Zdravie a wellness

Top 10 citrusových plodov, ktoré by ste mali určite vyskúšať

Top 10 citrusových plodov, ktoré by ste mali určite vyskúšať

Zest, šťavnaté a chutné, citrusové plody sú milovaní po celom svete a veľmi obľúbené, pretože ich ohromujúci zdravotných výhod. Populárna citrusové ovocie, ako sú citróny, grapefruity a pomaranče nielen jedol v ich prirodzenej podobe, ale aj tiesni šťavu, pridá do džemov a marmelád a tiež používal vo varení chuť mäsa a zeleniny s ich štipľavú chuť.

Aké sú citrusové plody?

Čo je citrusové plody, je otázka, veľa ľudí. Citrusové plody sú kyslé exotické ovocie, v ktorých sú semená obklopený šťavnaté a mäsité buničiny. Pôvodne sa pestuje v juhovýchodnej Ázii, citrusové plody našla milosť po celom svete. Návšteva v sekcii ovocia v miestnom oddelení obchodu by ťa bombardovať mätúce rôznych citrusových plodov z čoho vyberať, takže tu je pohľad na zozname desiatich citrusových plodov, ktoré poskytujú najväčší prínos pre zdravie pre všetkých z nás, ktorí ťažké nákupy mať na pamäti, zdravá a vyvážená strava.

Top Ten Citrus Fruits List:

1. Citróny:

Naložené s antibakteriálnymi, antivírusovými a imunitných je posilnenie vlastností, citrón je tiež používaný ako nástroj chudnutie, pretože je zažívacie pomoc a čistí pečeň. Citróny obsahujú kyselinu citrónovú, vitamín C, vápnik, horčík, bioflavonoidov, pektín a Limonén, ktoré je známe, že posilnenie imunitného systému.

load...

2. Grapefruit:

Tento veľký subtropické ovocie známy pre svoju ľahko horkou a kyslou chuťou sa nazýva grapefruit, pretože rastie v trsoch ako hrozno. Vysoký obsah enzýmov, obsahom vody a s menej sodíka, grapefruit prispieva k urýchleniu chudnutia. Pomáha tiež pri prevencii rakoviny, zvyšuje imunitnú úrovne a trávenie pomôcky. Je bohatý na vitamín B, horčík, železo, listovej kyseliny, mangánu, vápnika a draslíka.

3. Pomaranče:

Bohaté na vitamín C, draslíka a beta-karoténov, pomaranče sú ideálnym zdrojom mnohých zdravotných výhod. Podporuje srdcové zdravie, zabraňuje ochorenia obličiek a znižuje hladinu cholesterolu. Pomaranče sú zďaleka jedným z najobľúbenejších citrusových plodov.

4. Mandarínky:

Špecifickou variantom mandarínky, mandarínky sú nastavené od seba a sú drahšie ako bežné pomaranče. Mandarínky majú výrazne menej kyslá a sladšiu chuť a sú považované za zdroj pre slovo pikantné, spoločný adjektívum pre všetky citrusové plody. Bohaté na vitamín C, kyseliny listovej a beta-karoténu, Tangerines je známe, že podporujú trávenie, hojenie rán a rezy a obmedziť riziká obezity.

load...

5. Citrusy:

Zelenú farbu na rozdiel od žltého citróna a má horkú / sladkú chuť, citrusy sú bratranci z citróna a považované za dva rôzne ovocie. Bohaté na vitamín C, vitamín A, železa, draslíka, horčíka a ďalších minerálov, limetky môže zvrátiť príznaky starnutia, aby sa pleť mladšie a sú dokonca známe, aby sa zabránilo tvorbe obličkových kameňov.

6. Pomelo:

Najväčší medzi citrusových plodov je pomelo je výborným zdrojom pre vitamín A, B1, B2 a C, bioflavonoidov, bielkoviny, vlákninu, zdravé tuky, draslíka, antioxidanty a enzýmy. Pomelo je známe, že podporu trávenia, podporu srdcovej a zubné zdravie a posilnenie imunitného systému proti spoločnej chrípky a prechladnutia.

7. Blood Orange:

Považovaná za najchutnejšie z citrusových plodov, krv oranžová je rovnako silný pre jeho prínos pre zdravie. Vysoko na vitamíny C a A, je tiež bohatá na listovej kyseliny, antokyanov a vápnika. Je to dobré pre prevenciu rakoviny, stavebné zubov a kostí a podporuje srdcovú a zažívacie zdravie.

8. Budhovho Hand:

Citrus medica var. Sarcodactylis, bežne známy ako Budhovho ruka je bohatá na vitamín C a bežne sa používa, aby sa toniká a stimuluje. Na rozdiel od iných citrusových plodov, že je suchý a nemá semená.

 9. Citron:

Pochádzali z Indie a Barmy je citrón má obrovské zdravotné výhody. Antioxidačné vlastnosti citrón je ideálny pre choroby spôsobené oxidačným stresom, ako je Alzheimerova choroba. Tieto šupky sú hypo-glykemický vlastnosti, ktoré z neho robí ideálny liečba diabetu robia. Má tiež účinok proti bolesti zabíja na rany rezné rany a popáleniny.

10. Oroblanco:

Oroblanco, zvyčajne do segmentu bielych grapefruitov je bohatá na prírodné cukry, vlákniny a je výborným zdrojom antioxidantov, ktoré bránia voľné radikály z spôsobujúce poškodenie buniek pre naše telo. Je tiež bez sodíka a má vysokú koncentráciu beta-karoténu.

Zdravie Výhody citrusových plodov:

 • Podporuje chudnutie: Šťava z jedného citróna s pridaným do teplej vody medu je nasledovaný po stáročia ako mantra pre chudnutie. To funguje najefektívnejšie, ak je spotrebovaná na lačný žalúdok ráno. Lemon obsahuje pektín, rozpustnú vlákninu, ktorá pomáha spaľovanie tukov a podporuje chudnutie.
 • Zvyšuje imunitu: Väčšina citrusové plody sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C. Vitamín C tĺkli svojimi antioxidanty pomáha zvyšovať obranyschopnosť tela. Výskum ukázal, že ľudia, ktorí konzumujú citrusové plody sú známe ako menej náchylné k bežným infekciám, ako je nádcha, kašli a chrípke.
 • Zlepšuje trávenie: Citrón / limetka sú vysoko odporúčané k zlepšeniu trávenia. Vypila pohár citrónovej šťavy s jedlom pomáha eliminovať škodlivé baktérie v zažívacom trakte.
 • Chráni pred osteoporózou: Citrusové plody ako citróny obsahujú vápnik v malom množstve. Hladina draslíka v citrónu pomáha udržiavať hustotu kostí vápnik v tele. Draslík pomáha zabrániť úbytku vápnika cez obličky, čím chráni pred osteoporózou.
 • Chráni pred obličkovými kameňmi: Najviac citrusové plody obsahujú kyselinu citrónovú a pravidelná konzumácia citrusových štiav prispieť k zvýšeniu citrátovej hladiny v moči. Ľudia so sklonom k ​​obličkových kameňov mali konzumovať veľa vody, aby sa zabránilo tvorbe obličkových kameňov. Ale pridaním šťavu z citróna môže pomôcť znížiť riziko vzniku kameňov vápnika v obličkách.

[Čítajte: Sladké Lime výhody]

Tipy:

 • Ak budete konzumovať citrusové plody v rámci jedného týždňa, ich uloženie pri izbovej teplote alebo uložiť ho do ovocného krabicu časti chladničky na a zostane svieži po dobu najmenej jedného mesiaca.
 • Ak máte podráždený bruško, vypiť pohár limetkovou šťavou získať úľavu od bolesti žalúdka alebo akékoľvek žalúdočných problémov.
 • Môžete striekať trochu citrónovej šťavy na čerstvo rezané ovocie, aby sa zabránilo ich zhnednutie.
 • Pitie citrónovej šťavy s medom skoro ráno bude vyčistiť pleť pleť.
 • Vzhľadom k tomu, citrusové plody (najmä citróna a vápna) sú kyslej povahy, pomáha pH rovnováhu tela.
 • Najviac citrusové plody obsahujú menej ako sto kalórií na porciu, takže je to ideálne zdravú desiatu voľby príliš.

load...