Zdravie a wellness

Top 10 najlepších výhod Apple Juice (Seb Ka Ras)

Top 10 najlepších výhod Apple Juice (Seb Ka Ras)

Apple je považovaný za najzdravší a najuniverzálnejšie ovocie. Tento nádherný ovocie, pochádzajúce zo Strednej Ázie, je značne pestuje po celom svete. Čína je na prvom mieste v zozname top producentov jabĺk, zatiaľ čo USA uchováva druhé miesto. Medzi najčastejšie druhy jabĺk sú červené jablká, pinky lady jablká, gala jablká, Jonagold, zlaté jablká, Fuji jablká atď. To všetko sú rovnako prospešné pre ľudské zdravie.

Je jablkový džús pre vás dobré? Jablko sa teší po celom svete prevahu nad ostatnými ovocie, vďaka svojej neuveriteľnej zdravotné výhody. Existujú rôzne spôsoby, ako konzumovať jablko - to môže byť buď surova alebo pridané do ovocných šalátov. Jablkový džús, tiež nazývaný ako, seb ka rás '(hindčina) je tiež jedným z najobľúbenejších nápojov pre mnoho ľudí.

Top 10 Zdravie Výhody jablkovej šťavy:

Jablková šťava dávky sú neobmedzené. Tu sme zvýraznené niektoré z nich. Čítať a teraz cenné informácie.

load...

1. Podporuje zdravie srdca:

Jablká sú skvelé zdroje super antioxidantov - polyfenolov a flavonoidov -, ktoré sú prospešné pre zdravie srdca. Okrem toho poskytne vášmu telu draslík, dôležitý minerál, ktorý je tiež veľmi dôležitý pre srdce. Tak, pričom jedna porcia jablkovej šťavy každý deň uľahčuje srdce, aby správne fungovali.

2. Bráni Astma:

Jednou z jedinečných výhod jabĺk je, že obsahuje flavonoidy. Tento imperatív živín je dobre známe, aby sa zabránilo astmatických záchvatov. Navyše flavonoidy hrajú významnú úlohu pri vytváraní vaše pľúca silný a účinný. Bolo preukázané najnovších výskumov, že jedinci, ktorí konzumujú jablčnú šťavu v pravidelných intervaloch majú lepšiu funkciu pľúc ako ostatní.

3. Čistí pečeň:

Alkalita v jabĺk pomáha pri očiste deštruktívne toxínov / odpadu vedľajšie produkty z pečene okrem udržania úrovne pH v tele. Pektín, ktorý je obsiahnutý v koži jablká, podporuje tráviaci systém.

load...

4. Znižuje hladinu cholesterolu:

Spolu s ďalšími niekoľkými výhod jablčnej šťavy, dôležitým prínosom je jeho pomoc pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi. Nadbytok cholesterolu v tele sú hlavnou príčinou za početných kardiovaskulárnych ochorení. Takto si môžete posilniť sami proti týmto chorobám tým, že konzumuje každý deň jablko alebo jeho šťavu.

5. Robí kosti silné a zdravé:

Jablká ponúkajú množstvo zdravých živín, vrátane vitamínu C, železo, bór atď Tieto živiny kombinovať, aby sa vaše kosti zdravé a silné.

6. Posilňuje imunitný systém:

Dobrú množstvo vitamínu C v jablkách zlepšuje imunitný systém vášho tela, rovnako ako pomáha telu v boji s mikróby a baktérie.

7. Preventívne proti rakovine:

Jablkový džús je najlepší obranca proti nádorom a rakoviny, najmä rakoviny pľúc. Flavonoidy a fenolové kyseliny, sa ukázali byť účinné pri prevencii vzniku nádorov a nádorových buniek. Tieto zlúčeniny sú ľahko dostupné na jablko.

8. Ponúka riešenie na zápchu:

Zápcha je závažný zdravotný problém, ktorý nastane, keď je hrubé črevo absorbuje príliš veľa vody. Jablká obsahujú sorbitol, ktorá ponúka riešenie tohto problému. Keď sa táto látka dosiahne hrubého čreva, sa čerpá vodu do hrubého čreva. Týmto spôsobom, to je stolica mäkšie a ľahko prejsť.

9. Kozmetické Výhody jablkovej šťavy:

Jablkový džús má úžasné výhody pre pokožku a vlasy. To je široko používaný v prírodných liečiv pre liečbu kožných problémov súvisiacich, ako je zápal, svrbenie, popraskanej kože a vrások. Aplikácia jablčnej šťavy po dobu niekoľkých minút na vlasy skalp zaisťuje prevenciu lupín a iných porúch pokožky hlavy.

10. Zlepšuje oko zdravie:

Dostatočné množstvo vitamínu A je k dispozícii v jablkovej šťavy. Tento vitamín pomáha pri zlepšovaní videnia zraku a prevenciu porúch zraku.

Nutričné ​​hodnoty jablčnej šťavy:

Takže, čo je v jablkovej šťavy? Apple obsahuje rad zdravých základných živín a to je dôvod, prečo väčšina zdravotné odborníci odporúčajú jesť jedno jablko každý deň. Existuje mnoho ľudí, ktorí majú radi pitie šťavu z jabĺk, skôr ako jesť v surovej forme. Nutričná hodnota jablčnej šťavy je rovnaký ako surového jablko, za predpokladu, že bol vytiahnutý z čerstvých jabĺk. Komerčne dostupné džúsy zvyčajne obsahujú konzervačné látky, ktoré vyrúbať nutričnú hodnotu jablčnej šťavy. Z tohto dôvodu, takže skutočný jablkový džús doma je najlepší spôsob, ako využiť maximum výhod a výživu.

Jedna porcia jablčnej šťavy poskytuje svoje telo s veľkým množstvom vitamínov, minerálov a antioxidantov. S nulovým cholesterolu a veľmi nízke množstvo nasýtených tukov a sodíka, jablká sú najzdravšie ovocie. Poďme sa pozrieť na nutričné ​​rebríčku jablká poznať viac detailov.

Jablková šťava Nutričné

Energia 50 kcal 2.5%
Sacharidy 13,81 g 11%
Proteín 0,26 g 0.5%
Celkový obsah tuku 0,17 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,40 g 6%
Vitamíny
Folates 3 ug 1%
Niacín 0,091 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,061 mg 1%
Pyridoxín 0,041 mg 3%
Riboflavín 0,026 mg 2%
Tiamín 0,017 mg 1%
Vitamín a 54 iu 2%
Vitamín c 4,6 mg 8%
Vitamín e 0,18 mg 1%
Vitamín k 2,2 μg 2%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 107 mg 2%
Minerály
Vápnik 6 mg 0.6%
Železo 0,12 mg 1%
Horčík 5 mg 1%
Fosfor 11 mg 2%
Zinok 0,04 mg 0%
Fytoživiny
Karotén-ß 27 ug
Krypto-xantín-ß 11 ug
Luteín-zeaxantín 29 ug

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok v najlepších jablčných štiav výhody. Takže, čo ešte čakáte? Nezabudnite uviesť jablká vo svojej každodennej strave a žať početné výhody pitie jablčnej šťavy má čo ponúknuť!

load...