Zdravie a wellness

31 úžasných prínosov šťavy Amla pre pokožku, vlasy a zdravie

31 úžasných prínosov šťavy Amla pre pokožku, vlasy a zdravie

Kúzlo lektvar. Šťava z nesmrteľnosti. Tieto názvy môžu znieť fantázie, ale to je to, čo amla šťavy je synonymom pre už od nepamäti.

Pre tých, ktorí sa na sladké, ako som ja, amla šťava môžu ochutnať niečo iné ako potešujúce, ale jeho obrovské výhody jednoducho nemožno ignorovať. Amla šťava zvyšuje krásu vašej pokožky a pomáha udržiavať správne telesné funkcie, zvyšuje odolnosť a pevnosť kostí a pomôcok chudnutie.

To nie je ono. V čase, keď dokončíte čítanie tohto článku, budete ohromení množstvo výhod tohto skromného ovocia ponúka.

Prejdite nadol vedieť viac!

Amla - Krátka

Vedecký názov - Phyllanthus emblica

Family - Euphorbiaceae

Ostatné mená - Amla (Hindčina), Usire Kaya (Telugu), Nellikkai (Tamil), Nelli (Malayalam), Avala (Marathi) a Amala (bengálsky)

Indický egreše, ľudovo označované ako amly, je známy pre svoje nutričné ​​výhody. V Indii, to kyslý ovocie, zvyčajne pestovaná vo vlhkých horských oblastiach na jeseň, je využiť na mnohé účely - od tvorby nakladané uhorky, čatní, džemy a Murabba k tomu, že zdravé šťavy z nej.

load...

Čo robí amla džús tak unikátny?

Amla šťava je zdravý nápoj, pretože je zásobárňou vitamínu C a ďalších živín, ako je železo, ktoré poskytujú celý rad zdravie a krásu výhody.

Teraz, keď máte jasnú predstavu o plody, tu je nahliadnuť do mnohých výhod šťavy.

Amazing spôsoby, ktorými Amla Juice vám môžu pomôcť

Zdravotné výhody

 1. Zmierňuje astma a bronchitída
 2. Burns Fat
 3. Zmierňuje zápchu a Pilotov
 4. Lieči ochorenia žalúdka
 5. Je čistič krvi
 6. Môže zlepšenie zraku
 7. Prospešný pre srdce
 8. Ovládacie prvky Diabetes
 9. Chladenie Agent
 10. Upokojuje zápal
 11. Zlepšuje zdravie ústnej dutiny
 12. Liečbu nespavosti
 13. Rakovina zabraňuje
 14. Zlepšuje Bone Health
 15. Zmierňuje menštruačné kŕče
 16. Zaobchádza Infekcia
 17. Je silný antioxidant

Kožné Výhody

 1. Zosvetlí pleť
 2. Anti-Aging Výhody
 3. Lieči pigmentácie
 4. Tóny a spevňuje pleť
 5. Liečba akné a pupienok jazvy
 6. Exfoliates A Čistí pleť
 7. Exfoliates A Čistí pleť

Vlasy Výhody

 1. Posilňuje vlasy
 2. Zabraňuje predčasnému šediveniu
 3. Zachádza Lupiny
 4. Zlepšuje pigmentáciu
 5. Podmienky Hair
 6. Skalp čistiace
 7. Zabraňuje Problémy Hair

Zdravie Výhody Amla Juice

Zaujíma vás, prečo mnoho ľudí sa nahradí svoju rannú kávu s pohárom amla šťavy? No, potom, čo ste urobil čítanie svoje výhody, ak si nie ste istí realizovať zázrak, že amla šťava.

load...

Tu je dôvod, prečo by ste mali pridať Amla šťavy do svojho jedálnička.

1. Zmierňuje astma a bronchitída

Ak sa počasie spôsobí ťažkú ​​ujmu na zdraví, amla šťava môže byť váš záchranca.

Pitie lektvar amla šťavy a medu dvakrát denne môže zmierniť astma a bronchitída komplikácií. To tiež znižuje výskyt chronického kašľa, alergickej astmy, a tuberkulózy (1).

Späť na obsah

2. Spaľuje tuk

Chcú stratiť tie, lásku rukoväte pred svojho najlepšieho priateľa svadbu? Všetko, čo musíte urobiť, je dať si pohár amla šťavy na dennej báze.

Amla džús môže bojovať proti obezite by enhacing syntézu bielkovín, čo pomáha spaľovať nežiaduceho tuku (2). To má schopnosť vytvárať pozitívny dusíkovej bilancie a zníženie hladiny cholesterolu v krvi, čím sa minimalizuje riziko infarktu.

Späť na obsah

3. Zmierňuje zápchu a Pilotov

Zaujíma vás, ako amla šťava môže ovplyvniť váš zažívací trakt?

Tento zázračný nápoj robí zázraky pre svoj žalúdok. To môže zmierniť veľa porúch žalúdočnej produktov, ako je zápcha, spôsobené pilotov (3). Taktiež reguluje pohyb čriev a lieči chronickú zápchu.

Späť na obsah

4. Pomáha pri liečbe žalúdočných porúch

Amla šťava môže byť skvelý liek na žalúdočné poruchy a hyperchlorhydrie (pocit pálenia v oblasti brucha).

Okrem toho, že dobrý liek na hnačku a úplavicu, udržuje pečeň zdravá. Amla šťava je tiež účinný pri liečbe žalúdočných vredov a kyslosť (4). Ak máte problémy s kyslosti, ktoré majú Amla šťavu s čistým ghí dvakrát denne môže pomôcť.

Späť na obsah

5. Je krvný čistička

Prečo utrácať tisíce na nehybných detox nápoje na trhu, keď si môžete vytvoriť svoj prirodzený detoxikačným doma?

Amla šťava pôsobí ako čistič krvi tým odplavovanie toxínov z tela. Pravidelný príjem z tejto šťavy prečisťuje krv, rovnako ako zvýšenie hladiny hemoglobínu a počtu červených krviniek. To znamená, že môžete zbohom do úporné akné a iných porúch (5).

Späť na obsah

6. Môže zlepšenie zraku

Pravidelný príjem amla šťava pomáha k zlepšeniu zraku a krátkozrakosť a kontroluje nástup šedého zákalu (6). To tiež znižuje vnútroočný napätie a počítadlá problémy, ako je začervenanie, svrbenie a zalievanie očí. Úžasné, nie je to?

Späť na obsah

7. Je prospešné pre srdce

Je známou skutočnosťou, že stres a cholesterol vplyv na zdravie vášho srdca (7).

Amla šťava je skvelý liek na srdcové problémy, ako to robí srdcové svaly silné, umožňujúce srdce pumpovať krv ľahko.

Späť na obsah

8. Kontrola Diabetes

Majú Amla šťava s kurkuma prášok a med dvakrát denne na kontrolu diabetu. Predkladaný chróm v amly pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi (8). To tiež stimuluje sekréciu inzulínu.

Späť na obsah

9. Chladiace Agent

Keď ste vonku na slnku, všetko, čo chcem, je, aby chytiť nejaké chladené džús vás vychladnúť. Ale počkaj! Prečo neskúsiť amly šťavu, ktorá obsahuje 20 krát viac vitamínu C ako pomarančovej šťavy? Tento vitamín zlepšuje triesloviny, ktoré sú nutné, aby chránila teplo a svetlo.

Amla šťava tiež riadi telesnú teplotu (9). Pôsobí ako štít a chráni pred škodlivými UV lúčmi.

Späť na obsah

10. Zmierňuje zápal

Protizápalové vlastnosti amla šťavy pomáhajú znižovať opuchy kĺbov spôsobené artritídou (10). Znížením zápal, ale tiež chráni a uľahčuje tkanivá zažívacieho traktu.

Späť na obsah

11. Zlepšuje zdravie ústnej dutiny

Denný príjem amla šťava posilňuje zuby a zaháňa nepríjemný zápach z úst, šetrí vám akékoľvek rozpaky. Kloktanie Amla šťavu s vodou môžu tiež poskytnúť úľavu od bolestivé vredy v ústach (11).

Späť na obsah

12. Zaobchádza Nespavosť

Ste obeťou nespavosti? Je nespavosť takže budete omámený v dopoludňajších hodinách? Tu je to, čo by ste mali urobiť.

Amla šťava je účinný liek na nespavosť (12). Pridajte trošičku hrubého muškátový oriešok prášok na čerstvý amla šťavy. Mať to môže urobiť dobre spať.

Späť na obsah

13. Preventívne proti rakovine

Amla šťava je bohatá na antioxidanty, najmä superoxiddismutázy (SOD), ktorý inhibuje tvorbu voľných radikálov. To znamená, že pravidelný príjem tejto šťavy pomáha predchádzať rakovine. Nie je to lacná možnosť obmedziť najdesivejšie choroba? (13).

Späť na obsah

14. Zlepšuje zdravie kostí

Postupom času sa naše kosti stávajú krehkými a slabý. Amla šťava môže vaše kosti zdravšie a silnejšie (14). Pravidelná konzumácia amla šťavy znižuje osteoklastov, čo sú bunky, ktoré sú zodpovedné za porušenie kostí.

Späť na obsah

15. Zmierňuje menštruačné kŕče

Je to, že čas v mesiaci Pri pokuse každý liek navrhol každú inú osobu - to všetko preto, že nechcete zažiť tie kŕče.

Niekedy, menštruačné kŕče neumožňujú vykonávať aj tie najjednoduchšie úlohy. Skúste Amla džús, ktorý je známy zmierniť menštruačné kŕče v dôsledku prítomnosti nepreberné množstvo vitamínov a minerálnych látok (15).

Späť na obsah

16. Zaobchádza Infekcia

Antibakteriálne a sťahujúce vlastnosti amla šťavy môžu liečiť aj závažných infekcií (16).

Amla šťava je bohatá na vitamín C, ktorý pomáha zvýšiť počet bielych krviniek v tele, čo znamená lepšiu imunitu.

Späť na obsah

17. Je silný antioxidant

Amla šťavy bohaté na minerály a vitamíny, ako je karotén, fosfor, vápnik, železo a vitamín B komplex, a tým, je silný antioxidant (17). Chráni telo pred oxidačným stresom tým, že odstraňuje voľné radikály. Posilňuje pečeň, posilňuje pľúca, vyživuje mozog, zlepšuje svalový tonus, upravuje svoj močový systém a protiváh žalúdočnej kyseliny. V skutočnosti, podľa Ayurveda, pravidelná konzumácia šťavy amla podporuje dlhovekosť.

Späť na obsah

Kožné Výhody Amla Juice

Amla šťava je elixír pre vašu pleť - zabraňuje akné a škvŕn, a je vaša pleť žiariť ako nikdy predtým. Tu je návod, ako vaša pokožka môže ťažiť z amla šťavy.

18. Zosvetlenie pleť

Antioxidanty a vitamín C prítomný v amla šťavy rozjasní vašu pleť a prepožičiavajú mu prirodzený lesk (18). Majú Amla šťava s medom alebo použiť ho ako pleťová maska ​​pre svetlejšiu pleť a vady bez kože.

Späť na obsah

19. Anti-aging výhody

Kto nechce vyzerať mladšie? Tu je návod, ako môže trvať roky z vašej tváre.

Amla šťava pomáha udržiavať mladistvý vzhľad vašej pokožky, pretože obsahuje veľké množstvo antioxidantov (19). Vitamín C, najmä udržuje vaša pleť mladá vyzerajúce na dlhšiu dobu. Pravidelný príjem amla šťavy oneskoruje účinky predčasného starnutia, ako sú jemné linky, vrásky, tmavé škvrny, atď

Späť na obsah

20. Zaobchádza Pigmentácia

Amla šťava čistí pokožku a znižuje pigmentáciu (20). Naneste Amla šťavu na tvár s bavlnou a opláchnite po niekoľkých minútach. Majte oči zatvorené, zatiaľ čo robí tak. Pritom pravidelne odľahčí známky a zníženie pigmentácie.

Späť na obsah

21. Tóny a spevňuje pleť

Pokles kolagén spôsobí kožné tkanivo stráca svoju pevnosť a jemnosť, čo ovisnuté kože. Ako bolo uvedené vyššie, Amla šťava je bohatá na vitamín C, ktorý posilňuje produkciu kolagénu buniek v koži. To je vaša pokožka je mäkká, pružná a mladistvo. Tiež tóny a napína kožu (21).

Späť na obsah

22. Liečba akné a pupienok jazvy

Amla šťava je ideálna pre liečbu akné a pupienok jazvy (22).

Nanášanie pasty amly po dobu 10 až 15 minút na postihnutú oblasť bude zosvetlenie škvŕn a zníženie výskytu akné. Ako prírodný čistič krvi, že bojuje s mikroorganizmami v koži, čím sa udržiava kožné infekcie, akné a vyrážky na uzde. Preto, pitie Amla šťavy vám môže dať bezchybnú pleť.

Späť na obsah

23. Exfoliates A Čistí pleť

Je široko známe, že amla šťava je vynikajúci čistiaci či požití alebo aplikované lokálne.

Byť jemný exfoliant, to pomáha odstrániť odumreté kožné bunky (23).

Poznámka: Ak je vaša pokožka je citlivá, zrieďte ju trochou vody pred použitím.

Späť na obsah

24. Opravy poškodených tkanív

Amla šťava má dobré liečivé vlastnosti v dôsledku prítomnosti vitamínu C a ďalších antioxidantov, ktoré môžu urýchliť opravu poškodeného tkaniva. To tiež bojuje problém suchej a šupinatej kože (24).

Späť na obsah

Amla Juice Výhody na vlasy

Amla bol považovaný za dobrého vlasové vody od vekov. Ženy používajú kombináciu amly a Shikakai zbaviť mnohým problémom, ako je predčasné šedivenie vlasov, vypadávanie vlasov a lupiny. Ale amla šťava je ešte lepšie. Tento zoznam vám povie prečo.

25. Posilňuje vlasy

Má vaše srdce preskočiť beat pri pohľade na obrovské kusy vaše vlasy ísť dole vypúšťací zakaždým si umyť vlasy? Skúste Amla šťavu zastaviť tento nežiaduci padanie vlasov.

Amla šťava posilňuje vlasové folikuly, čo podporuje rast vlasov (25). Môžete použiť zmes amly a citrónovou šťavou na pokožke hlavy a nechať to na dobu 20 až 30 minút. Opláchnite teplou vodou. To posilní vaše vlasy od korienkov a dáva mu lesk.

Späť na obsah

26. Zabraňuje predčasnému šediveniu

Vždy som vedel, prečo matkin vlasy sú stále tmavé a lesklé, zatiaľ čo moje vlasy už šedivenie. Most mladík dnes sa ocitnú v podobnej situácii. Stres a nesprávne návyky potravín sú niektoré z faktorov, ktoré vedú k predčasnému šediveniu.

Našťastie Amla šťava je veľmi prospešné pre tých, ktorí trpia predčasné šedivenie vlasov v dôsledku prítomnosti antioxidantov a vitamínu C (26).

Späť na obsah

27. Zaobchádza Lupiny

Vedeli ste, že amla šťava je efektívny spôsob, ako sa zbaviť lupín? Vitamín C s vysokým obsahom šťavy zabraňuje hromadeniu lupín na pokožke hlavy (27).

Späť na obsah

28. Zlepšuje pigmentáciu

Väčšina farby na vlasy obsahuje Amla prášok. Dôvodom je, že tento skromný ovocie pomáha v boji proti pigmentácii a zároveň bude vaše vlasy tmavšie a hustejšie. Amla šťava je najlepší na liečbu vlasy odfarbenie a zastavenie šediveniu vlasov (28).

Späť na obsah

29. Podmienky Hair

Amla šťava pôsobí ako skvelý kondicionér pre suché a drsné vlasy.

Môžete kombinovať niektoré amly šťavu s henou a aplikovať ju na vlasy (29). To bude pôsobiť proti zasychaniu povahu henou, aby vaše vlasy vyzerať zdravo. Môžete ho použiť aj ako umývanie vlasov pridať ďalšie lesk a odraziť.

Späť na obsah

30. Skalp čistiace

Ak hľadáte pre jednoduchý spôsob, ako očistiť pokožku hlavy, bez toho by to chaotický a neovládateľné, amla šťava je odpoveď.

Pridá sa niekoľko kvapiek amla šťavy vajcia, poraziť ho a masírujte vlasy s ním. Amla šťava bude maskovať pach vajíčok a aby vaše lesklé a hebké. To tiež čistí a vyživuje pokožku hlavy (30).

Späť na obsah

31. Zabraňuje Problémy vlasov

Okrem posilnenia vaše vlasy, amla šťava tiež rieši niekoľko problémov, ako sú vlasy vypadávanie vlasov, rozštiepené končeky vlasov a kučeravé vlasy (31).

Uvidíme, ako veľa výhod pitie pohár tejto šťavy vám môže dať!

Späť na obsah

Ako sa pripraviť Amla Juice

Dnes amla šťava je komerčne dostupný v lekárskych obchodoch, ale nie je to nič ako domáci jednom rohu?

Tu je jednoduchý proces, aby Amla šťavu doma.

Čo potrebuješ
 • 1 šálka Amla (indický egreš), nareže na kúsky
 • 1 hrnček cukru
 • Štipka soli
 • Štipka Mletý (voliteľne) pre pohár amla šťavy
Ako spraviť
 1. Umyte a osušte amlas a umiestniť ich do misy.
 2. Pridanie 1 ½ šálky vody do tlakového hrnca a umiestnite misku v ňom. Pokrývajú tlakový hrniec s vekom a zapáliť kachle.
 3. Vypnutie kachlí po jednom tribúnu. Vyberte misu z kachlí, pokiaľ nie je tlak v hrnci.
 4. Teraz jemne dotknúť egreše, aby zistil, či to vychladne. Stlačte Amla prsty a odstráňte semienka.
 5. Brúsiť cukor na jemný prášok.
 6. Brúsiť Amla kusov. Ak zistíte, že je ťažké ich brúsiť, pridajte trochu cukru prášok a potom brúsiť.
 7. Na prípravu Amla šťavy koncentrátu zmiešajte Amla pasty s cukrom práškom a soľou. Umiestnite tento koncentrát v trezore mrazničky a uložiť ho do mrazničky.
 8. Pridajte 2 až 3 lyžice tohto koncentrátu sa pohárom vody, kedykoľvek budete potrebovať Amla šťavu. Môžete pridať nejaké Mletý a dobre premiešame.

Poznámka:

 1. Hoci to je väčšinou sladené pridaný cukor, môžete pridať trochu Jagger alebo hnedý cukor, soľ a korenie na pitie, aby si inú chuť. Môžete tiež variant s trochou kardamonu prášku.
 2. Vzhľadom k tomu, amlas sú mierne horkú chuť, môžete si najprv variť vo vode. To umožní, aby im mäkké a menej horký.
 3. Táto šťava koncentrát môže byť uložená v mrazničke po dobu 8 mesiacov alebo dlhšie. Avšak, to mení farbu v priebehu času.

Zachovanie Amla Juice

Ak chcete zachovať Amla šťavu, aby ste zistili, či množstvo šťavy sa rovná kapacite poháre. Napríklad, 500 g amla šťavy by mali byť uložené v kapacity skla alebo nádoby na 500 g. Pridajte 2 lyžice laktátu sodného a dobre sa premieša. Táto šťava môže byť zachovaná v chladničke po dobu 8 - 10 mesiacov. Laktát sodný je ľahko dostupné v lekárni alebo každom obchode, ktorý predáva jedlo chemikálie.

Pozor

Hoci amla šťava je prirodzené, ak to robil doma, konzumácii za určitých podmienok môže skutočne zlyhať. Pozri sa:

 • Nikdy si to na lačný žalúdok, pretože môže vyvolať prekyslenie, ktoré môžu byť veľmi bolestivé.
 • Mať Amla šťavy viac ako dvakrát denne môže stvrdnúť stoličky, čo spôsobuje zápchu.
 • Ak ste diabetik, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než budete piť Amla šťavu. Je známe, že znižujú hladinu cukru v krvi, čo môže skutočne zasahovať do vášho lieky.
 • Vždy by ste mali skontrolovať alergie pred tým, než Amla šťavu.
 • Ktoré majú viac ako odporúčané množstvo, môže nechať dehydrovaný kvôli nadmernej strate vody z tela.
 • Mať ho v priebehu tehotenstva by ste mohli chcieť nesvoj. Tak, aby radu svojho lekára predtým, než spotrebuje Amla šťavu.
 • Nie je vhodné pre malé deti, aby konzumovať amla šťava viac, než je nutné, pretože by to mohlo spôsobiť hnačku.

Stánok s jedlom: Amla šťava vám pomôže zbaviť sa mnohých zdravotných porúch, ako je zápal žalúdka, astma, pilóty, obezity, nespavosti a zápach z úst. To tiež pomáha zaistiť hladký a akné bez kože. Amla šťavy možno nazvať elixír na vlasy, ako to rieši padanie vlasov, lupiny, predčasnému šediveniu, pigmentácie a kučeravé vlasy nezvládnuteľný.

Teraz už viete, amla šťava ponúka nepreberné množstvo výhod pre vašu pokožku, vlasy a zdravie tým, že obohacuje svoje telo životne dôležité živiny. Takže, čo ešte čakáte?

Je na čase, aby ste dali svoje telo jej podielom výživy!

Poznáte nejaký iný prínos amla šťavy? Už ste mali skúsenosť s touto šťavou? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

Zostať zdravý!

load...