Zdravie a wellness

16 prínosov a 5 vedľajších účinkov čaju Hibiscus

16 prínosov a 5 vedľajších účinkov čaju Hibiscus

Čaj revolúcia je ovládnuť svet. Si môžete pripraviť čaj s takmer každej zložky. Zdravotné výhody prírodného čaju sa stávajú všeobecne známe, v týchto dňoch; Ceny tiež už stúpali. Ale čo keby som vám povedal, že by ste mohli pripraviť čaj z jednej z ľahko dostupných zložiek vo vašej záhrade?

No, ak vás zaujíma, čo hovorím... Je to skromný ibištek, ktoré môžu byť pestované veľa vo vašej kuchynskej záhrade. Teraz sa poďme nahliadnuť do toho, ako využiť túto liečivé byliny a kedy a prečo ju nevyužiť.

Hibiscus- Stručný

Vedecký názov- Hibiscus sabdariffa Origin- Africa Plant typ- kríky Ďalší Názov produktu- Roselle

Mnohí z nás si pletú túto kvetinu s typickou červeno kvetovaný Hibiscus ascetosella ktorý je len dekorácia kvetina s žiadnym liečivým využitia vôbec. Na druhú stranu, Hibiscus sabdariffa je plný zdravotných výhod, ako jeho kvety, ovocie a hlavne kalich (používa, aby sa čaj).

load...

Tento konkrétny čaj je vyrobená zo sušených a pestrofarebné kalichov ibišteka sabdariffa. Avšak, tento konkrétny rubínovo červená nápoj je kyslá chuť, ktorá môže vaše ústa škubnutí. Spomeňte si na štipľavú chuť brusnicového džúsu? No, áno. Chutia rovnaké. To môže byť konzumované podľa svojich preferencií, teda horúce alebo studené. A rovnako ako ostatné bylinných čajov, Karkade má nízky obsah kalórií a úplne bez kofeínu pre tých, ktorí chcú, aby zostali ďaleko od neho. Nehovorím, že kofeín neobsahuje akýchkoľvek výhod, to je skutočne užitočné pre získanie okamžitý prísun energie a výhodne je najlepšie pre vytiahnutie je celonočné. Ale vedľajšie účinky jednoducho nemožno ignorovať.

Tu je pohľad na početných Karkade výhody.

Výhody Karkade

 1. Zabraňuje hypertenzia
 2. Zníženie cholesterolu
 3. Znižuje hladinu cukru v krvi úrovne
 4. Udržuje vaša pečeň Zdravý
 5. Lieči menštruačné kŕče
 6. Lieči depresie
 7. Podporuje trávenie
 8. Telo chladiace
 9. Hmotnosti
 10. Proti starnutiu
 11. Bohaté na vitamín C
 12. Nápoj pre všetky obdobia
 13. Majú laxatívne účinky
 14. Chemo-preventívny účinok
 15. Je vermifuge / Antibakteriálny
 16. Ďalšie výhody

Vedľajšie účinky Karkade

 1. Ovplyvňuje estrogén
 2. Tehotenstvo a úrodnosť
 3. Znižuje krvný tlak
 4. Rakovinové Komplikácie
 5. Halucinačnej Effects

Výhody Karkade

Sme kopanie cez možných výhodách a vedľajšie účinky Karkade. Ale prečo by sme začať zoznam s výhodami? Koniec koncov, musí byť dobrá správa doručená ako prvý! Čo hovoria?

load...

1. Zabraňuje hypertenzia

Máte záchvaty závraty a náhleho vzostupu vo vašej nálade? Čas, aby sa váš krvný tlak, skontrolovaná. V prípade, že hladiny sú vysoké, majú Karkade znížiť svoju BP. Hibiscus čaj je známe, že znižujú riziko vzniku hypertenzie.

Prečo to funguje

Nielen klinických štúdiách, ale vedecké štúdie tiež podporujú tvrdenie. Karkade pomohlo znížiť riziko hypertenzie aj u zdravých ľudí (1). Avšak, keď títo zdraví ľudia prestali piť čaj, videli ich krvný tlak špice. Skúšky Karkade sú v prípravnej fáze, a akýkoľvek záver bude vyžadovať ďalšie štúdium. Tento účinok Karkade na vysoký krvný tlak je aj preto, že má protizápalové a močopudné vlastnosti. Ale pre to, aby fungoval správne, musíte konzumovať tri šálky denne po dobu niekoľkých týždňov.

Späť na obsah

2. Cholesterolu znižuje

V dnešnom rýchlo sa meniacom život, môžeme vidieť väčšinu populácie bojuje zdravotnými problémami s cholesterolom súvisiacich, z ktorých najčastejšia je zvyšovanie hladiny LDL-cholesterolu. Niet teda divu, že Dostávame vidieť mnoho komerčných reklamy propagujúce cholesterolu bez požívatiny. Ale mať Karkade môže pomôcť. Prečítajte si o to vedieť, ako na to.

Prečo to funguje

Tento čaj je plná antioxidantov, ktoré pomáhajú pri znižovaní LDL, alebo inak známy ako zlý cholesterol v tele (2). Toto, podľa poradia, znižuje riziko infarktu, mŕtvice, alebo niektorý z kardiovaskulárnych ochorení.

Späť na obsah

3. Znižuje hladinu cukru v krvi

Hibiscus čaj je tiež požehnaním pre tých, ktorí trpia diabetom typu II. Všetci vieme, že diabetes môže byť fatálne občas. Ale vedeli ste, tento čaj môže pomôcť váš prípad?

Prečo to funguje

Hibiscus čaj má hypolipidemické a hypoglykemické vlastnosti, ktoré zvrhnúť hladiny krvného cukru (3).

Späť na obsah

4. Udržuje vaša pečeň v poriadku

Všetci vieme, že je dôležité, pečeň v našom tele. Akékoľvek problémy spojené s pečeňou môže hodiť svoj život mimo zariadenia. Je tu pomoc pri ruke? Iste. Prečítajte si o to vedieť.

Prečo to funguje

No, je to opäť práca antioxidantov prítomných v tomto nápoji, ktoré neutralizujú voľné radikály v tele, tkanív a buniek. Teda naša pečeň je dobre chránená pred týchto lapačov (4).

Späť na obsah

5. Zaobchádza menštruačné kŕče

Piť teplý čaj pomáha upokojiť bolestivé menštruačné kŕče. Ale aktualizovať svoj drink na Karkade pre okamžitú úľavu.

Prečo to funguje

Karkade sa šťastie v nešťastí pre nás ženy. Hibiscus čaj môže vyvážiť svoje hormóny, a tým zmiernenie kŕče a bojuje niekoľko ďalších zdravotných problémov pri menštruácii vrátane zmeny nálad a prejedania (5).

Späť na obsah

6. Zachádza Depresia

S rastúcimi očakávaniami a stresu, je to ľahké prepadať depresii. Medzi spôsoby, ako poraziť blues je tiež popíjanie vlažnej Karkade.

Prečo to funguje

Bohatá na flavonoidy, ktoré nesú antidepresívny vlastnosti, ibištek čaj, pomáha v boji proti depresii. Upokojuje náš nervový systém, znižuje úzkosti tým, že nás oveľa uvoľnenejšie (6).

Späť na obsah

7. Podporuje trávenie

Hibiscus čaj môže zlepšiť vaše črevá a funkcie močového mechúra.

Prečo to funguje

Karkade podporuje trávenie, ako nesie diuretické vlastnosti, ktoré zvyšuje močenie a normalizuje stolice. To je tiež užitočné pri liečbe zápchy a zlé trávenie a zlepšuje celkový zdravotný stav tráviaceho systému (7).

Späť na obsah

8. Telo chladiace

To musí znieť vtipný; chladené ibištek čaj môže uhasiť smäd, a to je dôvod, prečo vidíte najväčšie športové človek ju prehĺtal nadol.

Prečo to funguje

Hibiscus nápoj má okamžité chladiace vlastnosti. Byť diuretikum, pomáha pri odplavovanie škodlivých toxínov (8).

Späť na obsah

9. Vedenie Hmotnosť

Mnoho ľudí nahradiť kofeín s bylinnými čajmi zhodiť pár kíl. Skúste Karkade nabudúce, a ja vám poviem prečo.

Prečo to funguje

Hibiscus extrakt je známe, že znižujú vstrebávanie škrobu a glukózy, čo môže viesť k strate hmotnosti (9). Tiež, ibištek zastaví výrobu amylázy, ktoré pomáha urýchlenie procesu absorpcie sacharidov. Niet divu, že potom táto kvetina sa používa ako prísada do väčšiny chudnutia produktov.

Späť na obsah

10. Anti-Aging

Už ste našiel sám seba závidia bezchybný vzhľad celebrít a premýšľal, ako na zemi žena staršia s vami vyzerá oveľa mladšie? No, vrásky sú známkou starnutia, ale Botox nie je odpoveď. Hibiscus čaj môže byť práve pre Vás riešenie.

Prečo to funguje

Antioxidanty v Karkade odstrániť viditeľné známky starnutia od našej tváre vrátane straty vlhkosti, pružnosť a vrásky tým dáva vám svoje mladosti späť (10).

Späť na obsah

11. Bohaté na vitamín C

Splniť svoj denný príjem vitamínu C z Karkade. Vitamín C je kľúčom k udržaniu náš imunitný systém neporušený, aby sa zabránilo vírusovej infekcie (11). Jednoducho wow!

Späť na obsah

12. Nápoj pre všetky ročné obdobia

Špecialitou Karkade je, že môžete mať po celú dobu bez ohľadu na ročné obdobie. Variť ju v teple za chladného dňa, alebo majú chladené jeden poraziť horúčavu.

Späť na obsah

13. Have laxatívne účinky

Karkade sa používa mierne preháňadlo. Až sa nabudúce budete cítiť nafúknutý up, natiahnuť na šálku čaju.

Prečo to funguje

Aj keď nie je dostatok výskum na ľuďoch, aby preukázal vlastnosti laxatívne ibišteka, štúdie na zvieratách ukazujú, terapeutické účinky ibišteka (12).

Späť na obsah

14. Chemo-preventívny účinok

Medzi ďalšie výhody od seba, ibištek môže nám tiež pomôcť s rakovinou bitky. Kvetina má mnoho chemo-preventívny a tumor-bojové vlastnosti.

Prečo to funguje

Štúdie potvrdzujú chemo-preventívny potenciál zložiek ibišteka. Táto vlastnosť ibišteka je ideálny pre pacientov s rakovinou. Tieto aktívne zložky sú protizápalové látky, a pomôcť zastaviť šírenie nádorov (13).

Späť na obsah

15. Je vermifuge / Antibakteriálny

Vodnaté extrakt z ibišteka je naznačený antibakteriálne vlastnosti. Takže nabudúce dostanete ranu, len napiť z Karkade cítiť lepšie.

Prečo to funguje

Mnohé štúdie na zvieratách k záveru, že ibištek môže odstrániť červy a iné baktérie. Avšak, nie je tam žiadny dôkaz ukázať, že ibištek môžu byť účinné antibakteriálne alebo vermifuge u ľudí (14).

Späť na obsah

16. Ďalšie výhody

Tam sú nekonečné využitie ibišteka pridať k tomu, čo už máme. Karkade tiež zabraňuje tvorbe kameňov. Štúdie na potkanoch preukázali, že pomáha chrániť myši pred hepatotoxicity.

Späť na obsah

Vedľajšie účinky Karkade

Karkade Niet pochýb o tom zázrak nápoj. Ale to má svoj podiel negatívnych dôsledkov príliš.

1. Ovplyvňuje estrogén

Náročné Karkade môže znížiť hladiny estrogénov. Ak používate HRT (hormonálna substitučná terapia), alebo ste na antikoncepčné liečbe akejkoľvek forme, mali by ste zvážiť skákanie svoju Karkade. Nedávna štúdia vykonaná Guru Jambheshwar University of Science and Technology, India, vydala štúdiu o tomto účinku Karkade.

Späť na obsah

2. Tehotenstvo a plodnosť

Už sme vám povedali, že Karkade znižuje hladinu estrogénu. To tiež znamená, že konzumácia Karkade môže mať priamy vplyv na váš plodnosti. Kvalita estrogén zníženie ibišteka môže viesť ku komplikáciám, ak plánujete dieťa. Nie je veľa výskumov o tom, ako Karkade vplyv na plod. Avšak, najlepšia vec urobiť, je zabrániť tomu, aby tento čaj, ak ste tehotná alebo chcú otehotnieť.

Späť na obsah

3. Nízky krvný tlak

Aj keď sa jedná o jeden z hlavných prínosov Karkade, a to pomáha znižovať riziko vzniku hypertenzie je zníženie krvného tlaku a močopudné vlastnosti, môže mať za následok rozšírených ciev. Ak teda trpíte nízkym krvným tlakom alebo hypertenzia, a užívate lieky na tlak znižuje, je potrebné zvážiť odstránenie Karkade zo svojho jedálnička.

Späť na obsah

4. Rakovina Komplikácie

Výskumný k záveru, že ibištek ovplyvní rakovinové bunky v koži a mozog. National Cancer Institute zistí, že podstupujete žiarenia alebo chemoterapie, mali by ste sa vyhnúť nutnosti Karkade, pretože by to mohlo spôsobiť komplikácie, ak sú užívané spolu s rakovinou lieky. To je jeden z hlavných Karkade nežiaduce účinky, ktoré by ste mali byť vedomí.

Späť na obsah

5. Halucinačnej Effects

Karkade môžu mať halucinogénne účinky, a mnoho ľudí má pocit, závraty, a dokonca aj pod vplyvom alkoholu potom, čo ho. Nezabudnite byť extra opatrný pri vedení vozidla alebo obsluhe strojov, ak ste spotrebovanej Karkade.

Späť na obsah

Ako sa pripraviť Karkade

Potom, čo vám dôkladné poučenie o výhodách a vedľajších účinkov na Karkade, Aj Predstavujeme vám ďalej len, príručka ako horúce uvarená Karkade a studenej ľadovej jedného how-to-make. Neváhajte vyskúšať a povedzte mi, či sa vám to páčilo!

1. Hot Hibiscus Tea

Začnime s teplejším verzii ako prvý.

Čo potrebuješ
 • Dve čajové lyžičky sušených ibišteka calyces
 • Šálka ​​vriacej vody
 • Sladidlo podľa vlastného výberu-med alebo hnedý cukor (podľa chuti)
 • Iné príchute (škorica, mäta) -ak chcete silné a korenené čaju
Čo robiť

Metóda je veľmi jednoduchá; Je to ako varenie iný bylinkový čaj. Začať naliatím vriacu vodu do kanvice a dal sušené ibištek v ňom. Nech si variť po dobu 5 - 10 minút, v závislosti na tom, ako silný chcete čaj byť. Pridajte chuť vášho výberu (znovu, ak chcete) a kmeň čaj do šálky. Pridajte sladidlo a podávame horúce.

2. Hibiscus ľadový čaj

Tu je návod, ako urobiť chladené ibištek ľadový čaj.

Čo potrebuješ
 • 1 - 2 cup vysuší ibištek kalichy
 • 4 šálky vodné chladiace
 • Kocky ľadu 3-4
 • Cukrový sirup (podľa chuti)
Čo robiť

Pre tento recept, pridať ibištek na džbán studenej vody a dobre premiešajte. Vidieť nízku absorpciou energie studenej vody, chladničky zmesi na dobrých 12 - 14 hodín. Zistíte, že s časom, voda zaberie chuť a farbu ibišteka. Kmeň ju a preniesť ich do šálok alebo pohárov. Dokončiť pridaním ľadu a sladidlo. Váš ibištek ľadový čaj je pripravený!

Viete, že dobré a zlé Karkade teraz. Navrhnúť tento bylinný čaj na svojich priateľov a rodinu. Ale nezabudnite, aby ich varovala o jej vedľajších účinkoch taky. Ešte povedzte nám o svojich skúsenostiach, zanechať komentár nižšie!

Postarať!

load...