Zdravie a wellness

19 úžasných prínosov cez presýpka pre pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasných prínosov cez presýpka pre pokožku, vlasy a zdravie

Nenechajte sa zmiasť jeho nezvyčajné meno. Tento, živé fosílie 'sa nazýva praslička, ale jeho rôzne liečivé vlastnosti, je to, čo ho odlišuje od, chvost koňa.' Táto trvalka puzzlegrass možno skutočne veriť, že starať sa o všetky naše pleť, vlasy a zdravotných strasti. Parapet nie ste presvedčení? Dovoľte mi, aby som vás prevedú nádherné prasličky výhody. Si pripravený?

Čo je praslička?

Vedecký názov-equisetum Origin, Severnej Ameriky a Eurázie Other Names-Puzzlegrass, fľaša-kefa, Shave-tráva, odmasťovanie Rush, Pewterwort a Paddock-rúrky

Equisetum, bežne známy ako praslička, je tenká a sterilné rastlina z čeľade vaskulárne a je považovaný za živé fosílie. Podobá lucerna vzhľad. Rastlina množia spory namiesto semien, ako sú obvyklé rastlín.

load...

A teraz, čo je s neobvyklou nomenklatúry?

Na rozdiel od jeho tesnej zdanie k spomínanej, chvost koňa, 'to trváca bylina tiež odvodzuje svoj všeobecný názov z anglického prekladu jeho latinským názvom. Equisetum je latinský mix Equus (kôň) a Seta (štetiny). Úžasné, nie je to?

Praslička je tiež známy ako Pewterwort pretože jeho použitie v leštenie dreva a cínový prácu. Rovnako tak jeho ďalšie meno Lúpanie Rush pochádza z brúsneho povlaku silikátov z prasličky sa stonky, ktoré sa používa na cídění kovových nádob.

load...

Starí Gréci, čínske a rímske bylinkári boli pomocou praslička pre svoje liečivé výhody pre stáročia. Je dobre známe, pre svoje protizápalové, antioxidačné, liečenie, antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré veľmi užitočná rastlina robí. Okrem niekoľkých praslička prínosu pre zdravie, opustí praslička sú používané ako mäkké zelené farbivo, a stopka je široko používaný v kozmetickom priemysle, a to najmä v šampónoch.

Absorpcia oxidu kremičitého je medzi rastliny, ktoré rastú na Zemi veľmi zriedkavý, ale praslička je výnimka. Navyše, táto bylina tiež obsahuje veľa živín, vrátane vápnika, mangánu, železa, saponíny, flavonoidy, triesloviny, estery kyseliny kofeínové, alkaloidov, fytosterolov, mastných kyselín, fenolové kyseliny, glykozidy a akonitová.

Tu je niekoľko krásu a liečivé výhody praslička bylina, pre ktoré je už značne použitý už dlhú dobu.

Prečo by ste mali používať praslička?

Kožné Výhody

 1. Nesie Anti-Aging Vlastnosti
 2. Lieči akné
 3. Poskytuje Nail zdravie

Vlasy Výhody

 1. Podporuje rast vlasov
 2. Lieči Lupiny a rozštiepené končeky
 3. Funguje ako prírodné kondicionér

Zdravotné výhody

 1. Pre obličky zdravie
 2. Pomáha zjednať Menštruácia
 3. Posilňuje kosti
 4. Hojí rany
 5. Lieči alergie a vyrážky
 6. Ochorenia dýchacích ciest zaobchádza
 7. Lieči Foot podmienky
 8. Zníženie hladiny krvného cukru
 9. Lieči rakovina boláky
 10. Lieči Hemoroidy
 11. Je dobré pre pamäte
 12. Posilňuje imunitu
 13. Pomôcky Chudnutie

Kožné Výhody prasličky

Chcem báječné, to je moja prostá prosba Všetko báječné, väčšie a lepšie a najlepšie Potrebujem niečo inšpirujúce čo mi pomôže dostať sa spolu musím trochu báječného, ​​čo na tom je?

Nie, to nie je. My všetci si zaslúžia byť báječný, rovnako ako naše Sharpey z High School Musical, či už sa jedná o oblečenie, obuv, tašky, alebo kožu. To je miesto, kde praslička vstúpi do hry. Tu je návod, ako môžete využiť tejto úžasnej byliny získať báječné kožu:

1. Nesie Vlastnosti Anti-Aging

Unavený z predčasných vrások a ovisnutej kože?

Skúste použiť praslička pleťová maska.

Produkty žiadajú, aby proti starnutiu a proti vráskam výhody často obsahujú prasličky ako kľúčovú zložku, pretože jeho schopnosť rozvíjať a udržiavať zdravé spojivového tkaniva v tele. To všetko je vzhľadom k oxidu kremičitého a absorpčných schopností tejto rastliny, minerál, ktorý pomáha forma kolagén (1).

Navyše, táto bylina tiež obsahuje silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú spomaliť proces starnutia.

Budete potrebovať

1 šálka praslička extrakt pasta

Čo by ste mali robiť

1. Použiť túto pastu rovnomerne na umyté tváre. 2. Nech je zostať po dobu 20 minút. 3. Umyte vlažnou vodou. Pat vysušiť pomocou čistý uterák. 4. Použiť tento balík dvakrát týždenne po dobu dvoch mesiacov rovno pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Poznámka: Prípadne môžete urobiť z neho zvykom mať každé ráno praslička čaj tesné a bez vrások kože.

Späť na obsah

2. Považuje Akné

Mať aknóznu pleť je ako vstúpiť na veľmi nebezpečné prednej časti. Aj malá zmena v počasí alebo stravy môže priniesť vám nepozvaného hosťa (alebo osôb), ktorý bude lipnúť na vás so žiadnym úmyslom odísť.

Našťastie studený riedi praslička čaj čistí pokožku a je účinný liek na bruchu pleť pupienok a akné (2). Funguje to úžasné, ako toner rovnako.

Budete potrebovať
 • 3 lyžice zriedi a studený praslička čaj
 • Čisté vaty
Čo je potrebné urobiť
 1. Začať proces dôkladným čistením váš tvár vodou a mydlom.
 2. DAB čistý vatový tampón v čaji a aplikovať ich na postihnutú oblasť. Nestláčajte príliš silno. Môžete použiť tento čaj na celú tvár rovnako.
 3. Nechaj to zostať po dobu 20 až 30 minút.
 4. Umyte si je pri použití bežnej vody a osušte čistou a suchou utierkou.
 5. Tento postup sa opakuje dvakrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

3. Poskytuje Nail zdravie

Krásne, zdravé a chváliť-hodné nechty možno dosiahnuť aj bez výdavkov na šťastie na manikúru. Pozrite sa do vašej kuchyne a nájdete niečo, alebo iné, a ak nemôžete, dovoľte mi, aby som vám predstavil nádherné praslička bylina.

Táto rastlina je bohatá na minerály, ktoré vám môžu pomôcť, ak máte slabé a lámavé nechty. Používajú sa aj na liečbu biele škvrny na nechtoch. Hovorí sa, že má praslička čaj a namáčanie lámavé nechty do prasličky infúzie nábožensky môže prispieť k posilneniu a opraviť nechty (3).

Budete potrebovať
 • 2 lyžičky vysuší praslička bylina
 • 1 šálka vriacej vody
 • 1 lyžička citrónovej šťavy
 • 1 lyžička citrónovej šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. Pre výrobu infúzie, začatie procesu podľa máčanie dve čajové lyžičky prasličky byliny do nádoby s vriacou vodou po dobu asi 10 minút.
 2. Nechajte zmes vychladnúť.
 3. Namočiť nechty v roztoku po dobu asi 20 minút. Pat osušte čistým uterákom.
 4. Zmiešajte extra panenský olej a citrónovú šťavu dôkladne. Túto zmes aplikovať na nechty rovnomerne a zabaliť prsty sa cez noc v mušelín handričkou.
 5. Tento postup opakujte trikrát, štyrikrát týždenne po dobu lesklejšie účes a krajšie nechty.

Späť na obsah

Praslička Výhody na vlasy

Praslička bylina je známe, že liečiť rad problémov vlasy rovnako, vrátane plešatosti a lupín. Poďme sa pozrieť na nejaké výhody prasličky pre vlasy:

4. Podporuje rast vlasov

Praslička je známe, že liečiť plešatosť a podporiť zdravý rast vlasov.

Tento krásny bylina sa berie ako doplnok a tiež aplikovaný rôznymi spôsobmi pre zdravý a prirodzený rast vlasov (4). Môžete ísť dopredu a použite nasledujúci metódu vidieť účinky na vlastnú päsť. Viem, tu, ako môžete použiť praslička extrakt pre rast vlasov.

Budete potrebovať
 • 1-2 cup praslička bylina
 • 1 šálky vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte pol šálky praslička bylina do šálky vody a nechajte lúhovať jednu hodinu.
 2. Kmeň mix a používať ho ako vlasy opláchnite.
 3. Použite vlasy opláchnite zakaždým, keď si vezmete hlavovú kúpele pre zdravý rast vlasov.

Poznámka: praslička extrakt môže byť tiež zmiešaný s extra panenského olivového oleja alebo kokosového oleja a pravidelne masírovaná na vlasy pre zdravé a husté srsti.

Späť na obsah

5. Lieči Lupiny a rozštiepené končeky

Lupiny je ďalší tvrdohlavý problém, ktorý zrazí naše dvere každú zimu (u niektorých dokonca leta nie sú ušetrení). To nás núti používať mnoho anti-lupinám produkty vrátane šampóny, oleje, a čo nie?

Prítomnosť oxidu kremičitého v prasličky, že účinný liek na liečbu porúch, ako sú vlasy lupinám a delených koncoch je (5, 6). Tento prírodný produkt starostlivosti o vlasy môže vaše vlasy vyzerať zdravo a krásne, bez vedľajších účinkov.

Budete potrebovať
 • 2 lyžičky praslička extrakt
 • 1 čajová lyžička extra panenský olivový olej
Čo je potrebné urobiť
 1. Masírujte vlasy a vlasovú pokožku s kombináciou extraktu z prasličky a extra panenského olivového oleja.
 2. Nechaj to na dobu 15 až 20 minút.
 3. Umyte vlažnou vodou a jemným šampónom.
 4. Tento postup sa opakuje dvakrát týždenne, ako sa zbaviť tohto tvrdohlavý lupín.

Poznámka: Prípadne môžete využiť prasličky oleja na tento účel príliš.

Späť na obsah

6. Pôsobí ako prírodný kondicionér

Kto potrebuje značku na trhu, keď môžete stav vašich vlasov pomocou bylinných?

Rovnako ako náš drahocenný praslička bylina.

Praslička čaj je prírodný kondicionér a môžu byť pravidelne používaný ako oplach po šampóne, aby sa vlasy jemné a lesklé. Takže rozlúčiť sušiť, kučeravé vlasy, a vychutnať dlhé zvodné vlasy!

Späť na obsah

Zdravie Výhody prasličky

Krásna pleť a vlasy zostanú sen, v prípade, že zvyšok tela zostáva nezdravé. Ale praslička vám poskytuje všestranné dobro a pomáha telu, dovnútra a von!

7. Pre obličky zdravie

Praslička pomáha liečiť poruchy obličiek a problémy zadržiavanie tekutín v tele.

Vzhľadom k jeho úžasné močopudné vlastnosti, praslička bylina pomáha pri odstraňovaní obličkových kameňov prirodzene (7). Močového mechúra infekcie a kamene, inkontinencia a všeobecné problémy močového mechúra môže byť tiež liečení praslička bylina.

Praslička je tiež účinný pri čistení systém preto nevyhnutné, aby vody v tele a legalizovať prietok moču v tele. Všetko, čo potrebujete, je mať šálka čaju prasličky každý deň!

Späť na obsah

8. Pomáha nezrovnalostí pri menštruácii

Dámy, vám predstavíme najlepší liek na všetky vaše päťdňových trápenia!

Ženy čelia nepravidelné cykly alebo nadmerné krvácanie počas menštruácie môže spotrebovať praslička doplnky alebo výťažky z prasličky zjednať svojej doby.

Pre nepravidelnú menštruáciu použitie tejto metódy:

Budete potrebovať
 • 1 lyžica vysuší a mletej praslička bylina
 • 1 liter vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Variť lyžice sušeného prasličky v jednom litri vody.
 2. A majú lyžicu tohto odvaru raz za dve hodiny, ak menštruácia sa deje ťažké.
 3. Znížiť počet na trikrát denne, ak je menštruácia začne normalizovať.

Poznámka: V prípade predĺženej menštruácie, má táto zmes päťkrát až šesťkrát denne. Ale uistite sa, nemusíte nič iné ako tento čaj piť.

Späť na obsah

9. Posilňuje kosti

Krehké prsty a slabé kosti môžu byť tiež liečení praslička závod prirodzene.

Táto rastlina je vysoká v oxide kremičitom. Preto nie je divu, že praslička je často odporúča, aby tie so slabými kosťami, najmä na opravu kostných tkanív. Oxid kremičitý tu pomáha opraviť vápnika v tele, takže je možné uložiť oveľa väčšie množstvo tejto dôležité minerálne (8). A všetci vieme, ako je dôležité, vápnik opraviť kosti, kolagénu a iných tkanív.

Takže môžete veriť praslička bylina pri liečbe osteoporózy.

Späť na obsah

10. Lieči rany

Tí, ktorí sú veľmi náchylní k kuchynských rezy a popáleniny by mal vždy držať praslička extrakt po ruke.

Tento výpis môže byť aplikovaná priamo na kožu liečiť rany a rezy. To má antiseptické vlastnosti, ktoré zabraňujú nečistôt infikovanie telesa (9, 10).

Okrem toho si môžete vytvoriť svoj vlastný praslička liek na popáleniny a rezy.

Budete potrebovať
 • 2 lyžičky vysuší praslička bylina
 • 2 lyžičky skorocel kaša
Čo je potrebné urobiť
 1. Brúsiť byliny s kašou skorocel až do hladka.
 2. Pridajte vodu za vzniku hladkej pasty.
 3. Použiť túto pastu na spálené alebo brúsené plochy. Môžete to zakryť gázu pre rýchlosť hojenia.

Späť na obsah

11. Lieči alergie a vyrážky

Tí, ktorí majú kožné alergie sa môžu spoľahnúť na prasličky dať im nejaké úľavy.

Protizápalové vlastnosti prasličky, aby to výborný prostriedok pre vyrážky spôsobené oblečením a inými alergiami (11). Upokojuje zápal a miznú značky.

Späť na obsah

12. Zaobchádza Choroby dýchacích ciest

Jemne vyrobené praslička čaj je známe, že liečiť celý rad respiračných ochorení, vrátane suchý kašeľ, zápal priedušiek, rovnako ako horúčka spojená s chladný a chrípkou.

Majú tento nádherný čaj dvakrát denne po dobu rýchlu obnovu.

Navyše tí, ktorí trpia upchatým nosom môžu ťažiť z vdychovanie výparov z horúceho čaju prasličky.

Späť na obsah

13. Lieči Foot podmienky

Čínski bylinkári zveriť praslička bylina pre všetky nohy podmienkach, či už ide o športové nôh, omrzliny (spôsobené v dôsledku vystavenia extrémnym chladu alebo vlhkosti, ktorá poškodzuje kapilárnych lôžok v nohách, ktoré spôsobuje zápal, pľuzgiere, a začervenanie), omrzliny, alebo prasknutý chodidla.

Môžete použiť nasledujúce nohy namočte dvakrát týždenne s cieľom zlepšiť stav svojich nôh:

Budete potrebovať
 • 10 čajových lyžičiek vysuší praslička bylina
 • 4 šálky teplej vody
 • 1 čajová lyžička extra panenský kokosový olej
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridať praslička bylina do vody a nechajte ho lúhovať po dobu 5 až 10 minút.
 2. Namočte nohy v tom po dobu 15 minút.
 3. Pat suché a hydratujú je extra panenský kokosový olej. Nosiť ponožky a aby sa vaše nohy v teple.

Poznámka: Najlepšie je použiť túto metódu tesne pred spaním dať metóde nejaký čas pracovať efektívne.

Späť na obsah

14. Úrovne znižuje krvný glukózy

Tu je dobrá správa pre ľudí s cukrovkou!

Niekoľko štúdií uvádza, že u pacientov s diabetom typu II, ktorí sa orálny dávky extraktu z prasličky raz denne vidieť výrazný pokles ich hladiny glukózy v krvi v priebehu dvoch hodín po užití ju (12). Majú praslička kapsule pred každým jedlom, aby sa vaša hladina cukru v krvi pod kontrolou.

Poznámka: Uistite sa, že by ste sa poradiť so svojím lekárom pred použitím tejto byliny.

Späť na obsah

15. Lieči rakovina boláky

Kloktanie praslička čaj je dobrý spôsob, ako zaobchádzať s vred vredy a niekoľko súvisiacich ústa problémy, ako sú zapálené mandliach a krvácanie z ďasien.

Tu je návod, ako si môžete vytvoriť praslička ústnu vodu doma:

Budete potrebovať
 • 1 čajová lyžička praslička bylina
 • 1 šálky vody
Čo je potrebné urobiť

1. Jednoducho varí bylinu vo vode po dobu 10 až 15 minút. 2. Nechajte ho premeniť vlažná a potom kloktať s ním. 3. Deň Tento postup sa dvakrát až trikrát pre rýchle zotavenie.

Späť na obsah

16. Zaobchádza Hemoroidy

Tento úžasný bylina má silné protizápalové a hemostatické vlastnosti, ktoré prichádzajú ako požehnanie pre tých, ktorí trpia hemoroidy.

Použitie praslička bylina môže pomôcť zmierniť bolesť, ako aj zníženie alebo úplne zastaviť krvácanie spôsobené pilotov (13). Všetko, čo potrebujete, je mať, je šálka čaju prasličky pred každým jedlom. Len uistite sa, že budete mať jedlo vlákniny bohatých, ktorý minimalizuje riziko zápchy, a tak hemoroidy bolesť.

Späť na obsah

17. Je dobré pre pamäte

Stratili svoje kľúče od domu ešte raz? Ah, vinu, že na zlú pamäť.

Nebojte sa. Tu je bylinný roztok pre všetky vaše pamäte súvisiace problémy, praslička bylina.

Výskumníci naznačujú, že závažný nedostatok kyseliny kremičitej v tele môže byť dôvod za tým všetkým problémy s pamäťou. A sa sľubnú obsahom siliky, praslička okamžite kvalifikuje ako jeden z pamäťových boostery. Pomáha posilnením spojivového tkaniva v mozgu, nervové bunky, ako aj miechy.

Navyše, nikotín nájsť v prasličky je známy stimulant, ktorý stimuluje mozog a nervový systém. Toto úžasné bylina má tiež silné antioxidačné účinky, ktoré boli často spojené s vyššou kognitívne schopnosti. Z tohto dôvodu sa navrhuje, aby jeden alebo dva praslička kapsule denne po dobu lepšiu pamäť.

Späť na obsah

18. Posilňuje imunitu

Ste obeťou slabé imunity?

Žiadne starosti, praslička bylina môže chrániť pred mnohými zárodkov a porúch.

Táto bylina má antiseptické, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, ktoré môžu chrániť naše telo pred inváziou cudzích a nežiadúcich patogénov (14). To príde vhod, keď ste zranený, alebo sa zotavuje z vážnej choroby. Praslička zvyšuje naša úroveň odolnosti, udržiavanie infekcie na uzde.

Späť na obsah

19. Pomôcky Chudnutie

Praslička čaj je dobrý prostriedok pre tých, ktorí chcú rýchlo zhodiť pár kíl!

Ako konečný prírodné diuretikum, praslička môže odstránenie toxínov z tela na neporovnateľné rýchlosťou. Toto, podľa poradia, pomáha urýchliť metabolizmus.

Späť na obsah

Nutričné ​​výhody prasličky

Ako ste jasné, čo je dobré pre praslička, teraz poďme do jeho nutričnú hodnotu prasličky.

Základná výživa
Vitamíny, minerály, vláknina a obsah sodíka pre 2 g (1 kus) prasličky
Vitamín Percentuálna hodnota jedla
Ekvivalent vitamínu a retinolu 1,76 ug 1,76 ug
Vitamín e alfa tokoferol 0,1 mg 2,2 mg
Vitamín k 0,38 μg 17 ug
Vitamín b1 0 mg 0,32 mg
Vitamín b2 0 mg 0,36 mg
Niacín 0,04 mg 3,48 mg
Vitamín b6 0,01 mg 0,35 mg
Folát 2,2 ug 80 ug
Kyselina pantoténová 0,02 mg 1,5 mg
Vitamín c 0,66 mg 33 mg
Ekvivalent vitamínu a retinolu 1,76 ug 1,76 ug
Iné Percentuálna hodnota jedla
Celková výživná vláknina 0,16 g 5,7 g ~

Minerál Percento hodnoty jedla
Sodík 0,12 mg ~ 1000 mg
Draslík 12,8 mg 833 mg
Vápnik 1 mg 221 mg
Horčík 0,66 mg 91,8 mg
Fosfor 1,88 mg 381 mg
Železo 0,04 mg 3,49 mg
Zinok 0,02 mg 3 mg
Meď 0 mg 0,24 mg
Mangán 0 mg 1,17 mg

Kalórie v prasličky na 2 g (1ks) je 1 kalórie. Praslička je vypočítaná na 38 Cal na 100 gramov prevedením 80 Cal rovnajúcu sa 210.53g s 0,16 g väčšinou sacharidov? 0,07 g proteín? 0 g tuku vo 2G, pričom je bohaté na vitamíny a minerálne látky, ako je vitamín E alfa-tokoferol a kyselina listová.

Pozor

Praslička je vynikajúci a účinný spôsob, ako vyliečiť väčšinu zdravotných problémov, ktorým dnes čelíme. Ale je dôležité používať túto bylinu podľa vedením výživu alebo naturopath. To zaisťuje účinnosť produktu a zabraňuje žiadne vedľajšie účinky. Okrem toho je vždy bezpečné začať s malými dávkami ako prvý, aby zabezpečili, že nespôsobuje žiadnu alergiu v tele.

Tu je niekoľko praslička nežiaduce účinky:

 1. Ak ste na všetky ostatné doplnky alebo lieky, je lepšie sa poradiť so svojím lekárom pred použitím praslička.
 2. Tie, ktoré majú nedostatok vitamínu B alebo alkoholici by sa úplne vyhnúť praslička kvôli prítomnosti thiaminase enzýmu, ktorého predávkovanie ničí tiamín (B1).
 3. Vyhnúť sa praslička doplnkami, ak ste na nikotínu (alebo sú citlivé na nikotíne), alebo sú na diuretiká alebo laxatív lieky. Dôvodom je, že praslička je vysoko diuretikum a obsahuje vlastnosti nikotínu, ktoré môžu viesť k predávkovaniu týchto zložiek a môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, ako je dehydratácia alebo hypokaliémiou
 4. Tehotné, dojčiace matky a deti mladšie ako šesť rokov by mala úplne vyhnúť prasličky kvôli svojmu vysokému obsahu nikotínu.
 5. Najdôležitejším faktom, prasličky by mali byť používané iba po krátku dobu (dva mesiace pri max naraz).
 6. Ak budete čeliť akejkoľvek nežiaduce účinky tejto byliny sa poradiť s lekárom. Neužívajte žiadnu nepriaznivú reakciu ľahko a hlavu na klinike hneď!

Praslička, ako sme sa naučili, je úžasná bylina s liek na veľmi kože, vlasov a zdravotných problémov. To vám pomôže dosiahnuť akné a bez vrások kože, lupín slobodné a zdravé vlasy a môže upokojiť, že z popáleniny, rezné rany, sneti vredy, tak aj rad ďalších závažných ochorení.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na prasličky výhody. Už ste niekedy používajú praslička bylina? Aká bola vaša skúsenosť? Ešte písať.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...