Zdravie a wellness

6 úžasných prínosov Lima Beans pre pokožku, vlasy a zdravie

6 úžasných prínosov Lima Beans pre pokožku, vlasy a zdravie

Fazuľa, tiež známy ako maslo fazuľa sú populárne strukoviny, ktoré sú známe pre ich mierne maslovú príchuť a mäsité textúru. Sú známe niekoľkých regionálnych mien, napríklad fazuľa v hindčine sa nazýva, Sem Phal 'a fazuľa v tamilčine sa nazývajú, Mochai'. Existuje veľa zdravia, kože a vlasy výhody spojené s lima fazuľa. Prečítajte si o to vedieť, niekoľko zdravotných výhod z Limy bôbov. Všeobecne platí, že fazuľa sú svetlo zelené alebo smotany farby. Majú sa zemiakov ako škrobový chuť. Môžete nájsť tieto semená čerstvé, sušené alebo konzervované podobe, ľahko na trhu. Tieto fazuľa sú veľmi výživné v prírode a poskytujú ochranu proti rôznym ochorení a chorôb. Takže, tu je zoznam rôznych zdravotných výhod z Limy bôbov.

1. Blood Sugar:

Fazuľa sú obohatené rozpustnej vlákniny. Tieto vlákna pomôcť pri absorpcii vody v žalúdku za vzniku gélu. To zabraňuje tak hladinu cukru v krvi z rýchlo rastie po jedle. Fazuľa sú skvelou voľbou pre ľudí s hypoglykémiu, diabetes a inzulínovej rezistencie.

 [Čítajte: Výhody Oregano]

2. Bone Development:

Fazuľa sú bohatým zdrojom mangánu, vápnika a horčíka. Tieto minerály podporujú správny vývoj kostí. Pomáhajú tiež pri posilňovaní kostí.

load...

3. Rast vlasov:

Fazuľa sú považované za jeden z najlepších zdrojov železa. Je známou skutočnosťou, že železo zohráva dôležitú úlohu pri získavaní zdravé vlasy. Železo pomáha prenášať kyslík do vlasov. Vlasy začne hladovať kyslík, keď telo chýba železo. Z tohto dôvodu, fazuľa bolo preukázané, že podporujú rast vlasov.

4. Trávenie:

Predkladaný draselného v lima fazuľa hrá dôležitú úlohu v procese trávenia. Draslík je dôležitý pre udržanie dobré trávenie. Draslík tiež pomáha pri zlepšovaní zdravia srdca.

5. Žiariace kože:

Fazuľa sú bohatým zdrojom medi. Meď je prvok, ktorý je najmä nájsť a uložené v pečeni. Pôsobí ako antioxidant, čo je skvelé pre zdravie našej pokožky. To udržuje našu pokožku zdravú a žiariace prirodzene. To tiež zabraňuje poškodeniu buniek, choroby a iné zdravotné a kožné problémy súvisiace.

load...

6. Energy Booster:

Fazuľa sú skvelé energie booster. Sú bohaté na pomaly horiace komplexných sacharidov. Z tohto dôvodu sa zvyšuje vaše energetickej hladiny. Sú málo kalórií a bez tuku, ktorá má sklon k udržaniu aktivite vo vašom tele. Boli to jedny z najčastejších výhod spojených s lima fazuľa. Ale existuje niekoľko opatrení, ktoré tiež je potrebné vziať pri konzumácii fazuľa. Ľudia, ktorí trpia obličkovými kameňmi a dni by sa mali vyvarovať jesť fazule. Purín prítomné v ňom má tendenciu sa rozkladať v tele a vytvára kyselinu močovú. Nadmerná konzumácia strukovín môže tiež spôsobiť ďalšie zdravotné problémy u ľudí, ktorí sú náchylní k problémom purínových účely.

Teraz, budem vám niekoľko tipov na varenie, ktoré vám pomôžu v žne maximálny prínos z Limy fazule. Najdôležitejšie fakty o lima fazuľa pri varení, sú nasledujúce: 1. Po prvé, odstrániť všetky kamene, poškodené fazuľa a prítomné nečistoty v lima fazuľa. Môžete ľahko urobiť tým, šírenie fazuľa v ľahkej farebné dosky a vyhľadať každú jednotlivú fazuľa nepatrne. 2. Lima fazuľa by mali byť dôkladne vyčistiť pred varením. Pod chladnou tečúcou vodou, snaží sa riadne opláchnuť fazuľa. 3. Lima fazuľa by mali byť varené buď v tlakovom hrnci alebo jednoduchý hrnca. Sú dobré spôsoby, ako zachovať živiny v zrnách. Nie sú tieto výhody spojené s lima fazuľa proste úžasné? Dúfať, vám páčil článok. Prosím, podeľte sa o svoje názory a pripomienky v sekcii Komentáre nižšie. Jednoducho sme radi počuť od vás.

load...