Zdravie a wellness

29 úžasné výhody mlieka pre pokožku, vlasy a zdravie

29 úžasné výhody mlieka pre pokožku, vlasy a zdravie

Či už ide o proteínový koktail, jednoduché pohár teplého mlieka, alebo jogurt s nízkym obsahom tuku, mlieko a bude aj naďalej zostať jedným z najzdravších potravinových zdrojov k dispozícii. V skutočnosti je to jedna z najpoužívanejších zdrojov potravy. Mlieko a mliečne výživy tvoria dôležitú súčasť našej stravy, s ohľadom na skutočnosť, že existuje 6 miliárd konzumentov mlieka a mliečnych výrobkov. India je najväčším výrobcom a spotrebiteľom mlieka. Mlieko je všeobecne známa pre svoj vysoký obsah vápnika, ale to je poklad z mnohých ďalších životne dôležitých živín, ktoré vám môžu poskytnúť nekonečné zdravotné výhody. Je to tiež skvelý krásy pomoc. Mlieko hrá dôležitú úlohu v celkovej výžive a zdraví.

Keď hovoríme o mlieko, sme sa zvyčajne vzťahujú na mlieko získané z mliečnych žliaz cicavcov počas alebo krátko po tehotenstve. Toto mlieko sa používa na kŕmenie svoje deti, pretože obsahuje mledzivo, ktorý nesie protilátky matky na dieťa, čím sa znižuje riziko mnohých ochorení v dieťa. Nehľadiac na to, kravské mlieko je najčastejšie konzumované ľuďmi. Mlieko iných zvierat, ako sú byvoly, kozy, lamy, ťavy, jelene, ovce a vodných byvolov je tiež spotrebovanej ľudí po celom svete.

Druhy mlieka

Odborníci odporúčajú jednotlivci zvoliť svoje mlieko v závislosti na ich požiadavky tela, pretože je tu niečo pre každého.

 • Surové mlieko (nie je vhodný pre pitie)
 • Pasterizované mlieko (tepelne spracovaný)
 • Plnotučné mlieko (4% tuku)
 • Znížená mliečny tuk (2% tuku)
 • Odstredené mlieko (0,15% tuku)
 • Ochutené mlieko (s pridanými cukrami)
 • Vápnik obohatené mlieko (500 mg vápnika v 250 ml sklenenej)
 • Bez laktózy mlieka (u osôb s neznášanlivosťou laktózy)

Mlieko v našej strave

Mlieko je veľmi dôležitou súčasťou nášho životného štýlu. Naša strava, ktorákoľvek inde oni môžu obsahovať, určite patrí mlieko. Krémová biela kvapalina je nielen univerzálna, ale je tiež veľmi výživné. Či už je to raňajky, obed alebo večera, mlieko vám vitamíny, bielkoviny a sacharidy. Vitamíny a minerálne látky obsahujú vápnik, horčík, fosfor, zinok, vitamín A, B, D, a riboflavín (1).

load...

Živiny ponúkajú ucelené doplnenie k potrebným telesných funkcií. Najvýraznejšie, vápnik v mlieku zohráva kľúčovú úlohu pri budovaní kostí a zubov (2). To tiež prispieva k budovaniu svalov. Mlieko pochádza z rôznych zvierat, z ktorých všetky poskytujú zdravý produkt. Mlieko od kráv, bizónov, kozy, ovce, jaky, ťavy alebo aj ľudí, sa vždy ukázalo prospešné. Avšak, kravské mlieko bolo najpopulárnejšou voľbou v domácnostiach po celom svete.

Zdravie Výhody mlieka

Pozrite sa tu neuveriteľné výhody, kravské mlieko, nemôžete minúť:

1. Udržuje kosti zdravé

Mlieko prospieva telu ako celku a je známa predovšetkým pre zlepšenie hladiny vápnika. To podporuje rast kostí u detí, a zároveň zachovanie pevnosti kostí u dospelých. Vitamín D je potrebný pre telo absorbovať vápnik. Takže ak máte nedostatok vitamínu D, je odporúčané piť opevnené mlieko, ktoré obsahuje navyše vitamíny.

load...

2. Pomáha pri chudnutí

Mlieko je skvelý predkrm a zdravú desiatu. Pridajte pohár mlieka na večeru alebo piť s ovocím. Ženy, ktoré pijú odstredené alebo nízkotučné mlieko stráca väčšiu váhu ľahko.

3. Beats Stress

Na konci dňa, pohár vlažného mlieka pomáha pri znižovaní stresu a relaxačné nervy. To zvyšuje energiu a znižuje príznaky PMS.

4. Buduje svaly

Mlieko pomáha budovať svaly. Keď budete tvrdo pracovať, alebo cvičenie, mlieko pomôže obnoviť túto stratenú energiu a opravy svalov.

5. Zdravé telo

 • Znižuje vysoký krvný tlak, a tým znižuje riziko mŕtvice
 • Znižuje produkciu cholesterolu v pečeni
 • Dáva dobrý zrak
 • Znižuje riziko rakoviny

6. Kontroly bodavá bolesť z hladu

Studené mlieko je skvelé riešenie poraziť bodavá bolesť z hladu medzi jedlami. Nielen, že je to výživnejšie, ale je tiež veľmi ľahko konzumovať aj na cestách. Ohrev mlieka a následné čakacia doba na vychladnutie je minulosťou. Proste jesť misku ovsa so studeným mliekom. Žiadne problémy.

7. Vylepšite svoju kávu

V horúcom dni, by ste nechceli dymiace nápoj, ale určite potrebovať to kafe. Vezmite si šálku studenej kávy - pol studené mlieko a polovicu kávu. To zvyšuje výhody oboch, oživenie ti za deň sa zo všetkého dobrého mlieka môže ponúknuť.

8. Mlieko ako ochutená Treat

Deti zvyčajne nemajú prednosť chuť mlieka, zvlášť keď je to surové. Čo je piť mlieko každý deň, je to výzva. Studené mlieko môže vyriešiť, že ak je podávaný ako ochutené liečiť. Mlieko môže byť robené do výživných krémov. Ovocie, ako mango, ktorý sa používa, aby sa smoothie zvyšuje jeho zdravé dobroty (3). Studený smoothie je veľmi dobré v lete, a nikto nemôže povedať nie jeden.

9. Perfect Post Work-Out Drink

Po akejkoľvek prísne cvičenie, telo iste túži energiu. Tradične, mnohí vyhnúť sacharidov, aby sa zabránilo priberanie na váhe. V každom prípade je telo stále potrebuje cukor a bielkoviny na opravu svalové tkanivo a doplniť energiu. To je miesto, kde lahodný studený čokoládové mlieko príde dovnútra. Je to ideálne miesto tréningu nápoj, ktorý vykonáva všetky požadované funkcie. Ako bonus je ľahké pripraviť a chutí skvele.

10. Prirodzený zdroj bielkovín

Horúce mlieko je jedným z najlepších prírodných zdrojov bielkovín, vitamínov a veľa dobra. Z tohto dôvodu by malo byť neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička (4). Šálku horúceho mlieka počas raňajok dáva dobrý štart do nového dňa. Mlieko pomáha budovať svaly, zvlášť ak chcete silné a svalnaté telo. Vápnik je potrebný pre naše kosti, a to môže byť odvodená z mlieka. Šálku horúceho mlieka písať telocvičňa zasadnutí môže byť osviežujúce a poskytuje hydratáciu organizmu po náročnom tréningu (5).

11. Najlepším zdrojom vápnika

Ak chcete, silné zuby, mať odporúčanú dávku mlieka denne. Teplé mlieko nebolí zuby ako studené mlieko robí (pre osoby s citlivými zubami). Zvýšené množstvo fosforu, vápnika a jódu zložkami mlieka prácu na posilnenie zubov, posilnenie čeľuste a ďalšie kosti hmotnosť ložiská (6). Teplé mlieko medzi jedlami je tiež dobré na podporu zdravia ústnej dutiny, pretože chráni zubnú sklovinu.

12. Energy Booster

Horúci šálka mlieka môžete jednoducho vytvoriť svoj energetickej hladiny stúpajú, a to najmä ak sa cítite unavení alebo slabí. Konzumné mlieko funguje ako instantné pick-me-up, a to bude oživiť a omladiť vás v žiadnom momente. Pohár nízkotučného mlieka môže poskytnúť ešte v škole deje dieťaťu všetku energiu, ktorú potrebuje k naštartovaniu deň.

13. Akty ako doplnok stravy

U pacientov, ktorí trpia chronickými chorobami, ako je rakovina, mlieko pôsobí ako bohatý doplnok. Mnoho ľudí, ktorí majú ťažkosti s požitím potravy môže nájsť útechu v horúcom pohár mlieka, ktoré sa ľahko na zuboch, a tiež je prospešná nápoj (7).

14. Aids Good Sleep

Všetci vieme, že je dôležité, hlbokého spánku a jeho úlohu v udržiavaní a obnovu organizmu. Pre mnohých z nich spia v noci, je veľký problém. Lekári po celom svete odporučiť pohár horúceho mlieka pred spaním, pretože to pomáha v dobrom spánku (8). Dôvodom je, že typ aminokyseliny v mlieku pomáha upokojiť myseľ a upokojuje nervy rozštiepené.

15. Upokojuje Bad Throat

Ak ste trpia bolesťami v krku alebo bolesti, horúci šálka mlieka môže byť najlepší liek priniesť úľavu bolesti a nepohodlie. Zažijete ukľudňujúci pocit pri popíjaní šálka horúceho mlieka. Môžete si tiež vytvoriť ľahký čaj, ktorý môže zrýchliť proces hojenia a dať vám toľko potrebnú energiu k boju proti infekcii (9).

16. Zlepšuje hydratáciu

Horúce mlieko je spôsob, ako dobiť svoje telo a udržať je hydratované po celý deň. To je obzvlášť dobré piť mlieko po cvičení, pretože rýchlo dopĺňa elektrolyty v tele a pomáha rýchlo rehydratáciu telo.

Mlieko Výhody pre pokožku

Všetci vieme, že mlieko je dobré pre naše zdravie a kostnej formácie. Ale to bolo používané ako kozmetický pomoc po celé stáročia. The Queen of Egypt, Kleopatra, pripisovaná jej hladkú kožu a krásu tajné zložky, a to je mlieko. Tak, mlieko hrá dôležitú úlohu v udržiavaní krásu vašej pokožky a udržať kožné problémy na uzde. Jeho rôzne výhody pre kožu, sú nasledujúce.

17. Zlepšuje pleť

Mlieko je skvelé pre zlepšenie pleti. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť surového mlieka po celej tvári a krku a nechajte stáť 10 minút. Opláchnite čistou vodou. To umožní, aby vaša pleť spravodlivejšiu a mäkšie priebehu niekoľkých minút. Môžete si tiež pripraviť pleťová maska ​​zmiešaním 2 lyžice mlieka, 1 lyžica medu a 1 lyžice citrónovej šťavy. Aplikovať tento na vyčistenú pleť a nechajte zaschnúť po dobu 10 minút. Táto pleťová maska ​​pôsobí ako mierne bielidlo pre vašu pokožku.

18. Vynikajúce čistiace

Surové mlieko je vynikajúci čistiaci prostriedok. Môžete ponoriť vatový tampón v surovom mlieku a utrieť tvár s ním. Opláchnite váš tvár čistou vodou po 5 minútach. Mohlo by to denne vám poskytne s pískacie čistú pleť zvnútra von, okrem robiť to spravodlivé a vláčnu. Môžete si tiež vytvoriť čistiace zmiešaním 2 plátky papája s mliekom. Túto zmes aplikovať na celú tvár a krk a opláchnite studenou vodou po dlhšiu dobu. To umožní, aby vaša tvár čistú, sviežu a spravodlivé.

19. Zmenší póry

Kyslá smotana alebo kyslé mlieko môže pomôcť pri zmenšuje póry. Ak máte veľké a otvorené póry, môžete si vziať nejaké kyslou smotanou a aplikovať ju na tvár a krk. Nechaj to po dobu 15 minút a vyperte. Mliečne výrobky sú veľmi účinné pri pôsobení proti veľkými pórmi.

20. Mlieko U Radiant Skin

Kombinácia mlieka a medu robí divy na koži. Zmiešajte 2 lyžice sušeného mlieka s 1 lyžicou medu a 2 lyžice teplej vody. Aplikovať tento celú tvár a krk a nechajte vyschnúť a stuhnúť. Opláchnite teplou vodou po chvíli. Okrem toho, denná konzumácia mlieka môžu skrášliť pokožku prirodzene. To je naložený s vitamínmi, minerálmi a bielkoviny, ktoré môžu uľahčiť vaše pokožka krajšia a žiarivý interne.

21. Upokojuje podráždenia kože

Mlieko pomáha zosvetliť červené škvrny, znižuje alergické reakcie a hojenie rán. Naneste sladké mlieko, kyslej smotany, cmar alebo na podráždenú alebo citlivú pokožku, a nechajte vyschnúť.

22. Mlieko U hladkú kožu

Ak chcete získať hladkú pokožku, môžete pripraviť na tvár a telový peeling zmiešaním šálka mlieka 3 polievkové lyžice ovsených vločiek. Použite ju ako kroviny na tvár a telo. Nechajte vyschnúť a potom opláchnite teplou vodou. Použitie tejto skutočnosti pravidelne bude vaša pleť jemnejšia a hladšia.

23. Odstráni odumreté bunky

Používanie mlieka peeling na koži odstraňuje odumreté bunky, tak vštepovať to prirodzený lesk. Všetko, čo musíte urobiť, je rozpustiť trochu soli do vriacej vody a pridajte 4 šálky instantné netučného mlieka, ktoré jej. Máčať po dobu 20 minút vo vlažnej vode a robiť drhnutie.

24. Vyhladzuje jemné linky a vrásky

Môžete vytvoriť hladké pasty podľa rmutovania pol banán s niekoľkými lyžičiek surového mlieka. Naneste ju na čistú a vlhkú pleť a necháme 15 minút. Umyte vodou. Táto maska ​​pomôže vyhladiť jemné linky a dodala lesk rovnako.

25. Liečba spáleniny

Mlieko je veľká pomoc pre opálený alebo slnku opálenú pokožku. Stačí použiť nejaký cmar priamo na kožu na upokojenie a liečiť úpal.

26. Dobrý hydratačný

Mlieko môže pomôcť udržať vašu pokožku hydratovanú po celý deň. Môžete si vziať nejaké surové, nevarené mlieko spolu s jeho smotanou. Dip premyté tkaninu v ňom tak, že je plne nasýtený. Použiť toto mlieko na žinku a nechajte zaschnúť po dobu asi 5 až 15 minút. Teraz drhnúť svoju tvár jemne žinkou po dobu 3 až 5 minút. To bude obnoviť prirodzenú vlhkosť pokožky, zlepšuje jej pružnosť a urobiť z neho hladká a pružná, takže vaša pokožka vyzerá svieža a žiariaca.

Mlieko Výhody na vlasy

Na rozdiel od vašej pokožky, mlieko je skvelé pre vaše vlasy, ako dobre, pretože je bohatý na vitamíny a minerály, ktoré sú životne dôležité pre zdravie vlasov. Či už priamu spotrebu alebo aplikované lokálne, mlieko ponúka nasledujúce výhody pre vaše vlasy.

27. Ošetrenie suchej a hrubé vlasy

Mlieko je požehnaním pre suché a drsné vlasy. Leští to na váš skalp môže vyživujú vlasy zvnútra von. Len ohovárať nejaké mlieko po celom skalp a umyte po niekoľkých minútach. To umožní, aby vaše vlasy prirodzene mäkké a hebké.

28. Mlieko ako kondicionér

Mlieko môže byť skvelý kondicionér pre vaše vlasy. Všetko, čo musíte urobiť, je vyplniť spreji s nejakým studeným mliekom. Sprej vlasy dôkladne s týmto mliekom. Česať si vlasy jemne a umyte po 30 minútach. Nebudete potrebovať kondicionér, pretože mlieko sa už stabilizuje vlasy.

29. Mlieko pre lesklé vlasy

Používanie kokosové mlieko na vlasy robí to mäkké, lesklé a zvládnuteľné. Výrobky na báze mlieka sú tiež k dispozícii, ktoré sú určené pre výrobu váš skalp zdravé.

Pozrime sa na niekoľko odborných názorov na kravské mlieko výhodách a vedľajšie účinky:

1. Výživové

Z hľadiska nutričných výhod, existuje veľa protichodných názorov o tom, či je dobré pre zdravie, alebo nie kravské mlieko. Long naznačený ako kompletné nutričné ​​potraviny, čo lekárom z minulosti i súčasnosti študovali a podrobne svoje závery na kravské mlieko.

pre

Dr William Sears, vedúci detského lekára a asistent klinické profesor na univerzite v Irvine, uviedol v štúdii z roku 2006: "Mlieko je jedným z najviac výživných potravín. Obsahuje väčšinu základných živín rastúce deti potrebujú v tukov, bielkovín, sacharidov, vitamínov a minerálnych látok (s výnimkou železa). Aj keď je možné odvodiť väčšinu týchto živín z morských rýb, strukovín a inej zeleniny, mlieko je obchod one-stop pre väčšinu z týchto živín. Deti jesť viac množstvo mliečnych výrobkov dôslednejšie ako iné potraviny. Hoci plnotučné mlieko nemusí byť najlepším zdrojom vápnika, to je najpraktickejšie. "

proti

Dr Benjamin Spock, autor knihy "The Common Sense knihe dieťa a starostlivosti o deti", jeden z najkomplexnejších kníh kedy boli napísané na túto tému, uzavretej v roku 1998: "Bývaly doby, kedy mlieko bolo v móde a je považovaná za jednu z najviac výživných potravín. Avšak, musíme prehodnotiť to ako mliečne výrobky viesť k mnohým zdravotným problémom. Mliečne výrobky brániť vstrebávanie železa u detí a môže viesť k slabému strata krvi z vášho tráviaceho traktu. Okrem toho mlieko nemá železo jeho vlastné, a to vedie k nedostatku železa. "

2. Rakovina

Kravské mlieko je bohaté na esenciálne živiny a je tiež bohatá na vitamín D. Hoci to je všeobecne predpokladal, že to je to, čo robí mlieko efektívne anti-karcinogénne, mnohí odborníci nesúhlasia.

pre

Riaditeľ klinických a pediatrických štúdií na Creighton University, Joan Lapp, Ph.D., uzatvárať v štúdii American Journal of Clinical Nutrition, 2007: "Toto je prvá klinická štúdia na preukázanie, že zvýšenie stavu vitamínu D môže ovplyvniť celkové riziko spojené s rakovinou - čo je tvrdenie, ktoré má obrovský potenciál v oblasti verejného zdravia. Výberom vitamínu D bohaté potraviny ako mlieko a pri doplnení, Američania môžu pomôcť zlepšiť ich hladiny vitamínu D a potenciálne ovplyvniť ich riziko vzniku rakoviny. "

proti

Kým štúdie k záveru, že vitamín D môže potenciálne znížiť riziko rakoviny, existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré môžu viesť k iným formám rakoviny. Alison Stewart, editor of Consumer Health Journal, uzavretá v roku 2004: "Spotreba mlieka môže viesť k rakovine rizika, pretože obsahuje inzulínu podobného rastového faktoru IGF - 1. Dôvodom je, že mlieko sa vyrába predovšetkým pre deti a IGF - 1 nevyhnutný pre rast. Hoci IGF - 1 pomáha rast, nadmerné hladiny môžu stimulovať rakovinové bunky ".

3. Ochorenie srdca

S radom odborníkov hovorí o chorých-účinky veľkého množstva nasýtených tukov v plnotučného mlieka, existuje mnoho možných dôsledkoch pitia plnotučného mlieka. Nasýtené tuky môže spôsobiť komplikácie u diabetikov a ľudí, ktorí sú vystavení riziku srdcových problémov.

pre

Dr. Peter Elwood, MD, profesor epidemiológie Univerzity prehlasuje, že kravské mlieko nezvyšuje akékoľvek riziko kardiovaskulárnych ochorení. Dospel k záveru, v Journal of Epidemiology a zdravie spoločenstva v roku 2005: "Ľudia, ktorí konzumujú viac skúseností mlieka znižuje riziko ischemickej (nedostatočným prietokom krvi) mŕtvice a srdcových ochorení. Tieto výsledky sú veľmi prospešné. Hoci mlieko je vnímané ako škodlivé a niečo, čo zvyšuje kardiovaskulárne riziko, je potrebné vynaložiť všetko úsilie na obnovenie mlieko na svoje právoplatné miesto v zdravej výživy. "

proti

Dr. Margaret Moss, MA, riaditeľ výživy a alergie klinike v Manchestri, mal úplne iný názor. Poznamenala, v Journal of Nutričné ​​& environmentálne medicínu v roku 2002: "Mnoho štúdií vyplýva, že spotreba mlieka a mieru úmrtí v dôsledku ICHS (ischemická choroba srdca) sú úzko spojené. Krajina, kde mlieko je naozaj zaujímavá vykazujú nízky výskyt úmrtí na ICHS, zatiaľ čo Portugalsko (jedna z krajín s vysokou mierou konzumácie mlieka) vykazuje vyššiu mieru úmrtí na ICHS. "

4. Bone Health

Mlieko obsahuje vápnik, a to budete potrebovať pre silné kosti. Hoci mlieko obsahuje vysoké množstvo vápnika, odborníci stále v rozpore o tom, ako dobrá spotreba mlieka je pre prevenciu osteoporózy.

pre

Connie M. Weaver, Ph.D., významný profesor potravín a výživy, Purdue University, uzavrel na National Dairy internetovej stránke Rady v roku 2002: "Zvyčajne by ste mali mať štyri až päť porcií vápnika-bohatých potravín, ako mlieka a mliečnych výrobkov na deň. A musíte sa dostať do optimálnej kostnej hmoty v priebehu dospievania. Nízke hladiny vápnika môže ovplyvniť obdobie rastu kostí a dnešná mládež by mohla čeliť vážnym zdravotné problémy v budúcnosti. "

proti

Lekári výbor pre zodpovednú medicínu uzavretá v rámci štúdie 2007: "Debata o konzumácii mliečnych zúri ďalej dlhodobo; Štúdia nie je jasne naznačovať alebo uviesť, či spotreba mlieka je dobré pre vaše kosti. Dôkaz navrhol, že spotreba mlieka nezlepší zdravie kostí. Zdravie kostí súvisí s fyzickou aktivitou a nie koľko mlieka alebo vápnika ste mal ako dospievajúci. Zdá sa, že mlieko nemá žiadne výhody, neskôr v živote jeden. "

Záver

Walter Willett, MD, Ph.D., profesor epidemiológie vedúci odboru výživy na Harvard School of Public Health má toto hovoriť o kravského mlieka. "Nejde o to, že budete musieť vzdať mliečne výrobky, ale je tiež dôležité, aby ľudia vedeli, že nemajú len piť mlieko, aby bol zdravý."

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je mať viac ako 2 šálky mlieka denne a jesť ďalšie potraviny, ktoré ponúkajú rovnaký druh živín spolu s mliekom.

Ako vybrať a obchod?

Výber

Rôzne druhy mlieka sú k dispozícii v súčasnej dobe, a môžete si vybrať medzi kondenzovaného a kondenzované mlieko. Kým nákupy, vždy zabezpečiť si kúpiť mlieko a smotanu na konci, takže zostane studený tak dlho, ako je to možné. Okrem toho vyberte mlieko z najchladnejšej časti skrine chladničky, ktorý je väčšinou spodnú časť. Vôňu vršok zásobníka, aby zabezpečili, že mlieko je čerstvé, a to nie je cítiť z kazenie, ktoré je zvyčajne spôsobené počas skladovania mimo chladničky. Vyhnúť plechoviek alebo kontajnerov, ktoré sú opuchnuté alebo majú jamky. Vždy skontrolujte, Minimálna trvanlivosť do 's príslušným dátumom uvedeným na obale, pretože poskytuje údaj o skladovateľnosti mlieka.

Po otvorení obalu, dátum minimálnej trvanlivosti už neplatí, a trvanlivosť závisí na tom, ako bolo mlieko pre skladovanie a manipuláciu spotrebiteľom. Pasterizácia (ohrev mlieka rýchlo, že ju drží na krátku dobu a potom ochladením rýchlo) eliminuje väčšina baktérií z mlieka a smotany. Zostávajúce baktérie sú neškodné, ktoré môžu pomaly množiť pri chladení teplote, prípadne spôsobujú kazenie. Preto mlieka by mal byť studený ako je to možné. Za teplého počasia si vziať izolovanú chladič s ľadom, aby mlieko, smotana a ďalšie rýchlo sa kaziace tovar za studena na ceste domov. Pre dosiahnutie optimálnej kvality a bezpečnosti, je vhodné použiť mlieko v rámci, najlepšie pred 'dňom.

Skladovanie

Mlieko je veľmi skaze v prírode a teda správne skladovanie je veľmi dôležité, aby sa zabránilo znehodnoteniu. Obaja kondenzuje a odparí sa mlieko by mali byť v chlade po otvorení obalu, pretože vyššie teploty môže spôsobiť, že sa rýchlo zase kyslá. Zaistite, aby na utesnenie alebo zakryť nádobu na mlieko, zatiaľ čo ich ukladanie tak, že neabsorbuje arómu z iných potravín v chladničke. Treba sa vyhnúť skladovanie mlieka na dverách chladničky, ako to vystavuje mlieka tepelnej zakaždým, keď je chladnička je otvárať alebo zatvárať.

Teplota chladničky je treba pravidelne kontrolovať. Je potrebné zaznamenať 4 ° C (40 ° F) alebo nižšia. Kondenzované mlieko zvyčajne trvá dlhšie ako kondenzované mlieko po otvorení, pretože má vysoký obsah cukru. Oba by mali byť použité do 5 až 7 dní po otvorení. Vzhľadom k tomu, mliečnej sušiny usadiť ku dnu, je potrebné plechovky obrátil hore nohami každých pár týždňov a spotrebovať do šiestich mesiacov. Nesmie zmrznúť kondenzované mlieko, ako sú mliečne sušiny oddeliť od vody, keď rozmrazené a dokonca trepanie alebo miešanie ho nie je homogenizovať späť do svojej pôvodnej štruktúre.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Deti často nenávidieť s pohári obyčajného mlieka. Ale mlieko je veľmi univerzálny a môžu byť ešte zaujímavejšie tým, že pridá ďalšie zdravé prísady. Mliečne koktaily a smoothies sú veľmi populárne. V skutočnosti, ako kondenzované mlieko a odparí sa používajú v rôznych receptoch. Vzhľadom k tomu, kondenzované mlieko môže stať vysoké teploty bez zrážania, sa často používa na poskytnutie krémovitosť na husté omáčky, pudingy, a crockpot recepty, a ako máčací kvapalina pre strúhanke mäso, ryby a hydinu.

Kondenzované mlieko, sú s vysokým obsahom cukru, je používaný v dezertov a sladkostí a je hlavnou zložkou v staromódny "Key Lime koláč". Pri použití v pečivo, to prepožičiava kôrky farbu, citlivosť, vlhkosť a chuť. Kondenzované mlieko je tiež používaný ako smotana na čaj alebo kávu. Nižšie sú uvedené niekoľko tipov pre používanie mlieka v rôznych receptúr.

 1. Mlieko môže byť pridaná k vašej rannej mise horúceho obilnín, ako ovsené vločky, na výživné raňajky. To môže tiež byť pridaná spolu s hrozienkami, škorice a muškátového orieška do hrnca varenej hnedej ryže, aby sa ryžový nákyp.
 1. V Indii, "Kheer" je jedným z najpopulárnejších mliečnych jedál. Je to chutné a pomerne jednoduché na prípravu. Za týmto účelom, máčať asi 75 gramov bielej ryže vo vode v malej miske po dobu jednej hodiny. Vypustite ryže a zahrejte ju vo veľkom ťažkej panvici na miernom ohni. Pokryť a nechajte variť po dobu 50 minút, za občasného miešania, až sa stane platidlo. Pridáme cukor a 4 kardamóm struky. Zamiešajte a varte ďalších 20 minút. Po odstránení vmiešajte ružovou vodou a slúži to sypané mandľami.
 1. Môžete miešať mlieko s banánom a niektorých ďalších druhov ovocia by ste chceli pripraviť lahodný kokteil. Môžete si tiež pripraviť horúcu čokoládu zahrievaním mlieko, nesladené tmavej čokolády a medu v hrnci na miernom ohni za stáleho miešania často.
 1. Môžete si tiež pripraviť lahodný dezert kombinujúci mlieko so sušeným ovocím. Za týmto účelom, namočiť figy, marhule, datle a mandle v teplej vode po dobu 4 hodín a kanalizácie. Brúsiť do jemnej pasty a zmes po pridaní mlieka a cukru. Potom pridajte med a smotanu a zmes znova. Chladom ho a znovu miešať, až sa stane spenený. To môže byť zdobené posekanou Pista a strúhaným čokolády.
 1. Mlieko môže byť tiež použitý na prípravu krémové polievky. Za týmto účelom, variť asi 300 gramov mlieka a zrieďte ju 3 šálky teplej vody. Pridajte asi ½ šálky ryže a soľ a varíme, kým varené. Po odstránení zmiešame asi 60 gramov masla a zahustíme 2 rozšľahanými vajcami. Toto môže byť podávaná s drveným soľankou syrom.

Mlieko má viac výhod, než si môžeme predstaviť. Ak sa príliš nestará o pohár mlieka, chuť to s ovocím, mandľami, alebo dokonca dátam. To umožní, aby vaše pitie lákavejšie a zlepšiť svoje zdravie v mnohých ohľadoch!

Máte viac podeliť o výhodách mlieka? Dajte nám vedieť v poznámkach nižšie. Radi by sme od vás počuť.

load...