Zdravie a wellness

17 najlepších výhod Bay Leaf (Tej Patta) pre pokožku, vlasy a zdravie

17 najlepších výhod Bay Leaf (Tej Patta) pre pokožku, vlasy a zdravie

Bobkový list, najčastejšie označovaná ako "Tejpatta" v hindčine, 'Masala Aku' v Telugu, 'Birini Ilai' v tamilčine, 'Karuvaela' v Malayalam, 'Paththa' v Kannada, 'Tej Path' v bengálčine 'Tamale Patr' v Gujarati, 'Tamale Patra' v Marathi, 'Tezpatta' v Punjabi. Bobkový list je aromatický list zo evergreen vavrínu strom pochádza zo Stredomoria. To je najviac široko používaný vo varení a príprave parfumov. Indický bobkový list je v podstate tri veined list, ktorý je eliptické, špicaté, hladký a tvrdý.

Tieto listy sú štipľavý a majú ostrú, horkú chuť. Ich chuť a vôňa sú trochu podobné škoricovej kôry, ale o niečo miernejšie. Používajú sa v čerstvej, sušenej alebo práškovej forme. Olej z bobkového listu, tzv bobkový list olej má liečivé vlastnosti a používa sa na liečbu niektorých ochorení.

Vzhľadom na ich horkej chuti, bobkový list nemôže byť konzumované priamo, ale sú často používané pre dodanie chuti do rôznych jedál, ako vegetariánske a non-vegetariánskej. Bobkový list je vo veľkej miere používa v indickej, nepálskej a bhutánskych kuchyne. Je to dôležitý korenie v Moghulai riadu, najmä biryani a Korma. Pražené a mleté ​​bobkový list sa pridávajú do indickej zmesi korenín s názvom "garam masala". Myrcen, ktorá je súčasťou éterických olejov extrahovaných z bobkového listu, sa používa v parfumérii. Majú tiež vlastnosť odpudzujúcich muchy, mory, myši atď. Na rozdiel od svojej kulinárske použitie, majú liečivé vlastnosti a sú známe pre ich anti-bakteriálne, anti-plesňové, protizápalové, diuretické a adstringentné vlastnosti.

load...

Druhy bobkový list:

Tieto aromatické listy patria do rôznych rastlín z rôznych rodov. Niektoré z bežných odrôd bobkovým listom, sú nasledujúce.

 • Vavrínu (Laurus nobilis Lauraceae): Tiež známy ako stredomorská bobkový list, tieto listy sa používajú v oboch svojich čerstvých a sušených foriem a aromatických prísad polievky, dusená mäsa, braises atď v stredomorskej kuchyne. Čerstvé listy majú jemnejšiu chuti a oni trvať aj niekoľko týždňov po vysušení a zber, aby plne rozvinúť svoj chuť.
 • California Bay Leaf (Umbellularia californica): Tiež známy ako Kalifornia vavrínu, pepperwood a Oregon myrty, táto odroda je podobný Mediterranean vavrínu, ale má silnejší chuť.
 • Indian Bay Leaf (Cinnamomum Tamala, Lauraceae): Indian Bay list alebo malabathrum je trochu podobný vo vzhľade k vavrínu, ale má chuť a vôňu podobnú škoricovej kôry, ktorá je o niečo miernejší.
 • Indonézsky Bay Leaf alebo indonézskej vavrín (salam list, Syzgium polyanthum, Myrtaceae): Natívne do Indonézie, táto bylina sa používa hlavne pre mäso a menej často na zeleninu.
 • West Indian Bay Leaf (Pimenta racemosa, Myrtaceae): Táto odroda sa najčastejšie používa na výrobu kolínskej nazvaný bay rum.

Bay Leaf Zdravie Výhody:

Bobkový list obsahuje významné rastlinné odvodené zlúčeniny, vitamíny a minerály, ktoré ponúkajú celý rad výhod. Táto bylina bola široko používaný Grékmi a Rimanmi, ktorí sa domnievali, že to symbolizuje múdrosť, mier a ochranu. Rôzne zdravotné prínosy bobkový list, sú uvedené nižšie.

1. Liečba diabetu:

Bolo zistené, bobkový list, aby boli účinné pri liečbe diabetu typu 2, pretože spôsobujú zníženie hladiny glukózy v krvi, cholesterolu a triglyceridov. Ak chcete získať maximálne výsledky, môžu byť tieto listy v prášku a konzumované po dobu 30 dní. To spôsobí pokles hladiny cukru v tele, rovnako ako regulovať fungovanie vášho srdca. Dôvodom je, že antioxidanty bobkovým listom umožňujú telu efektívnejšie spracovávať inzulín, čo je dobrou voľbou pre diabetikov a ľudí s inzulínovou rezistenciou.

load...

2. Dobré pre trávenie:

Bobkový list, sú vhodné pre podporu trávenia a môže liečiť zažívacie poruchy, ako je pálenie záhy a nadúvanie. Pitie lektvar bobkový list čaj s horúcou vodou môže zmierniť bežné zažívacie poruchy, ako sú zápchy, žalúdočných štiav a nepravidelné pohyby čriev. Obsahuje enzýmy, ktoré umožňujú rozpad bielkovín, a preto je vynikajúci korenie pre non-vegetariánskej stravy. V prípade poruchy trávenia a nadúvanie, môžete si vziať 5 gramov bobkový list, pridáme kúsok zázvoru a varíme to v 200 míľ vody až do ¼ vody zostáva. Pridajte trochu medu a konzumovať tento dvakrát denne po dobu úľavu. Pôsobí tiež ako stimulant chuti do jedla, ak ste zotavuje z choroby.

3. Kardiovaskulárne Výhody:

Mocné phytonutrients v bobkovým listom poskytujú ochranu proti kardiovaskulárnym ochoreniam, ako je srdcový infarkt a mŕtvica. Obsahujú hodnotné zlúčeniny, ako je rutín, salicyláty, kyselina kávová a fytoživin ktoré stimulujú zdravie srdca a zlepšenie funkcie srdca. V prípade, že ochorenie srdca a úzkosť, varí sa 3 g bobkový list a 3 - 4 g šípky kvety v 300 ml vody do len 75 ml pozostatkov. Kmeň a piť tento lektvar pre úľavu.

4. Liečba studené a infekcie:

Bobkový list, sú účinné v boji s príznakmi prechladnutia, chrípke a infekciám. V prípade dýchacích ťažkostí, variť vodu a pridajte 2 až 3 bobkové listy. Nechajte ho na paru po dobu 10 minút. Namočte handričku v tejto vode a umiestniť ho na hrudníku k zmierneniu chrípky, nachladnutia a kašeľ. Bobkový list čaj je účinný pri znižovaní horúčky. V prípade opakovaného kýchanie, variť niektoré bobkový list v 200 ml vody až do ¼ pozostatkov. Kmeň a piť túto zmes.

5. Zmierňuje bolesti:

Olej z bobkového listu má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu zmierniť bolesť vyplývajúcu z výrony, kmeňov, artritídy, reumatizmu, rovnako ako všeobecné bolesti a bolesti. Masírovať svoje chrámy s bobkovým listom olejom prispieva aj k zmierneniu migrény a bolesti hlavy. To tiež zvyšuje krvný obeh a podporuje pocit pohody. V prípade bolesti kĺbov, môžete si obklad z pozemných bobkový list a otočnými listy, a kravatu okolo zapálené kĺby k zníženiu bolesti a opuchy. V prípade bolesti hlavy, môžete variť niekoľko bobkové listy vo vode po dobu niekoľkých minút. Kmeň a piť tento lektvar, kým je ešte horúca. Môžete použiť pastu bobkovým listom na čelo získať úľavu od bolesti hlavy.

6. Protirakovinové účinky:

Bobkový list obsahuje kávovú kyselinu, quercetin, euganol a katechíny, ktoré všetky vykazujú chemo-ochranné vlastnosti, ktoré poskytujú rezistenciu proti rôznym typom rakoviny. Obsahujú tiež rastlinnú živinou názvom parthenolidy, ktorá sa ukázala špeciálne brániť proliferáciu buniek rakoviny krčka maternice.

7. Prospešné pri Periconception Obdobie:

Byť bohatý na kyselinu listovú, bobkový list, sú veľmi prospešné v období periconception (3 mesiace pred a po tehotenstve).Přepnutím zabezpečenie dostatočného množstva kyseliny listovej k dieťaťu; bráni vrodené chyby dieťaťa. Tieto listy majú tiež tú vlastnosť, že vyvolanie tehotenstva.

8. Liečba menštruačných problémoch:

Bobkový list, keď zaujatý orálne, môže vyvolať pravidelné a normálnej menštruácie. Majú tiež vlastnosť vytvrdnutí pošvový výtok.

9. Indukuje spánku:

Náročné bobkový list pred spaním pomáha navodiť správnu spánok. Za týmto účelom, mix niekoľkých kvapiek bobkovým listom extrahovať vodou a konzumujú ju.

10. Liečba krvácanie z nosa:

V prípade krvácanie z nosa, rozdrviť 2 až 3 čerstvé alebo suché bobkovým listom. Uvaríme v 200 ml vody do 100 ml pozostatkov. Kmeň a piť tento lektvar pre úľavu.

11. Čisté zuby:

Ak chcete získať žiarivé biele zuby, kefka je s práškovou bobkový list raz za 3 dni.

12. Repelent:

Bobkové listy sú skvelým repelent, pretože obsahujú kyselinu laurovou. Misa bobkovým listom bude odvrátiť hmyz. Pasta z rozdrvených listov a trochou oleja zmierňuje žihadlá a uhryznutie pri aplikácii lokálne.

13. Liečba ochorení obličiek:

Bobkový list pomoc pri liečbe obličiek infekcie a dokonca aj obličkové kamene. Za týmto účelom, variť 5 gramov bobkový list v 200 ml vody, kým zostane 50 ml vody. Kmeň a piť to dvakrát denne. Tým sa zabránilo tvorbe obličkových kameňov.

Bobkový list Výhody kože:

Byť bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, bobkový list ponúka rôzne výhody pre vašu pokožku a bol používaný v herbálnej medicíne na tento účel. Niektoré z jeho kožných výhod sú nasledovné.

14. Zmierňuje namáhanú pokožku:

Bobkový list pomáha de-stres kožu, čím sa zabráni vzniku vrások a ohnísk pleti. Za týmto účelom, variť 5 vysuší bobkový list 2 šálky vody, uchovávanie nádoby pokrytá. Potom vyberte veko a necháme variť asi 2 minúty. Teraz naliať pivo do veľkej misy a pokrýva hlavu s uterákom, inhalovať tento pary.

15. Liečivé vlastnosti:

Bobkový list má vynikajúce liečivé vlastnosti. To bolo často používané bylinné lekárov pri liečbe uštipnutia, bodnutie hmyzom a odľahčovací rezy a modriny. Bobkový list olej má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré možno liečiť kožné infekcie. Je aplikovaný lokálne liečiť rezy, pomliaždeniny a bodnutie hmyzom.

Bay Leaf Hair Benefits:

Výživná hodnota bobkovým listom činí prospešné pre zdravie vlasov. To má nasledujúce výhody pre vaše vlasy.

16. Liečba lupín a vypadávaniu vlasov:

Oplach z infúziu bobkovým listom je účinná pri liečbe lupín. Bobkový list čaj je považovaný za skvelý liek na vypadávanie vlasov. Bobkový list olej je tonikum na vlasy, ktorá účinne bojuje proti lupinám a vypadávaniu vlasov.

17. Liečba Vši:

Ako sa zbaviť vši, variť asi 50 g drveného bobkový list v 400 ml vody, kým zostáva 100 ml vody. Kmeň sa na vodu a aplikovať na vlasové korienky. Nechajte to po dobu 3 až 4 hodín a zmyť. Tým sa účinne odstrániť vši hlavy. Pridanie bhringraj na bobkový list pred varom budú vaše vlasy čierne, lesklé a zdravé.

Nutričná hodnota bobkový list:

Rôzne Výhody bobkový list možno pripísať na svoje bohaté nutričnú hodnotu. Tieto listy sú mimoriadne bohaté na vitamíny, rovnako ako meď, draslík, vápnik, horčík, zinok, železo, selén a mangán. Obsahujú tiež dôležité fytochemikálie a éterické oleje.

Ich nutričný profil je popísané nižšie:

Viď tabuľku nižšie pre hĺbkovú analýzu živín: bobkový list (laurus nobilis), výživová hodnota na 100 g (zdroj: usda národná databáza živín)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 313 kcal 15.5%
Sacharidy 74,97 g 57%
Proteín 7,61 g 13%
Celkový obsah tuku 8,36 g 29%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 26,3 g 69%
Vitamíny
Folates 180 mcg 45%
Niacín 2,005 mg 12.5%
Pyridoxín 1,740 mg 133%
Riboflavín 0,421 mg 32%
Vitamín a 6185 iu 206%
Vitamín c 46,5 mg 77.5%
Elektrolyty
Sodík 23 mg 1.5%
Draslík 529 mg 11%
Vápnik 834 mg 83%
Meď 0,416 mg 46%
Železo 43 mg 537%
Horčík 120 mg 30%
Mangán 8,167 mg 355%
Fosfor 113 mg 16%
Selén 2,8 mcg 5%
Zinok 3,70 mg 33%

 • Vitamín C: Bay listy sú bohatým zdrojom vitamínu C, 100 g čerstvých bobkový list poskytuje asi 46,5 mg tohto vitamínu čo zodpovedá 77,5% odporúčanej dennej dávky (RDA). Vitamín C alebo kyselina askorbová, je silný antioxidant, ktorý hrá dôležitú úlohu pri odstraňovaní voľných radikálov z tela a posilňuje imunitný systém.
 • Vitamín A: Bay listy sú vynikajúcim zdrojom vitamínu A s 100 g, ktorá slúži poskytujúce asi 6185 IU (medzinárodných jednotiek) alebo 206% RDA tohto vitamínu. Okrem toho, že prírodný antioxidant, je životne dôležité pre zdravý vizuálnu dohľad a pre údržbu slizníc a zdravie pokožky.
 • Kyselina listová: bobkový list tiež obsahovať kyselinu listovú s 100 gram slúžiace poskytujúce asi 180 mg alebo 45% RDA. Foláty sú vyžadované v syntéze DNA a v priebehu obdobia okolo počatia, aby sa zabránilo defekty neurálnej trubice v dieťa.
 • Ďalšie Vitamíny: Toto korenie je dobrým zdrojom B-komplex skupiny vitamínov, ako je niacín, pyridoxín, kyselinu pantoténovú a riboflavín. Tieto vitamíny pomáhajú v enzýmovej syntézy, funkcie nervového systému a regulujú metabolizmus tela.
 • Prchavé oleje: Táto korenie obsahuje prchavé aktívne zložky, ako je alfa-pinén, beta-pinén, myrcen, limonén, linalool, metyl-chavikol, Neral, a-terpineol, gernyl acetát p-cymén, euganol a chavikol. Tieto zlúčeniny majú antiseptické, antioxidačné a dokonca protirakovinové účinky. Esenciálne oleje z bobkový list obsahuje asi 50% cineol.
 • Minerály: Bay list je bohatým zdrojom minerálnych látok, ako je meď, draslík, vápnik, horčík, mangán, zinok, železo a selén. Draslík, dôležitou zložkou bunkových a telesných tekutín, reguluje krvný tlak a srdcovú frekvenciu, zatiaľ čo mangán a meď sú pre organizmus ako kofaktory antioxidačný enzým, superoxiddismutázy. Železo je nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek a je kofaktor pre cytochróm oxidázy enzýmov.

load...