navždy sú nielen pikantné a chutné, ale tiež pridať do svojho zdravia. Nemučte sa s nechutné jedlo schudnúť už!

load...