Zdravie a wellness

25 najlepších potravín na zvýšenie vytrvalosti

25 najlepších potravín na zvýšenie vytrvalosti

Máš skúsenosti neznesiteľnú bolesť po chôdzi alebo behu len na krátku vzdialenosť? Alebo sa cíti udýchaný a unavený rýchlo? No, všetci majú tendenciu ju zviesť na veku, ale rád by som si myslel, že ste nikdy starý, ak ste mladí na telo a myseľ. Ak chcete získať zdravé a fit telo, musíte mať dostatok energie, aby vybudovať silnú výdrž. Ale problém je, nemôžete kúpiť silu, musíte si ju zaslúžiť tým, že zmeny životného štýlu. A jedna zo zmien je jesť výživné a odporu posilňujúci potraviny. V tomto článku sa budem diskutovať o 25 výdrž budovaní potraviny, ktoré vám pomôžu zabiť v budúcom tréningu sedenie alebo ísť a bežať, bez cítil dych. Ale najprv sa pozrime, ktoré makroživín a stopové prvky sú primárnym zdrojom energie. Poďme začať!

1. Komplexné sacharidy

Komplexné sacharidy sa skladajú z vlákniny a škrobu. Komplexné sacharidy sa líšia od jednoduchých sacharidov, pretože jednoduché sacharidy, ako je biely cukor, hnedý cukor, med, javorový sirup, apod sú ľahko absorbované v krvi, čo vedie k nárastu hladiny glukózy v krvi. Komplexné sacharidy, na druhú stranu, sú pomaly stráviteľné a bohaté na vlákninu. Poskytujú veľa energie, ktorá sa používa ako palivo pre naše svalov a mozgu. Rozpustnej vlákniny ako ovocie, orechy, strukoviny, semienka, ryžové otruby, ovos, hnedá ryža a kontrolných jačmeň hladiny cukru v krvi a zníženie hladiny cholesterolu. Nerozpustnej vlákniny, ako je celozrnný chlieb, cestoviny, ryža, obilniny, pšeničné otruby, kukuričné ​​otruby, zeleninu a orechy pomáhajú vybudovať vytrvalosti. Tieto potraviny rozkladajú na glukózu a poskytujú veľa energie.

2. Bielkoviny

Proteíny z potravy sú členené na aminokyseliny náš tráviaci systém. Tieto aminokyseliny sa používajú pre budovanie svalov a opravy, čo hormóny, červených krviniek a iných tkanív v tele. Proteíny hrajú dôležitú úlohu v raste a rozvoji zdravého imunitného systému. Proteíny majú vyššiu metabolizmus ako tukov a pomáhajú nám spáliť viac kalórií. Zdroje proteínov sú ryby, hydina, vajcia, mlieko, syry, strukoviny, a orechy.

load...

3. Zdravé tuky

Nie všetky tuky sú zlé. Tie by mali obsahovať požadované množstvo zdravých tukov do svojho každodenného jedálnička. Tuky sú nevyhnutné pre zvýšenie vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch, ako sú vitamíny A, D, E a K. Je dôležité používať pre zdravý tuk, ktorý poskytujú omega - 3 mastné kyseliny, ako sú ryby, mandle, vlašské orechy a rastlinné oleje. Tieto tuky sú zodpovedné za rast a vývoj organizmu.

4. Železa a vápnika

Vápnik je dôležitý minerál, ktorý pomáha budovať silné kosti v našom tele. Železo je vyžadované červených krviniek pre transport kyslíka v celom tele. Nedostatok železa v strave robí anemický a vedie k strate vytrvalosti. Niektoré železo bohaté potraviny sú brokolica, špenát, mäso, fazuľa a orechy. Vápnik môže byť získaný tým, že konzumuje mlieko, syr, jogurt, zelenej listovej zelenine, a sardinky.

5. Vitamín C

Je potrebné konzumovať ovocie, ktoré sú bohaté na vitamín C. Vitamín C pomáha posilňovať náš imunitný systém a reguluje chemické reakcie v našom tele. Zdroje vitamínu C sú pomaranč, kivi, citrón, limetka, brusnice, jablko, guava, grapefruit, hrozno, špenát, kel, papriky, paradajky, brokolica, karfiol, ružičkový kel, egreše, pažítka, bazalka, tymián a.

load...

Jedná sa o 5 macronutrients a stopové prvky, ktoré by ste mali mať na mysli, keď si kúpite obchod s potravinami. Zahŕňať viac zosilňujúcich potravín 25 stamina uvedených nižšie.

Stamina Foods List - Top 25

1. Mandle

Mandle sú považované za najzdravšie jedlo na svete. Sú bohaté na vitamín E a omega - 3 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú vynikajúcim zdrojom energie, a nehromadí v tele. Stavajú silné kosti, vyživuje mozog, zlepšenie zdravia srdca a udržať si energický po celý deň.

2. Jablká

Červená jabĺčka sú bohaté na antioxidanty, sú vysoko v rozpustnej vlákniny, železa, vitamínov a minerálov. Apple posilňuje imunitný systém, detoxikuje pečeň, reguluje hmotnosť a udržiava zdravé srdce. Rozpustná vláknina vás udrží plná a energický po dlhšiu dobu. Železné ups hemoglobín v krvi, zvyšuje kyslík do svalov a buduje vytrvalosť.

3. Banana

Banány sú bohatým zdrojom sacharidov, vlákniny, draslíka a fruktózy. Banány poskytujú okamžitú energiu a tiež zvyšuje odolnosť. Banány spustenie uvoľňovania dopamínu, ktorý podporuje koncentráciu a zameranie. Je to rovnako prínosné ako športové energetický nápoj!

4. Corn

Kukurica je bohatá na vitamíny, minerály, živiny a antioxidanty. Corn poskytuje zdravé kalórie pre metabolizmus a významne bráni rôzne neduhy. Kukurica je vynikajúcim zdrojom sacharidov. Kukurica znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje srdcovú činnosť a buduje vytrvalosť. Poskytuje ľahko dostupné glykogén k telu, ktorý okamžite generuje energiu.

5. Kuracie

Kurča je vynikajúcim zdrojom chudé bielkoviny. To podporuje zdravej telesnej hmotnosti, podporuje rast a vývoj svalov a pomôcok chudnutie. Kuracie zlepšuje vytrvalosť tým udržať si spokojný a aktívny po celý deň. Jesť kuracie zlepšuje zdravotný stav kostí, buduje svaly, zlepšuje imunitu a zmierňuje stres.

6. Citrusové plody

Citrusové plody sú super bohaté na vitamín C, ktorý zvyšuje vstrebávanie železa v potravinách. Citrusové plody sú skvelé energetické boostery; keď vyčistí telo a zvýšiť imunitu. Vypiť pohár citrusové šťavy zvyšuje vstrebávanie o 10 percent.

7. Červená repa Juice

Beetroots sú bohaté na draslík, vlákninu a vitamíny A a C. Tieto živiny pomáhajú vybudovať vytrvalosť a znižuje únavu. Červená repa šťava je známe, že odstránenie únavy. Vypiť pohár červenej repy šťavy pred cvičenie môže zvýšiť hladinu energie.

8. Beans

Fazuľa sú bohaté na železo, vlákniny, sacharidov, proteínov a iných minerálov. Poskytujú kompletnú výživu a zlepšiť vytrvalosť tým, že zvyšuje kapacitu prenosu kyslíka v krvi.

9. Hnedá ryža

Hnedá ryža je plná vlákniny a komplexných sacharidov. Je tiež dobrým zdrojom vitamínu B komplex. Hnedá ryža je menej škrobu a tým dlhšie trvá stráviteľné. To udržuje žalúdok plný dlho, dodáva energiu do tela a pomáha udržiavať hladinu výdrž.

10. Káva

Káva je okamžitý energetický booster. Stimuluje a nabudí váš mozog čo je v strehu a aktívny. Nadbytok kofeínu alebo kávy je škodlivé. Avšak, to môže byť použitá len v obmedzenom množstve na liečbu migrény a získať požadované úrovne vytrvalosti.

11. Sušené ovocie

Sušené ovocie sú vynikajúcou alternatívou k rafinované cukry. Sú balené s rôznymi základných živín, vitamínov a esenciálnych mastných kyselín pre udržanie zdravej a energetické telo. Sú bohaté na omega - 3 mastných kyselín, a sú zodpovedné za poskytovanie veľa energie a pomôcť vybudovať vytrvalosť.

12. Vajcia

Vajcia sú jedným z najviac výživných potravín a veľký zdroj bielkovín. Sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Hoci vajcia majú vysoký cholesterol, nemajú vplyv na hladinu cholesterolu v krvi. Sú zdravé potraviny, ktoré zvyšujú odolnosť a aby sa vaše energetickej hladiny vysoká po celý deň.

13. Fish

Ryby sú neuveriteľne výživné. Sú bohaté na proteíny, vitamíny, minerály a omega - 3 mastných kyselín. Jesť ryby, je prospešná pre zdravie srdca, vývoj mozgu a nervového systému. Ryby poskytujú chudé bielkoviny a všetky ďalšie živiny potrebné pre optimálny úrovni výdrž.

14. Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty. Pomáha detoxikáciu systému a budete sa cítiť viac energie. Je to mozog stimulant ako je kofeín, ale je to zdravšie voľba. Zelený čaj znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri chudnutí a buduje vytrvalosť.

15. Zelená listová zelenina

Zelená listová zelenina sú bohaté na vlákniny, vitamínov a stopových prvkov sú plné. Vitamín C predstavuje zvýšenie na úroveň výdrž, a vlákno trvá dlhšie stráviteľné a pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi.

16. Chudé mäso

Chudého mäsa je vynikajúcim zdrojom bielkovín a má nízky obsah tuku a kalórií. Je bohatá na vitamíny a minerály. Chudého mäsa poskytuje potrebné bielkoviny pre aktívne a vysoko aktívnym životným štýlom. Buduje svaly, posilňuje telo a zvyšuje vytrvalosť.

17. Maca

Maca je super jedlo, ktoré má liečivé vlastnosti. Zlepšuje mužskú plodnosť a libido. Maca koreň je prevažne k dispozícii v práškovej forme. To je jeden z najlepších potravín, ktoré zvyšujú sexuálnu výdrž a je medicínsky predpísanú k zlepšeniu niečí milostný život.

18. Tekvica

Tekvica sú výživa nabité, sú bohaté na vitamín A, vlákniny a majú nízky obsah kalórií. Tekvicové semená sú vysoko výživné a obsahujú bielkoviny, a široká škála minerály ako horčík, mangán, zinok a meď. Tekvica má pozitívny dopad na hormóny. Zvyšuje výdrž a robí vám inštalatér a viac energie.

19. Pomegranate

Granátové jablká sú bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály. Oni podporujú zdravé kosti, kardiovaskulárne zdravie a posilnenie imunity a vytrvalosť. Granátové jablko má vysoký obsah polyfenolov a pomáha eliminovať zápal svalov a bolestivosť.

20. Ovsené vločky

Ovsené vločky obsahuje komplexné sacharidy. Tie rozkladajú pomalšie a vyžadovať viac času tráviť. To pomáha udržať váš žalúdok plný po dlhšiu dobu. Ovsené vločky je nadupaný a poskytuje trvalú energiu po mnoho hodín. To udržuje hladinu cukru v krvi na optimálnej úrovni a zvyšuje odolnosť rovnako.

21. Arašidové maslo

Arašidové maslo je vynikajúce jedlo zvýšiť odolnosť. Je bohatý na omega - 3 mastné kyseliny, ktoré sú potrebné pre zdravé srdce a mozgu. Vzhľadom k tomu, arašidové maslo má vysoký obsah kalórií, trvá dlhšiu dobu trávenia. Konzumovať arašidové maslo s komplexné sacharidy s ktorým máte plný na dlhú dobu.

22. Quinoa

Quinoa je super-zrno, ktoré bohatá na aminokyseliny, vitamíny, vlákniny, minerálnych látok. Je bohatý na bielkoviny a má dvakrát toľko vlákniny ako ostatné obilniny. To poskytuje okamžitú energiu a udržuje hladinu energie vysoká po celý deň. Quinoa je považovaný za výkon zabalené potraviny pre športovcov a tiež ups ich úrovňou výdrž.

23. Červené hrozno

Červené hrozno sú bohaté na prírodné cukry, ktoré poskytujú okamžitú energiu a budovať vytrvalosť. Tie obsahujú tiež resveratrol, ktorý je veľký energetický booster.

24. Sójové bôby

Sójové bôby sú najbohatším zdrojom rastlinných bielkovín a sú na z najlepších potravín, ktoré majú zvýšiť výdrž. Majú vysoký obsah nerozpustnej vlákniny, vitamínov a minerálov. Sója pomôcť zvýšiť svalovú silu a zaistiť odolnosť k udržaniu dlhšie trvanie fyzickej aktivity.

25. Sušenými paradajkami

Paradajky sú dobrým zdrojom železa, vlákniny a antioxidanty. Oni tiež obsahujú vápnik a podporovať zdravé srdce a silné kosti. Sušenými paradajkami poskytujú 1 - 3 z RDA železa a pomáhajú svaly získať viac kyslíka.

Výdrž Stavebné Superfoods pre športovcov:

Športovci potrebujú veľa energie udržať po dlhšie časové obdobie. Niektoré z potravín môže byť skutočne označený ako superfoods, pretože pomáhajú zvýšiť hladinu energiu, výdrž a energiu. Niektoré výživné potraviny ako banány, ovsené vločky a sladké zemiaky sú vynikajúcim zdrojom energie pre bežcov. Niektoré z vytrvalosti rastúcej potraviny sú:

1. Banány:

Banány poskytnúť inteligentný sacharidov na podporu energetickej hladiny potrebné pre dlhodobého hľadiska vzdialenosti. Sú hlavné potrava pre väčšinu športovcov.

2. Kale:

Táto zelená listová zelenina je plná vlákniny, vitamín K pre zlepšenie pevnosti kostí a živín k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi.

3. Ovsené vločky:

Organická ovsené vločky poskytuje dostatok vlákniny a komplexných sacharidov. Ovsené vločky, s čerstvým ovocím a ľanového semienka, robí veľmi výživné raňajky.

4. Orechy:

Vlašské orechy sú vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastných kyselín. Majú zvýšiť hladinu výdrž a tiež pridať lahodnou tieseň na žiadne diéty.

5. Sladkých zemiakov:

Sladké zemiaky sú plné komplexných sacharidov. Sú to skvelé po namáhavom cvičení a robiť vynikajúce kontaminovaný jedlo.

6. Wild Salmon:

Salmon je najväčším zdrojom omega - 3 mastných kyselín. Losos je naložený s živín a zvyšuje metabolické procesy v tele.

7. Chia Semená:

Chia semienka sú skvelý doplnok k akejkoľvek jedlo alebo občerstvenie. Tie sú balené sa všetkých 20 aminokyselín na a sú tiež bohaté na omega - 3 mastných kyselín.

Pre zvýšenie vytrvalosti prostredníctvom potravín, je nutné jesť vyváženú stravu. Pite veľa vody po celý deň a zostať hydratované. Robiť pravidelné cvičenie a vykonávať fyzickej aktivity ako jazda na bicykli, behanie atď ktoré máte radi robiť. Doprajte si dostatok odpočinku a viesť aktívny a zdravý životný štýl!

Poznáte nejaké ďalšie výdrž potraviny, ktoré chýba v tomto zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

load...