Zdravie a wellness

5 najlepších potravín na liečbu Chikungunya

5 najlepších potravín na liečbu Chikungunya

Už ste klesá príliš chorý off neskoro? Máte zvracať často a nájsť vyrážky rozvojovým svetom vašich končatín? Existuje šanca, ste mohli byť postihnutí Chikungunya. Chikungunya je vírusové ochorenie a je prenášaný predovšetkým prostredníctvom komária uhryznutie. Podmienkou však nie je fatálna a môže napraviť pomocou dobrého zaobchádzania.

Avšak, tam sú niektoré potraviny môžete jesť na účely boja proti Chikungunya. Chcete sa dozvedieť viac o tejto chorobe a stravy pre chikungunya? Prečítajte si príspevok!

Symptómy Chikungunya:

Chikungunya je celkom podobný horúčka dengue, a je ťažko život ohrozujúce. Jej príznaky trvajú po dobu 3 až 7 dní a môžu byť liečené po správnej diéty a každodenné náročné lieky predpísané lekárom. Tu sú jej príznaky:

load...
  1. Vyrážky, horúčka, cthills, bolesť hlavy, nevoľnosť pocit atď vyrážky majú tendenciu byť veľmi intenzívne okolo končatín a trupu (1).
  2. Kĺby stanú opuchnuté a často bolestivé na dotyk. To môže mať za následok meningoencefalitídy (2).
  3. Zvyšný artritída, ktorá je v podstate opuch, stuhnutosť a bolesť, ktorá môže trvať mesiace získať späť (3).

Diéta pre Chikungunya:

To, čo jete hrá hlavnú úlohu v boji proti akejkoľvek chorobe, a je to rovnaké v prípade Chikungunya, ako dobre! Jednoducho ísť dopredu tým, že zahŕňa tieto potraviny vo vašej strave, a uvidíte sami dostať späť do svojho najlepšieho zdravie!

1. Listová Veggies:

Listová zelenina sú jedným z najlepších potravín na planéte. Sú ľahko stráviteľné a sú kaloricky veľmi nízka. Sú bohaté na vitamín A, ktorá chráni vaše telo pred rakovinou a zaisťuje rast kostí. Listová zelenina tiež obsahujú vitamín C, ktorý bráni budovaniu voľných radikálov a chráni vaše telo pred artritídou (4). Obnovuje svoje zdravie a sľubuje, že ťa držať stranou od život ohrozujúcich ochorení, ako je Chikungunya.

Uistite sa, že zahrnúť listová zelenina vo vašej strave. To nielen pomôže v boji proti Chikungunya, ale stavia vaše celkové zdravie as

2. Jablká a banánov:

Kým sa snaží zotaviť z Chikungunya, je vhodné, aby od citrusových plodov, ako sú melóny a pomaranče. Držte sa jablká a banány miesto. Jablká sú plné vlákniny, ktorá očisťuje tráviaci trakt a zabezpečuje nižšiu hladinu cholesterolu v krvi. Banány tiež obsahujú vlákninu, ktorá zabráni zápcha a udržiavať črevá čisté (5).

load...

3. Potraviny bohaté na vitamíny C a E:

Vitamín C pomáha pri hojení rán, umožňuje tvorbu svalov, kostí, šliach a iných krvných ciev. Vitamín E podporuje dobré zdravie, dokonalú pleť a zabraňuje rakoviny, srdcových infarktov, Parkinsonovej choroby a reumatoidnej artritídy (6). Niekoľko príkladov potravín, ktoré obsahujú vitamíny C a E sú guavy, žltej papriky, kivi, broccolis, jahody, paradajky, hrášok atď vitamínu E by ste mali jesť viac plody, orechy, tropické ovocie, pšenica, olejov a brokolicu.

4. Tekutý príkrmy:

Príkrmy tekuté sú vynikajúce pre zotavuje z Chikungunya. V tejto kategórii je väčšinou polievok, Dals a omáčky. Polievky by mala byť zvyčajne vyrobené z bôbov, chudého mäsa alebo rýb, ktoré by mali dať svoje telo potrebnú príjem bielkovín. Služieb rajčinová polievka, pretože obsahuje antioxidanty, ako lykopén, ktorý znižuje symptómy karcinómu prostaty (7).

5. Viac Omega 3 mastné kyseliny:

Omega 3 mastné kyseliny môžu byť konzumované prostredníctvom potravín, rovnako ako doplnky, ale je vhodné držať sa biopotravín v tomto prípade. Znižuje krvné zrazeniny, umožňuje mozgu správne fungovať, posilňuje pamäť, znižuje pravdepodobnosť mŕtvice a tiež symptómy artritídy (8).

Jedná sa predovšetkým o chikungunya potravín. Už ste počuli o Chikungunya? Poznáte niekoho, kto bol postihnutý touto podmienkou? Ešte povedzte im o tento post. Vaša podpora môže zachrániť veľa životov! A zdieľať ako na Vás tento príspevok pomohol tým, že komentuje v poli nižšie!

load...