Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov kôry magnólie

10 úžasných zdravotných prínosov kôry magnólie

Ste fascinovaní krásne, voňavé kvety magnólie? Vedeli ste, že kôra tohto stromu sa má niekoľko zdravotných výhod? Už od liečbe zápalov na reguláciu krvného tlaku, tento strom kôra môže prínosom pre vás v mnohých ohľadoch.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Magnolia - prehľad:

Magnolia je starobylá čínska bylina, ktorá bola použitá na liečbu chorôb a chorôb už po stáročia. Je súčasťou tradičnej čínskej medicíny a bol použitý pre duševné poruchy, kašeľ, nachladnutie a iných chorôb.

load...

Magnólie pochádza z Magnoliaceae, čeľade. Každá časť stromu je užitočný, hneď od jeho kvety k svojim koreňom. Jeho drevo sa používa na nábytok, umenie, nástroje, stavebníctvo atď, ale je kôra, ktorá je veľmi vyhľadávaná, pretože to má mnoho zdravotných výhod. Je k dispozícii vo forme prášku a extraktov. Kôra sa vybral, vysuší, dusené, valcované do podoby rúrky, a potom uložená pre ďalšie použitie. Honokiol a magnolol sú dve aktívne zlúčeniny nachádzajúce sa v kôre, aby mal jeho liečivé vlastnosti (1).

Ako môže Magnolia kôry pomôcť?

1. Protizápalové vlastnosti:

Magnolia kôra extrakty v kozmetické krémy môžu pomôcť znížiť opuch kože a nechajte začervenanie úplne zmiznúť. Protizápalové vlastnosti magnólia kôry tiež prispieť k zníženiu zápalu u pacientov s astmou. To povzbudzuje telo produkovať nadobličiek steroidy, ktoré podmaniť zápal. Kôra tiež ukázal, pozoruhodné výsledky pri liečbe opuchov chorobami artritídou a čriev.

2. Antioxidačné:

Chemikálie v kôre z lekárskeho Magnolia sú mocnejšie ako antioxidanty v porovnaní s pravidelným vitamín E. Táto charakteristika je znázornená honokiol v kôre stromu. To môže byť používaný na liečbu mnohých ochorení a nádorov. Chemická podporuje ochranu mitochondrií v srdci, ako je vidieť in vivo výskumu vykonávaného na krysách.

load...

3. Trvá na zdravie ústnej dutiny:

Zápach z úst môže byť skutočný rozpaky, najmä ak ste prekonali ochorenie pečene alebo cibuľu predchádzajúcej noci (2). Ak trpíte pravidelné zápach z úst, všeobecne, bez ohľadu na stravu konzumujú alebo v dôsledku dutín, výťažky z magnólie kôry môže pomôcť. Oni sú známi zabiť baktérie a znížiť zápach z úst. Tieto extrakty v žuvačiek a mincovne nepokrývajú zápach z úst, ale pomôže znížiť baktérií v ústach chrániť ďasná a zuby.

 4. Preventívne proti rakovine rast:

Výskum na Jeonju University, Korea, testované magnolol výťažky z rôznych častí Magnolia officinalis, vrátane kôry, na bunkách karcinómu prostaty (3). Bolo zistené, že extrakt zastavila rakovina postupujúcou v žiadnom prípade. Bolo zabránené množenie rakovinových buniek. To bolo rovnako účinné pri liečbe iné typy rakoviny, ako je leukémia a rakoviny hrubého čreva.

5. Antidepresívny:

Magnolia kôra extrakty majú vlastnosti podobné antidepresívami (4). Sú schopné čeliť chemických látok v mozgu, ktoré spôsobujú depresie. Výskumníci Nanjing University v Číne sa domnievajú, že vlastnosti vykazované týchto extraktov sú vhodné pre liečbu depresie.

6. Menopauza:

Tieto príznaky menopauzy, ako sú návaly horúčavy, podráždenosť, nespavosť, depresia, úzkosť, strata libida a vaginálnej suchosti, možno zabrániť doplnkov obsahujúcich magnólie kôru. Lieky pracoval najlepšie s magnólie kôry, skôr než prostý vitamínu D a vápnika, podľa uskutočnených štúdií a publikovaných v Minerva Ginecologicain 2006 (5).

7. Ochrana Pečeň:

Alkoholické ochorenia pečene je spôsobené nadmernou konzumáciou alkoholu na pravidelnom základe. V tomto prípade, pečeň prevedie cukrov na alkohol na tuk a ukladá ho ako rezervy. Ale príliš veľa z nich môže byť škodlivé. Bolo zistené, že magnólie kôra extrakty sú schopné zvrátiť tieto účinky.

8. Pomáha Alzheimerovou chorobou:

Magnolia má potenciál pomáhať tým, s Alzheimerovou chorobou. Nájdené v ňom chemikálie chráni mozgové bunky a zabrániť ďalšiemu zhoršovaniu. To môže byť v dôsledku účinnosti kôry ako antioxidant.

9. Ovládanie Úzkosť:

Honokiol prítomný v magnólie je dobré pre úzkosť (6). Funguje to rovnako ako diazepam prítomný v úzkosti lieky, ako je Valium. Ale na rozdiel od diazepamu sa magnólie kôra nespôsobí niektorý z nepríjemných vedľajších účinkov.

10. Znižuje krvný tlak:

Chemické honokiol, keď pravidelne podávané, pomáha znižovať vysoký krvný tlak. Toto je dosiahnuté jeho antioxidant a sedatívne účinky. Takže, kôra je považovaný za dobrý pre ľudí s diagnózou zvýšeným krvným tlakom.

Je to všetko o výhodách kôry Magnolia! Ako bol tento príspevok vám pomohol? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...