Zdravie a wellness

7 úžasných jóga Asanas pre teenagerov

7 úžasných jóga Asanas pre teenagerov

Teenage nie je ľahké. Problémy obrazové body, nízka dôvera a konštantný tlak trápi deti a priniesť ich morálku nadol. Musí byť vyškolení na prekonanie týchto problémov a vziať na tvrdšie problémy. Jóga je ideálny tréningový nástroj, aby im pomohla zahnať démonov, a tu sú 7 jóga ásany, ktoré by mohli pomôcť im urobiť.

Pred tým, poďme zistiť, ako jóga môže pomôcť teenagerov.

Jóga pre mládež

Jóga je komplexný cvičenie režim, ktorý funguje na telo, myseľ a dych. Dospievajúci je obdobie, kedy dochádza k rýchlemu rastu spurt a jóga len robí to lepšie a jednoduchšie tým, že dospievajúci telo pevné a pružné. Jóga pomôže nielen deťom vytvoriť správne držanie tela, ale tiež im pomôžu lepšie sústrediť a udržať náhodné myšlienky na uzde. Predovšetkým bude yoga zmocní samostatne detesting dospievajúci milovať seba viac.

load...

Tu sú niektoré ásany, ktoré sa dostanú im deje. Pokračuj v čítaní.

7 Vhodné Jóga pre teenagerov

  1. Tadasana (Mountain Pose)
  2. Uttanasana (Stály predklone)
  3. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce psa)
  4. Virabhadrasana (bojovník Pose)
  5. Trikonasana (trojuholník Pose)
  6. Baddhakonasana (motýľ Pose)
  7. Navasana (Lodné Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

 Tadasana alebo Mountain Pose je základom predstavovať, z ktorej mnoho iných joga ásany objaviť. Je právom nazývané matkou všetkých pozíciách. Tadasana možno vykonávať kedykoľvek počas dňa a nie nutne na lačný žalúdok. Tento základný Hatha joga predstavovať funguje najlepšie, keď držal po dobu 10 - 20 sekúnd a opakuje sa po dobu minimálne 10 krát.

load...

Výhody: Tadasana pomáha zlepšiť držanie tela a posilňuje kolená a stehná. To robí chrbticu agilné a zvyšuje výšku v pestovateľskom roku. Reguluje tráviaci, nervový a dýchací systém. Pomáha tiež zlepšiť rovnováhu a znižuje ploché nohy.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Uttanasana (Stály predklone)

Uttanasana alebo Stály predklone je silný úsek predstavovať. Jedná sa umiestni svoju hlavu v blízkosti vášho srdca, ktorý aktivuje a stimuluje telo. Najlepší čas na cvičenie uttanasana je ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Pridržaním strednej úrovne Hatha joga predstavovať minimálne 15 - 30 sekúnd pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Výhody: uttanasana upokojuje myseľ a zmierňuje úzkosť. Rozprestiera sa na chrbát, boky a lýtka. Táto póza zmierňuje bolesti hlavy a nespavosť, zlepšuje trávenie a aktivuje obličky. Aktivuje brušné svaly a uvoľňuje napätie v oblasti šije.

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

3. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose vyzerá podobne ako v pozícii psa, keď sa ohýba. Jedná sa o jednoduchý póza s radom výhod. Držať pózu najmenej 1 - 3 minúty. Adho Mukha Svanasana je začiatočník úroveň Ashtanga jogy, ktorý funguje najlepšie v dopoludňajších hodinách, kedy je žalúdok prázdny.

Výhody: Adho Mukha Svanasana zopne a omladzuje telo. Pomáha zmierniť mierne depresie a lieči bolesť a únavu späť. Póza posilňuje kosti a strava pre pacientov s astmou. Posilňuje svaly hrudníka a zvyšuje kapacitu pľúc.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Virabhadrasana (bojovník Pose)

Virabhadrasana alebo Warrior Pose je ladný postoj pripomínať využije veľký bojovník volal Virabhadra, mytologické postavy vytvorené Šivu. Ak ste ranné vtáča, precvičovanie predstavujú v dopoludňajších hodinách je ideálne. Držte vinyasa jóga začiatočník úroveň predstavujú asi 20 sekúnd na každú nohu.

Výhody: Virabhadrasana posilňuje dolnú časť chrbta, paží a nôh. To tiež zvyšuje obranyschopnosť organizmu a obnovuje chrbticu. Táto póza vyhladzuje trochu vyzdvihla ramená a uvoľňuje stresové bloky v nich a vštepuje odvahu, mier a pokoj.

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: virabhadrasana

Späť na obsah

5. Trikonasana (trojuholník Pose)

Trikonasana alebo trojuholník Pose je pomenovaný tak, že sa podobá trojuholník. Na rozdiel od mnohých iných jogových ásan, Trikonasana vyžaduje, aby sa vaše oči otvorené, keď ju praktizovať pre udržanie rovnováhy. Ráno je najlepší čas na prax Trikonasana. Podrž to začiatočník úroveň vinyasa jóga predstavovať najmenej po dobu 30 sekúnd.

Výhody: Trikonasana posilňuje svoju hruď a paže a zvyšuje fyzickú aj psychickú stabilitu. Póza stimuluje všetky brušné orgány a zlepšuje trávenie. Znižuje bolesti chrbta, stres a úzkosť.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

6. Baddhakonasana (motýľ Pose)

Baddhakonasana alebo Butterfly Pose je jednoduchý joga Asano, ktorý predstavuje motýľ mávanie krídlami. Póza je podobná ako u obuvníka, keď si sadne k práci na topánky. Jedná sa o jednoduchý póza s mnohými výhodami. Praxi to základná úroveň vinyasa jóga predstavovať najmenej 1 - 5 minút ráno alebo večer na lačný žalúdok. To je jeden z najlepších Jóga pre dospievajúce dievčatá.

Výhody: Baddhakonasana zlepšuje fungovanie ženského reprodukčného systému. Ásana pomáha pri menštruačných problémoch a znižuje únavu. Zlepšuje krvný obeh, stimuluje obličky, zlepšuje držanie tela a udržuje mnoho chorôb v šachu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Baddhakonasana

Späť na obsah

7. Navasana (Lodné Pose)

 Navasana alebo lodi Pose je posilňujúci póza. Póza funguje podobne, ako stabilný loď chová sa v rozbúrenom mori. Teleso tvoria, V 'tvar v tomto ásane. Držať navasana, ktorý je medzistupňom ashtanga jóga predstavovať, pre minimálne 10 až 60 sekúnd. Cvičiť ásany ráno alebo večer na lačný žalúdok a čistých čriev.

Výhody: navasana aktivuje črevá a štítnu žľazu a posilňuje tráviaci systém. Ásana dáva stabilitu tela a pomáha lepšie sústrediť. To zmierňuje stres, zlepšuje sebadôveru a posilňuje chrbát a brušné svaly.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: navasana

Späť na obsah

Vyššie uvedené jednoduché jogové ásany pomôže dospievajúci riešiť ich problémy v lepším spôsobom. Teraz sa poďme pozrieť na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy a dospievania.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké je riziko vzniku depresie v dospievania?

Rozvoju depresie v dospievaní a nie štipľavý ho v zárodku vedie k hlbšej depresie, ktorá sa stáva ťažké liečiť v neskorších fázach.

Aká liečba je ideálny pre dospievajúcich depresie?

Spolu s poradenstvo a konzultácie s zdravotníka, cvičenie jogy je skvelý spôsob, ako odvrátiť depresiu medzi teenagerov.

Tínedžeri prechádzajú obrovské zmeny v ich tele a mysli, na rozdiel od nutnosti rozhodnúť ich ďalší postup v živote, čo viedlo k niekoľkým emocionálnych vzostupy a pády. Jóga je skvelý spôsob, ako sa vysporiadať s nestabilitou a stávajú sa vyvážené. Spustenie jogy v ranom detstve, a majú hladký prechod do dospelosti.

load...