Zdravie a wellness

14 najlepších výhod čaju Oolong pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod čaju Oolong pre pokožku, vlasy a zdravie

Oolong čaj je tradičný čínsky čaj, ktorý je primárne pestuje a spracováva v Číne a na Taiwane. Tento čaj, je semi-fermentovaný, má jedinečnú chuť, ktorá je úplne odlišná od tradičných čiernych alebo zelených čajov. Tiež známy ako wu dlho, tento čaj odvodzuje svoj názov od čínskeho kombajnu s rovnakým názvom, ktorý ho vytvoril. Byť pôvodom z Číny, je často slúžil v čínskej reštaurácii s jedlom a je všeobecne známy ako, čínske reštaurácie čaj (1). '

Niektoré fakty o čaj oolong v kocke:

Fermentácia Polokvasená
Pestované v roku 2008 Fujian, tchaj-wan, guangdong
Najlepšie obdobia nákupu Jar a jeseň
Prvky Caffién, flavonol, polyfenol, vitamín c & e, katechíny, karotén a minerály, ako je zinok, selén a florín.
Najobľúbenejšie odrody Viazanie guan yin, da hongpao, phoenix čaj

Čo je Oolong Tea?

Oolong čaj patrí do rovnakej rodiny (Camellia sinensis) ako zeleného čaju a čierny čaj. Rozdiel medzi nimi spočíva v spracovaní. Zelený čaj je získaný tým, že ľahko zahrievaním čerstvo vybrané listy zastaviť proces oxidácie. Keď sú listy majú dovolené oxidovať na krátku dobu, má za následok tvorbu čaju oolong. Keď odišiel oxidovať na dlhšie časové obdobie, čajové lístky stmavnutie a konečný produkt je viac tradičné čierny čaj. Preto zelený čaj je neoxidovanej, oolong čaj je čiastočne oxiduje a čierny čaj je plne oxiduje.

load...

Čerstvé čajové lístky majú vysoké množstvo katechínov. Oxidácia znižuje hladinu katechín v listoch. Preto oolong čajových lístkov majú priemernou úrovňou katechín. Majú rýchlosť oxidácie asi 10% - 70%. Tento čaj je najbohatší zo všetkých ostatných odrôd v tom, že má nielen silný a osviežujúcu chuť, ale je tiež jasné a voňavé.

Spôsob prípravy čaju oolong:

Oolong čaj má veľkú chuť a môžu byť konzumované buď teplé alebo studené. Doba máčanie listov a počet infúzií závisieť na najrôznejších čajových lístkov používaný. Spôsob prípravy je jednoduchý a ľahko. Tu je to, čo je potrebné urobiť:

  1. Začnite tým, že vriacu vodu v kanvici. Do tej doby, opláchnite a zahriať sady čaju.
  2. Pridať nejaké oolong čajových lístkov na kanvici tak, že zaberajú takmer 5% z priestoru v čajovej kanvice.
  3. Teraz naliať vriacej vody (180 - 200F) do hrnca a odstrčiť bielej plávajúce bubliny, ktoré tvoria na hornej pomocou krytu.
  4. Pokrývajú čajové kanvice na niekoľko minút a nechajte ju strmé.
  5. Čaj je teraz pripravený na pitie. Nalejte ju do čajovej šálky a vychutnať si jej jemnú vôňu a bohatú chuť.

Oolong čaj Výhody pre zdravie:

Okrem jeho príjemnej chuti a osviežujúcu vôňu, oolong čaj prospieva zdraviu v mnohých spôsoby. V skutočnosti, to je výhodnejšie než ostatné odrody čaju na účet to má kombinovaných kvalít oboch zelených a čiernych čajov. Okrem toho, pretože obsahuje výrazne menšie množstvo kofeínu v porovnaní s inými odrodami, je považovaná za vhodnou voľbou pre tých, ktorí sú citliví na kofeín. Niektoré zo zdravotných výhod čaj oolong, sú nasledujúce:

load...

1. Kardiovaskulárne Výhody:

Pravidelná konzumácia čaju oolong je známe, že znižujú hladinu cholesterolu v krvi, čím sa znižuje riziko infarktu. Výskum dokazuje, že tí, ktorí pijú 1 až 6 šálok čaju oolong v týždni sú na nižšie riziko podľahnutie kardiovaskulárnych chorôb (2).

2. Bojuje proti voľným radikálom:

Kožné lipidy sú nevyhnutné pre živé pleti. Voľné radikály urýchľujú proces starnutia tým, že zmení kožné lipidy do peroxidom lipidov. To má za následok tmavé škvrny a pigmentácie kože. Nájdené v oolong listoch polyfenoly vykoreniť voľné radikály z tela (3), a tým spomaľuje proces starnutia.

3. Ovládanie Obezita:

Polyfenol Zlúčenina čaj oolong zlepšuje metabolizmus tukov v tele aktiváciou niektorých enzýmov. Z tohto dôvodu je denná spotreba čaju oolong podporuje chudnutie a znižuje obezitu urýchlenie procesu lipolýzy, ktorý umožňuje telo spáliť viac tukov. Strata oolong čaj hmotnosti je určite oveľa zdravšie cesta pre výber (4).

4. Zabraňuje zubný kaz:

Oolong čaj zlepšuje zdravie ústnej dutiny tým, že inhibujú rast baktérií, ktoré spôsobujú zubný kaz a ústnej rakoviny. Antioxidanty zvané polyfenoly, ktoré sú vo čaj oolong prispieť k zlepšeniu zubného zdravia a hygieny. Pitie čaju oolong pomáha zabrániť hromadeniu zubného plaku, bojuje proti zubnému kazu a odrádza výskyt dutín (5).

5. Protirakovinové účinky:

Pijanov čaju všeobecne majú nižšie riziko nákazy rakoviny kože. Koncentrácia polymérnych polyfenolov, ako je thearubigin a theaflavin je vyššie u čaju oolong v porovnaní s inými odrodami. Tieto antioxidanty bojové karcinogény a pomoc pri znižovaní rizika vzniku rakoviny. Polyfenoly podporovať naprogramované bunkovej smrti (apoptózy) a rastu karcinómu v žalúdku a pôsobí ako chemo-preventívny činidla pre potlačenie rozvoja ďalších foriem rakoviny, rakoviny vaječníkov najmä u žien (6).

6. Rozvoj zdravé kosti:

Antioxidanty prítomné v čaj oolong poskytujú ochranu proti zubnému kazu a posilniť štruktúru kostí. To je veľmi účinná v prevencii osteoporózy v ľudskom tele (7).

 [Čítajte: L-Arginín Zdravie Výhody]

7. Liečenie cukrovky:

Oolong čaj má vyššiu koncentráciu antioxidantov zvaných polyfenoly, okrem vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín A, vápnik, draslík, selén, fluóru, horčíka a fosforu. Tieto živiny detoxikáciu organizmu, zlepšenie trávenia a znižuje riziko chronických ochorení, ako je diabetes. Oolong čaj je považovaný za bylinný doplnok k liečbe cukrovky typu 2 (8).

8. Stress Buster:

Prírodné polyfenoly obsiahnuté v oolong čajom pôsobí ako stres Busters a zmiernenie zmeny nálad. Pitie čaju oolong počas dňa pomáha udržiavať zameranie a zlepšuje duševnú pružnosť (9).

9. Boje bakteriálnych infekcií:

Antioxidanty prítomné v čaj oolong bojovať bakteriálnych infekcií silne inhibuje rast niektorých typov streptokokov (10).

Čaj oolong prínosom pre pokožku:

Pravidelná konzumácia čaju oolong robí divy na koži. Väčšina kožných problémov dôjsť v dôsledku vystavenia voľnými radikálmi. Antioxidanty zvané polyfenoly, prítomné v tomto čaji ničí voľné radikály, a poskytnúť úľavu od spektra kožných problémov. Niektoré z ďalších výhod pitia čaju oolong na koži, sú nasledujúce:

10. Liečenia atopickej dermatitídy:

Atopická dermatitída alebo ekzém je chronické kožné ochorenie charakterizované svrbenie, sčervenanie, opuch, zjazvenie a, niekedy, infekcia lézií v dôsledku častých poškriabaniu. Výskum ukázal, že pacienti, ktorí kombinujú dermatologickú liečbu pre tento stav spolu s konzumáciou najmenej 3 šálky čaju oolong denne skúseností viac úľava ako u pacientov, ktorí nemajú konzumovať tento čaj (11).

11. Anti-Aging výhody:

Kontinuálne vystavenie kože na voľných radikálov urýchľuje proces starnutia a spomaľuje rýchlosť exfoliácia, čo vedie k predčasnému vzniku vrások a tmavých škvŕn. Vysoké hladiny antioxidantov prítomných v čaj oolong spomaľujú oxidáciu buniek, čo vedie k oveľa zdravšie vyzerajúce kože (12).

12. Zlepšuje vitalitu Skin:

Pravidelná konzumácia čaju oolong zmenšuje vrásky (13) a zlepšuje tón a pružnosť pokožky, čo je viac mladistvý vzhľad. Polyfenoly obsiahnuté v čaji chráni pokožku pred akúkoľvek škodu, ktorá môže byť spôsobená v dôsledku vystavenia slnku.

Čaj oolong Výhody pre vlasy:

Výhody čaj pre zdravé vlasy len nedávno vyšli na svetlo a je stále viac používa v celej rade výrobkov pre starostlivosť o vlasy. Oolong čaj je bylinný infúzie vytvorené z výberových častí rastliny, ako kvety, výhonky a listy, podporuje rast zdravých vlasov. Niekoľko ďalších výhod v rámci pre starostlivosť o vlasy sú nasledovné:

13. Prevencia vypadávanie vlasov:

Antioxidanty prítomné v oolong čaje sú známe pre zaistenie správnej metabolizmus mužského hormónu, DHT, ako každú zmenu vo svojich výsledkoch metabolickej aktivity v vypadávanie vlasov. Vytvorenie čaj oplach s týmito listami je veľkým prínosom v prevencii nadmerného vylučovania vlasov.

14. Podporuje zdravé a lesklé vlasy:

Čaj plákanie z čaju oolong je na mierne a príjemné prírody. Nielen, že zmäkčí, ale tiež poskytuje dodatočný lesk vašich vlasov.

Oolong čaj Nutričné

Oolong čaj je bohatý na antioxidanty. Obsahuje rôzne minerály, ako je vápnik, mangán, meď, karotén, selén, draslíka a vitamínov A, B, C, E a K. Okrem týchto, že obsahuje kyselinu listovú, niacín amid a iné detoxikačné alkaloidov. Vzhľadom k svojej polo-kvasené povahy, čaj oolong obsahuje početné polyfenolické zlúčeniny, ktoré poskytujú ďalšie zdravotné výhody. Tieto čajové lístky, rovnako ako všetky ostatné, tiež obsahujú malé množstvo kofeínu. Proces máčanie pri príprave čaju znižuje obsah kofeínu výrazne. Doba máčanie jednej minúty znižuje obsah kofeínu pod 50mg.Calories na čaj oolong: Veľkosť porcie: 1, kde sa podáva Množstvo v jednej porcii:

Kalórie 0.0
Celkový obsah tuku 0,0 g
Nasýtený tuk 0,0 g
Polynenasýtený tuk 0,0 g
Mononenasýtený tuk 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Sodík 0,0 mg
Draslík 0,0 mg
Celkové množstvo sacharidov 0,0 g
Diétne vlákna 0,0 g
Cukry 0,0 g
Proti 0,0 g
Vitamín a 0.0%
Vitamín b12 0.0%
Vitamín b 0.0%
Vitamín c 0.0%
Vitamín d 0.0%
Vitamín e 0.0%
Vápnik 0.0%
Meď 0.0%
Folát 0.0%
Železo 0.0%
Horčík 0.0%
Mangán 0.0%
0.0%
Kyselina pantoténová 0.0%
Fosfor 0.0%
Riboflavín 0.0%
Selén 0.0%
Tiamín 0.0%
Zinok 0.0%

* Percentá odporúčanej dennej dávky Hodnoty sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti na vašej potreby kalórií.

Pozor:

Oolong čaj je zázrak čaj, ako je zrejmé z radu výhod, ktoré ponúka. Avšak, to je múdre, aby postupovali opatrne a konzumovať s mierou. Vzhľadom k tomu, tento čaj obsahuje určité množstvo kofeínu, pitie príliš veľa z nich môže vyvolať nežiaduce účinky, v rozmedzí od miernej až závažnej bolesti hlavy, nervozita, syndróm dráždivého čreva, nepravidelný srdcový tep, vracanie, pálenie záhy atď. Je vhodné pre tehotné ženy, aby si kartu o počte šálok čaju, ktoré konzumujú v deň, príliš veľa kofeínu môže narušiť dieťa. Udržať tieto ukazovatele na pamäti, a choďte do toho a užite si šálku čaju!

load...