Zdravie a wellness

20 prínosov pre Bergamot

20 prínosov pre Bergamot

Tu prichádza ďalšie druhy z chuťovo a aromatické mäty rodiny, ktorá vyzerá nič podobné. Bergamot možno nazvať zmes pretože výraznú chuť sa dodáva podobne ako to citrusové rodiny. Toto ovocie je zvyčajne o veľkosti pomaranča, ale má žltú farbu, ktorá je podobná citróna. Plod ako taký je nepožívateľné, ale jeho kôra sa používa na extrakciu Éterický olej z bergamotu, ktorý má sladkú vôňu.

Bergamot je známe, že obsahujú fytochemikálie, ktoré ponúkajú výhody, ako je zníženie hladiny cholesterolu a brucha obezity. Zoznam nekončí, takže sa pozrime, aké sú ďalšie významné zdravotné výhody, že toto ovocie má čo ponúknuť!

Čo je Bergamot Oil?

Vedecký názov-Citrus bergamia Fruit typu Tropical Native Place-juhovýchodnej Ázie, Argentína, Maroko, Pobrežie Slonoviny, Brazília a Turecko chemické zloženie-alfa-pinén, alfaterpinol, Limonene, Alpha Bergapten, Linalool, nerol, linalylacetát, Beta Bisabolén, myrcen, nerylová acetát, geraniol, geraniol a acetát

load...

Môže to byť tropické rastliny, ale to sa pestuje aj v Európe, najmä južné Taliansku (Reggio di Calabria a Sicília), kde to bolo prvýkrát vyvezený. V skutočnosti, ovocie dostane jeho meno od mesta Bergamo v Lombardii, kde to bolo najprv predával. Má sladkú ešte kyslú vôňu, ktorá je obľúbenou zložkou parfumy a kolínske robí. Silica bergamotu je odvodený pomocou studeného kompresie, ktorý je charakteristický spôsob v porovnaní s bežne používaným destiláciou s vodnou parou. No, pokiaľ ide o použitie, som si istý, že väčšina z vás vie o jeho použitie pri príprave Earl Grey! Áno, máš to pravé Je to čierny čaj bergamotu výťažky v ňom!

Silice prelínanie-bergamot môže byť zmiešaný s Clary Sage, vetiver, kadidlo, jazmín, čierne korenie, Cypress, mandarínka, pelargónie, santalového dreva, Orange, muškát, rozmarínu a ylang-ylang olej.

Drobnosti, Vedeli ste, že bergamot strom je výslednicou kríženec medzi citrónovníka a pomarančovníka. Znie to zvláštne právo? Ale nie je to ľahko vysvetliť jeho vôňu a výrazný tvar (podobne ako u hrušky?).

load...

Bergamot Oil Výhody

 1. Pôsobí ako antidepresívum a stimulanty
 2. Znižuje hladinu cholesterolu
 3. Nesie antiseptické vlastnosti
 4. Prírodné parfumy a Dezodorant
 5. Znižuje horúčku
 6. Uľavuje od bolesti
 7. Lieči nespavosť
 8. Podporuje trávenie
 9. Znižuje Scars
 10. Efektívne antibakteriálne a protivírusové Agent
 11. Vyplavuje toxíny z tela
 12. Udržuje zdravie ústnej dutiny
 13. Zabíja črevné červy
 14. Zaobchádza kŕče
 15. Lieči UTI
 16. Urýchľuje hojenie Process
 17. Chráni naše telo od mykotických infekcií
 18. Dobré pre našu orgánových systémov
 19. Ochorenia dýchacích ciest zaobchádza
 20. Ďalšie výhody

Zdravie Výhody Éterický olej z bergamotu

Bergamot v akejkoľvek forme, sa teraz stala základným (a to doslova) pre každú ľudskú bytosť kvôli nepreberné množstvo zdravotných výhod, ak Plat-pravá od upokojujúce stresu toho, že je dôležitým prvkom v liečbe srdcových chorôb!

Tu sa dozviete, čo je bergamot olej dobré!

1. Pôsobí ako antidepresívum a stimulanty

Používanie bergamot olej môže upokojiť nervy a tým vám pomôže poraziť blues.

Prečo to funguje

Alfa-pinén a limonén sú známe pre svoju anti-depresívne a stimulačné účinky-bohaté na bergamotového oleja (1). Tieto prirodzene bohaté komponenty sú známe na zlepšenie krvného obehu, čím dáva pocit sviežosti a energie. Niektoré štúdie ukazujú, že účinok bergamotového oleja v depresia, úzkosť, stres a je tak dobré, ako je farmaceutické liekovej diaphezam. Bergamot olej môže prirodzene liečiť popôrodné blues u žien po tom, čo porodila.

Späť na obsah

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Premýšľate, ako s ohľadom na bergamot pre cholesterol môže byť efektívne? To citrusov variant je požehnaním pre vaše srdce. Plody sa môže zdať nežiaduce, pretože jeho horkosti. Ale je to všetko stojí za to vzhľadom k jeho vplyvu na zdravie, nie je to?

Prečo to funguje

Bergamot je známe, že inhibuje enzým HMG-CoA, ktorý pomáha pri znižovaní LDL teda zlý cholesterol a tiež rozširuje cievy, a tým pomáha pri znižovaní krvného tlaku (2).

Všetky tieto výhody pomáhajú pri udržiavaní zdravie svojho srdca, čím sa zníži pravdepodobnosť akéhokoľvek ochorenia srdca.

Späť na obsah

3. Nesie antiseptické vlastnosti

Táto špecifická vlastnosť bergamotu je úžasná, pretože to lieči naše telo infekcií. Doslova!

Prečo to funguje

Esenciálny olej z bergamotu má zložky, ktoré sú antibiotiká a dezinfekčný prostriedok v prírode, a tým pomáha pri liečbe a prevencii infekcií. To tiež pomáha pri liečbe lupín a zápalu na hlave, ktorý je tiež infekcie. Pri pravidelnom používaní chráni pokožku a vlasy pred infekciou. To tiež lieči infekcie hrubého čreva, čreva, močového traktu a obličiek. Vlastnosti dezinfekčné bergamotu tiež pomáhajú pri hojení rán, popraskané päty, vredov, ekzémov a svrbí medzi ostatnými. To tiež zastaví rany od stávať septický alebo rozvoja tetanu. Uf! Je to dlhý zoznam, ale vidieť, ako jednoduchá fľašu bergamotu môžete ušetriť pred hnevom brutálnych infekciou (3).

Späť na obsah

4. Prírodné parfumy a Dezodorant

Už som spomenul dôležitosť bergamotu sa v kozmetickom priemysle. Ale poďme sa pozrieť, prečo je tak dôležité.

Prečo to funguje

Bergamot má veľmi sladkú vôňu, čo z neho robí ideálny deodorant alebo parfum pre každodenné použitie robí. Používa sa v aromaterapia, pretože má osviežujúci arómu spolu s dezinfekčnými vlastnosťami, ktoré inhibujú rast baktérií spôsobujúcich telesný pach (4). To je tiež používa v osviežovačov miestnosti, pretože jeho silného citrusovou vôňou.

Späť na obsah

5. Znižuje horúčku

Zníženie vysoké horúčky nikdy nebolo tak jednoduché. Stačí použiť až bergamot prekonať pocit choroby.

Prečo to funguje

Bergamot má antipyretické vlastnosti, to znamená, že pomáha pri znižovaní horúčky. Vzhľadom k svojej antiseptické vlastnosti, bergamot pomáha v boji proti vírusu / baktérie, ktorá spôsobuje horúčku. To tiež zvyšuje rýchlosť metabolizmu tela, ktorá vytvára teplo, čo vedie k zvýšenej potenie, čím zbíjanie telesnej teploty (5).

Späť na obsah

6. Uľavuje od bolesti

Lokálna aplikácia Éterický olej z bergamotu môže zbaviť tvrdohlavý a staré bolesti.

Prečo to funguje

Bergamot olej predstavuje linalool a linalylacetát. Oba tieto prvky sú známe pre ich analgetické alebo tlmiacich bolesť vlastnosti. Tieto faktory stimulujú sekréciu niektorých hormónov v tele, ktoré ovplyvňujú ópiového a tým zmierňujúci citlivosť nervov bolesti. Tak je známe, že je užitočný v prípade bolesti hlavy, podvrtnutie, atď (6).

Späť na obsah

7. Lieči nespavosť

Znamená to noc hlbokého spánku znieť vyhýbavo pre vás, pretože vaše stresujúce životný štýl? Pokúsiť aromaterapia s Éterický olej z bergamotu. Kropenie trochu oleja na vankúš môže pomôcť tiež.

Prečo to funguje

Bergamot je prírodný relaxant kvôli hojnej flavonoidov prítomných v ňom. To tiež upokojuje nervy a znižuje hladinu úzkosti, pretože vylučovanie niektorých relaxačných hormóny ako dopamínu a serotonínu (7).

Späť na obsah

8. Podporuje trávenie

Bergamot podporuje trávenie. Takže až sa nabudúce budete mať veľa jedla a cítia nafúknutý, natiahnuť na bergamotu.

Prečo to funguje

Bergamot olej a výťažky stimulujú rýchlosť metabolizmu. Pomáha pri trávení, správne vstrebávanie živín, asimiláciu a rozkladu cukru, a tak pomáha udržať hladinu cukru v krvi v tele. To je tiež užitočné v synchronizáciu pohybu peristaltiky čriev a tým otvára cestu pre rýchle trávenie (8).

Späť na obsah

9. Znižuje jazvy

Okrem mnohých ďalších výhod k telu, bergamot môžu tiež vaša pleť krásna, že sa zbavíme všetkých tých jaziev a akné značiek.

Prečo to funguje

Bergamot olej nesie výraznú vlastnosť bytia cicatrizant čo jej umožňuje osvetliť všetky nežiaduce stopy na koži. To tiež pomáha zbaviť nerovnomerné pleti, takže budete vyzerať atraktívne (9).

Späť na obsah

10. Účinné antibakteriálne a protivírusové Agent

Verte tomu alebo nie, s použitím bergamot môžete ušetriť z mnohých ochorení, ako je chrípka, malária, týfus.

Prečo to funguje

Bergamot je efektívna antivírusové a antibakteriálne činidlo, a preto je účinná zbraň proti týmto mnohých chorôb vyvolaných baktériami, vírusmi alebo prvokmi (10).

Späť na obsah

11. Vyplavuje toxíny z tela

Bergamot môže účinne vyčistiť varhany systém odplavovanie všetkých toxínov.

Prečo to funguje

Táto citrusové plody reguluje a stimuluje metabolizmus systém a ovládacie prvky žľazy sekréty, čo vedie k potu z potných žliaz čo zase znižuje toxicitu v tele a čistí žľazy.

Späť na obsah

12. Zastáva orálne zdravie

Vzhľadom k tomu, jej schopnosť zabíjať baktérie, bergamot nájde svoje uplatnenie v ústnych vôd.

Prečo to funguje

Bergamot je známy vermifuge, ktorý pomáha zabiť baktérie v ústach. Jeho silná a sladká chuť je to bezpečnejšie možnosť byť používaný deťmi. To tiež zabezpečuje správny zdravie ústnej dutiny tým, že chráni zuby pred dutinami (11).

Späť na obsah

13. Kills Črevné Worms

Všetci vieme, že črevné červy viesť k podvýžive a niekoľko ďalších fatálne nedostatky, takže je vždy dobré, aby sa ich zbaviť. To možno vykonať jednoducho pomocou miestnej aplikácii Éterický olej z bergamotu.

Prečo to funguje

Ako už bolo spomenuté predtým, bergamot je vermifuge. Tak to zabije preč červy s presnosťou (12).

Späť na obsah

14. Zaobchádza kŕče

Prechádza menštruačný cyklus každý mesiac, je utrpenie pre každú ženu. Kŕče, ktoré prichádzajú s ním niekedy neznesiteľné a zasahuje do vašich každodenných činností. Ale bolo zistené, že Éterický olej z bergamotu je veľmi účinný v boji proti svalové kŕče.

Prečo to funguje

Bergamot má protikŕčové vlastnosti, čo je fantastický prostriedok na zmiernenie bolesti svalov (13).

Späť na obsah

15. Zaobchádza UTI

Bergamot môžete tiež uložiť k nám od bolestivých pazúrov infekcie močových ciest.

Prečo to funguje

Antibakteriálne vlastnosti bergamot účinne zabíjajú baktérie, ktorá spôsobuje infekcia močových ciest (enterokokových druh). Môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja bergamot k svojmu pravidelnému kúpele zastaviť abnormálne šírenie bakteriálnych infekcií z močovej trubice do močového mechúra (14).

Späť na obsah

16. Urýchľuje proces hojenia

Na rýchle zotavenie z opary, vredy a opary, sa obrátiť na bergamot oleja.

Prečo to funguje

Vzhľadom k svojej antibakteriálne a protivírusové vlastnosti, lokálna aplikácia tohto esenciálneho oleja môžu urýchliť proces hojenia (15).

Späť na obsah

17. Chráni naše telo od mykotických infekcií

Bergamot je fantastický prostriedok pri liečbe lupín a necht huba. Vezmi si to vo forme kapsúl alebo aplikovať éterický olej na infikované oblasti, bude bergamot olej divy!

Prečo to funguje

Rôzne štúdie preukázali, že bergamot nesie antimykotické vlastnosti, ktoré môžu znížiť účinky infekcií podaných Candida huby škvrny (16).

Späť na obsah

18. Dobré pre našu orgánových systémov

Bergamot môže tón vášho orgánových systémov, vrátane dýchacích ciest, tráviaceho, obehového, vylučovacieho a nervového systému.

Prečo to funguje

Byť úžasné tonikum pomáha bergamot vyčistiť systém orgánov v našom tele.

Späť na obsah

19. Zaobchádza Choroby dýchacích ciest

Bergamot je často používaný v odparovače, pretože pomáha vyčistiť nosovej priechod, ďalej nám pomáha správne dýchať.

Prečo to funguje

Éterický olej z bergamotu pôsobí proti městnaté vlastnosť, ktorá pomáha zmierniť preťaženie a iných respiračných ochorení. Funguje tiež ako expektorans, ktorý pomáha uvoľniť hlieny v dýchacích ciest. To zase pomáha eliminovať nežiaduce hlienu z tela vo forme kýchnutí alebo kašeľ (17).

Späť na obsah

20. Ďalšie výhody

Okrem výhod uvedených vyššie, bergamot tiež pomáha v boji proti podmienkam, ako je napríklad tvorba žlčových kameňov, zápach z úst, koliky ochorenia, zápal priedušiek, a záškrtu.

Späť na obsah

Bergamot Nežiaduce účinky

Rovnako ako akékoľvek iné éterické oleje, bergamot olej má tiež byť používaný s veľkou opatrnosťou. Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné pamätať.

 • Hoci bergamot ponúka obrovské výhody, je to veľmi silný prírodný element, takže by to malo byť nikdy použité alebo spotrebované bez súhlasu lekára.
 • Bergamot Olej musí byť chránený pred slnečným žiarením, pretože je citlivý na svetlo. Bergaptene prítomný v bergamotu stáva jedovaté, ak je vystavená slnečnému svetlu. Preto by mali byť skladované v tmavých fľašiach a tmavých miestach. Dokonca aj keď je aplikovaný bergamot olej, je potrebné sa vyhnúť vystavenie slnečnému svetlu.
 • Nikdy nepoužívajte viac ako radil, ako to môže mať nepriaznivé účinky
 • Skúste olej na nohách najprv skontrolovať kožné alergie, pred použitím ho do požadovanej oblasti
 • Ak ste citliví na Éterický olej z bergamotu, skúsiť miešanie s dopravcom oleja na riedenie efekt.

Ako si vyrobiť Kolín Od Éterický olej z bergamotu

Len vám všetkým vypovedá o telo zápachu odpudzujúceho majetku Éterický olej z bergamotu nestačilo. Tak som tu, sa ľahko urobiť DIY recept, aby sa kolínskou.

Čo budete potrebovať
 • Cédrové drevo zásadný olejové 5 kvapiek
 • Bergamotu zásadný olejové 3 kvapky
 • Santal zásadný olejové 2 kvapky
 • 300 mililitrov alkoholu alebo vodka (70 percent)
 • Sklenená kolínska spreji
proces

Nič nemôže byť jednoduchšie, než aby bol tento parfum. Len mix všetky ingrediencie a nalejte ju do sklenenej fľaše. Uchovávať v chlade a vyhrievať sa na sviežou vôňou.

Dúfame, že sa vám to páčilo čítanie prostredníctvom tohto článku o výhodách Éterický olej z bergamotu. By ste mali pocit, že sme vynechali nejaké dôležité bergamotu základných použitie oleja, neváhajte ich uviesť v sekcii Komentáre nižšie. Spätná väzba je vždy vítaná.

load...