Zdravie a wellness

21 úžasných výhod čierneho korenia (Kali Mirch) pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasných výhod čierneho korenia (Kali Mirch) pre pokožku, vlasy a zdravie

Čierne korenie je jedným z najbežnejších korenín používaných v rôznych kuchýň po celom svete. Používa sa ako v celku a uzemnené formy. To obsahuje draslík, horčík, železo, vitamín K a vitamín C. Na rozdiel od výraznou chuťou, existujú určité výhody čierneho korenia, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Je čierne korenie dobré aj pre vás? No, podporuje trávenie čierne korenie a tiež pomáha zmierniť kašeľ a prechladnutie. Milióny ľudí, ktorí konzumujú čierne korenie každý deň nemusí byť vedomí skutočnosti, že je klasifikovaný ako liečivý korenie a je veľmi bohaté na obsah minerálnych látok. Má tiež antibiotické vlastnosti. Poďme sa ponoriť hlbšie do čierneho korenia zdravotných prínosov pre ľudský organizmus.

Kráľovstvo Rastliny
Rod Piper
Druhy Str. Nigrum
Binomické meno Piper nigrum
Bežné mená Čierne korenie, biela korenie, zelená korenie, korenie, papagáj (česky)
Indické mená Kali mirch (hindi), miriyalu (telugu), milagu (tamil), kurumulaku (malajalam), kada mari (gujarati)

load...

 Bohatý obsah čierneho korenia

Tento zdanlivo malé čierne korenie je nabitý radom bohatých vlastností, ktoré môžu zlepšiť vaše zdravie. Základné živiny, ako napríklad mangán, draslík, železo, vlákniny a vitamínov C a K, možno nájsť v čierneho korenia. Má antibakteriálne, antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré z neho robia úžasné liečivé korenie robia. Okrem pomoci pri liečbe kašľa, prechladnutia a ďalších chorôb, ako je rakovina a črevné problémy, pridajte ho do svojej každodennej strave pomáha pri zlepšovaní vašej pokožky a vlasov.

Zdravie Výhody čierneho korenia

Pozrite sa tu niektoré z najčastejších čierne korenie výhod tu.

1. Antibiotikum Properties

Čierne korenie má prírodné antibiotikum vlastnosti vzhľadom k jeho obsah vitamínu C. To brzdí škodlivé voľné radikáli reakcie. To je jeden z hlavných použitia čierneho korenia (1).

load...

2. Gastro Choroby

Čierne korenie uľahčuje proces trávenia tým, že vylučuje kyseliny chlorovodíkovej ako záznamu pred konzumáciou potravy, a teda napomáha pri prevencii chorôb súvisiacich s čreva a žalúdka (2).

3. Bakteriálne infekcie

Čierne korenie pomáha pri liečení chorôb spôsobených vplyvom baktérií. Vplyv čierneho korenia bol pozorovaný pri liečbe podmienky, ako je zápcha, hnačka a koliky (3).

4. Proti kašľu a nachladnutiu

Prekvapivé je, že korenie pôsobí tiež ako liek na kašeľ a prechladnutie. Antibakteriálne vlastnosti čierneho korenia sú používané pre liečenie respiračných chorôb (4).

5. Flu A Congestion

Čierne korenie uľahčuje preťaženia (5). Voľných radikálov zachytávajúce činnosť čierneho korenia pomáha pri liečbe rakoviny. To spomaľuje aktivitu niektorých typov rakoviny. Čierne korenie nájde svoje uplatnenie pri rakovine kože i (6).

6. Free Radical Suspension

To vytvára voľné radikály zabíjanie akciu, ktorá obrubníky rakovinové aktivity v tele (7).

7. Metabolizmus

Čierne korenie pomáha pri zvyšovaní metabolizme v tele. Horí nežiaduce kalórie a pomáha pri znižovaní brušný tuk. Čierne korenie je veľmi účinná proti obezite. Denná spotreba čierneho korenia pomáha pri znižovaní žalúdočné problémy spojené s (8).

Liečba 8. Skin

Použitie čierneho korenia vo vašej strave prispieva k zlepšeniu stavu pokožky a podporuje chudnutie (9). Čierne korenie tiež nájde uplatnenie v Ayurveda.

9. Zubná zdravie

Čierne korenie je užitočné pre zlepšenie zdravia zubov. To pomáha v boji proti zubnému kazu a poskytuje rýchlu úľavu od bolesti zubov (10).

10. Antidepresívum

Čierne korenie je prírodné antidepresívum. Piperín prítomný v čierne korenie pôsobí ako anti-depresívne a stimuluje nervový systém. Výsledkom je, že poznávacie schopnosť je lepšia (11).

11. Liek proti nadúvaniu

Čierneho korenia silice vykazuje liek proti nadúvaniu vlastnosti. Pomáha predchádzať a liečiť nadúvanie. To zabraňuje rastu baktérií, ktoré spôsobujú plyn.

12. Antiartritické

To je najviac užitočná vlastnosť čierneho korenia silice. Tento olej má zahrievacie účinok, ktorý napomáha zlepšeniu krvného obehu a poskytnúť úľavu od artritických a reumatických bolestí. Čierne korenie esenciálny olej pomáha očistiť nežiaduce toxíny, ako je kyselina močová od ľudí krvi a výhod, ktorí trpia reumatizme, dne a artritíde.

13. Preháňajúci

Čierne korenie esenciálny olej má preháňadlo vlastnosti, ako je ricínový olej. Avšak, na rozdiel od ricínového oleja je dobré pre tento systém. Čistí črevá a zabraňuje infekcii zažívacieho systému a vylučovací systém. Čierne korenie silice obsahuje piperín, ktorý vykazuje mierne laxatívne vlastnosti.

14. Diuretikum a vyvolávajúce potenie

Čierne korenie esenciálny olej stimuluje močenie a potenie. Tak sa zobrazí diuretikum a vyvolávajúce potenie vlastnosti. Tieto vlastnosti pomáhajú očistiť prebytočné toxíny z tela a čistí pokožku. To pomáha zbaviť telo kyseliny močovej a nadbytočných solí. To pomáha znižovať krvný tlak a znížiť obsah tuku. Tak, to vám pomôže schudnúť. Jeho diuretické vlastnosť tiež pomáha znížiť zápal.

15. Reguluje krvný tlak

Čierneho korenia silice obsahuje draslík, ktorý pomáha udržiavať krvný tlak pod kontrolou, a zaisťuje, že sa nedostane k nezdravému alebo nebezpečne vysokej úrovni.

Čierne korenie kože Výhody

Hľadáte pre zdravú a žiariacu pleť? Už ste vyskúšali rôzne produkty na trhu, ale nie sú spokojní ešte? Je čas vyskúšať jeden z najlepších a najviac prírodných ingrediencií pre svojej koži, že je tu na kuchynskej polici! Čierne korenie má kožné výhody, ktoré žiadna iná korenie nemôže rovnať.

Tu je rýchly pohľad na to, ako tento silný korenie môže robiť zázraky pre vašu pokožku:

16. Vitiligo Cure

Vitiligo je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje, že pokožka stráca svoju pigmentácia v niektorých oblastiach. Keď vaša pokožka stráca svoju prirodzenú pigmentáciu, to zbelie. Existuje mnoho rôznych liečby tohto ochorenia pokožky, ale väčšina z nich zahŕňajú použitie chemikálie. Veľa pacientov sa teraz obracajú na čierne korenie ako liek. Podľa niektorých vedcov z Londýna, piperín nachádzajú v čierneho korenia stimuluje produkciu pigmentácie v pokožke, poskytuje bezpečnú, prírodná alternatíva k chemickým báze ošetrenie (12).

17. Zbohom Vrásky

Veľké množstvo antioxidantov, prítomných v čiernym korením pomáha pokožku chráni proti príznakom predčasného starnutia, ako sú jemné linky, vrásky a tmavé škvrny (13). Namiesto nákupu drahé krémy a séra, ktoré sľubujú omladiť pokožku, pridajte korenie do svojho každodenného jedálnička a vidieť jeho zázračné účinky na koži.

Prevencia rakoviny 18.

Čierne korenie je dobre známy odstrašujúci proti rakovine kože, ktorá je spôsobená nadmerným vystavením škodlivým UV žiarením (14).

19. Exfoliácia

Rozdrviť trochu čierneho korenia a urobiť peeling pre odstránenie odumretých kožných buniek a olúpať kožu. To pomôže odstrániť toxíny z pokožky a zanecháva ju jemnú a žiarivá. Čierne korenie tiež pomáha podporovať krvný obeh a poskytuje viac kyslíka a živín na koži (15). Jeho protizápalové a antibakteriálne vlastnosti pomáhajú predchádzať akné.

Výhody čierne korenie Hair

Ak ste si mysleli, že najlepšie výhody čierneho korenia boli obmedzené iba na kožu, ste na omyle. Toto korenie má úžasné vlastnosti, aby vám krásne a zdravé vlasy.

Tu je niekoľko výhod čierneho korenia pre vlasy:

20. Lupinám Liečba

Ak ste trpia problémami s lupinami, čierne korenie je najlepšia liečba. Pridajte lyžičku drveného korenia na misku tvarohu a aplikovať ich na váš skalp, takže to na dobu 30 minút alebo tak. Umyte vodou. Nepoužívať šampón. Ak chcete, môžete si šampón druhý deň, pretože to bude dávať Zmes dostatok času pre prácu na lupiny. Dbajte na to, aby preháňať korenie ako prevyšujúce túto látku urobí váš skalp horí, čo spôsobuje extrémnu nepohodlie (16).

Revitalizácia 21. Hair

Zmiešajte čajovú lyžičku citrónom a mleté ​​čierne korenie semená a vzťahujú sa na pokožke hlavy a vlasov. To oživí vaše vlasy, takže je lesklý, lesklé a mäkké. Zmes sa nechá po dobu 10 až 15 minút a opláchnite studenou vodou.

Ako si vybrať a uložiť Black Pepper?

Čierne korenie možno nájsť v drvených a celých odrôd. Celé korenia sú lepšie, pretože sú väčšinou sfalšovaný. Pri nákupe celej korenia, vždy sa uistite, že sú malé, ťažké a bez škvŕn.

Pre uloženie čierne korenie, udržiavať ich v sklenenej nádobe, ktorá je dobre utesnené a vzduchotesné a skladovať v chladnom a suchom mieste. Mleté korenie možno skladovať približne troch mesiacov, zatiaľ čo celý čierny korenie kurie oká môže byť uložený na neurčitú dobu. Zmrazenie korenie je tiež skvelý spôsob skladovania, hoci chuť môže trochu zmeniť a stať sa silnejšími.

(Kali Mirchi) Čierne korenie recepty

  • Čierne korenie dopĺňa takmer každý pokrm.
  • Ak chcete získať čo najlepšiu chuť, rozdrví celé korenie pred pridaním do misky sa pripravuje.
  • Korenia môžu byť drvené a používané na pokrytie vašich steaky pred varením. To im, že niečo navyše úder.
  • Môžete ho použiť s olivovým olejom, citrónovou šťavou a soľou, aby sa ústa-zalievanie zálievka, ktorý umožní váš surovej zeleniny trochu elán.
  • Majte mlynček na korenie na jedálenský stôl, takže môžete vždy pridať štipka čierneho korenia do jedla vám slúžiť.

Čierne korenie Nutričné ​​Graf USDA

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 255 kcal 13%
Uhľohydráty 64,81 g 49%
Proteín 10,95 g 19.5%
Celkový obsah tuku 3,26 g 11%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 26,5 g 69%
Vitamíny
Cholín 11,3 mg 2%
Kyselina listová 10 mikrogramov 2.5%
Niacín 1,142 mg 7%
Pyridoxín 0,340 mg 26%
Riboflavín 0,240 mg 18%
Tiamín 0,109 mg 9%
Vitamín a 299 iu 10%
Vitamín c 21 mg 35%
Vitamín e-y 4,56 mg 30%
Vitamín k 163,7 mcg 136%
Elektrolyty
Sodík 44 mg 3%
Draslík 1259 mg 27%
Minerály
Vápnik 437 mg 44%
Meď 1,127 mg 122%
Železo 28,86 mg 360%
Horčík 194 mg 48.5%
Mangán 5,625 mg 244.5%
Fosfor 173 mg 25%
Zinok 1,42 mg 13%
Fytoživiny
Karotén-β 156 mcg
Karotén-α 0 mcg
Krypto-xantín-ß 48 mcg
Luteín-zeaxantín 205 mcg
Lykopén 6 mcg

Čierne korenie by mali byť konzumované v miernom množstve, a nie v prebytku, pretože je korenie a nie typ potravy. Pri použití s ​​ďalšími zložkami, ako je kurkuma, senovka grécka, škorice a rasce, formuluje skvelú kombináciu korenia. V jednom polievková lyžica (6 g) z čierneho korenia, sú 15,9 kalórií, 4,1 g sacharidov a 0 gramov tuku a cholesterolu. Obsah sodíka je približne 3 mg, sacharidy sú 4 g, a diétne vlákna sú 2 gramy.

Čierne korenie má obsah vitamínu C asi 2% z diétneho hodnoty; Obsah vápnika vo výške 3% z toho, čo možno konzumovať vo vašej strave a železa, ktorá má 10% diétne hodnoty podielu. Bielkoviny sú slušné 0,7 gramov.

Po stáročia ľudia používali čierne korenie vo svojich receptoch a majú prospech zo všetkých úžasných vlastností. Takže pripojiť sa k čiernym korením revolúcii a dostať tú krásnu pleť a vlasy, ktoré ste vždy chceli!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách čierneho korenia. Do podeliť o svoje názory v poznámke časti.

load...