Zdravie a wellness

101 úžasných výhod a využitia Lemona (Nimbu)

101 úžasných výhod a využitia Lemona (Nimbu)

Vedeli ste, že kyslý citrón je vlastne elektráreň dávok? Po celé stáročia, citrónová bola použitá na liečbu Väčší počet ochorení a ochorení.

Žltá, niekedy zelenú a absolútna babičky obľúbené ovocie, citrón pochádza z ihličnatý strom pôvodne nájdené v Ázii. Celé plody, s jeho buničiny, šťava, kôra a kôra sa používa na varenie, rovnako ako non-kulinárske účely, väčšinou ako domáce opravné prostriedky. Citrónová šťava sa často používa na výrobu limonády a ďalšie citróna nápojov, ktoré sú nepopierateľne sviežim a chutné. Pokiaľ ide o výživovej hodnote citróna, šťava obsahuje 6% kyseliny citrónovej, čo činí jeho chuť kyslá, a obsahuje vitamín C, vápnik, folát, vitamíny B5, B3, B1 a B2, železo, horčík, fosfor, draslík , zinok, rovnako ako cukor, sacharidy, diétne vlákniny, tukov a bielkovín. To je dôvod, prečo je citrón považovaný za zázračné ovocie.

Teraz, keď vieme, že citrón výživa detaily a aké sú citróny dobré pre, poďme sa rýchlo pozrieť na úžasné citróna výhod tu.

101 Amazing Výhody citrónov (Nimba):

Pozrime sa na výhody jesť citróny pre vašu pleť, vlasy a zdravie:

Zdravie Výhody citrónov

 1. Citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý robí im pracovať efektívne pri liečbe prechladnutia. Liečiť nádchu a svrbenie nosovej pasáž, môžete mať šálka citrónovej vody, najlepšie teplé (1).
 1. Citróny pomoc pri alkalizácii telo obnovenie rovnováhy pH v tele (2).
 1. Tešíme sa vrhnúť kilá navyše? Riešenie je jednoduché. Piť teplý citrónovou vodou každé ráno. Lemon pôsobí ako prírodné diuretikum, ktorý vám pomôže schudnúť vody. Tiež, citrónová šťava pomáha telu odplavovanie toxínov a odpady (3)!
 1. Kyslá vlastnosť citróna odstráni všetky nečistoty pripojené k zuby a robiť je iskrivý biely (4).
 1. Ak ste sa trápi tvrdohlavý kašeľ, skúste s teplou citrónovou vodu s medom dvakrát denne. To upokojuje hrdlo a tlmí kašeľ a zažijete úľavu takmer okamžite (5).
 1. Lemon je antibakteriálny v prírode. Jeho kyslá vlastnosť neumožňuje baktérie a vírusy prežiť dlho. S šálkou teplej vody citrónom alebo citrónovou čaj sa upokojiť do krku a znižuje bolesť a zápal, rovnako (6).
 1. Citrón bol zistené, že majú 22 Protinádorové zlúčeniny. Medzi ne patrí limonén, ktorý spomaľuje rast rakovinových nádorov, a je flavonoly glykozidy, ktoré môžu zastaviť delenie buniek v nádorových bunkách (7).
 1. Lemon je bohatá na vitamín C, ktorý vykazuje preháňavý účinok a napomáha liečbe zápchy (8). Takže, prečo nie pridať chutné dávku citrón do svojho jedálnička a povedať bye-bye na to?
 1. Súčasný kyseliny citrónovej v citrónu pomáha rozpustiť obličkové kamene. Pravidelná konzumácia citrónovej šťavy bude predchádzať ich vzniku (9).
 1. Pre zdravý pečeň, patrí citróny vo vašej strave v akejkoľvek forme - či už je to zdobenie alebo jednoduché pohár limonády. Súčasný kyseliny citrónovej v citróny zvyšuje tvorbu žlče v pečeni, čo pomáha pri odplavovanie toxínov z tela (10).
 1. Bolo preukázané, že majú citrónovú šťavu na dennej báze znižuje systolický krvný tlak (11). Takže zahrnúť do svojho jedálnička, aby sa vaše krvný tlak pod kontrolou.
 1. Silná vôňa emitované citrón je zistené, že je skutočne účinná pri znižovaní nevoľnosti a zvracanie počas tehotenstva (12).
 1. Citrónová šťava, po zmiešaní s vodou, je veľmi dobrý prostriedok pre liečenie žalúdočných štiav (13).
 1. Sanie na citrón alebo citrónovú cukroví, alebo dokonca dobrého šálky citrónovou vodou pomáha pri liečbe gastritídy (14).
 1. Uplatnenie citróna a korenie pastu na koleno čiapky môže pomôcť znížiť dopady artritídy (15).
 1. Limonáda vyrobená z dvoch unce citrónovej šťavy vo vode sa obvykle odporúča pre pacientov, ktorí trpia dnavej sklonom (16).
 1. Všetky formy citróna, ale v miernej koncentrácii, sú považované za dobré pre deti. Lekári radia rodičom, aby svoje dieťa teplej vody s citrónom a medom, ako sa zbaviť kašľa, hnačka a cholera (17).
 1. Je dokázané, že konzumácia predpísané množstvo vitamínu C môže predísť mnohým vekom videnie problémy, ako je šedý zákal (18). A čo môže byť lepším zdrojom vitamínu C ako citrón nášho milovaného?
 1. Vitamín C v citrónu pomáha poškodí alkoholu v pečeni navyše k zmierneniu smädu. Z tohto dôvodu, citrónová šťava je často odporúčaný ako liek na opicu (19).
 1. Teplá voda s citrónovou šťavou je úžasný každodenná dávka pre liečbu psoriázy. Súčasný kyseliny citrónovej v citrónovej šťavy uľahčuje suchosť a lúpanie a protizápalové vlastnosti upokojiť zápal (20).
 1. Teplá voda zmiešaná s medom a citrónovou šťavou je jedným z najviac odporúčaných domáce opravné prostriedky pre chrípku (21). Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, pridajte trochu korenia a škorice k vyššie uvedenej zmesi.
 1. Antioxidačné vlastnosť citróna funguje najlepšie pre srdce. Tieto chemikálie upratovať voľné radikály, a tým, aby sa vaše srdce zdravé (22).
 1. Jedným z liekov dlhoročných, ktoré majú teplú vodu s citrónom Každé ráno sa drží čo najďalej od trávenia problémov (23).
 1. Lemon má protivírusové a antibakteriálne vlastnosti. S citrónovú šťavu alebo limonády, ak máte slinné žľazy infekcie, zaisťuje, že baktérie infekcie spôsobujúcich sú vylúčené (24).
 1. S cieľom získať úľavu od pálenia záhy, proste popíjať pohár teplej vody štyri čajové lyžičky citrónovej šťavy (25).
 1. Roseola je bežná vírusová infekcia, ktorá sa všeobecne vyskytuje v detí do dvoch rokov. Antivírusové vlastnosti citróna môže pomôcť pri liečbe roseola (26).
 1. Prastarý liek pre liečenie astma je mať pohár limonády na prelome svitania. Antiseptické vlastnosti citrónu, aby to vynikajúci liek na astmu (27).
 1. V skorších dobách, ženy používajú k drhnúť citróna kôry na ich podpazuší sa zbaviť zápach potu. Je to preto, citrón vykazuje antibakteriálne a antifungálne vlastnosti, čo znamená, že ničí baktérie spôsobujú zápach a odstraňuje telesný pach (28). Môžete tiež stlačiť plné citrón v vedro vody a vykúpať použitia pre svieže a bez zápachu deň.
 1. Ak sa stretnete s hroznou bolesť hlavy, skúste použitie pasty vyrobenej z citrónovej kôry na čele po dobu 30 minút. Upokojujúce a osviežujúce povaha citróna pomáha zmierniť bolesti hlavy (29).
 1. Ako sa zbaviť tmavých lakte môže byť docela úloha. Lemon má vlastnosti, bieliace, ktoré pomáhajú pri zosvetľovanie pokožky okolo kolien a robí to mäkké rovnako. Rub pol citróna jemne na lakte a umyte si ich po 15 minútach pre tan-free a mäkkými kolená (30).
 1. Lemon je proti plesniam v prírode. Rez citróna na dve polovice a ponorte polovice v soli. DAB ho cez infikované oblasti po dobu niekoľkých minút denne, ako sa zbaviť ringworms (31).
 1. Je dokázané, že sanie na citrón cukrovinky znižuje vplyvy problémov so štítnou žľazou, či už je to rakovina štítnej žľazy, hypotyreózy, alebo hypertyreóza (32).
 1. Ľudia, ktorí trpia nízkym krvným tlakom by mala byť daná masáž celého tela pomocou pol slnkom zaliaty citrónu zmiešanú s 1-4 šálky oleja. To pomôže stabilizovať krvný tlak (33).
 1. Pozrieme chcete začať svoj deň s ranou? Majú pohár citrónovej vody. To bude omladiť svoje bunky, takže máte okamžitý energetický impulz (34).
 1. Lemon obsahuje zlúčeninu zvanú d-limonén, ktorý podporuje pohyby čriev, pomáha telu zbaviť sa toxínov a odpadu (35). Piť pikantné limonádu vyrobenú z prírodnej pramenitej vody, čerstvej citrónovej šťavy, javorového sirupu a štipku korenia detoxikovať svoje telo.
 1. Popíjanie destilovanej vody s nádychom citróna vody na pravidelnom základe je známe, na liečbu peptických vredov (36).
 1. Citrónová šťava je veľmi prospešné pri liečbe edému svalovej oblasti, ktorá je produkovaná vaskulárnej rozkladom (37).
 1. Pitie citrónovej šťavy s teplou vodou v dopoludňajších hodinách pomôže pri pravidelnom a ľahký pohyb čriev. Po limonádu diéta je prospešné pre tých, ktorí s problémové vyprázdňovanie (38).
 1. Lemon obsahuje draslík, vápnik, meď a horčík, ktoré sú dôležité pre silné kosti (39). Pitná voda citrón denne bude posilniť svoje kosti, a tak vám silné zvnútra.
 1. S citrónovú šťavu denne je účinná metóda zničiť prítomnosť črevných červov (40).
 1. Citrónová kôra má tengeretin, ktorá je účinná pre mozgových porúch, ako je Parkinsonova choroba (41).
 1. Spotreba vitamínu C denne pomáha pri liečbe oslabenej kapiláry, ktoré sú hlavnou príčinou tvárových ruptúr cievnych (42).
 1. Vitamín C prítomný v citrónu pomáha liečiť skorbut (43). Britské námorníctvo skladuje svojich lodí s citróny, aby pomohla námorníci majú aspoň štipku citrónovej šťavy každý deň.
 1. Kyslá povaha citróna pomáha pri liečbe zápach z úst (44).
 • Vezmite citrón a nakrájame ju na dve polovice.
 • Trvať nejakú soľ a jedlú sódu na jednej polovice citróna a trieť to na zuby a ďasná.
 • To umožní, aby vaše zuby belšie.
 • Tým sa zbaviť zápach z úst, a tiež, aby vaše zuby belšie.
 1. Mnoho štúdií k záveru, že obsahujúci vyššiu dávku vitamínu C v strave vedie k zníženiu rizík spojených s kardiovaskulárnym ochorením, a tým, že sú menšie šance na ťahy (45).
 1. Lemon má antikoagulačné vlastnosti, čo znamená, že môže zabrániť vzniku krvných zrazenín a zníženie vnútorného krvácania (46). Pridajte citrónovú šťavu ako korenie pre dobré zdravie.
 1. Citrónová šťava je bohatá na vitamín C, ktorý je dôležitý produkt k obmedzeniu ochorení spojených s respiračným systémom (47).
 1. My nemusí vedieť, ale citrónová šťava je obdarený vlastnosťami proti cholere, ktoré prišli vhod počas epidémie dní. Lemon voda zabíja cholery bacilov v krátkom časovom úseku (48).
 1. Klesá citrónovú šťavu v prínosových dierkach je prastarý a vysoko účinný liek na krvácanie z nosa (49).
 1. Ak sa vezmú v pravidelných intervaloch, citrónová šťava je účinná pri liečbe menorágia a krvácania (50).
 1. Citróny sú bohaté na protivírusových látok, ktoré ich robia vysoko účinný pri liečbe hepatitídy (51).
 1. Zvyknúť mať pohár citrónovej šťavy každý deň, aby sa minimalizovalo šance na získanie tepla alebo úpal (52).
 1. S limonádu na dennej báze, je prírodný liek na slabosť a ochabnutosť. Prijať tento zdravý návyk a povedať bye-bye do letargie (53).
 1. Ak máte nízku vitalitu, skúste konzumovať citrónovej šťavy denne. Bude odstrániť tento problém v žiadnom okamihu (54).
 1. Prečo ísť do salónu, keď môžete získať krásne nohy doma? Ponorte nohy do horúcej vody, aby sa uvoľniť svaly a potom drhnúť s citrónovou šťavou. Horúca voda sa upokojiť vaše póry a citrónová šťava pôsobí ako sťahujúci (55).
 1. Citrónová šťava pôsobí ako jeden z najväčších domáce opravné prostriedky pre akútne reumatizmu. Prestane bolesť a znižuje opuch a začervenanie v oblasti (56).
 1. Bandáž a upevnenie plátok citróna na obilie a nechá sa cez noc pre svoje prírodné odstránenie (57). Ver mi, funguje to.
 1. Lemon je bohatá na vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie železa (58).
 1. Lemon je plná antioxidantov, a tým, že robí divy v prevencii kožných ochorení, ako erytém (59).
 1. Citrónová šťava pomáha rozpúšťať kyselinu močovú a ďalšie jedy. Pomáha tiež k skvapalnenie žlč. To všetko pomáha pri stimulácii pečene a detoxikuje ju (60).

Citrón Výhody pre pokožku

 1. Ako sa zbaviť očných vriec ktoré vyplývajú z nedostatku spánku a únavy, platí citrónovú šťavu s malým vaty. Nechajte to na nejakú dobu a potom ju zmyť studenou vodou (61). Lemon je bohatá na vitamín C, ktorý pomáha pri syntéze kolagénu a redukuje opuchy pod očami.
 1. Vitamín C v citróna vykazuje anti-aging vlastnosti a pomáha zbaviť sa jemných liniek a vrások (62).
 • Ak chcete proti vráskam masky, použite lyžicu medu a pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na to.
 • Pridá sa niekoľko kvapiek mandľového oleja (sladké), aby tento a zmiešať ingrediencie na pastu.
 • Potom naneste na ciferníku, udržať ju na dobu 15 - 20 minút a potom zmyte.
 1. Jedným z účinných citróna výhod je prítomnosť antibakteriálnymi vlastnosťami. Trením zriedený roztok citrónovou na postihnutú oblasť môže znížiť akné (63).
 1. Má hladkú pleť je veľmi ťažké, najmä keď čierne bodky sa objaví väčšina náhle v oblasti okolo nosa. Predložený kyselina citrónová v citrónovej šťavy je to naozaj ľahko odlúpiť všetky čierne bodky jemným tlakom (64).
 1. Antivírusové vlastnosti citróna pomôcť pri zabíjaní vírus spôsobujúci opary. Takže až sa nabudúce hľadáte liek na opary, skúste použiť citróny alebo medovky (65).
 1. Lemon je jedným z najčastejšie používaných ingrediencií na zosvetlenie pokožky (66). Jeho bieliace vlastnosti pomáhajú pri znižovaní škvrny a znamienka.
 1. Existujúce tmavé škvrny na tvári, spôsobené v dôsledku vystavenia slnku, akné, alebo tehotenstva, môže byť odľahčená použitím citrónovej šťavy (67).
 1. Uplatnenie citrónovú šťavu na nechty funguje skvele, pretože má vitamín C, ktorý robí nechty zdravé a silné (68).
 • Ak chcete pomôcť udržať nechty zdravé, ponorte nechty do misy citrónovej šťavy po dobu asi 10 minút.
 • Potom ponorte ich do zmesi teplej vody a bieleho octu.
 • Opláchnite vodou a uvidíte ten rozdiel.
 1. Citrónová šťava, pri zmiešaní s rúrkovým jablká, med, a kurkuma, je skutočne účinné opatrenia pri liečbe melazma. Kyselina jablčná nájsť v týchto surovín pomáha pri zosvetlenie pokožky (69).
 1. Ak hľadáte liek, ako sa zbaviť týchto neprirodzených pehy, použite citrón pleťová maska, ktorá môže odľahčiť veľké škvrny na koži (70). Tu je, ako si môžete vytvoriť balíček:
 • K tomu budete potrebovať vaječný bielok a jednu čajovú lyžičku citróna.
 • Nasiakli niektoré mandle cez noc do mlieka. Olúpte ráno a rozomelú je.
 • Zmiešajte všetky ingrediencie dohromady.
 • Spread zmes na tvár a nechajte zaschnúť po dobu 20 minút.
 • Potom sa premyje vodou.
 1. Pokiaľ je horúco už opálenú pokožku, je čas pre vás zažiť čaro citróna. Mix ružovú vodu a citrónovú šťavu a tento krém na postihnutú oblasť dvakrát denne, platí pre odstránenie opálenie (71).
 1. Vitamín C a kyselina askorbová nájsť v citróny pomôcť v účinnom prestavbe kolagénu, čo pomáha v zosvetlenie škvŕn (72).
 1. Naneste citrónovú šťavu na postihnutú oblasť a nechajte ju cez noc. To pomáha pri hojení ekzéme (73).
 1. Kyselina citrónová v citrónov je považovaný za najlepší na vyhladenie pokožky a plní všetky viditeľné póry. Len nezabudnite zriediť citrónovou šťavou (74).
 1. Uvedený odlupovacie vlastnosť čerstvej limetkovej šťavy robí divy pri odstraňovaní mŕtvej kože a tým pomáha zbaviť cystickej akné (75). Naneste čerstvou citrónovou šťavou na postihnuté miesto a dôkladne ho po 10 minútach sa studenou vodou pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
 1. Ak sa chcete zbaviť tmavé škvrny, môžete škvrnu citrónovou šťavou striekal na vatový tampón na postihnutú kožu. To bude zosvetlenie tmavých škvŕn (76).
 1. Nájdený v citróny vitamín C pomáha neutralizovať voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie a choroby (77).
 1. Prirodzený sťahujúce vlastnosť citrónovej šťavy v kombinácii s antimikrobiálnym účinkom je úžasné pre objasnenie kože (78). Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, naneste citrónovú šťavu priamo na postihnutú oblasť a umyte sa studenou vodou.
 1. Lemon je najlepšie pre liečbu mastnú pleť. Len premiešať vajíčka, med, a jahody s citrónom a aplikovať ju na svojej koži. Opláchnite ho dostať bez oleja a žiariaca pleť (79).
 1. Antiseptické vlastnosti citrónovej pomocou v zabíjaní mikróbov a baktérií v rán (80).
 1. Môžete použiť citrón, ako sa zbaviť neprirodzeného suchosť kože (81).
 • Použite lyžičku rastlinného oleja a pridajte 1 - 4. Čajovej lyžičky citrónovej šťavy k nej.
 • Aplikovať tento na všetkých suchých častiach tela ako sú ruky, kolená, päty a iných častí tela.
 • Nechaj to na dobu 10 - 15 minút a potom opláchnite vodou.
 1. Skúste tento Citrónová šťava pastu získať hladkú pokožku (82).
 • Potom sa zrelý banán a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy (čerstvo vylisované).
 • Zmiešať tieto dve zložky v miske a aby pastu.
 • Aplikovať tento na tvár a nechajte ju, až to uschne.
 • Umyte vodou získať hladkú pokožku.
 1. Lemon funguje aj ako prírodné bielidla (83).
 • Zmiešajte dve polievkové lyžice citrónovej šťavy, dve polievkové lyžice paradajkovej šťavy a dve lyžice mlieka v miske.
 • Zmes na tvár a telo aplikovať.
 • Táto zmes pôsobí ako prírodné bielidlo.
 1. Použite citrónovú šťavu pre získanie zdravé a šťastné kože (84).
 • Vezmite štyri polievkové lyžice jogurtu a tri lyžičky citrónovej šťavy a zmiešajte je dobre.
 • Pridajte jednu čajovú lyžičku rastlinného oleja (všetky varianty), ktoré jej.
 • Masírovať tento balík na tele pomocou vzostupných mŕtvicu.
 • Nechaj to na dobu 10 - 15 minút a potom umyte a vezmite svoju obvyklú kúpeľ.
 1. Pre získanie mladšiu pleť prirodzene, budete potrebovať šťavu z citróna (čerstvo vylisované), lyžičku glycerín a šálka mlieka.
 • Zmiešajte mlieko a citrónovú šťavu v malej miske, pridajte glycerín a aby zmes.
 • Túto zmes aplikovať na telo a tvár.
 • Túto zmes nechajte pôsobiť 25 - 30 minút a potom ju zmyte.
 • Najlepší čas na použitie tejto zmesi sa pred spaním.
 • Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, použite to každý večer po dobu jedného týždňa vidieť zlepšenie.
 • To funguje skvele na pupienkov a jaziev a tiež zmierňuje vás zo sucha a spálením.

Citrón Výhody na vlasy

 1. Antifungálne vlastnosť citróna zabíja plesne spôsobujú lupiny, takže vám zdravé vlasy (85).
 1. Citróny pomoc pri krytí šedivých vlasov tým, že je ľahká a mäkká. Opláchnite vlasy s citrónovou vodou, aby bol lesklý (86).
 • Zmiešajte pár kvapiek citrónovej šťavy s amla šťavu a pred spaním každý večer aplikovať táto zmes.
 • To sa zastaví nielen padanie vlasov, ale aj zabraňujú predčasnému šediveniu.
 1. Lemon je veľmi užitočné pri liečení svrbenie pokožky hlavy, pretože vyrovnáva hladinu pH pokožky hlavy, čím sa znižuje emisie nadmerných olejov, ktoré sú hlavným faktorom v lupinám výroby (87).
 1. Citrónová šťava je tiež veľmi účinný pri zabíjaní všetkej vzhľadom k svojej kyslej povahy. Použitie tohto úžasné šťavu s octom, vajcami a cesnakom, aby zbohom všetkým problémom vši súvisiacich (88).
 1. Lemon pôsobí ako skvelý kondicionér pre suché a poškodené vlasy.
 • Zmiešajte citrónovú šťavu s 3 - 4. Šálky olivového oleja a ½ šálky surové medu.
 • Naneste zmes na vlasy, a kryt s fóliou na pol hodiny.
 • Po 30 minútach opláchnite a vyčistiť si vlasy použite jemný šampón.
 1. Lemon je tiež výhodné v zastavení pádu vlasov (89). Postupujte podľa nasledujúcich krokov pre správne používanie citrónovej šťavy na vlasy.
 • Vezmite 3 - 4 lyžice kokosového oleja a pridajte šťavu z polovice citróna na neho.
 • Túto zmes aplikovať na vlasy raz týždenne.
 • Po tejto pre 2 - 3 týždne vidieť výsledky.

Ostatné Lemon Použitie

 1. Lemon obsahuje d-limonén, ktorý vykazuje repelentný účinok na blchy (90). Koncentrované citrónovej šťavy pôsobí ako nádherný mory odstrašujúci. Použite spreji nastriekať citrónovú šťavu vo všetkých oblastiach, ktoré sú infikované mesiac (91).
 1. Silný čistiaci sila koncentrovanej citrónovej šťavy pomáha pri čistení tie nepríjemné škvrny na vaše stoly, stoličky, alebo akýkoľvek nábytok (92).
 1. Vzhľadom k tomu, citrón má antimikrobiálne vlastnosti, citrónová šťava môže byť použitý ako konzervačný prostriedok pre zvýšenie doby skladovateľnosti rôznych potravinových položiek (93).
 1. Niekedy tam sú mastné škvrny na sporáku, alebo na kuchynskom stole, alebo možno jedálenský stôl a tieto škvrny sú veľmi ťažko odstraňujú. Tento problém sa dá vyriešiť použitím citróna (94).
 • Vezmite citrón a rozseká ju na polovicu.
 • Posypeme trochu soli na jednej polovice citróna a votrite ho na mastné škvrny.
 • Potom vytrite čistým uterákom.
 1. Lopáriky sú často zabúda, a mnohé baktérie môžu rásť na nich. Môžete použiť citrón obnoviť tie reznej dosky (95).
 • Vezmite citrón a rozseká ju na polovicu.
 • Votrite ho cez palubu a opláchnite vodou.
 1. Niekedy, keď jesť ovocie, môžete vždy skončiť znečisteniu odevu. Vzhľadom k tomu, citrón je prírodný bielidlo, môže tieto škvrny odstrániť pomerne ľahko.
 • Rez citróna na polovicu.
 • Rub je na škvrnu alongwith niektorých jedlej sódy a soli a umyť škvrna zmizne.
 1. DAB trochu citrónovej šťavy na mäkkú handričku a utrite topánky s ním. Citrónová šťava bude vaše topánky lesklé a odstráňte nečistoty rovnako.
 1. Oceľové drezy a hrnce sa zašpiní s vodnými sedimenty a ostatné vklady nad nimi. Použite citrónovú šťavu, ako sa zbaviť z nich rýchlo.
 • Vyčistiť tieto položky, stačí použiť citrónovú šťavu na potrebných miestach.
 • Opláchnite po chvíli a opatrne vyleštite handrou, ako sa zbaviť škvŕn.
 1. Niekedy potravín výbuchy vytvoriť neporiadok a potraviny uviaznu na vnútornej ploche rúry. Môžete použiť citrónovú kôru, ako sa zbaviť týchto zmätky.
 • Naliať trochu vody do mikrovlnnej rúry misy a namočte citrónovú kôru v ňom.
 • Mikrovlnke to po dobu piatich až šiestich minút. Nechajte variť vodu tak, aby para vyplní mikrovlnnú rúru.
 • Kondenzovaná para pomôže zmierniť chaotický potravinovej položky.
 • Vyberte misku a starostlivo vyčistiť mikrovlnnú rúru pomocou uterák.
 1. Použite škrabku na zemiaky alebo nôž lúpať dlhé pásy z citróna pridať ako zdobenie na nápoje a koktaily. Ukladať tieto šupky v zapečatenom obale alebo mrazničky-safe vrecka a chladom pre budúce použitie.

To bola vyčerpávajúci zoznam citróna výhod, ale teraz nebudete musieť hľadať inde za nádherné zdravotné výhody citrónu. Sme presvedčení, že potom, čo vedel citróna faktov, pridáte to ako neoddeliteľnú súčasť svojho osobného i domácu starostlivosť. Ešte nám povedať, či viete, iné využitie citrónu a tiež zdieľať, ako ich používajú!

load...

Zostať zdravý a šťastný!

load...