Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Rue Herb pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných výhod Rue Herb pre pokožku, vlasy a zdravie

Ruta graveolens, známy viac obyčajne ako rue, spoločné ruty alebo byliny-of-milosti je natívne na Balkán. V podstate záhradná rastlina sa pestuje aj pre svoje liečivé vlastnosti. To je tiež pestuje ako korenie, a ako repelent.

Rue bol používaný široko skôr, a našiel niekoľko zmienok v, staré anglické herbáre ', slávnej knihy o bylín a rastlín napísaných Eleanour Sinclair Rohde. Ale postupne, jej použitie odmietol vzhľadom k jeho toxicite a horkej chuti. Rue sa používa hlavne pre svoje antibakteriálne, antivírusové, protizápalové a antioxidant vlastnosti. To rue bylina rastlina má osobitné miesto v európskom ľudovom liečiteľstve a je stále široko používaný.

Výhody Rue Herb:

Podľa "Natural Lieky komplexnej databázy," Ruta gravealens alebo rue obsahuje alkaloidy, ktoré majú protizápalový, protikŕčové, anti-plodnosť a antihistaminikum vlastnosti. Rue tiež obsahuje zlúčeninu rastlín zvanú rutinu, čo je antioxidant, ktorý pomáha zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi.

load...

Kožné Výhody Rue:

Rue olej je často používaný ako vonná látka v mydlách a kozmetiky. Vzhľadom k svojej toxicite, rue zriedka aplikovaný na kožu priamo. Zatiaľ, rue je známa pre niektoré výhody pre kožu:

1. Antimykotikum:

Rue pomáha nášmu telu boj proti plesňovým infekciám, ako sú dermatitídy a nôh atlétov. V závislosti od závažnosti infekcie, rue môžu byť použité priamo na kožu, a to najmä, keď je človek trpí nohy atlétov. To tiež poskytuje okamžitú úľavu od svrbenia kože.

2. Pre Jasnejšie pleť:

Anti-hubové vlastnosti ruty tiež jej pomáha pri liečbe de-pleť kože, odhaliť krajšie a jasné skin.The vlastnosti antioxidačné z rue zaisťuje, že vaša pokožka zaháňa voľné radikály, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pleti , aby vaša pleť hľadá mladé a šťastné. To je dôvod, prečo rue olej je často používaný v kúpeľoch pre poskytovanie liečebnej tváre par.

load...

Vlasy Výhody Rue:

3. Vši zadarmo vlasy:

Byť efektívny insekticíd, rue silice a extrakty sú často používané k zbaviť parazitmi. Pravidelné používanie tohto oleja môže odraziť tie otravné malé parazity z vlasov a pomôže vám zostať svrbenie zadarmo!

4. Získajte Kúpeľná liečba:

Rad kúpeľov používať rue olej pre starostlivosť o vlasy, aby vám vlasy, ktoré svieti na zdravie. To je ideálny recept na hojenie poškodené vlasy.

Zdravie Výhody Rue:

5. Upokojujúce:

Rue je účinný v ukľudňujúce hysterický a epileptické záchvaty kvôli jeho sedatívne vlastnosti. Pomáha pri znecitlivenie a relaxačné nervy, zatiaľ čo navodzujúci znecitlivenie, pretože jeho obsahu neurotoxínu.

6. Insekticíd:

Škodcovia, ako sú komáre, šváby a muchy spôsobiť ochorenie čísla. Tento hmyz môže byť poháňaný preč s použitím Rue. To môže byť tiež použitý ako odparovače, fumigantoch, vonných tyčiniek a horákov, aby boli odvrátené hmyzu.

7. Antibakteriálne:

Rue nás chráni pred bakteriálnym infekciám, že zabíja baktérie so svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami. Môže byť použitý pri príprave čaju bojovať močových ciest, čreva a infekcia hrubého čreva. Tiež nás chráni pred otravy jedlom a salmonely.

8. Anti-Nárazový:

Ak trpíte bolesťou svalov, môžete skúsiť rue. Je to vynikajúci liek na bolesti svalov, úzkosť a menštruačné kŕče.

9. Protizápalový:

Rue môže znížiť zápal spôsobený hlavne artritídou. Pravidelný príjem z 1 - 2 šálky rue bylinné čaje pomáha pri uvoľnení stuhnutých svalov a zmierňuje bolesti kĺbov.

10. Náprava pre jed:

Rue je známy ako intidote otráviť. Je to vysoko účinný na neurotoxíny (napr had uhryznutie, bodnutie hmyzom, ktoré sú neurotoxínu), ale nemôže vykazovať žiadne účinky haemotoxins.

Nežiaduce účinky Rue:

Rue, vo všetkých svojich formách, je jedovatý, a nikdy by nemali byť konzumovaná priamo. Ale keď je človek opatrný ohľadom sumy, môže byť bezpečne používať na liečbu nespočetné množstvo chorôb. To má menšie vedľajšie účinky, medzi ktoré patria:

  • Zvýšená citlivosť na slnenie
  • Závrat
  • Vyrážky
  • Kŕče
  • Zmeny nálady
  • Nespavosť
  • Podráždenie žalúdka

Rue je tiež spojená s niektorými vážnymi vedľajšími účinkami:

  • Môže dôjsť k vážnemu poškodeniu pečene a obličiek. Ľudia s poruchami obličiek / pečene sa nesmie používať žiadne lieky / jedlo spojené s ľutovať.
  • Ak sa ľudia s žalúdočnými a črevnými problémami, ako je kolitída alebo vredov alebo zápalové ochorenie čriev konzumovať ruty, to môže zhoršiť problém.
  • Tehotné ženy sa musia vyhnúť ruty vo všetkých jej formách, pretože môže spôsobiť potrat. Rue môžete využiť k potratu, ale to môže mať vážne dôsledky na zdravie ženy, a môže dokonca viesť k smrti.

Niet divu, že použitie Rue sa má nos skočil v posledných rokoch. Ale keď je človek opatrný, a nadväzuje na predpis lekára, rue stále možné získať úľavu z niekoľkých zdravotných stavov.

Nikdy samo liečiť s rue. Pred použitím tejto byliny sa vždy poraďte so svojim lekárom.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Ešte napíšte nám v sekcii Komentáre nižšie.

load...