Zdravie a wellness

Ako urobiť Tadasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Tadasana a aké sú jej výhody

Tadasana, Samasthiti alebo Mountain Pose je Asano. Sanskrit: ताडासन; Tada - Mountain, Asan - držanie tela; Vyhlásil As - Ťah-dahs-anna

Tento Asano je ako báza alebo matky všetkých ásan, z ktorých ďalšie ásany objaviť. Väčšina stojace pózy sú posuny v určitej časti tela alebo individuálny kĺbu, ktorý na jar z Tadasana, zatiaľ čo ostatné časti zostať neutrálny.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Tadasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Tadasana
 2. Ako to urobiť Tadasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody Mountain Pose
 7. The Science Behind the Tadasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Tadasana

To Asano možno vykonávať kedykoľvek počas dňa.

load...

Nie je nutné, aby táto Asano musí byť vykonané na lačný žalúdok. Ale ak ste predchádzajúcu alebo nasledujúcu to s jogy ásan, to je najlepšie, aby vaše jedlo najmenej štyri až šesť hodín, než to budete robiť ásany. Tiež sa uistite, že vaše črevá sú čisté.

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Trvanie: 10 - 20 sekúnd Opakovanie: 10x rozkladá: Celé telo posilňuje: Kolená, stehná, členky, Back

Ako to urobiť Tadasana (Mountain Pose)

 1. Stojan vzpriamene, a umiestniť vaše nohy mierne od seba, s rukami visia pozdĺž tela.
 1. Je potrebné, aby vaše stehenné svaly pevné. Zdvihnite kolená a zároveň zabezpečiť nemusíte stvrdnúť spodnú časť brucha.
 1. Posilňovať vnútorné oblúky svojich vnútorných členkov, ako si zdvihnúť.
 1. A teraz si predstavte, prúd bieleho svetla (energia) prechádzajúce členkov, a to až do svojho vnútornej strane stehien, slabín, chrbtice, krku, celú cestu až do vašej hlavy. Jemne obrátiť svoje hornej časti stehien dovnútra. Predlžujú kostrč taký, že je smerom k podlahe. Zdvihnite pubis taký, že je bližšie k pupku.
 1. Pozrite sa mierne nahor.
 1. Teraz nadýchnuť a pretiahnuť svoje ramená, paže a hrudník hore. Zdvihnite päty, uistite sa vaša telesná hmotnosť je v strehu.
 1. Pocit, že napätie v tele priamo z vašich nôh na hlavu. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Potom vydýchnite a uvoľnite.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte nasledujúce problémy:

1. Bolesť hlavy 2. Nespavosť 3. Nízky krvný tlak

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, možno zistíte, že je ťažké zladiť v tejto pozícii. Ak chcete zlepšiť rovnováhu, vložte svoje vnútorné nohy o tri až päť palcov od seba, až sa dostanete pohodlne v póze.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Dalo by sa použiť svoje zbrane prehĺbiť úsek v nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Rozšírte svoje ruky hore tak, že sú kolmo k podlahe a paralelne k sebe navzájom, a uistite sa vaše dlane smerujú proti sebe.
 1. Alternatívne prekladaný prsty, a natiahnuť ruky hore.
 1. Môžete tiež prejsť ruky za chrbtom tak, že každá z palmových zastáva opačný lakeť. Pokiaľ tento postup opakujte pózu zámenou ruky.

Späť na obsah

Výhody Tadasana (Mountain Pose)

To sú niektoré úžasné výhody Tadasana:

1. To Asano pomáha zlepšiť držanie tela. 2. S bežnou praxou tohto ásany, vaše kolená, stehná, členky a silnejší. 3.Your zadok a brucho dostať tónovaný. 4. Nácvik tento ásany pomáha zmierniť ischias. 5. Tento Asano znižuje ploché nohy. 6. To tiež robí vaša chrbtica agilnejšie. 7. Je to vynikajúci ásany pre tých, ktorí chcú zvýšiť svoje výšky vo svojich formatívne rokov. 8. To tiež pomáha zlepšiť rovnováhu. 9. Váš zažívacie, sú regulované, nervové a dýchací systém.

Späť na obsah

The Science Behind the Tadasana

Hovorí sa, že keby tam bol niekedy plán predstavovať, to bolo Tadasana. Tento Asano pracuje na svaly tak, že vaša pozícia je nielen lepšie, ale aj bez bolesti, keď ste si sedavé zamestnanie stola. Funguje zladiť svoju kostru a priviesť ju späť do neutrálneho postoja. Keď sa to stane, vaše telo prichádza do východzieho bodu pre všetky ostatné ásan nasledovať.

Avšak jednoduché to môže znieť, vzhľadom k nášmu nadmerného používania inteligentných telefónov a nezdravých sedí pozícií v práci, tam je vždy tesný sval alebo vyrovnanie v neporiadku. To Asano opraví všetky. Ide o svalové úsilie, ktoré je potrebné, aby sa do tohto ásany, ktorá pomáha posilňovať jadro a narovnať zaoblené, slabé chrbát.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana uttanasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Stojaci Poses

Späť na obsah

To Asano, či učil správnym spôsobom, vám umožní pochopiť, koľko úsilia je v tomto okamihu musí prísť k tejto neutrálnej polohe, než sa dostanete do zložitejších ásan. Ak sa vám toto právo, bude to rýchlejšie a jednoduchšie, aby sa na náročnejších póz.

load...